PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o opinie.



piotrek8241
15-09-2009, 14:42
Witam!!

Jestem nowy na forum. Ale od razu mi sie spodobało Mam taka sprawe: działka do kupienia 50 arów za ok 6000zł. Położona pod Łańcutem. Równa, klasy III, aktualnie jako Łąka(działka rolna). Bezpośrednio przy drodze dojazdowej asfaltowej. Blisko budują się nowe piękne domy. Wszystko pięknie super tylko jeden problem... Wymiary: 15x340 .. Więc działka wąska. Z czego te 15 to średnia. Początkiem jest może nawet 14 a końcem 17m. Proszę o opinie czy taka działkę za takie pieniądze opłaca się kupić?? Oczywiście czytałem o tym ze 4 metry ściana z oknami od granicy sąsiada a bez okien 3 metry a przy wąskiej działce nawet 1.5metra. Proszę jeszcze raz o opinie

zambon
16-09-2009, 21:01
Witam
od lipca tego roku obowiązują przepisy dotyczące działek wąskich, jeżeli ściana nie ma otworów lub ma np: otwory okienne wykonane z lukswerów(szklane pustaki spełniające wymogi doświetlenia, dające zniekształcony obraz), można budować się w ostrej granicy bez zgody sąsiada.
Ja swój domek posadowiłem 1,5 od granicy z sąsiadem, aby nie mieć w przyszłości problemów z tynkowaniem lub odnawianiem elewacji.
Pozdrawiam.

szpros
17-09-2009, 22:06
Cena jest rewelacyjna, ale odwrotnie proporcionalna jest jakość ( szerokość ). Liczyć się trzeba z niedogodnościami i to nie tylko w urzędach ale również w użytkowaniu. Uwzględnić należy każdy centymetr : dwa razy ogrodzenie, droga na przejazd właznego auta, szerokość domu i inne ograniczenia. Mieszkać się tam będzie może całe życie - czy ta szerokość nie będzie zbyt uciążliwa. Może lepiej dołożyć więcej pieniążków i kupić atrakcyjniejszą działke.
Zakładam że te 6 tyś byłoby początkiem drogi do budowy domu. Na dom z działką wydasz zał. 300 tyś. zł. więc na działkę wydasz 2% ( reszta 98%). A nie lepiej na działkę lepszą wydać 30 tyś( 10% ) a na budowe 90 %( 270 tyś ). Liczyłem z głowy ale chyba bez byków.

Jedna decyzja może wpłynąć na długie lata życia. :wink:
Moim zdaniem to działka dla sportowca w konkuręcji na 100 lub 200 m