PDA

Zobacz pełną wersję : Basi i Tomka krakowska przebudowa - komentarze do dziennika



Strony : [1] 2 3 4 5

Basia_KRK
14-09-2009, 20:18
Wreszcie założyłam dziennik :D Oby teraz wszystko ruszyło pełną parą :D
Zapraszam serdecznie do odwiedzin :D

meg60
14-09-2009, 22:14
Witam jako pierwsza :P :P Domek zapowiada się superowsko, taki inny niż większość - nowoczesna bryła - lubię takie :lol: Będę kibicować !!!! Pozdrawiam !

A.W.
15-09-2009, 07:44
Basiu, tak jakoś znajomo wygląda ten Wasz wzór domku - czyżby podobny przypadkiem nie stoi w Libertowie? :D
Z zaciekawieniem będę śledziła Waszych poczynań, bo w końcu po sąsiedzku - będziemy realizować nasze budowle :D

Basia_KRK
15-09-2009, 10:15
Tak tak, projektuje go ten sam architekt :D

A.W.
15-09-2009, 10:21
Ojej, to musi być chyba kosztowna przyjemność :D ciekawa jestem efektu :D

Basia_KRK
15-09-2009, 10:41
Było u nas 4 architektów, którzy chcieli podjąć się rozbudowy domu, ceny mniej więcej były podobne...
Niestety, taka rozbudowa = projekt indywidualny.

A.W.
15-09-2009, 11:50
Basiu, kiedy będziesz już w posiadaniu zaadaptowaniu tegoż pięknego projektu do Waszego domu? Już się nie mogę doczekać tej wizualizacji :D

Basia_KRK
15-09-2009, 12:36
Pierwszą wizualizację już mieliśmy, jednak to nie do końca było to, o czym myśleliśmy. Poszliśmy w innym kierunku. Zaczęła powstawać następna koncepcja. Może już nawet dzisiaj będę miała jej rezultat. Sama nie mogę się doczekać :lol:

A.W.
17-09-2009, 20:03
Ooo :o :o :o jeśli mogę zabrać głos w ocenie projektu - to przemawia do mnie bardziej wersja numer 2. Pierwszy projekt jest nieco surowy.

Widzę po projektach, że Wasz dom również stoi na skosie :D Ale budynek jest fajnie zaadaptowany, podoba mi się.
No to teraz jakie kolejne etapy? :wink:

marekmarian
17-09-2009, 20:56
witajcie
napiszę szczerze o swoich wrażeniach :) ale jako kosmonauta tego forum nie musze być brany poważnie :)

2 wydaje sie mniej namieszany choć z kolei okapy temu jakby przeczą (w pierwszym jest chyba prostsza bryła) Nie rozumiem w tym 2 tego białego bardzo kostkowego zamieszania (chyba wejściowego), które dla mnie dużo ciekawiej wyglada w 1.
Ogólnie mam wrażenie tego co mi wypominano, próby kompilacji wielu pomysłów i stylów przez co traci spójność projektu i robi się kwiat zrobiony z różnych płatków......

w 1 odznaczono inaczej bryłę z garażem i balkonami... hm... to mi sie wydaje ciekawe. choc juz jest tu kilka 'odróżników' brył

w 1 jest mniej drewna, wydaje sie przez to nowocześniejsza, mniej 'kompilacyjna', mniej wiejska.

Nie lubię też renderków z takim ostrym szerokim kątem... wyglądają bardzo dynamicznie, ale domek w rzeczywistości ma sie do tych kątów potem nijak, czasami nieciekawie i tępawo......

będe miał taką samą kostkę (pojedynczą) ale chyba nie odwaze sie na takei zawijasy formy dookoła niej... przy dwuspadowym dachu z duzym okapem to wyglada dziwnie...

Ja bym u siebie zrezygnował z tego węża idącego od numerku domu dookoła lukarny... czytelny 'motyw' ale nei wiem czy nie przedobrza... To pomysł Architekta czy Wasz ? moze gdyby był wysuniety na tylko 5 cm a nie 30 .... Może uważam tak bo sciana z numerem domu jest doskonałym miejscem pod czystą bryłę a dzieje sie tam sporo tym zawijasem....

gdzie jest południe ?
biel i szarość to tynki i w takich właśnie kolorach?

P.S.
podobały mi sie Wasze podkrakowskie inspiracje :) były czystsze w formie (w moim odczuciu)

Basia_KRK
18-09-2009, 12:25
marekmarian - bardzo dziękuję za Twoje opinie :D Zawsze miło poznać zdanie innych i zwrócić uwagę na coś nowego.. To dopiero pierwsza próba pracy nad koncepcją rozbudowy. Myślę, że docelowo jeszcze wiele się zmieni...



2 wydaje sie mniej namieszany choć z kolei okapy temu jakby przeczą (w pierwszym jest chyba prostsza bryła)
(...)
Ogólnie mam wrażenie tego co mi wypominano, próby kompilacji wielu pomysłów i stylów przez co traci spójność projektu i robi się kwiat zrobiony z różnych płatków......
Mam nadzieję, że finalna bryła wyjdzie lepiej.... :roll:


w 1 jest mniej drewna, wydaje sie przez to nowocześniejsza, mniej 'kompilacyjna', mniej wiejska.
Masz rację, już wczoraj zrezygnowaliśmy z takiej ilości drewna....



Nie lubię też renderków z takim ostrym szerokim kątem... wyglądają bardzo dynamicznie, ale domek w rzeczywistości ma sie do tych kątów potem nijak, czasami nieciekawie i tępawo......
Ooo rany, zupełnie nie wiem o co chodzi... :(




Ja bym u siebie zrezygnował z tego węża idącego od numerku domu dookoła lukarny... czytelny 'motyw' ale nei wiem czy nie przedobrza... To pomysł Architekta czy Wasz ? moze gdyby był wysuniety na tylko 5 cm a nie 30 .... Może uważam tak bo sciana z numerem domu jest doskonałym miejscem pod czystą bryłę a dzieje sie tam sporo tym zawijasem....
To prawda, rezygnujemy z tego węża...


gdzie jest południe ?
Południe jest tam gdzie oranżeria..



biel i szarość to tynki i w takich właśnie kolorach?
Biel na pewno, szarość mnie trochę przytłacza.. Będzie kamień i drewno...

Z resztą w dzienniku umieściłam nowy pomysł na lukarnę.. sama nie wiem czy lepszy czy gorszy... :roll:



P.S.
podobały mi sie Wasze podkrakowskie inspiracje :) były czystsze w formie (w moim odczuciu)
Nam też bardzo się podobają, ale jakby na to nie patrzyć, ciężko się przebudowuje dom.... :D

Basia_KRK
18-09-2009, 12:26
No to teraz jakie kolejne etapy? :wink:
Cały czas pracujemy nad bryłą - to dopiero początki :wink:

besia84
18-09-2009, 12:50
I pracujcie,pracujcie a my pokibicujemy! :lol:

Basia_KRK
24-09-2009, 08:06
Dziś kolejna wizyta u architekta :D

Nie wiem co on na to, ale postanowiliśmy zrezygnować z oranżerii... w zamian na całej szerokości frontu od ogrodu chcemy zrobić okna rozsuwane.... :roll:

No i odkopaliśmy fundamenty w 4 miejscach wokół domu, wyglądają bardzo porządnie :D Dziś konstruktor będzie je oceniał.

marekmarian
24-09-2009, 08:14
Dziś kolejna wizyta u architekta :D

Nie wiem co on na to, ale postanowiliśmy zrezygnować z oranżerii... w zamian na całej szerokości frontu od ogrodu chcemy zrobić okna rozsuwane.... :roll:

No i odkopaliśmy fundamenty w 4 miejscach wokół domu, wyglądają bardzo porządnie :D Dziś konstruktor będzie je oceniał.

to ważne. u mnie na przykład fundamenty sa ok (120-180) ale jak się okazało, na samym dole nie ma ławy pod nimi :)
bedziecie robic drenaż?

Basia_KRK
24-09-2009, 08:17
bedziecie robic drenaż?
Tak, obowiązkowo.

marta1210
25-09-2009, 19:09
domek zapowiada się swietnie!
będę sledzic ten wątek:))

A.W.
26-09-2009, 13:12
Projekt Waszej budowy nadawałby się do programu "Wielkie projekty" z Discovery Travel and Living ;-)
Niesamowicie duże przestrzenie... Niebywałe wręcz ;-) Strasznie mi się to podoba, jednak jest to strasznie kosztowne przedsięwzięcie - zwłaszcza zimą, gdy trzeba włączyć ogrzewanie ;-)

Wydaje mi się Basiu, że powiększenie łazienki byłoby ważne (przynajmniej do 4 m) tak, aby przewidzieć montaż kabiny prysznicowej. Wydaje mi się dość istotne ze względu na istniejący pokój.

Spirea
26-09-2009, 14:04
ogólnie świetny pomysł na przebudowę. Co do łazienki, to wszystko zależy ile docelowo osób będzie mieszkać i trybu życia. My mamy na górze jedną łazienkę, która będzie dla domowników (obecnie 2+1, docelowo 2+2). Jest tam wanna i miejsce na prysznic (czy będzie zrobiony, zależy od finansów). Na dole mamy wc z prysznicem. Uznaliśmy, że jeżeli ktoś nas nawiedzi z noclegiem, to jednak wolimy zachować górną łazienkę tylko dla domowników, żeby nikt nie kręcił się nam po części prywatnej. Raczej nie będziemy mieć dużo gości, jednak wolimy mieć tę rezerwę. Na co dzień będzie też możliwość mycia się jednocześnie w dwóch miejscach. Jeśli uznacie, że przyda Wam się drugi prysznic, to może pomyślcie nad wygospodarowaniem miejsca na prysznic przy dolnym wc. Może pokombinować coś z tą kuchnią, bo jest trochę rozczłonkowana i miejscem na jadalnię. Ta część równoległa z jadalnią jest w zasadzie rozszerzeniem holu i spełnia jedynie rolę przejścia do salonu, więc może coś tutaj poprzemieszczać. Nie do końca też przekonuje mnie wyspa z kuchenką w holu zaraz obok wejścia do pokoju i ubikacji.

iness650
27-09-2009, 09:34
Basiu przejrzałam Wasz dziennik. Nie znam się na domach bo sama wykańczałam zawsze tylko mieszkania ale zawsze byłam pewna jednego: nie podobają a mi się domy z nowoczesną bryłą. Wasz napewno będzie wyjątkiem. Zapowiada się coś przepięknego. Będę trzymać kciuki. Oczywiście będę śledzić Wasze poczynania.

A jeśli chodzi o łazienkę na dole to bezapelacyjnie dobrym pomysłem jest powiększenie jej o prysznic. A może nawet "wet room" ?

Basia_KRK
30-09-2009, 23:01
Póki co jesteśmy 2+0 :wink: Mam jednak nadzieję, że docelowo będzie 2+2 :D

Wprowadziliśmy kolejne zmiany, w zasadzie tylko na parterze, dużo bardziej mi się teraz podoba :)

Raz jeszcze dziękuję za Wasze opinie :D

iness650
01-10-2009, 10:26
Zdecydowanie lepiej :)
Patrząc na projekt i na zdjęcia w realu widać jak dużo pracy jeszcze Was czeka. Trzymam kciuki :)

marekmarian
01-10-2009, 11:35
Nie wiem co zrobić.... wszyscy mówią, że jedna łazienka na górze z wanną i prysznicem to za mało na taki dom.... :-? :-?
nie lubię 'być jak wszyscy', ale czasem tak to wychodzi......
też tak uważam, najmniej zachodu dałoby pewnie oddzielenie ubikacji od łazienki (kąpiesz sie i słyszysz"ja chcę siusiu!!!!!!!)... moze nawet wyjecie prysznica do małej łazienki.... sam nie wiem... moze nawet pociagnalbym sciane balkonu/tarasu do wewnatrz (tą grubą przy wyjsciu nań) aż do sypialni jednosoobowej - powiekszajac w ten sposob meijsce na dwie łazienki, wannową i prysznicowo kibelkową... (z przesuwnymi drzwiami ?)

co do bryły to faktycznie jest lepiej...!
drazni mnie ten kamien ale to chyba kwestia renderka.. duzo go w sumie jak na trzeci element, u siebie stawiałbym bardziej na dwupodmiotowy dialog...
podoba mi sie to szerokie przeszklenie w jednej ramie (od południa) na parterze. Czytelnosc tej ramy południowego przeszklenia - ja tak lubię :)

okapy macie w wuzetce ?

Basia_KRK
01-10-2009, 20:19
okapy macie w wuzetce ?
Nie mamy jeszcze WZ... Złożyłam w maju. Ostatnio jak byłam w Wydz. Arch. i sprawdzałam tok naszej sprawy, to wszystkie zgody, dokumenty, zwrotki są. Żadnych opóźnień, uzyskałam informację, że za jakieś dwa miesiące będzie gotowa. I proszą też o przyniesienie wstępnego projektu domu z opisem i wymiarami jakie mają być, bo niby będzie szybciej... :wink:
A na mojej ulicy, wszystkie domki są z okapami...

Zbigniew100
02-10-2009, 15:21
Witam.
Zdecydowanie bardziej podchodzi mi wariant 3
Powodzenia .
:)

dorkaS
14-10-2009, 14:34
Basiu gratuluję rozmachu. Te przestrzenie i takie doświetlenie powinny dać znakomity efekt. Będę kibicować :)

kar_ma
20-10-2009, 21:37
Witaj Basiu - śliczne są te wizualizacje :)

Mam nadzieję, że efekt będzie równie olśniewający.

Jak wam idą przygotowania papierkologii? Musicie się starać o WZ? Znam niejednych co toczyli boje z krakowskim wydziałem architektury, więc trzymam za Was kciuki!

Basia_KRK
12-11-2009, 18:25
Jak wam idą przygotowania papierkologii? Musicie się starać o WZ? Znam niejednych co toczyli boje z krakowskim wydziałem architektury, więc trzymam za Was kciuki!
Niestety musimy się starać się o WZ... Tak jak pisałam, złożyłam papiery w maju. Byłam ponad miesiąc temu dowiedzieć się co i jak i wszystkie papiery były, żadnych opóźnień, powiedzieli, że dwa miesiące i będzie WZ'ka.
Byłam kilka dni temu znów się dowiedzieć i także mi powiedzieli, że jeszcze dwa miesiące :lol: Śmiechu warte. To chyba taka ich standardowa odpowiedź. No nic, pozostaje mieć dużo cierpliwości w tym temacie :wink:

olika
12-11-2009, 20:40
Basiu bardzo fajny projekt, zycze wiele cierpliwosci w realizacji !

tofee
12-11-2009, 21:56
Szykuje się piękny dom. Powodzenia z papierologią :-)

iva_marti
12-11-2009, 22:57
Jak ja lubię takie nowoczesne domy. Wasza inspiracja jest cudowna!!! Z przyjemnością będę śledzić postępy.

blada80
13-11-2009, 09:17
WOW :o Śliczny domek będzie, pomieszczenia odpowiednio duże i super rozłożone. Bardzo mi się podoba ta rozbudowa, napewno często będę tu zaglądać :lol:

kar_ma
13-11-2009, 19:08
Cześć Basiu, dziękuję za odwiedziny w moim dzienniku :)

Wasze ogrodzenie wyszło cudne. U nas sami robiliśmy i podmurówka jest tak krzywa, że aż szkoda pokazywać zdjęcia :wink:

No to widzę, że wydział architektury Was nie rozpieszcza. Trzeba tam często się dopytywać o swoją sprawę, bo inaczej to mogą to przeciągać i przeciągać...

tutli_putli
17-11-2009, 13:57
Pięknie się zapowiada. Dołączam do kibicujących. Podoba mi się też ten projekt pierwszego domu a szczególnie jego elewacja. Basiu wiesz może jaki tam jest proponowany rodzaj kamienia na elewacje? Chętnie bym sobie go skopiowała ku pamięci do swojego dziennika :oops: :wink:

Basia_KRK
19-11-2009, 15:37
Basiu wiesz może jaki tam jest proponowany rodzaj kamienia na elewacje? Chętnie bym sobie go skopiowała ku pamięci do swojego dziennika :oops: :wink:

Niestety nie wiem co to za kamień.. Widzieliśmy go na żywo i nam się spodobał, a zaproponował go architekt.
Tak wygląda w rzeczywistości :D

http://img697.imageshack.us/img697/3033/24601458.jpg

tutli_putli
19-11-2009, 19:05
Dzięki za odpowiedź. Tak na pierwszy rzut oka to mi na tym real foto na wapień wygląda. W takiej formie nieźle się prezentuje :D

mr6319
22-11-2009, 10:15
Basiu gratuluję odwagi zarówno stylu nowej bryły jak i formy. Nam czegoś takiego zabrakło. Ale też byliśmy troszkę bardziej skłonni ku tradycyjności.
Patrząc na fotki to szykuje się rozpierducha równa mojej. Będę kibicował zawzięcie.
Pozdrawiam.

Basia_KRK
23-11-2009, 19:17
Patrząc na fotki to szykuje się rozpierducha równa mojej.
Na to właśnie liczę :D Dlatego tak bardzo lubię oglądać Twoje zdjęcia :lol: :lol: Nie mogę się doczekać, jak to wszystko rozwalimy.


Dzięki za odpowiedź. Tak na pierwszy rzut oka to mi na tym real foto na wapień wygląda. W takiej formie nieźle się prezentuje :D
Co do tego kamienia, to dziś się dowiedziałam, że to kamień elewacyjny sprowadzany z Indii.

Spirea
26-11-2009, 14:51
witam ponownie,
widzę, że zmieniliście parę rzeczy w rozmieszczeniu pomieszczeń. Teraz chyba jest korzystniej, a w przyszłości wygodniej. Zapowiada się bardzo ładnie. Mam pytanie do ogrodzenia - czy ta podmurówka pod siatką jest robiona na miejscu czy to są prefabrykaty - bo ta część pod słupkami wygląda mi na prefabrykat właśnie.
Czekam na dalsze działania. Pozdrawiam

Basia_KRK
26-11-2009, 19:16
Mam pytanie do ogrodzenia - czy ta podmurówka pod siatką jest robiona na miejscu czy to są prefabrykaty - bo ta część pod słupkami wygląda mi na prefabrykat właśnie.

Witaj :) Nie są to prefabrykaty. Wszystko, łącznie z tą częścią pod słupkami, było wykonywane na miejscu. Majster miał taką foremkę pod słupki, którą zalewał betonem/cementem? Podobno tak się robi, gdy ogrodzenie ma być "pływające" :wink:

Tu mam jeszcze jedno zdjęcie:

http://img42.imageshack.us/img42/365/zdjcie200a.jpg

justyna27
27-11-2009, 10:19
Witaj Basiu :D

wpadam z rewizytą :D zapowiada się super i bardzo odważnie jeśli chodzi o bryłę :D i duży ten domek macie, i salony będziemy miały porównywalne :D Będę śledzić postępy!

pozdrawiam

tosinek
30-11-2009, 14:57
Dzień Dobry :)
dbajcie o wasz ogród i każdą piąstkę czarnej ziemi, przyjdą niestety robotnicy i wszystko wyrównają :(
Duży powieszchniowo będziecie mieć dom?

mr6319
30-11-2009, 17:09
tosinek pisze:
dbajcie o wasz ogród i każdą piąstkę czarnej ziemi, przyjdą niestety robotnicy i wszystko wyrównają

Oj tak. U mnie niestety większość pięknie wypielęgnowanej trawki poszła pod piach...

Nelli Sza
13-12-2009, 19:59
Hej Basia!
Jestem pod wrażeniem projektu :o Co to za architekt?
Piękna bryła i wieeelkie domczycho chyba będzie 8)
Powodzenia i wklejaj zdjęcia jak najczęściej. Takie cuda trzeba oglądać :D

Spirea
21-12-2009, 22:50
http://img13.imageshack.us/img13/6824/szopka20091.jpg

marekmarian
22-12-2009, 19:36
http://img693.imageshack.us/img693/8109/sfientac.jpg

Nelli Sza
22-12-2009, 21:33
http://lh4.ggpht.com/_s9QJncbwfnM/SzE0bDTSLCI/AAAAAAAAOxw/2wHWbPU9gA4/boze_narodzenie21.jpg
:)

Basia_KRK
01-01-2010, 18:42
Dziękuję za Wasze życzenia! :D

INEZ2007
03-01-2010, 11:07
Domek będzie piękny :D Powodzenia!

monika.KIELCE
05-01-2010, 11:14
Gratuluję WZ i ciekawego projektu.
Pozwolę sobie jednak wstawić swoje 3 grosze.
1. Okna od południa - takie wielkie i piękne, tylko przed zatwierdzeniem projektu radzę popytać kto takie okna zrobi i za ile. Nawet ze stałymi przeszkleniami może być problem, o otwieranych czy przesuwnych nie mówiąc. U mnie był otwór 200x230 i wszyscy sprzedawcy mocno sugerowali jego podział na 2 mniejsze.

2. Mnie tam się ten kamień bardzo podoba. Kamień, drewno i złamana biel lub jasnoszary.

3. Doświetlenie od zachodu. Pierwotnie były luksfery, zamieniłaś na kamień. Ładnie jest, tylko czy nie przydałoby się trochę światła m.in. na klatce schodowej?

Tyle na szybkiego, jak się bardziej wczytam i wpatrzę to podzielę się nowymi spostrzeżeniami.

Basia_KRK
05-01-2010, 11:30
3. Doświetlenie od zachodu. Pierwotnie były luksfery, zamieniłaś na kamień. Ładnie jest, tylko czy nie przydałoby się trochę światła m.in. na klatce schodowej?
Niestety nie możemy tam zrobić okien, bo jest granica z sąsiadami, dlatego początkowo były luksfery. Jednak okazało się, że wyszły w beznadziejnych miejscach w środku (w szafie na ubrania i w rogu w salonie).. Klatka jest doświetlona dużymi oknami od południa i północy. Mam nadzieję, że będzie OK :)


Co do okien, to będziemy zamawiać w firmie Natura (http://natura.pl/klient.php), już wstępnie rozmawialiśmy 8)

marekmarian
05-01-2010, 11:37
Jesli chodzi o projekt to dzieje sie dużo i w sumie trudno mi powiedzieć coś wiecej :) jak dla mnie to zamieszanie jest spore... do pewnego stopnia pracuje na wrażenie splendoru, tego 'och', ale ja się gubię gdzie są bryły, gdzie bazowość tego budynku... trudno mi to uchwycić...

ale nie o tym miałem...
dodam od siebie jedną rzecz. Na tym forum jest jedna osoba, która dość mocno uczuliła mnie na kwestie ppoż (pozdrowienia dla mayland :))
Stąd też dzięki niej projektuję u siebie tak okna by w każdym pomieszczeniu było conajmniej jedno okno otwierane ( w razie nie daj boże jakiegoś pożaru - do szybkiego spieprzania i ratowania życia). Okna obecnie są z takiego szkła, że wątpie by nawet rzucony przez dwóch ludzi stół zdołał je (zwłaszcza sztywnego fixa) rozbic.
Stąd tez moja podpowiedź. w widokowym salonie (te potężne dwa fixy) zrobiłbym gdzieś z boczku jedno okno otwierane. Na planach były tam dwie przesuwki, ale to wielkie szkło jest chyba za dużo na przesuwkę (choć podobno wszystko kwestią kaski). jeśli zniknęły tam wyjścia to może warto o jakimś pomyślec...

monika.KIELCE
05-01-2010, 20:20
Niestety nie możemy tam zrobić okien, bo jest granica z sąsiadami, dlatego początkowo były luksfery.
tak też myślałam - za wąska działka

Jednak okazało się, że wyszły w beznadziejnych miejscach w środku (w szafie na ubrania i w rogu w salonie).
No tak, komu potrzeba okna w szafie ;)

Klatka jest doświetlona dużymi oknami od południa i północy. Mam nadzieję, że będzie OK :)
Oglądając w pośpiechu nie skojarzyłam tych okien - fakt, na schodach nie powinno brakować światła.

A.W.
06-01-2010, 08:07
Basia, zapewniam Was, ma wszystko przemyślane ;-) Nic dziwnego, jak już tak daleko są posunięte plany przebudowy! Ja mocno kibicuję, a kto wie, może osobiście będę kiedyś podziwiała realizację ;-)
Kamień jest niesamowity! Już obmyślam, gdzie mogłabym go wykorzystać w Codziennym :D

xanka
06-01-2010, 15:49
to tu się koleżanka schowała 8)
Gratuluję WZtki ! teraz to się zacznie, wątek wrzucam do ulubionych i mocno kibicuję :)

Iwona i Mariusz
07-01-2010, 20:12
Witaj Basiu!
Dziekuję za wizytę w Bukowej Chatce.
Przeczytałam Twój dziennik, obejrzałam zdjęcia i jestem zachwycona projektem, domek w wizualizacji wygląda wspaniale.
Już nie mogę się doczekać, jaki będzie efekt końcowy.
Pozdrawiam Cię.

Basia_KRK
08-01-2010, 10:09
Jesli chodzi o projekt to dzieje sie dużo i w sumie trudno mi powiedzieć coś wiecej :) jak dla mnie to zamieszanie jest spore... do pewnego stopnia pracuje na wrażenie splendoru, tego 'och', ale ja się gubię gdzie są bryły, gdzie bazowość tego budynku... trudno mi to uchwycić...
Marku, nie jestem architektem, ciężko mi się wypowiadać na ten temat. Z tym projektem to jest trochę tak, że trzeba było iść na różne kompromisy, może dlatego powstała taka właśnie bryła, gdzie jest spore zamieszanie... :roll:


ale nie o tym miałem...
(...)
Stąd tez moja podpowiedź. w widokowym salonie (te potężne dwa fixy) zrobiłbym gdzieś z boczku jedno okno otwierane. Na planach były tam dwie przesuwki, ale to wielkie szkło jest chyba za dużo na przesuwkę (choć podobno wszystko kwestią kaski). jeśli zniknęły tam wyjścia to może warto o jakimś pomyślec...
Marku, w salonie mamy przesuwane okna, tak jak na zestawieniu - myślę, że będzie OK:

http://img686.imageshack.us/img686/2334/oknasalon.jpg

Basia_KRK
08-01-2010, 10:13
to tu się koleżanka schowała 8)
Witaj xanka :D :D Miło Cię widzieć :D


Ja mocno kibicuję, a kto wie, może osobiście będę kiedyś podziwiała realizację ;-)
Kto wie, kto wie, przecież masz rzut beretem do mnie 8)

Guzmanka
08-01-2010, 12:13
Hej Basia_KRK.

Ale tu u Ciebie ładnie. Super projekt. Dużo okien, jak u nas, juz się boję mycia tych powierzchni.
Pozdrawiam i będę kibicować.

ponury63
08-01-2010, 20:25
[wpisy przeniesione z dziennika budowy]


druga wersja lepsza
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik59703.htm


Kurcze nie moge sie juz doczekac efektu końcowego... dla mnie plany rewelka - z zewnatrz domek starsznie mi sie podoba.
Mozesz podać nazwisko projektanta lub stronke na której jest więcej jego projektów???
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik42054.htm


bardzo ładny projekt :D ciekawe jak wyjdzie po przebudowie .Czeka was tak samo dużo pracy co nas ale warto powodzenia życzę :D
http://forum.muratordom.pl/nasza-rozbudowa-i-przebudowa-starego-domu,t176550.htm
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik108667.htm

AgaJeżyk
11-01-2010, 22:03
Cześć Basiu !
"Dorwałam" się dzisiaj do twojego dziennika i hmmm jestem pod wrażeniem.
Domek "do remontu" powiadasz ? Toć to nie Remont a Rewolucja :lol: Trzymam kciuki - mocno, mocno ...by wam sił starczyło bo powiadają, że lepiej zburzyć i postawić od nowa - jak remontować.

Ale to "powiadają" ...może leniwi są :lol: :lol: :lol:

Ja wiem co to zapał i entuzjazm ... góry przenosi !
Będę wam dopingować. A swoje trzy grosiki wcisne - jak mogę ...

http://img269.imageshack.us/img269/8379/3d200911.jpg

- mi się podoba ...ale kamienia za dużo ...ciut. Biały paseczek się prosi - ułagodzi tak i symetrii doda.Tak odrobinkę powyżej okna (chyba piwnicznego) - wystarczy. A i technicznie łatwiejsze do wykonania - kamień ciężki jak :evil:

Pozdrowionka - będę "nawiedzać"

78mysz
13-01-2010, 10:11
Hejka, wyczailam w Twojej sygnaturce fajne wizualki i zaraz pobiegłam cie szukać, zeby sobie spojrzeć na to z bliska. Ale rozpierducha się szykuje.To raz. Dwa, elewacja jest elegancka, bardzo bogata i nawiązuje do terenów, w których mieszkasz. Kamień na elewacji to łupek?Ładnie się prezentuje.Podobnie jak Aga mam wrażenie, ze czegos za dużo jest na tej ścianie, ale nie wiem, czy napewno kamienia. Bedziesz miała tegalit na dachu?
Życzę powodzenia i sprawnej realizacji planów

Basia_KRK
13-01-2010, 21:16
- mi się podoba ...ale kamienia za dużo ...ciut. Biały paseczek się prosi - ułagodzi tak i symetrii doda.Tak odrobinkę powyżej okna (chyba piwnicznego) - wystarczy. A i technicznie łatwiejsze do wykonania - kamień ciężki jak :evil:
Aga, tak właśnie będzie :D To nasza ostatnia wizualizacja:
http://img193.imageshack.us/img193/4678/3d200919kopia3824904.jpg

78mysz - na dachu planujemy Creaton Domino :D

marekmarian
13-01-2010, 21:42
tak sobie pomyslalem że architekt wymieknie jak po dokładnym projekcie zlożonym do PnB przyjdzie mu przerabiac wszystko do nieznanych wczesniej (?) wymagań zabudowy. To nie tylko architekt, ale zapewne ponowne przeliczenie przez konstruktora...

nie znam nikogo poza osobą, która mi pomagała i pewnie będzie dalej jak sie da namówić na ciąg dalszy... popytam ją.
Dobrze rozumiem że zakres jeg zadan to przerobienie projektu jesli chodzi o kat dachu i wnętrza (do takiej zmiany wysokości kalenicy) ?

AgaJeżyk
13-01-2010, 22:00
Aga, tak właśnie będzie :D To nasza ostatnia wizualizacja:
http://img193.imageshack.us/img193/4678/3d200919kopia3824904.jpg


Nooo - i o to chodziło :lol:

Teraz jest dobrze !

Ja to jakiegoś fioła mam na punkcie symetrii, ważenia i ...sprawiedliwości :oops:

Basia_KRK
13-01-2010, 22:32
tak sobie pomyslalem że architekt wymieknie jak po dokładnym projekcie zlożonym do PnB przyjdzie mu przerabiac wszystko do nieznanych wczesniej (?) wymagań zabudowy. To nie tylko architekt, ale zapewne ponowne przeliczenie przez konstruktora...
Marku, nie mamy jeszcze projektu architektonicznego, tym bardziej złożonego do PnB. Mamy jedynie koncepcję. Teraz, gdy znamy już warunki zabudowy, pozostaje do zmiany kąt dachu (z 38 st. do 45-50 st.) i zrobienie projektu architektonicznego.
Mamy całą inwentaryzację i opinię techniczną od konstruktora..

marekmarian
13-01-2010, 22:37
tak sobie pomyslalem że architekt wymieknie jak po dokładnym projekcie zlożonym do PnB przyjdzie mu przerabiac wszystko do nieznanych wczesniej (?) wymagań zabudowy. To nie tylko architekt, ale zapewne ponowne przeliczenie przez konstruktora...
Marku, nie mamy jeszcze projektu architektonicznego, tym bardziej złożonego do PnB. Mamy jedynie koncepcję. Teraz, gdy znamy już warunki zabudowy, pozostaje do zmiany kąt dachu (z 38 st. do 45-50 st.) i zrobienie projektu architektonicznego.
Mamy całą inwentaryzację i opinię techniczną od konstruktora..

oki. to dobrze. podpytam jutro i dam znac na priv

Basia_KRK
14-01-2010, 19:00
Wygląda na to, że nie mamy architekta. Jego dzisiejsze zachowanie było poniżej krytyki... :roll:

Tylko kto nam teraz zrobi projekt architektoniczny? Obecnie szukamy nowego architekta... Możecie kogoś polecić? Najlepiej z okolic Krakowa oczywiście... :roll:

co się stało że się Państwo rozstaliście?
Emocje, emocje, emocje i ciężkie charaktery...

marekmarian
14-01-2010, 19:03
Emocje, emocje, emocje i ciężkie charaktery...

nie uda sie tego jakoś odkręcić ? czas daje odprężenie nieraz...
nie dodzwoniłem się... może jutro. zależy mi na swojej sprawie wiec rychło to będzie.[/img]

Basia_KRK
14-01-2010, 19:17
czas daje odprężenie nieraz...
Pozostaje napisać - czas pokaże... :roll:

AgaJeżyk
14-01-2010, 20:47
Wygląda na to, że nie mamy architekta. Jego dzisiejsze zachowanie było poniżej krytyki... :roll:

Basiu - powiem co myślę ...jeśli pozwolisz

Jeżeli w tej chwili zaiskrzyło cos (w negatywnym tego słowa znaczeniu) i nie podoba ci się zachowanie architekta - odpuść sobie.

Takie zachowanie może się w każdej chwili powtórzyć ... ale ty będziesz musiała ulegać facetowi jak przysłowiowemu "wrzodowi na ...wiesz", bo nie raz jeszcze po odbiorze projektu będziesz od niego zależna. Nikt nie dokona zmian w takim projekcie (jak coś będzie skopsane ) - tylko on.
A błędy zawsze mogą wyjść i to w trakcie budowy.

Takie perypetie z architektem są w dzienniku an.i - poczytaj jak znajdziesz chwilkę.

http://forum.muratordom.pl/dom-anny,t168501.htm

Zbigniew100
15-01-2010, 07:19
Wygląda na to, że nie mamy architekta. Jego dzisiejsze zachowanie było poniżej krytyki...

Tylko kto nam teraz zrobi projekt architektoniczny? Obecnie szukamy nowego architekta... Możecie kogoś polecić? Najlepiej z okolic Krakowa oczywiście...


Witaj.
Poszukaj u nas na liście.
Namiary w moim podpisie.
Powodzenia :wink:

Basia_KRK
15-01-2010, 21:47
Oooooo, dziękuję, super ta lista! :D

Famelia
16-01-2010, 06:40
Zachęcona wizualkami weszłam i ja :lol: Projekt rewelacyjny, działka z potencjałem - pozostaje mi życzyć tylko wytrwałości i pieniążków 8) Powodzenia!

Mr.A
16-01-2010, 20:23
Ciekawy projekt, przyjemnie jest zobaczyc cos innego niz ta masowka jaka sie buduje.(chyba nie narazilem sie nikomu :wink: ) Zastanawiam sie czy przy tak ostrych liniach elewacji potrzebny jest dodatkowy akcent w postaci bardzo wyrazistej wykladziny kamiennej.Moze masz visualizacjie z innym kamieniem (np piaskowc ,granit ) cos polskiego na przyklad.Zawsze to ekologiczniej.
A propo dachu to niewidze problemu. Przy waszym dwuspadowym (tak to wyglada) podniesienie o pare czy parenascie stopni to bulka z maslem zarowno dla architekta czy inzyniera( tak przynajmniej powinno byc) Wiem cos o tym bo sam jestem inzynierem 8). I na koniec jesli masz duzo powierzchnii przeszlonej to jak niechcesz sie meczyc z myciem to mozna zamontowac szklo samoczyszczace sie. Niewiem tylko czy jest to dostepne w Polsce.

aguleczka
16-01-2010, 22:26
Ups przepraszam to tu miał być wpis , domek zapowiada sie rewelacyjnie :)

Basia_KRK
16-01-2010, 22:37
radzę zamontować ręcznikowce w łazienkach... przydatne :)

PS jak wygląda sprawa Państwa architekta?
Będą na pewno :D

Co do architekta - sprawa dojrzewa :wink:

aneta s
17-01-2010, 09:09
Basiu wpadam z rewizytą :wink: Rozbudowa zapowiada się imponujaco :o Fajna nowoczesna bryła, choć ja sama wolę bardziej tradycyjne :wink: życzę dużo cierpliwości bo będzie Wam potrzebna :wink: no i sumiennych, terminowych i rzetelnych fachowców :wink: my też przebudowywaliśmy stary dom, rozwaliliśmy niemal wszystko... zostały tylko 4 zewnętrzne ściany do nadproży- wówczas widok był straszny...pracy naprawdę dużo więcej niż przy budowie od podstaw ale warto :lol:
Basiu widzę, że Posadziliście całkiem duże drzewka, Napisz proszę jak Wam się przyjeły, robiliscie to we własnym zakresie czy angazowaliście ogrodnika? Pytam bo chciałabym u siebie wsadzić też takie dorodne tuje ale obawiam sie czy aby nie uschną :roll:
Co do cegły, to myslę że Macie duże szanse na odkrycie takowych i u Was :wink: my jak zbilismy tynki od razu jednomyslnie postanowilismy , że u nas zostaje taka golutka :wink:
Powodzenia i dużo radości z budowania życzę :wink:

marekmarian
17-01-2010, 10:15
zerknalem sobie na rzuty (ślęczę nad swoimi) i mam kilka przemyslen.. moze sie przydadzą

1. Jeśli macie w piwnicy pralnię, to moze warto na pietrze (dwie kondygnacje do biegania) zrobić jakiś zsyp do pralni ? Niestety w pionie jest tam na piętrze pokój czyjś... na pewno zaoszczędziłoby to Wam sporo czasu przy takiej lokalizacji pralni (na pietrze są wszystkie szafy, ciuchy itp).

2. kuchnia w tym układzie jest ciekawsza, choć takie duże okno od ziemi w kuchni - nowoczesne, okno nad kranem - już tradycyjnie.

3. Jestem zwolennikiem eksponowania schodów bo to kluczowe miejsce :) ale rozumiem że większość ma inne podejście :)

4. jednak macie otwierane okna z salonu. bardzo ok.

5. Gabinet na dole, tez powoli do tego dojrzewam...

6. Podobno (wyczytałem gdzieś tutaj na forum) nazwa Komunikacja zamiast Hol jest w projekcie przyjaźniejsza jesli chodzi o jakieś tam podatki :) , ale trzeba to sprawdzić.

Zgodzę się z którymś przedmówcą, też mam wrażenie przesytu dziania się (megawrażenie na siłę) w elewacjach... delikatniejsze kamienie, albo jakiś lekk oszumiący tyn... tak jak bym to widział, wtedy tez bardziej będzie czytelna bryła, teraz czytelnośc tańczy w wielu sferach... zwłaszcza że renderingi są jakby mało spójne z realizmem docelowej bryły (są mocno autorskie)

aneta s
17-01-2010, 11:56
Basiu wtrące jeszcze swoje 3 grosze odnosnie architekta :wink: Ciężko jest znależć architekta idealnego, doskonałego...w moim mniemaniu taki nie istnieje :cry: Mój dom też jest według indywidualnego projektu, projekt kosztował krocie a my nie specjalnie jesteśmy zadowoleni ze współpracy, sami właściwie rozrysowalismy wszystko, całość to nasze pomysły- potrzebowaliśmy fachowego spojrzenia na całość , no i oczywiście aby ktoś to przeliczył konstrukcyjnie, narysował profesjonalnie no i się pod tym podpisał :wink: Nasza architektka - z ogromnym doświadczeniem :roll: popełniła masę blędów, cześć z nich wyłapaliśmy w trakcie budowy, cześć widzimy jeszcze teraz i az boję się pomysleć co będzie jak zamieszkamy :evil: emocje i gorzkie słowa też przy tym padały ale...ten etap mamy na szczęście za nami :wink:

Basia_KRK
18-01-2010, 23:00
Witam. Mam olbrzymią prośbę. Interesuje mnie dom (a raczej projekt) na bazie którego robiliście swoją przebudowe. Chodzi mi o projekt z dnia 14.09.2009, który dodaliście przed własnym zmienionym projektem. Szukam czegoś w tym stylu. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
To są domy, które zaprojektował nasz architekt - stoją w Libertowie. To projekt indywidualny, więc obawiam się, że takiego projektu domu nie kupisz... :roll:

Basia_KRK
18-01-2010, 23:31
Zgodzę się z którymś przedmówcą, też mam wrażenie przesytu dziania się (megawrażenie na siłę) w elewacjach... delikatniejsze kamienie, albo jakiś lekk oszumiący tyn... tak jak bym to widział, wtedy tez bardziej będzie czytelna bryła, teraz czytelnośc tańczy w wielu sferach... zwłaszcza że renderingi są jakby mało spójne z realizmem docelowej bryły (są mocno autorskie)
Marku, hmmmm... Czyli, że za dużo się dzieje na elewacji?
Co do typu kamienia, to mi bardzo się podoba ten właśnie kamień - tu jego real foto:

http://img697.imageshack.us/img697/3033/24601458.jpg

i raczej nie chcę z niego zrezygnować :D Jedynie to zastanawiamy się z mężem nad tym drewnem.... :roll: Może z niego zrezygnować? zastąpić czymś? może po prostu tynk w innym kolorze? :roll: Jakieś sugestie w tym temacie?
http://img27.imageshack.us/img27/3603/3d2009097kopia4073701.jpg http://img696.imageshack.us/img696/4678/3d200919kopia3824904.jpg

malgos2
18-01-2010, 23:46
Nie wiem, jak to sie stalo, ze nie trafilam do Ciebie wczesniej. :oops: W kazdym razie witam sasiadke i zapraszam na realna kawke. :wink:

Nefer
18-01-2010, 23:48
Nieźle sie zapowiada :)

aguleczka
19-01-2010, 00:53
Drewno zostawić albo zastąpić wiesz co na zawiłej interbud wybudował takie domki szeregowe i one maja wstawki taki ala drewno ale co to jest to nie wiem może to panelowe jakieś zobacz http://www.mieszkania.inter-bud.pl/uploaded_files/843_FIL_1.jpg

http://www.mieszkania.inter-bud.pl/uploaded_files/856_FIL_1.jpg

marekmarian
19-01-2010, 01:39
Marku, hmmmm... Czyli, że za dużo się dzieje na elewacji?
Co do typu kamienia, to mi bardzo się podoba ten właśnie kamień - tu jego real foto:
http://img697.imageshack.us/img697/3033/24601458.jpg

i raczej nie chcę z niego zrezygnować :D Jedynie to zastanawiamy się z mężem nad tym drewnem.... :roll: Może z niego zrezygnować? zastąpić czymś? może po prostu tynk w innym kolorze? :roll: Jakieś sugestie w tym temacie?

Witaj
Powiem od razu: bardzo lubie drewno, choc to mało malowane, naturalne, może z lekkim ściemnieniem, nieważne. W każdym razie lubię ten materiał i mam do niego sentyment wielki.

W Twoim przypadku mówiąc przesyt miałem na myśli 3 kluczowe składniki. Tynk, Drewno, Kamień. Żyłaś kiedyś w trójkącie? ;) (żartuję oczywiście). Dla mnie sensowne rozwiązanie to Dialog i ewentualnie coś trzeciego w dopełnieniu jako detal. Ale naprawdę w tych proporcjach. Tak by koncepcja domu byłą czytelnym zamysłem a nie zbiorowiskiem różnych składników (tak to odebrałem u Ciebie, wspierając moje wrażenie sporego zamieszanie w bryle).

Projekt który pokazałaś na powyższym zdjęciu nie zawiera drewna (nie widzę go, może jest gdzieś w podcieniach dachu lub jest tam pomalowane na czarno) Na pewno dostrzegasz większą klarowność tej 'rozmowy' niż w Waszym przypadku gdzie jest ten trójkąt. Inną kwestią (to moje własne koncepcyje) jest też to, że drewno ma swój własny prywatny charakter, oparty na naturalności, wiejskości, w duzym stopniu na naszej tradycji, a traktowane bardziej nowoczesnie - ekologii, prostocie. Popatrz teraz na wskazane przez Ciebie kamienie w przykładowej realizacji... Są zdecydowanie (!) ekskluzywne, elegancje, prestiżowe (podkreślają pewne wartości posiadacza domu), rezydencyjne co najmniej...
Nie uważam sie za znawcę (na pewno nie jestem architektem) ale to sa inne 'przestrzenie', charaktery, bardzo trudne do równoważnego skompilowania (potrzebowałabyś moim zdaniem dużo lepszego 'kompilatora' niż dotychczasowy) Oczywiście o ile patrzysz w podobny sposób jak ja. Jeśli nie - uznaj proszę, że jestem zbyt subiektywny.

Podsumowując: mam wrażenie, że lubisz rezydencyjny prestiż domu, jego pewien uchwytny nimb jakości. I dlatego myślę że drewno (które notabene lubię straszecznie) mogłabyś w kolejnym nowo tworzonym renderingu ograniczyć do naprawdę drobnego detalu i zobaczyć się z tym (swoje odczucia). Być może to jest ten kierunek.

Prywatnie ja nie lubię takich kamieni (wolę szare, stonowane), ale też mam zupełnie inne inklinacje i gust. Staram się być w tym wypadku obiektywny i dzielić sie wrażeniami nie na zasadzie 'co mi się podoba' tylko na zasadzie odczuwania kierunku w którym podążasz.

aha.
Na tych malutkich dwóch renderkach coś mi ten domek coraz bardziej wyglada na jakis elegancki styl zakopiański :) Motyw nowoczesnego zawijasa (konstrukcja kostki na piętrze) raczej wydaje mi sie (prywatna opinia) próbą unowocześnienia (przyprawa) niż nowoczesnością (konskekwentną)
Dobra. chyba dośc nawywijałem. czas spac...

*agrafka*
19-01-2010, 12:54
Basiu, cieszę się, że trafiłam na Twój dziennik, tym bardziej, że Twój projekt wpisuje się w klimaty, które mi bardzo odpowiadają.
Widzę jednak, że z okna kolankowego, które pokazywałaś w jednym z pierwszych postów jednak zrezygnowałaś?

Bedę tu często zagladać. Powodzenia!

Mr.A
20-01-2010, 19:15
I pare slow z mojej strony.Jesli chodzi o drewno na elewacji to powinnas pamietac ze jesli co roku nie bedziesz o niego dbala (czyt.impregnowala itd..)to straci ono swoj kolor.Kazde drewno zachowuje sie inaczej i z czasem nabiera zupelnie innych barw.Mysle ze powinnas to rowniez wziac pod uwage bo moze sie okazac ze za pare lat elewacja nie jest taka jak sobie wymarzylas.

Basia_KRK
22-01-2010, 09:50
Drewno zostawić albo zastąpić wiesz co na zawiłej interbud wybudował takie domki szeregowe i one maja wstawki taki ala drewno ale co to jest to nie wiem może to panelowe jakieś zobacz
http://www.mieszkania.inter-bud.pl/uploaded_files/843_FIL_1.jpg
http://www.mieszkania.inter-bud.pl/uploaded_files/856_FIL_1.jpg
Byliśmy tam kiedyś i oglądaliśmy ten "panel". Z ulicy wygląda jak drewno, ale z bliska już nie :wink: Jednak u nich tych wstawek jest tak symbolicznie - nie tak jak u nas... :wink:

Basia_KRK
22-01-2010, 09:57
Projekt który pokazałaś na powyższym zdjęciu nie zawiera drewna (nie widzę go, może jest gdzieś w podcieniach dachu lub jest tam pomalowane na czarno) Na pewno dostrzegasz większą klarowność tej 'rozmowy' niż w Waszym przypadku gdzie jest ten trójkąt.
Marku, dziękuję za Twoje opinie :D Co do tego projektu, rzeczywiście na tym zdjęciu, które wkleiłam nie widać tego trzeciego elementu jakim jest drewno, jednakże na innych zdjęciach już tak:

http://img718.imageshack.us/img718/3241/23987932.th.jpg (http://img718.imageshack.us/i/23987932.jpg/) http://img714.imageshack.us/img714/2585/44021495.th.jpg (http://img714.imageshack.us/i/44021495.jpg/) http://img59.imageshack.us/img59/7325/64027604.th.jpg (http://img59.imageshack.us/i/64027604.jpg/)


I dlatego myślę że drewno (które notabene lubię straszecznie) mogłabyś w kolejnym nowo tworzonym renderingu ograniczyć do naprawdę drobnego detalu i zobaczyć się z tym (swoje odczucia). Być może to jest ten kierunek.
I tak właśnie zrobię :D

30Agulka
29-01-2010, 21:54
Dom jest niesamowity, szczerze nie widziałam jeszcze takiego w realu :-? Będę kibicować i często zaglądać. Powodzenia :D :D :D :D :D :D :D

joola
02-02-2010, 00:06
Witaj Basiu. Bardzo ciekawy projekt, będę trzymać kciuki za tą rozbudowę :D

Konieczki
02-02-2010, 08:11
Bardzo fajny Twój projekt (to chyba za mało powiedziane) :P U mnie na osiedlu jest jeden dom z pióra Twojego architekta (ale ma formę bardzo indywidualną i nie do końca trafioną na istniejącą zabudowę). Domki w Libertowie świetne to jest to coś co mi się podoba :P
Powodzenia

Spirea
07-02-2010, 23:27
ciekawy projekt kuchni i na pewno lepszy układ z tą wyspą, bo zyskujesz dodatkową ścianę na szafki. Jestem właśnie na etapie przegądania projektów kuchni. Wolałabym mieć to przemyślane wcześniej. U Ciebie ładnie się zapowiada. Zastanawia mnie jednak pewna rzecz, która właśnie występuje bardzo często w projektach i u Ciebie jest również. Czy umiejscowienie płyty (ceramicznej czy gazowej obojętnie, chociaż gaz to dodatkowo ogień) na wyspie, gdzie z drugiej strony mamy zaraz hokery i miejsce do spożycia szybkiego posiłku, kawy, drinka itp. jest praktycznym rozwiązaniem. Wizualnie oczywiście wygląda to świetnie, szczególnie jak dodamy interesujący okap, a kuchenka jest nieużywana, ale czy to jest praktyczne??? Nie wyobrażam sobie siedzenia zaraz przy kuchence w trakcie gotowania (tutaj to, że jest to płyta gazowa ma już większe znaczenie). I gorąco i może pryskać (np. sosem do spaghetti itd). Jak się nie gotuje, to często coś tam i tak będzie stać. Zastanawiałaś się nad tym może? Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii?

Famelia
08-02-2010, 12:17
Kuchnia imponująca :D A zdjęcie przedstawiające meble w realu to lustrzane odbicie mojej wymarzonej kuchni :lol: Cudo :D

Basia_KRK
08-02-2010, 12:24
Czy umiejscowienie płyty (ceramicznej czy gazowej obojętnie, chociaż gaz to dodatkowo ogień) na wyspie, gdzie z drugiej strony mamy zaraz hokery i miejsce do spożycia szybkiego posiłku, kawy, drinka itp. jest praktycznym rozwiązaniem.

U nas będzie płyta indykcyjna na wyspie. Tą wyspę chcemy jednak powiększyć, bo w tym momencie siedzi się "na garach", co wg mnie jest beznadziejnym rozwiązaniem :wink:
Co do samych hookerów, to bardziej są tam po to, by przygotowywać na nim posiłki na siedząco, albo towarzyszyć osobie która gotuje.
Będziemy mieli w kuchni stół na 4 osoby, gdzie będziemy normalnie jeść :wink: Więc w tej sytuacji, takie rozwiązanie chyba jest OK :D

Co do tego blatu z hookerami, to podoba mi się rozwiązanie, gdzie ten blat jest wyżej, niż blat z kuchenką, mniej więcej tak jak na tym zdjęciu:
http://img190.imageshack.us/img190/1954/otwartazamknie198zd2.jpg

carla5
09-02-2010, 10:19
Lubuje sie w takich klimatach:) projekt re-we-la-cja!
Pozdrawiam

tfor
09-02-2010, 11:13
A czym się kierujesz, żeby w kuchni też była podłoga dreniana?

Basia_KRK
09-02-2010, 11:54
Zawsze podobała mi się drewniana podłoga w kuchni, jest jakby taka cieplejsza w odczuciu :wink: Choć nie powiem, rozważam też gres drewnopodobny, np. taki jak ten - Serenissima Timber (z fakturą drewna):


http://img715.imageshack.us/img715/5595/pytkiserenissimaseriati.jpg

tfor
09-02-2010, 12:01
podłoga drewniana wymaga równie - moim zdaniem - rustykalnego wykończenia. Choć moze mam inne spojrzeenie, albo nie widziałem jeszcze nowczesnej kuchni z drewniana podłogą. Moze być to w sumie fajne.

Ale podłoga wielowarstwowa, którą pokazałas jest ekstra. Salon w części tzw. gościnnej moze super sie prezentować.

Basia_KRK
09-02-2010, 14:37
podłoga drewniana wymaga równie - moim zdaniem - rustykalnego wykończenia. Choć moze mam inne spojrzeenie, albo nie widziałem jeszcze nowczesnej kuchni z drewniana podłogą. Moze być to w sumie fajne

tfor - ta kuchnia wydaje mi się taką bardziej nowoczesną, a ma drewnianą podłogę (w kolorze takiego bielonego/szarego dębu) :wink:

http://img188.imageshack.us/img188/8868/2008102412880timenocese.jpg

tfor
10-02-2010, 05:37
Masz rację. kuchnia nowoczesna i a podłoga drewniana. I nawet jakoś ze sobą pasuje. Ale drewno też nowoczense :-), bo bielone/siwe.
Ale rzeczywiscie pasuje do siebie.

tfor
10-02-2010, 05:37
Masz rację. kuchnia nowoczesna i a podłoga drewniana. I nawet jakoś ze sobą pasuje. Ale drewno też nowoczense :-), bo bielone/siwe.
Ale rzeczywiscie pasuje do siebie.

prawdziwy.anika
10-02-2010, 06:00
Bardzo mi sie pooba ten projekt :D super
:P

aneta-we
10-02-2010, 21:44
podłoga drewniana wymaga równie - moim zdaniem - rustykalnego wykończenia. Choć moze mam inne spojrzeenie, albo nie widziałem jeszcze nowczesnej kuchni z drewniana podłogą. Moze być to w sumie fajne.

Ale podłoga wielowarstwowa, którą pokazałas jest ekstra. Salon w części tzw. gościnnej moze super sie prezentować.

przyszłam tu za swoim zdjęciem :wink:
A na dowód, ze drewniana podłoga nie wymaga rustykalnego wykończenia dodaję fotkę (można?)

http://lh3.ggpht.com/_8Plan52eFtk/SwG56GTtVyI/AAAAAAAABcI/VKdn8vjekh8/zsalonu.jpg

Kuchnia nowoczesna, podłoga drewniana, tzn. udająca drewno- terakota :wink:

Basia_KRK
10-02-2010, 21:56
A na dowód, ze drewniana podłoga nie wymaga rustykalnego wykończenia dodaję fotkę (można?)
Pewnie Anetka :D

Bardzo fajny ten kolor podłogi. Podoba mi się i mnie zainspirował :wink:

aneta-we
10-02-2010, 22:07
A na dowód, ze drewniana podłoga nie wymaga rustykalnego wykończenia dodaję fotkę (można?)
Pewnie Anetka :D

Bardzo fajny ten kolor podłogi. Podoba mi się i mnie zainspirował :wink:

a Twoja kuchnia ma byc tez z fakturą drewna, tak jak podłoga?
Ciężko to dobrze połączyc. Bezpieczniejsze jest łączenia drewna z jednobarwnymi, gładkimi meblami. Poszłam na łatwiznę :wink:
Aha, i nie znalazłam listew przypodłogowych, które pasowałyby do podłogi :-? Wszystkie szare miały albo inny rysunek drewna albo tonacja była nie taka. :-?

Basia_KRK
10-02-2010, 22:24
Aha, i nie znalazłam listew przypodłogowych, które pasowałyby do podłogi :-? Wszystkie szare miały albo inny rysunek drewna albo tonacja była nie taka. :-?
Hmmm, to z ich serii nie ma cokołu do kompletu? Jak widać, zawsze musi być pod górkę....

Co do wykończenia naszych mebli - jeszcze długaaaa droga przed nami... i kto to wie, czy nam się coś nie odwidzi 8)

aneta-we
10-02-2010, 22:26
Aha, i nie znalazłam listew przypodłogowych, które pasowałyby do podłogi :-? Wszystkie szare miały albo inny rysunek drewna albo tonacja była nie taka. :-?
Hmmm, to z ich serii nie ma cokołu do kompletu? Jak widać, zawsze musi być pod górkę....

Co do wykończenia naszych mebli - jeszcze długaaaa droga przed nami... i kto to wie, czy nam się coś nie odwidzi 8)

o cokole to nawet nie myslałam, bo nie podoba mi się takie wykończenie. Tym bardziej, że te płytki mam na prawie całym dole. Salon z cokołem z płytek mnie nie przekonuje :wink:

Basia_KRK
10-02-2010, 22:42
Salon z cokołem z płytek mnie nie przekonuje :wink:
To prawda, niezbyt fajnie to wygląda... ja bardziej myślę o kuchni z tymi płytkami :wink:

madziarek2
17-02-2010, 21:00
Domek ciekawy, podoba mi się ten kamień na elewacji, ciekawa jestem jaki będzie efekt końcowy domku. Życzę powodzenia!

tfor
18-02-2010, 05:46
aneta-we ale Ty masz kuchnię otwarta więc to trochę inaczej sie oglada. Ponadto płytki drewnopodobne to już jest naprawdę coś innego niż drewno. Przy pierwszym wejrzeniu tego może nie widac, ale jak się przypatrzec to już widac róznicę.

ponury63
20-02-2010, 11:01
[wpisy przeniesione z dziennika budowy]



Wygląda na to, że nie mamy architekta. Jego dzisiejsze zachowanie było poniżej krytyki... :roll:

Tylko kto nam teraz zrobi projekt architektoniczny? Obecnie szukamy nowego architekta... Możecie kogoś polecić? Najlepiej z okolic Krakowa oczywiście... :roll:

co się stało że się Państwo rozstaliście?

radzę zamontować ręcznikowce w łazienkach... przydatne :)

PS jak wygląda sprawa Państwa architekta?
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik89651.htm



Witam. Mam olbrzymią prośbę. Interesuje mnie dom (a raczej projekt) na bazie którego robiliście swoją przebudowe. Chodzi mi o projekt z dnia 14.09.2009, który dodaliście przed własnym zmienionym projektem. Szukam czegoś w tym stylu. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik110785.htm



Projekt super - mój typ :) Zapowiada się piękny, nowoczesny domek. My też budujemy w podobnym stylu - połączenie prostej bryły, dach dwuspadowy, grafitowy dach i połączenie z deskami elewacyjnymi. No ale nasz to prościutki ... Wasz jest super. Będę śledzić postępy- bo projekt rewelacja. Życzę powodzenia w wymianie architekta.
BTW My też wymieniliśmy po jakimś czasie - bo też mamy indywidualny projekt :)
Pozdrawiam
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik109890.htm



Witam

Mam pytanie o podłoge firmy kopp jaka jest cena za m2, jest piękna :D .

Pozdrawiam
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik113011.htm



Witaj, mam na calym parterze domu 110m2, z kuchnia wlacznie lite drewno debowe o grubosci 1,5 cm i nie ma zadnego problemu z podlogowka, grzeje az huczy:) Uprzedam tylko ze drewno pracuje.... ale z ogrzewaniem absolutnie zadnego problemu.



Rezygnujemy z kaloryferów w domu. I tak, przy takich dużych oknach nie byłoby gdzie ich umieścić.... (jedyne będą w łazienkach) :roll:
W związku z tym, wszędzie robimy ogrzewanie podłogowe.
No i po wdrożeniu się w temat, okazuje się, że nici z naszych planów podłogowych pt. deski dębowe w salonie i w kuchni... Jednak są za grube i rozsądek podpowiada, aby ich nie montować...
Na chwilę obecną wybór padł na podłogi z drewna wielowarstwowego specjalne pod podłogówkę. Najbardziej spodobała nam się oferta firmy KOPP: http://www.podlogi-kopp.pl

Dąb szczotkowany (do salonu jaśniejszy, do kuchni ciemniejszy):

http://img63.imageshack.us/img63/3314/dabperlowy7828228.jpg
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik55095.htm

pwasylcz
20-02-2010, 17:41
Zapowiada sie bardzo ciekawy dom - zycze wytrwalosci i konsekwencji w projektowaniu.

Czy moge prosic o namiary na czajnik? Szukalem na e-bayu ale bez skutku...

Basia_KRK
22-02-2010, 22:19
Dziękuję za wszystkie miłe słowa! :D


Basiu widzę, że Posadziliście całkiem duże drzewka, Napisz proszę jak Wam się przyjeły, robiliscie to we własnym zakresie czy angazowaliście ogrodnika? Pytam bo chciałabym u siebie wsadzić też takie dorodne tuje ale obawiam sie czy aby nie uschną :roll:
Anetko, dopiero teraz odpisuje - sadziliśmy je w październiku, to podobno dobry okres. Myślę, że dopiero w październiku tego roku będziemy mogli tak naprawdę powiedzieć, czy się przyjęły. Podobno na wiosnę, to jeszcze za wcześnie, żeby coś stwierdzić... Jeżeli chodzi o samo sadzenie, to zajęli się tym zaprzyjaźnieni ogrodnicy.

Basia_KRK
22-02-2010, 22:29
radzę zamontować ręcznikowce w łazienkach... przydatne :)
Będą obowiązkowo :D


Witam
Mam pytanie o podłoge firmy kopp jaka jest cena za m2, jest piękna :D .

195 zł/m2 - ale niestety nie pamiętam czy netto czy brutto....


Czy moge prosic o namiary na czajnik? Szukalem na e-bayu ale bez skutku...
To czajnik niemieckiej firmy Gastroback - http://www.gastroback.de/wasserkocher.html
Model: 42429.

Na eBay'u jest np. tutaj: http://cgi.ebay.de/Gastroback-Design-Wasserkocher-Advanced-Pro-1-7l-2400W_W0QQitemZ190354578425QQcmdZViewItemQQptZDE_E lektronik_Computer_Haushaltsger%C3%A4te_Kleinger%C 3%A4teK%C3%BCche_PM?hash=item2c52045bf9

Iwona i Mariusz
24-02-2010, 17:30
Witaj Basiu!
Szalenie podoba mi się wizualizacja Twojej kuchni, no i ten mroczny klimat łazienki.
A czajnik - po prostu super!

barbies
25-02-2010, 09:53
Hej imienniczko :)
bardzo podoba mi się Wasza przebudowa. Projekt jest bardzo gustowny, dbałość o szczegóły, spójność - wszystko czyni bardzo miłe dla oka wrażenie. Wydaje mi się, że funkcjonalność też jest dopracowana na wysokim poziomie. Co do architekta - dla nich jest to po prostu praca, dla nas coś więcej.
Mnie interesuje inny aspekt projektu a mianowicie ogród a konkretnie ogrodzenie. Muszę (chcę) odgrodzić się od sąsiada, odpowiada mi coś takiego, jak u Was. Czy mogłabym prosić o jakieś dane wykonawcy? Domek mam w Krakowie (obrzeża Woli J.), więc chyba nie byłoby problemu z dojazdem. Czy całe ogrodzenie było jego odpowiedzialnością, czy sami musieliście coś załatwiać?

ana-76
26-02-2010, 08:17
Basiu podczytuje Cie od jakiegoś czasu, napisz prosze czy to zdjęcie schodów które wkleilaś w wątku ze ścianami to inspiracja, czy tak będziesz miała? Też wacham się pomiedzy cegłą a szaro-rudym łupkiem i nie wiem co wybrać.
A pomysł z pompą jak najbardziej popieram. U mnie właśnie skuli wszystkie nowe wylewki żeby klaść w całym domu podłogówkę pod pompę, z tym że ja będę miała na bazie mitsubishi .

Basia_KRK
26-02-2010, 08:26
Basiu podczytuje Cie od jakiegoś czasu, napisz prosze czy to zdjęcie schodów które wkleilaś w wątku ze ścianami to inspiracja, czy tak będziesz miała?
Witaj Ana - zdjęcie wkleiłam jako inspirację. Podobają mi się wnętrza z cegłą, ale gdzie i jak będzie ona u nas, to jeszcze długaaaa droga do tego :wink:

Basia_KRK
26-02-2010, 08:29
Mnie interesuje inny aspekt projektu a mianowicie ogród a konkretnie ogrodzenie. Muszę (chcę) odgrodzić się od sąsiada, odpowiada mi coś takiego, jak u Was. Czy mogłabym prosić o jakieś dane wykonawcy?

Czy całe ogrodzenie było jego odpowiedzialnością, czy sami musieliście coś załatwiać?

Dziękuję za miły wpis :D

Co do ogrodzenia - namiary prześlę na Priv. Wykonawca zajął się wszystkim, tzn. wyburzeniem starego, usunięciem całej starej podmurówki, zakupem nowego cementu, piasku, słupków i siatki :D

Elfir
26-02-2010, 12:45
IMHO druga opcja wykończenia elewacji (z białym) jest lepsza wizualnie, bo ta częśc wydaje sie lżejsza.

Basia_KRK
27-02-2010, 10:19
IMHO druga opcja wykończenia elewacji (z białym) jest lepsza wizualnie, bo ta częśc wydaje sie lżejsza.
Mam dokładnie takie samo zdanie :wink:

~~slonko~~
27-02-2010, 16:08
witam :)

ja jak zwykle podazam za innymi ;) tym razem rzucil mi sie w oczy projekt w podpisie
musze przyznac, ze bardzo ciekawy i oryginalny :) podobaja mi sie nowoczesne domy :) zapowiada sie pieknie i inspirujaco :)

przy okazji poczytalam uwagi innych forumowiczow - moze i mnie sie przydadza w przyszlosci ;)

Spirea
28-02-2010, 11:50
cześć Basia :)
mam pytanie o Waszą ostatnią decyzję, czyli rezygnację z gazu na rzecz pompy ciepła. Ostatnio znowu zaczęłam zwracać uwagę na koszty utrzymania domu i ewidentnie pompa ciepła wychodzi najtaniej. Podaje się jednak, że przy porównaniu z gazem, inwestycja jest za droga. Jak to u Was wygląda? Skąd taka decyzja? Oczywiście jestem zainteresowana na ile Wam to wycenią.

Elfir
01-03-2010, 18:15
przepraszam za wpis w dziennik, byłam święcie przekonana, ze wpisałam się do komentarzy.

mirkapki
02-03-2010, 18:22
Wpadłam się przywitać by podziwiać poczyania w realizacji pięknego projektu :wink:

Piękny domek się zapowiada.

Widzę, że też planujecie położenie płaskiej dachówki u nas wycena na domino najwyższa, nieco niższa na nibrę ale zaczynam rozważania nad tegalitem brassa to coprawda betonówka ale tańsza i wygląda równie atrakcyjne, a do pokrycia prawie 300 m2 dachu :evil:

http://img63.imageshack.us/img63/3314/dabperlowy7828228.jpg

ładna ta podłoga, nie obawiasz się,że w kuchni zbyt szybko będzie się niszczyła?

Basia_KRK
04-03-2010, 11:32
mam pytanie o Waszą ostatnią decyzję, czyli rezygnację z gazu na rzecz pompy ciepła. Ostatnio znowu zaczęłam zwracać uwagę na koszty utrzymania domu i ewidentnie pompa ciepła wychodzi najtaniej. Podaje się jednak, że przy porównaniu z gazem, inwestycja jest za droga. Jak to u Was wygląda? Skąd taka decyzja? Oczywiście jestem zainteresowana na ile Wam to wycenią.
Hmmmm dużo by tu pisać... Jesteśmy zdecydowani na 100%. Wiele aspektów braliśmy pod uwagę, a i podchodzimy do tego tak, że pompę ciepła nie kupujemy dlatego, aby się zwróciła. Chodzi o komfort cieplny w domu no i o ciepłą wodę.
Co do samej wyceny - już widzę, że to bardzo indywidualna sprawa. Zależy od wielkości domu, od zapotrzebowania na ciepło (tzn. czy dom jest energooszczędny czy nie), od ilości osób w rodzinie i zapotrzebowania na ciepłą wodę, oraz od samego źródło ciepła jakie wybierzecie. My jednak zdecydowaliśmy się na odwierty pionowe. I tu znowu zależy jaka jest wielkość domu, bo te odwierty, ich ilość i głębokość, właśnie wg tego się dobiera..
No i jest jeszcze to dofinansowanie 40%, lub dofinansowywany kredyt na całą instalację z umorzeniem 30%...

Technologicznie to niewiele mogę się wypowiadać, bo ostatnimi czasy to mój mąż robi w tym "doktorat" :D Jak coś, to pytaj :wink:

Basia_KRK
04-03-2010, 11:37
Widzę, że też planujecie położenie płaskiej dachówki u nas wycena na domino najwyższa, nieco niższa na nibrę ale zaczynam rozważania nad tegalitem brassa to coprawda betonówka ale tańsza i wygląda równie atrakcyjne, a do pokrycia prawie 300 m2 dachu :evil:
Jaką macie wycenę na Domino i Nibrę? Bo u nas, to różnica była znacznie niższa niż "nieco" :wink: Betonówki nie bierzemy pod uwagę..



http://img63.imageshack.us/img63/3314/dabperlowy7828228.jpg
ładna ta podłoga, nie obawiasz się,że w kuchni zbyt szybko będzie się niszczyła?
A obawiam się, owszem :wink: Dlatego biorę też pod uwagę, że w kuchni położymy płytki drewnopodobne...

mirkapki
04-03-2010, 15:55
Faktycznie zajrzałam do wycen i różnica jest bardziej znaczna niż myślałam za dachówkę wraz z akcesoriami typu gąsiory, taśmy, kosz, itp różnica około 3tyś na korzyść nibry G10 angobowanej grafit, dach niestety narazie zostawiliśmy w spokoju, czekamy na wiosnę i przypływ gotówki bo po zakupie okien, drzwi i bramy garażowej fundusze mamy pod kreską :cry: mam tylko nadzieję, że materiały nie będą zbytnio drożały

Z dachówek płaskich jest jeszcze turmalin o ile się nie mylę ruppceramika, i prześliczne dachówki francuskie ale niestety ceny :o

Spirea
04-03-2010, 17:13
mam pytanie o Waszą ostatnią decyzję, czyli rezygnację z gazu na rzecz pompy ciepła. Ostatnio znowu zaczęłam zwracać uwagę na koszty utrzymania domu i ewidentnie pompa ciepła wychodzi najtaniej. Podaje się jednak, że przy porównaniu z gazem, inwestycja jest za droga. Jak to u Was wygląda? Skąd taka decyzja? Oczywiście jestem zainteresowana na ile Wam to wycenią.
Hmmmm dużo by tu pisać... Jesteśmy zdecydowani na 100%. Wiele aspektów braliśmy pod uwagę, a i podchodzimy do tego tak, że pompę ciepła nie kupujemy dlatego, aby się zwróciła. Chodzi o komfort cieplny w domu no i o ciepłą wodę.
Co do samej wyceny - już widzę, że to bardzo indywidualna sprawa. Zależy od wielkości domu, od zapotrzebowania na ciepło (tzn. czy dom jest energooszczędny czy nie), od ilości osób w rodzinie i zapotrzebowania na ciepłą wodę, oraz od samego źródło ciepła jakie wybierzecie. My jednak zdecydowaliśmy się na odwierty pionowe. I tu znowu zależy jaka jest wielkość domu, bo te odwierty, ich ilość i głębokość, właśnie wg tego się dobiera..
No i jest jeszcze to dofinansowanie 40%, lub dofinansowywany kredyt na całą instalację z umorzeniem 30%...

Technologicznie to niewiele mogę się wypowiadać, bo ostatnimi czasy to mój mąż robi w tym "doktorat" :D Jak coś, to pytaj :wink:

dzięki za odpowiedź.
Nie do końca rozumiem ten komfort cieplny, bo przecież niezależnie od rodzaju ogrzewania chodzi o to, aby w domu było ciepło. Wydawało mi się, że dlatego warto zainwestować w pompę, aby potem mieć o wiele niższe koszty bieżące utrzymania mieszkania. Istotny jest jednak ten kredyt, o którym napisałaś. Czy to jest jakieś dofinansowanie w Gminie Kraków/województwie małopolskim czy chodzi o kredyt BOŚ?

Spirea
04-03-2010, 17:19
weszłam na stronę BOŚ i od ostatniego pobytu jest tam sporo nowych ofert kredytowania proekologicznych rzeczy. Może rzeczywiście warto się nad tym zastanowić - wziąć tam kredyt na "ciepłe" okna, ocieplenie, kotły ew. pompy ciepła, może i podłogówka by się tu zmieściła, wentylacja? Muszę to sprawdzić.

Basia_KRK
05-03-2010, 07:26
Nie do końca rozumiem ten komfort cieplny, bo przecież niezależnie od rodzaju ogrzewania chodzi o to, aby w domu było ciepło. Wydawało mi się, że dlatego warto zainwestować w pompę, aby potem mieć o wiele niższe koszty bieżące utrzymania mieszkania. Istotny jest jednak ten kredyt, o którym napisałaś. Czy to jest jakieś dofinansowanie w Gminie Kraków/województwie małopolskim czy chodzi o kredyt BOŚ?
Spirea, dokładnie o to mi chodziło :D W domu musi być ciepło - mając pompę nie muszę się o to martwić, a przy gazie - kto wie, czy w srogą zimę nie ustawiłam temperatury tylko np. na 19,5 st C. (dogrzewając kominkiem) :wink: coby to rachunki za gaz za duże nie przyszły :wink:

Co do dofinansowania, to jest ono z Gminy Kraków (40%) - jednak chwilowo wstrzymane wypłaty. A ten kredyt (30%) to właśnie BOŚ. Są firmy z pompami, które zajmują się także wypełnianiem wniosków :wink:

Spirea
05-03-2010, 10:15
to macie fajnie z tym dofinansowaniem. Oleśnica dokłada tylko do oczyszczalni ścieków.

Basia_KRK
05-03-2010, 10:29
Spirea, to pomyślcie może o tym kredycie? Myślę, że warto!

Spirea
05-03-2010, 12:51
muszę w takim razie wybrać się do BOŚ i to sprawdzić. Pytanie jak to zabezpieczą, skoro w innym banku i tak będę brać kredyt. Banki nie chcą wpisywać się na drugim miejscu z hipoteką.

rasia
05-03-2010, 19:20
Witaj Basiu. :D Widziałam Twoje rozterki co do łazienki... Ja bym zrobiła wersję 3... :oops: :wink: . to znaczy prysznic i wannę na jednej ścianie, a kącik umywalkowo-kibelkowy w prawo od wejścia i na pewno ze względu na wygodę, kibelek bezpośrednio pod oknem, bo nie wiem jak wysoką masz ściankę kolankową, ale pod skosem może być za nisko... :roll:

Basia_KRK
06-03-2010, 09:31
Rasiu, coś takiego?
Nie powiem, wygląda fajnie :D
Instalatorzy się wkurzą na pewno :wink: Jeżeli to w ogóle będzie możliwe do wykonania

http://img651.imageshack.us/img651/3489/azienka110031.jpg :wink:

Spirea
06-03-2010, 12:19
witam ponownie, zwróć tylko uwagę przy takim układzie, jaka będzie wysokość skosu przy przy natrysku. Znajomi musieli ścinać kabinę, bo nie mieściła się im pod skosem. Tutaj na rysunku są jakieś linie przerywane, które chyba wyznaczają wysokość i ta druga styka się własnie z prysznicem.

malgos2
06-03-2010, 14:47
Basia, a Ty bys nie wpadla do mnie za tydzien? Daleko nie masz... :wink:

rasia
07-03-2010, 00:46
Rasiu, coś takiego?
Nie powiem, wygląda fajnie :D
Instalatorzy się wkurzą na pewno :wink: Jeżeli to w ogóle będzie możliwe do wykonania

http://img651.imageshack.us/img651/3489/azienka110031.jpg :wink:

Basik! Ty jeszcze możesz z drzwiami jeździć! :o To bajka normalnie dla projektanta... :wink: :lol:

Całkiem przez przypadek stworzyłaś koncepcję nr4! :lol: Bo ja pisałam wyżej: prysznic i wanna na lewo od wejścia, umywalki w prawym kącie, czyli na prawo i do tyłu od wejścia, a kibelek na ściance kolankowej bezpośrednio pod oknem... z pięknym widokiem tylko dla panów... :wink: :lol: ... tylko nie wiem jak wysoką masz ściankę kolankową i czy ten kibelek tam będzie wygodny, ale zakładam, że skoro myślałaś o kibelku na ściance kolankowej obok okna dachowego, to pod oknem będzie jeszcze wygodniej i przestronniej... 8)


Ps. Czy możesz zdradzić namiary na czajnik... 8) 8) 8)

malgos2
07-03-2010, 00:56
Ciekawa rzecz z tym czajnikiem... Ja mam identyczny jak ten... ale firma sie inaczej nazywa. :-? http://cgi.ebay.pl/Gastroback-Design-Wasserkocher-Edelstahl-Matt-42413_W0QQitemZ370332729628QQcmdZViewItemQQptZDE_E lektronik_Computer_Haushaltsger%C3%A4te_Kleinger%C 3%A4teK%C3%BCche_PM?hash=item56398d011c

rasia
07-03-2010, 01:07
Ciekawa rzecz z tym czajnikiem... Ja mam identyczny jak ten... ale firma sie inaczej nazywa. :-? http://cgi.ebay.pl/Gastroback-Design-Wasserkocher-Edelstahl-Matt-42413_W0QQitemZ370332729628QQcmdZViewItemQQptZDE_E lektronik_Computer_Haushaltsger%C3%A4te_Kleinger%C 3%A4teK%C3%BCche_PM?hash=item56398d011c

Małgoś, a Twój też ma te wszystkie czarodziejskie guziczki? :roll: 8) :wink:

malgos2
07-03-2010, 11:19
Ciekawa rzecz z tym czajnikiem... Ja mam identyczny jak ten... ale firma sie inaczej nazywa. :-? http://cgi.ebay.pl/Gastroback-Design-Wasserkocher-Edelstahl-Matt-42413_W0QQitemZ370332729628QQcmdZViewItemQQptZDE_E lektronik_Computer_Haushaltsger%C3%A4te_Kleinger%C 3%A4teK%C3%BCche_PM?hash=item56398d011c

Małgoś, a Twój też ma te wszystkie czarodziejskie guziczki? :roll: 8) :wink:

Nie, nie ma... Ja mam osobna maszynke do robienia herbaty.:wink:

Tu jest chyba ostatni na stronie, tylko jak sie w niego kliknie to sie zdjecie nie pokazuje... http://shop.ebay.pl/?_from=R40&_trksid=m38&_nkw=gastroback+Wasserkocher+

Basia_KRK
09-03-2010, 07:35
Ps. Czy możesz zdradzić namiary na czajnik... 8) 8) 8)
Jasne Rasiu :wink:
Niemiecka firma Gastroback (http://www.gastroback.de/en/)
Tu czajniki (http://www.gastroback.de/en/kettle-products.html)
A tu na eBay (http://cgi.ebay.pl/Gastroback-Design-Wasserkocher-Advanced-Pro-1-7l-2400W_W0QQitemZ190378653248QQcmdZViewItemQQptZDE_E lektronik_Computer_Haushaltsger%C3%A4te_Kleinger%C 3%A4teK%C3%BCche_PM?hash=item2c5373b640)
Dodam, że magiczne guziczki sprawują się bardzo OK :lol: i bardzo fajna jest funkcja podtrzymywania ciepła (20 minut).

Basia_KRK
09-03-2010, 07:37
Basia, a Ty bys nie wpadla do mnie za tydzien? Daleko nie masz... :wink:
Małgoś, a gdzieś Ty sąsiadko? :lol:

Basia_KRK
09-03-2010, 07:47
Basik! Ty jeszcze możesz z drzwiami jeździć! :o
Mogę :-? Chyba lepiej by było jakbym nie mogła :lol: bo codziennie coś nowego wymyślam :roll:


Całkiem przez przypadek stworzyłaś koncepcję nr4! :lol: Bo ja pisałam wyżej: prysznic i wanna na lewo od wejścia, umywalki w prawym kącie, czyli na prawo i do tyłu od wejścia,
Jednak wanna z prysznicem obok nie za bardzo jest do wykonania.. bo wanna miała mieć 2 m, a prysznic 1 m + do tego obudowy - będzie na styk, albo nawet za braknie...


a kibelek na ściance kolankowej bezpośrednio pod oknem... z pięknym widokiem tylko dla panów... :wink: :lol: ... tylko nie wiem jak wysoką masz ściankę kolankową i czy ten kibelek tam będzie wygodny, ale zakładam, że skoro myślałaś o kibelku na ściance kolankowej obok okna dachowego, to pod oknem będzie jeszcze wygodniej i przestronniej... 8)
Kibelek zostanie jednak na ściance kolankowej - wys. 1m - dach 45 st - ale odsuniemy go trochę od ściany.. :roll: Mąż chciał pod oknem, ja coś nie jestem do tego przekonana, bo jak otworzę takie okno? :roll: Ale to jest jeszcze do przemyślenia, bo akurat to można zrobić bez problemu :lol:

malgos2
09-03-2010, 13:00
Basia, a Ty bys nie wpadla do mnie za tydzien? Daleko nie masz... :wink:
Małgoś, a gdzieś Ty sąsiadko? :lol:

Tam gdzie Gajusz... :lol: :lol: :lol:

Juz Ci wysylam priva. 8)

e-mól
12-03-2010, 10:49
Piękny projekt, piękne wizki, super bryła.
Życzę sobie :) i Wam aby szybko budowa się zakończyła, trzymam mocno kciuki.

Basia_KRK
12-03-2010, 11:23
Dzięki e-mól :D

monah
12-03-2010, 14:50
Basiu, kibicuję nie od dziś ;)
zapowiada się piękny dom w pięknym ogrodzie...

Iwona i Mariusz
13-03-2010, 18:59
Witaj Basiu!
Czyli niedługo ostro ruszacie.
Aż jestem ciekawa efektów.
Pozdrawiam!

mariomili
17-03-2010, 13:36
Witaj Basiu,

Fajny macie projekt, ciekawa jestem efektów końcowych. Kiedy planujecie zamieszkać w waszym domku :)

Basia_KRK
17-03-2010, 13:42
Witaj Basiu,

Fajny macie projekt, ciekawa jestem efektów końcowych. Kiedy planujecie zamieszkać w waszym domku :)
Dziękuję za wizytę :)
Marzy mi się, aby na koniec roku być już w domu... ale czy to jest realne? :roll:

krzysztof5426
17-03-2010, 20:55
Witaj !

Projekt arcyciekawy. Plany Twoje, jeszcze ciekawsze.
Pozwól po podglądać.

Pozdrawiam.

myszonik
22-03-2010, 20:57
To i ja melduję się na pokładzie statku z dużym gronem podczytywaczy i kibiców.
W zasadzie nie powinnam się powtarzać, przedmówcy (przedpiszący) powiedzieli już wszystko, ale dodam jednak od siebie, że Wasz projekt i cały plan na zagospodarowanie tego starego domu mnie zachwycił...
Gdyby nie fakt, że dzieje się to w realu nie uwierzyłabym, że ktoś takie wyzwania podejmuje..
Ostrzegam, że będę wiernie podglądać..
I życzę powodzenia :)

Mania18
23-03-2010, 11:28
Witam!

Koncepcja świetna!!Bardzo podoba mi się nowoczesny design domu!!
A dachówki tez moje wymarzone zamieściłaś!! I ciemne , i ciemna łazienka...aj.., czekam z niecierpliwością na efekty...Mam nadzieję, że dach zrobisz pierwsza( a raczej jestem pewna! i bede mogła podziwiac go na zdjęciach i w 1000% sie juz na takie dachoweczki zdecydowac...
A w tych domach"na żywo", co zamiesciałas, to moze na dachach taka płaska jest?
I ogrodzenie tez planujemy (jeszcze ptaki nie spiewaja o ogrodzeniu, ale..)wlasnie takie inne od typowej siatki, a jednak siatkę... i daj namiar z jakiej firmy ta siatka..., nie chce sprzedawcy bo pod krakow nie pojade, ale producenta, gdybys mogla..:)


Co do drewna..zostaw sobie taki kolorek jaki masz w wizualizacji(lub zblizony-w kazdym razie nie jakis ciemny.., jak to ktorys z tych domow mial..), ślicznie domak wyglada z tym drewnem...obawialbym sie tylko naszego klimatu i tego , co z tymze drewnem stanie sie po paru zimach...,ale na poczatku bedzie ślicznie!!

Co do zastapienia okna --to o wiele ładniej drewno niz bialy kawalek..jak kolega napisal w dzienniku-drewno..


No i wogólel zapowiada się piękniaście...ta wełenka i na bosaka... ))

Powodzenia!

Hanneczka
23-03-2010, 16:21
Witaj Basiu... :D , tez tu bywam bardzo czesto, a to jasna jasnosc , ze baaaardzoooooo mi sie u Ciebie podoba. Powodzenia :wink:

glowac
25-03-2010, 19:57
jak chcecie sprzedać ten wkład kominkowy za jakieś 500 pln, to się wstrzymajcie i będziecie mieli w czym palić pierwszej zimy po zamknięciu budynku. po budowie sprzedasz go za podobną cenę lub minimalnie mniej - zostawcie sobie go bo sie przyda, no chyba ze chcecie wybudować się w jeden sezon i pierwszej zimy będziecie mieli docelowe ogrzewanie:)

Iwona i Mariusz
25-03-2010, 22:51
Witaj Basiu!
Jak posuwają się prace?..

Basia_KRK
28-03-2010, 09:09
ale dodam jednak od siebie, że Wasz projekt i cały plan na zagospodarowanie tego starego domu mnie zachwycił...
Gdyby nie fakt, że dzieje się to w realu nie uwierzyłabym, że ktoś takie wyzwania podejmuje..
myszonik - dziękuję :oops: Rzeczywiście teraz widzę, ze to nie lada wyzwanie :D Ale damy radę!


jak chcecie sprzedać ten wkład kominkowy za jakieś 500 pln, to się wstrzymajcie i będziecie mieli w czym palić pierwszej zimy po zamknięciu budynku.
(...) no chyba ze chcecie wybudować się w jeden sezon i pierwszej zimy będziecie mieli docelowe ogrzewanie:)
glowac - jednak nie sprzedajemy tego wkładu - jest w bardzo dobrym stanie, fajna moc, więc szkoda. Postanowiliśmy przenieść go do bacówki-imprezówki, która powstanie na końcu ogrodu i dzięki temu w jesieni będzie tam ciepło i będzie można spokojnie wieczorami siedzieć w ciepełku :D No bo jak sam piszesz - chcemy zakończyć prace w jeden sezon :D

Basia_KRK
28-03-2010, 09:17
A w tych domach"na żywo", co zamiesciałas, to moze na dachach taka płaska jest?
Mania - na tych domach jest płaska dachówka klinkierowa...


I ogrodzenie tez planujemy (jeszcze ptaki nie spiewaja o ogrodzeniu, ale..)wlasnie takie inne od typowej siatki, a jednak siatkę... i daj namiar z jakiej firmy ta siatka..., nie chce sprzedawcy bo pod krakow nie pojade, ale producenta, gdybys mogla..:)
Podaje namiary na naszą siatkę: http://www.pajeczyna.krakow.pl/46-Siatki-zgrzewane.htm
My mamy kolor antracytowy.


Co do drewna..zostaw sobie taki kolorek jaki masz w wizualizacji(lub zblizony-w kazdym razie nie jakis ciemny.., jak to ktorys z tych domow mial..), ślicznie domak wyglada z tym drewnem...
Tak tak, taki kolorek obowiązkowo zostaje :D

Basia_KRK
28-03-2010, 09:20
Witaj Basiu!
Jak posuwają się prace?..
W piątek podpisaliśmy umowę na prace wyburzeniowe. Panowie chcieli zacząć jeszcze przed świętami, ale stwierdziłam, że lepiej i na spokojnie będzie już po - coby to sąsiadom nie kurzyć wysprzątanych domów i okien :wink:

mariomili
31-03-2010, 19:47
http://img187.imageshack.us/img187/6184/kolorowe2412514.jpg

WESOLYCH SWIAT

Iwona i Mariusz
31-03-2010, 20:20
http://img519.imageshack.us/img519/2655/gifywielkanocne005.gif


Niech króliczek przyniesie Wam w prezencie to,
czego najbardziej pragniecie.
To coś nie musi być ani widoczne, ani dotykalne,
może nawet nie pachnieć,
ale niech będzie czymś, bez czego nie można i nie warto żyć..

krzysztof5426
31-03-2010, 22:36
Basiu !

Jak będziesz wybierała wypoczynek, zwróć uwagę żeby kanapy i fotele podpierały barki osoby siedzącej.
Ostatnio to przerabiałem.
Wszystko jakieś małe dla niedorostków.

Pozdrawiam Świątecznie.

Basia_KRK
04-04-2010, 12:57
Basiu !

Jak będziesz wybierała wypoczynek, zwróć uwagę żeby kanapy i fotele podpierały barki osoby siedzącej.


Dziękuję :) Ten, który wybraliśmy jest właśnie takim z większych :)

Basia_KRK
06-04-2010, 14:09
Witam po świętach :)
Ile zmian na forum! Ledwie się orientuję o co chodzi ;) Też tak macie?

malgos2
06-04-2010, 14:22
Hej, subskrybowalam sobie Ciebie. Uffff... :cool:

Basia_KRK
06-04-2010, 14:27
Hej, subskrybowalam sobie Ciebie. Uffff... :cool:
Super Małgoś :) Ja jeszcze nie wiem o co chodzi :cool:

mr6319
06-04-2010, 14:48
Ta subskrypcja Basiu to coś podobnego do starej opcji: Zobacz swoje wpisy.
W ustawieniach profilu znajdziesz więcej ustawień tej opcji. Ja mam ustawione, że temat w jakim zabieram głos automatycznie jest w folderze moich tematów subskrybowanych. Czyli mam do nich szybki dostęp.
"Szybki" - jak na razie to jeszcze nie za bardzo szybki...
Mi udało się już przenieść cały swój dziennik do nowego. Cały wieczór nad tym ślęczałem.
PS. Dzięki za zaproszenie do znajomych.

Basia_KRK
06-04-2010, 14:49
W takim razie czuję, że długaaaa noc przede mną ;)

mr6319
06-04-2010, 15:02
Spokojnie - napewno załapiesz. Ja po pierwszym podejściu wyłączyłem forum ze słowami ... (może nie będę przytaczał) Po drugim i trzecim podejściu było podobnie. Teraz już zaczynam się oswajać (jak to ładnie brzmi) i coraz lepiej to widzę. Tak więc spokój i czas. Jeszcze tylko, żeby chciało to forum troszkę szybciej śmigać. Co do komentarzy to możesz pisać tam gdzie napisałaś. Pod moim wątkiem pomiędzy oknem z zapisem dziennika a komentarzami jest panel z przyciskami sterującymi wątkami mojego dziennika. Do tyłu, strona główna do przodu. Nie wiem co będzie w przyszłości z naszymi dziennikami w dziale: Dzienniki budowy dzień po dniu. Dlatego wolałem od razu przenieść swój do nowego. Ale w starym można też cały czas pisać.
Pozdrawiam.

mr6319
17-04-2010, 21:10
Hej Hej Hej... Czy ktoś tutaj jeszcze zagląda...!!!!?????? Basiu gdzie się podziewasz...?

Spirea
18-04-2010, 04:06
może dlatego cisza, bo ciężko trafić do komentarzy z dziennika, a dzienniki migrują niezależnie od naszej aktywności....

Basiu, jak tam Wasze wyceny pompy ciepła? Dzisiaj rozmawialiśmy z naszymi przyszłymi sąsiadami i mówią, że płacą 1400 zł miesięcznie za gaz. Podobno jest jakaś wyższa stawka za przesył (nie wiem na ile są to wiarygodne informacje). Zaczynam zastanawiać się nad pompą.
Muszę Ci się pochwalić, że zaczęliśmy budowę :)) Mamy już zalane ławy, w poniedziałek będą murować. A jak u Was? Pisałaś, że po świętach mają ruszyć z rozbiórką?

olgusieniunieczka
28-04-2010, 13:02
Hop, hop

jesteś Basiu? Bardzo ciekawa postępów jestem. Pewnie praca wre i nie masz czasu zaglądać...

krzysztof5426
29-04-2010, 10:54
Witaj !
A ja, z pytaniem. Dlaczego rezygnujecie z rekuperatora ???
Mam nadzieje, że ŹLE zapamiętałem !
Przecież i tak będziesz musiała wentylować i prawdopodobnie mechanicznie.

Basia_KRK
30-04-2010, 20:51
Witajcie :) Jestem jestem. Prace idą do przodu, zaraz zrobię aktualizację dziennika! Próbowałam z początkiem kwietnia połapać się w nowym forum, ale coś nie szło mi i odpuściłam... :lol:

Basia_KRK
30-04-2010, 22:04
może dlatego cisza, bo ciężko trafić do komentarzy z dziennika
O tak, zdecydowanie trudno trafić do komentarzy.... :(


Basiu, jak tam Wasze wyceny pompy ciepła? Dzisiaj rozmawialiśmy z naszymi przyszłymi sąsiadami i mówią, że płacą 1400 zł miesięcznie za gaz. Podobno jest jakaś wyższa stawka za przesył (nie wiem na ile są to wiarygodne informacje). Zaczynam zastanawiać się nad pompą.
My już po wycenach, w zasadzie już się tym nie zajmujemy, bo decyzja jest podjęta... Jesteśmy zdecydowani na Viessmana... Co do kwot, nie wiem czy w ogóle da się je jakoś porównać na dwóch różnych domach, ale u nas to taka średnia wycena wynosiła ok.60.000zł... za full instalację (łącznie z odwiertami)....

Aga-Białystok
01-05-2010, 09:04
Basiu, widać, że konkretna kobita jesteś :) To będzie naprawdę ładny dom! Życzę powodzenia i zapisuję się do fanklubu :D

P.S. Zauważyłam, że Wasze tuje posadzone są na pasie uformowanym w 'górkę'. Dlaczego?

Basia_KRK
01-05-2010, 09:49
Basiu, widać, że konkretna kobita jesteś :)
Oooo dziękuję :lol: Coś w tym jest.. hehe


P.S. Zauważyłam, że Wasze tuje posadzone są na pasie uformowanym w 'górkę'. Dlaczego?
Będziemy nawozić ziemię i wtedy wyrównamy poziom ziemi na działce. Tuje posadziliśmy dopasowując do nowej podmurówki i ogrodzenia :)

andape
01-05-2010, 10:52
Witam-zaglądałam już wcześniej ale jakoś wolalam czytać niż pisać. Teraz jednak postanowiłam zostawić mały ślad, że jestem, że czytam, że oglądam,że podziwiam, że czekam na więcej, że ... w każdym razie trzymam kciuki za szybkie prace (egoistycznie bardzo bo ciekawość mnie zjada:))
Pozdrawiam

Aga-Białystok
09-05-2010, 11:12
Trzymam mocno kciuki!! Powodzenia!! :D

Basia_KRK
10-05-2010, 16:43
Witaj !
A ja, z pytaniem. Dlaczego rezygnujecie z rekuperatora ???
Mam nadzieje, że ŹLE zapamiętałem !
Przecież i tak będziesz musiała wentylować i prawdopodobnie mechanicznie.
Zrezygnowaliśmy z rekuperacji... będzie tylko wentylacja grawitacyjna....

asizo
10-05-2010, 19:11
Świetny projekt :) Czekam z niecierpliwością na rozwój wydarzeń.
My mieszkamy juz od roku, choś ciągle jeszcze tyle do zrobienia. Tez kupiliśmy gotowy dom i go przerabialiśmy. Rzeczywiscie, zwłaszcza na początku, jak lecą ściany, efekt jest piorunujący ;) Trzymam kciuki i będę zaglądać.

Aga-Białystok
10-05-2010, 19:39
My też zrezygnowaliśmy i mamy 'tylko' grawitacyjną i 'sprawuje się' znakomicie. Nie widzę żadnych minusów.

rasia
10-05-2010, 22:01
Pięknie... coraz piękniej!:D Tylko faktycznie trochę tego cudnego ogrodu szkoda...

Basia_KRK
10-05-2010, 22:36
My też zrezygnowaliśmy i mamy 'tylko' grawitacyjną i 'sprawuje się' znakomicie. Nie widzę żadnych minusów.

Dobrze wiedzieć :D

mr6319
11-05-2010, 06:48
mamy 'tylko' grawitacyjną i 'sprawuje się'
Rozumiem, że: czujesz że ją masz, a nie: wiesz, że jest bo powinna być...

Basiu czekam na więcej fotek z rozpierduchy!!! Ja już z tego wychodzę dlatego powoli zapominam jak to było...
Pozdrowionka.

Aga-Białystok
11-05-2010, 08:36
hehe, Mr, widzisz, nigdy nie mieszkałam w domu z reku, więc nie wiem co powinnam czuć, ale jest ok :) Nie opowiadam się za wyższością żadnego z rozwiązań, być może ta dodatkowa instalacja jest lepsza? Ja tylko wnoszę swój głos, że mam grawitacyjną i oddycham pełną piersią ;)
Pozdrawiam :)

Pan&PaniSmith
16-05-2010, 16:19
witam i ja sąsiadkę :)
odważny pomysł, podoba mi się :)
może i ja zrobię kiedyś coś podobnego z domem mojego dziadka.. :)
powodzenia i trzymam kciuki! W jakiej dzielnicy budujecie swój domek?

dorbie
16-05-2010, 20:39
Basiu, strasznie jestem ciekawa rozpoczecia przebudowy. "Fajna rozpierducha" :-) Bede z ciekawoscia sledzic, mimo ze juz skonczylismy tematy budowlane i juz nas tak " nie kręcą" ale jestem ciekawa Waszego domku. Kuchnia piekna, zazdroszcze takiej powierzchni i rozkladu, ta sciana mebli od podlogi do sufitu jest swietna.
Pozdrawiam serdecznie

Basia_KRK
17-05-2010, 21:43
powodzenia i trzymam kciuki! W jakiej dzielnicy budujecie swój domek?
Dzięki :D
Budujemy się w Podgórzu :)

Pan&PaniSmith
18-05-2010, 06:17
ooooooooo my też!

Miszaki
27-05-2010, 19:43
Witajcie,

Przemiana Waszego przyszłego domu będzie niesamowita, sądząc po wizualizacjach. Tak trzymać.
My również stoimy przed wyborem pokrycia dachowego. Dach mamy dwuspadowy, o powierzchni 210 mkw. Czekamy na wycenę Creatona Domino. Czy wy dostaliście już ofertę? Jak się przedstawia?

Dziękujemy za odpowiedź,

mariomili
28-05-2010, 09:16
Witaj Basiu jak tam postępy na placu boju, dostaniemy trochę wiecej fotek?

Basia_KRK
28-05-2010, 09:20
Miszaki witam na forum :)
Dostaliśmy wycenę Creatona Domino - wyszła ok.20 000zł brutto... (bez okien dachowych). Trzy okna Fakro ( 94x118 ) to koszt 3600zł (razem z kołnierzami).

Basia_KRK
28-05-2010, 09:23
Na razie chwilowy zastój ;) czekamy na majstrów, którzy poprawią nam nowe! wylewki w piwnicy, bo jak się okazało są zrobione zupełnie krzywo i woda nie spływa do kratek.... :no:

mariomili
28-05-2010, 09:32
ooj to nie dobrze:eek:

Pan&PaniSmith
28-05-2010, 11:09
Na razie chwilowy zastój ;) czekamy na majstrów, którzy poprawią nam nowe! wylewki w piwnicy, bo jak się okazało są zrobione zupełnie krzywo i woda nie spływa do kratek.... :no:

mam nadzieję, że poprawiają w ramach reklamacji?

Spirea
02-06-2010, 08:54
Basiu, gdzie czytać Waszą historię, aby być na czasie? w starym dzienniku czy na blogu? Nowe forum zrobiło zamieszanie z dziennikami i komentarzami. Czy podjęliście już decyzję co do dachówki? My też rozważamy creaton domino i ruppceramika turmalin. Wienerberger nie braliśmy w zasadzie pod uwagę. Dziwne, że w wycenie wyszła najdrożej. Domino jest grubsza i bardziej podoba mi się turmalin. Jednak na żywo jego nie widziałam. Szary jest szczególnie ładny, bo ma jeszcze taką powłokę na sobie.

Spirea
04-06-2010, 17:13
zapomniałam dopytać, czemu zrezygnowaliście z rekuperacji?

tunczyk
23-06-2010, 20:39
Twój dom będzie piękny. Kolorystycznie podobny do mojego (ktory na razie jest w budowie na obrzeżach Krakowa). Bedziemy właśnie kupować dachówkę - Creaton Domino łupek. Nasza wycena to niestety ok. 35 000 . Czy mogłabyś napisać, gdzie robiliście wycenę dachówek?. W przedstawionych nam wycenach Creaton byl droższy od RuppCeramiki.

mr6319
23-06-2010, 21:08
Basiu co się u was dzieje? Jak postępy w pracach?

olorobal
11-08-2010, 19:12
Nooo kolejni nawiedzeni :D Suuuper! Ja z naszej demolki jestem bardzo zadowolona :D I wy będziecie :D

majamaki
12-09-2010, 17:36
Ale czad!!!
Przyglądających się poczynaniom Basi jest coraz więcej. Też interesują mnie postępy prac i czekam niecierpliwie co będzie dalej...

PS może czajnik Basi poddamy licytacji?:)

szafran77
16-09-2010, 07:34
Hej Basiu...
Ja też chciałam zapytać o postępy w budowie?
Pozdrawiam.

muszelek
16-09-2010, 08:03
Sympatyczna kolezanke chcialam przywitac ;) co tam nowego Basiu u Was?

Basia_KRK
19-09-2010, 08:38
Basiu, gdzie czytać Waszą historię, aby być na czasie? w starym dzienniku czy na blogu?
Spirea, nasza historia jest zarówno w dzienniku, jak i w blogu. Komentarze również możecie albo w blogu wpisywać, lub też po staremu w "komentarzach do dziennika (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144594-Basi-i-Tomka-krakowska-przebudowa-komentarze-do-dziennika/page4)" :cool:


Czy podjęliście już decyzję co do dachówki? My też rozważamy creaton domino i ruppceramika turmalin.
Wybraliśmy dachówkę ceramiczną firmy Erlus Linea... również płaska :)
http://www.erlus.de/wzory-dachowek/Linea/

Basia_KRK
19-09-2010, 08:42
zapomniałam dopytać, czemu zrezygnowaliście z rekuperacji?
Hmmm... to była jakoś jedna z początkowych naszych decyzji odnośnie systemów wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania. Już nie pamiętam wszystkich za i przeciw, ale chyba głównie przeważył aspekt finansowy... ;)


Czy mogłabyś napisać, gdzie robiliście wycenę dachówek?
Witaj tunczyk! Powodzenia w budowie :)
Wycenę robiliśmy w Trapez-Carbo na Zakopiańskiej oraz w Atticu na Zawiłej :)

Basia_KRK
19-09-2010, 08:47
PS może czajnik Basi poddamy licytacji?:)
Nie oddam :p


Sympatyczna kolezanke chcialam przywitac ;) co tam nowego Basiu u Was?
Muszelku, jak się cieszę, że Cię widzę! :welcome:

mr6319
19-09-2010, 14:02
Wreszcie się odezwałaś. Ja też się już bałem że coś się stało...
Dawaj Basiu jakieś zdjęcia...

YAGAN
20-09-2010, 14:01
Witam,
piękny dom, inspirujące pomysły. Gratuluję :wave:
Będę tu zaglądać:wiggle:
Pozdrawiam

Basia_KRK
20-09-2010, 20:44
Hej Basiu!
Możesz zdradzić gdzie kupiłaś siatkę w kolorze grafitowym>???????
Siatka była zakupiona w firmie Pajęczyna z Zielonek (http://www.pajeczyna.krakow.pl/46-Siatki-zgrzewane.htm) :)

Spirea
20-09-2010, 21:44
Basia, napisz coś więcej o tej dachówce, bo całkiem ładnie wygląda. Jak Wam wyszła cenowo w porównaniu do Domino i Turmalina?

Basia_KRK
30-10-2010, 06:52
Spirea, odnośnie dachówki Elrus - niestety wyszła drożej niż Domino i to znacznie... wciąż się zastanawiamy czy nie wrócić do Domino... :( A szkoda, bo ta klinkierowa strasznie mi się podoba, no i jakościowo świetna!

efilo
30-10-2010, 19:51
Basiu
właściwie to zajrzałam podziękować za komplement ale natknęłam się na info o dachówkach. Jakbyście jednak poszli w Domino to ja mam z pół palety jak nie więcej - odstąpię za pół darmo :)

a zdjęcia na razie tylko z kilku pomieszczeń TUTAJ (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167567-Zdjęciowa-zbieranina)

Basia_KRK
30-10-2010, 20:17
Efi, dziękuję - będę o tym pamiętać! :)

Adka_
05-12-2010, 10:32
Basiu ile Was wyniosła pompa ciepła?

aguleczka
15-12-2010, 14:12
Witam pooglądałam blog zdjęcia i tak mi się wydaje że ja codziennie kilka razy tamtędy przejeżdżam a może to podobny dom muszę luknąć :) w obecnej chwili juz nie ma dachu został wyburzony ? Gdyby tak było to byłby najpiękniejszy domek na tej ulicy z tego co widzę :)

Basia_KRK
18-12-2010, 08:20
Basiu ile Was wyniosła pompa ciepła?

Hej Adka, odpiszę wszystko na PW :)

Basia_KRK
18-12-2010, 08:23
Witam pooglądałam blog zdjęcia i tak mi się wydaje że ja codziennie kilka razy tamtędy przejeżdżam a może to podobny dom muszę luknąć :) w obecnej chwili juz nie ma dachu został wyburzony ? Gdyby tak było to byłby najpiękniejszy domek na tej ulicy z tego co widzę :)

Oooo jak miło - całkiem możliwe :) Zgadza się, nie ma dachu, został tylko parter. Wszystko przykryliśmy brezentem przed zimą i czekamy na cieplejsze dni. Byle do wiosny :D

Zamieszczę dziś nowe zdjęcia!

Spirea
18-12-2010, 13:42
w końcu!!! czekamy :)

aguleczka
21-12-2010, 08:35
Oooo jak miło - całkiem możliwe :) Zgadza się, nie ma dachu, został tylko parter. Wszystko przykryliśmy brezentem przed zimą i czekamy na cieplejsze dni. Byle do wiosny :D

Zamieszczę dziś nowe zdjęcia!

Basia za tem będę oglądać realnie wasze postępy ale sąsiedzi popadną w depresję jak zobaczą wasz luksusowy domek :) ja czekam z niecierpliwością :)

malgos2
24-12-2010, 01:17
Wesolych Swiat!

http://i621.photobucket.com/albums/tt294/malgos2/kartka.jpg

Nelli Sza
25-12-2010, 01:38
Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia! Pomyślności w Nowym Roku! Ciepła rodzinnego, miłości, wiary i nadziei na każdy dzień życzy Nel :)

http://lh4.ggpht.com/_s9QJncbwfnM/TRUxTX_VLqI/AAAAAAAATcA/1ie6uMS398Y/19585__image007.jpg

mr6319
31-12-2010, 07:15
http://4.bp.blogspot.com/_vwwvaheuCe0/SVyKrJsZJvI/AAAAAAAAA7k/tDvieciYGrY/s400/nowy+rok.jpg

pola08
31-12-2010, 11:57
Najlepszego z dotychczasowych,
wypełnionego szczęściem i radością,
optymizmem i samymi uciechami Nowego Roku 2011
życzy Pola z rodzinką!

http://greetingscraps.disk9.com/orkut/123%20greetings%20scraps%20ecards/Animations/Happy%20New%20Year/b94/mybusiness/Holidays/New%20Year/HappyNewYear-1.gif

Spirea
01-01-2011, 20:09
http://img827.imageshack.us/img827/1580/happyxf.jpg

Basia_KRK
02-03-2011, 18:23
Witam serdecznie po przerwie :) Pora na aktualizację naszego dziennika!! :yes::D

mr6319
02-03-2011, 18:41
Nareszcie!!!!!!!

Basia_KRK
02-03-2011, 22:29
mam sporo zaległości do nadrobienia ;-)

Spirea
02-03-2011, 23:50
czekamy :)

Wojtek R
04-03-2011, 11:28
czekamy :)


ja już gratuluję zacięcia , nadaje się do programu wielkie projekty patrząc na rozmiar przebudowy , życzę dalszej wytrwałości

Basia_KRK
04-03-2011, 16:26
Dzięki Wojtku,
Rzeczywiście taka przebudowa to duże wyzwanie... zwłaszcza, że po drodze tyle jest niespodzianek (a to w ścianach, a to w sufitach, itd.)... Wytrwałość jest naprawdę konieczna! :)

dakula
14-03-2011, 19:36
Witam,

nie obawiasz się, że komunikacja pomiedzy zlewem, a plytą bedzie kłopotliwa?

Ja mam bardzo podobny układ w kuchni i cały czas męczę się właśnie gdzie umieścić zlew, aby z jednej strony nie trzeba było latać z gorącymi garami, a z drugiej nie przerywać sobiel blatu roboczego zlewem.

Domek super, podglądam waszą budowę od dawna.

Gataa
26-03-2011, 16:38
Witaj,

od jakiegos czasu zagladam do Twojego dziennika. bo zainteresował mnie imponujacy projekt.

Czy mozna sie dowiedziec gdzie bedziesz robic kuchnie? Kto robi wizualizacje?

Kuchnia bardzo mi sie podoba, nowoczesnie ale ciepło...

Pzdr

Basia_KRK
29-03-2011, 17:44
Gataa - Projekt, wizualizację i kuchnię robimy w House of Kitchen w Krakowie :)

zosik
31-03-2011, 16:38
Witam Pani Basiu :)
Mam pytanie o nazwe czajnika z 2 strony dziennika.
Widze ze to Gastroback, ale jakis model? cokolwiek?
Sprezentowalabym tesciowej :)
Pozdrawiam

Basia_KRK
01-04-2011, 06:18
zosik - to jest Gastroback Design Kettle Advanced Pro 42429 - zobacz tutaj: http://www.gastroback.de/en/products/category/12/wasserkocher.html

żona m
01-04-2011, 14:02
'' jakie firanki na te nasze duże okna w salonie? Nie chcę całkowicie zasłaniać okien, są od ogrodu... A może mix: firanki + duże drewniane żaluzje?''

heh mam ten sam problem, tzn. będę go mieć za jakiś czas. Szkoda mi zasłaniać całkowicie duże, fajne okna, ale taka odsłonięta na cały świat też nie bardzo chce być.

Basia_KRK
02-04-2011, 05:37
żona - no widzisz :) Nie podobają mi się jeszcze takie widoczne karnisze, czy to rurki. Chyba chciałabym takie "ukryte" - co wg mnie wiąże się z sufitem podwieszanym, albo po całości, albo w części przy oknach...

Czyli tak:
http://img828.imageshack.us/img828/120/nowyobraz4j.png

lub tak:
http://img38.imageshack.us/img38/6711/nowyobraz1z.png

żona m
02-04-2011, 11:16
nawet fajnie to wygląda, nie trzeba na siłę szukac pasującego do reszty karnisza....

zosik
06-04-2011, 19:23
wielkie dzieki :)

1976pinacolada
07-04-2011, 10:51
Hej.

Obserwuję Twój dziennik od jakiegos czasu i trzymam mocno kciuki .
Ja jestem z Bochni więc mieszkamu stosunkowo niedaleko. Piszę w sprawie drzwi zewnętrznych bo wkleiłaś jakie Ci się podobają. Otóż, przerabiałam ostatnio ten temat . Zamówiłam drzwi w firmie PARMAX - jakies 40km od Krakowa w stronę Bochni. Niestety, nie wiem dlaczego na ich stronie internetowej nie ma drzwi "nowoczesnych", które też robią. Są naprawdę piękne. I co najważniejsze zrobią KAŻDE drzwi, jakie sobie tylko wymarzysz. Mnie zrobili wycenę pod mój indywidualny projekt/rysunek mimo, że nic "podobnego" nie mieli w swojej ofercie. Mowa oczywiście o drzwiach drewnianych. Też mam naświetle i dość szerokie drzwi (skrzydło ma 100cm ). Całośc 156cm/210. Po rabacie 10% wyszło 7 tysięcy z klamką, jakimiś lepszymi zawiasami, zamkiem automatycznym, drugą wkładką, progiem opadającym, progiem aluminiowym itp, itd. Jesli tylko dysponujecie czasem to warto się tam wybrać. Pracują w tygodniu do 17 w soboty chyba do 14. Mają szeroki wybór klamek i "pochwytów".

Pozdrawiam

Basia_KRK
07-04-2011, 11:10
Dziękuję za informację - znalazłam ich stronę http://www.parmax.pl - chętnie ich odwiedzę :)
Projekt drzwi prześlemy też do producenta naszych okien - firmy Natura - zobaczymy jak je wycenią :)

Wklejam te drzwi raz jeszcze:
http://img717.imageshack.us/img717/5122/urbanfrontmodena.jpg

Podobają mi się bardzo, razem z tą szybą, która jakoś nigdy mi się nie podobała :p

monika996
07-04-2011, 18:17
basia anula ma fajne pomysły, mnie tez się podobają. niestety u nas sie nie da zrealizować takiej przestrzeni . mamy tylko 12x 8

anula05
07-04-2011, 19:55
O wilku mowa...wiec jestem:)
Basia, mam pytanie o wyspę. Widzę, że masz blat wyspy na jednej wysokości, bez barku, a jednak z wysokimi stołkami. Na jakiej wysokości jest blat w takim razie? Miotam się, bo chciałabym takie rozwiązanie, ale boję się, że te miejsca siedzące będą za blisko płyty, dlatego mam podniesioną linię barku na 110 cm chyba. Ale obawiam się z kolei czy to będzie wygodne (dla dzieci szczególnie), żeby coś zjeść.
Podaj mi swoje wysokości proszę. Nie obawiasz się tego siedzenia blisko gotujących się potraw?

monika996
07-04-2011, 21:02
ja odpowiem. jak masz dzieci to może lepiej zrobić ten barek.ja miałam wyspę na wysokości 92 cm i miałam stołki barowe, bo normalne były za niskie.

Joanna&Mariusz
10-04-2011, 11:30
Witaj Basiu:)
Dawno mnie nie było u Ciebie, a tu wizualizacje, że miło popatrzeć.
W kuchni jak zrobisz jasne kafle - nie będziesz żałować, oby były niejednolitego koloru i nie świecące jak szkło.
A łazienka bardzo przyjemna, pomysł na prysznic świetny i kolorystyka - moja ulubiona.
Pozdrawiam serdecznie i kibicuję mocno;)