PDA

Zobacz pełną wersję : palety Porothermu na poddasze...



adamrw
15-09-2009, 12:20
Witam,

mam taką zagwozdkę. Moi "fachowcy" stwierdzili, że chcą mieć dostarczone palety z porothermem (przeznaczonym na poddasze) na strop. Wszystko byłoby OK (bo nawet HDS by się znalazł), tylko czy strop wytrzyma takie fanaberie? Teoretycznie wytrzymałość terrivy to ok. 150 kg/m2, no a paleta porothermu (o powierzchni ok. 1m2) waży pewnie z dobre 1,5 tony :-?

Czy Wy wstawialiście pustaki przeznaczone na poddasze bezspośrednio na strop, czy budowlańcy wciągali je sobie sami?

pozdrawiam
A.

lackyluk
15-09-2009, 12:31
HDS-em na strop rozłożone wg wskazań kierownika przeważnie w miejscach podparcia ścianami nosnymi(były takie)

Michał i Magda
15-09-2009, 12:55
U nas wciągali sobie sami. Ekipa 2 murarzy i 2 pomocników, młode, silne chłopaki, więc dali sobie radę i HDSu nie chcieli.

barto307cc
15-09-2009, 16:19
U nas były podawane Hds-em,po około 2 tygodniach po zalaniu stropu.Kierownik pozwolił na to,także chyba nic nie było groźnego w tym :roll:

szafa
15-09-2009, 17:08
U mnie tez po 2 tygodniach wjechało HDS'em ze 30 palet porothermu na strop monolit i nic się nie działo - ściany wymurowane strop nie popękał :-)

TomekC73
15-09-2009, 17:33
U mnie paletyi z porothermem postawili na stropie monolit. Nic się nie działo, wcześniej dzwoniłem do KB z pytaniem czy można tak zrobić, ale strop zalewany był jakieś 2 tyg wcześniej.

ZŁoty Róg
16-09-2009, 08:57
Zawsze możesz powiedzieć majstrom że operator HDSu nie zgadza sie na podanie mat.wyżej. Oni w przepisach BHP mają wyraźnie podane że są to samochody samowyładowcze, a nie dźwigi budowlane. Przerabiałem ten temat przy dachówce. Wiem że wydawanie palet na strop to norma ale w razie wypadku kierowca może pójść siedzieć.

freetask
16-09-2009, 11:38
Witam,

Teoretycznie wytrzymałość terrivy to ok. 150 kg/m2, no a paleta porothermu (o powierzchni ok. 1m2) waży pewnie z dobre 1,5 tony :-?

150 kg? to z bratem ręki nie mógłbym sobie podać...


Czy Wy wstawialiście pustaki przeznaczone na poddasze bezspośrednio na strop, czy budowlańcy wciągali je sobie sami?

a jaka różnica czy wciągną sami czy hds im poda(poza tym, że będzie im łątwiej :-))? jeśli wniosą po 1 pustaku 10 palet to i tak tyle samo na tym stropie położysz... u mnie wciągali taką niby windą, słup + wyciągarka + platforma, paleta na 3 - 4 kursy do góry wjeżdzała.

adamrw
17-09-2009, 08:46
a jaka różnica czy wciągną sami czy hds im poda(poza tym, że będzie im łątwiej :-))? jeśli wniosą po 1 pustaku 10 palet to i tak tyle samo na tym stropie położysz...
Różnica taka, że paletę postawią w jednym miesjcu, a wciągane bloczki od razu rozłożą i nie będzie dużego, punktowego obciążenia.


oczywiście że hdsem wciagane...pojedncze sztuki recznie
przyznam, że nie rozumiem :oops:

No nic, moi budowlańcy mają się zastanowić - czy chcą HDSem na ich odpowiedzialność (jakkolwiek miałbym ją egzekwować :) ), czy elektryczną wciągarkę. Koszt dla mnie podobny :wink:

Barbossa
17-09-2009, 08:50
http://www.transmid.pl/images/cms/1923/pojazdy/man_26_2/man_26_2.jpg

tam gdzie palety - strop podparty, porządnie i tyle, nic się nie stanie

naLeśnik
20-09-2009, 09:12
U nas po ok. 2 tyg. HDS-em na strop, jeszcze był podparty....do dziś wszystko gra :)