PDA

Zobacz pełną wersję : jak zabezpieczyć wełnę przed wylewkami (wilgocią??)



pati28
14-09-2009, 21:03
pomocy, bo nie wiem czy zarzynać małża ;)

pytanie jak w temacie. nie znalazłam odpowiedzi, jednak jeśli ktoś wskaże również będę wdzięczna
nie wiem czy zdążymy przed wylewkami (suchymi, czy jak to określają)
wełna rozłożona głównie na skosach - zostały sufity i profile. sufity w zasadzie odkryte.
czy wylewki zagrożą wełnie??
- wstrzymywać wylewki do czasu zakończenia poddasza (paroizolacja) czy
- zabezpieczyć jakoś - a jeśli tak to jak?? zrobić wylewki i skończyć,
- nic się nie stanie i nie zabezpieczać, robić wylewki i po przeschnięciu kończyć poddasze.

FlashBack
14-09-2009, 21:23
a co ma posadzka do wełny w skosach?
jak rozpoczęte to, skonczyć całe ocieplenie i płytowanie, wykonać posadzki, szpachlować.
Pozostawić rozszarpią, zakryć folią porozrywają itd. płyty mogą co prawda poobijać ;)
a no chyba, że ekipa za drzwiami :D to kombinujcie. Sprawdźcie czy macie wogóle fundamenty dokończone ;) bo może je też odłożyliście w czasie.

pati28
14-09-2009, 21:48
a co ma posadzka do wełny w skosach?
jak rozpoczęte to, skonczyć całe ocieplenie i płytowanie, wykonać posadzki, szpachlować.
Pozostawić rozszarpią, zakryć folią porozrywają itd. płyty mogą co prawda poobijać ;)
a no chyba, że ekipa za drzwiami :D to kombinujcie. Sprawdźcie czy macie wogóle fundamenty dokończone ;) bo może je też odłożyliście w czasie.

fundamenty są :lol:
wełne kładzie mąż, ma też zamiar profile i folię położyć.

za niedługo ma wejść wylewkarz a pytanie brzmi czy schnięcie wylewek i wilgoć z nich zaszkodzi wełnie

Zbigniew100
15-09-2009, 06:49
Można wykonywać wylewki.
Wylewki po wykonaniu , na drugi dzień polać wodą i przykryć folią np. malarską. Cała woda w wylewce zostanie zużyta na wiązanie cementu w zaprawie.
Na wykonane wylewki wejść z dalszymi pracami po tygodniu.
Powodzenia :wink: