PDA

Zobacz pełną wersję : Odmowa uczestnictwa wykonawcy w odbiorze przyłącza wody



Allanah
15-09-2009, 15:37
Proszę o pomoc w ściągnięciu na odbiór wykonawcy przyłącza wody.
Sprawa wygląda w ten sposób, że przyłącze zostało wybudowane przez poprzedniego właściciela działki, jest licznik i umowa na dostarczanie wody. Przy okazji kompletowania dokumentów do nadzoru w celu odbioru budynku okazało się, że nie ma odbioru końcowego przyłącza wody. Do odbioru końcowego potrzebna jest obecność wykonawcy, przedstawiciela wodociągów i moja. Znalazłam kontakt do wykonawcy ale ten twierdzi, że może się stawić ale dopiero po 20 listopada. Ten termin jest dla mnie nie do przyjęcia.
Jak go zmusić? Facet pracuje w moim mieście ale twierdzi że przez najbliższe dwa miesiące nie ma ani chwili wolnej pomiędzy 7 rano a 19 wieczorem. Aspekt finansowy odpada bo prawdopodobnie rozliczył się w całości z poprzednim właścicielem Podpowiedziano mi, żeby ściągnąć na ten odbiór zupełnie innego wykonawcę, ale do chwili obecnej nie znalazłam nikogo kto chciałby się podpisać pod nieswoją robotą.

mariankossy
15-09-2009, 16:18
Jedz do niego niech podpisze protokoły i postawi pieczatki.
Jak jest licznik i umowa to w wodociągach muszą mieć protokół odbioru, a jak to nie wypali to odbiór może zrobic komisja powołana z wodociągów.

Allanah
15-09-2009, 18:28
Jak jest licznik i umowa to w wodociągach muszą mieć protokół odbioru
Tak też twierdzi mój kierownik budowy i wykonawca przyłącza dlatego już włączyłam w poszukiwania byłego właściciela działki i wykonawcę, obiecali, że jutro sprawdzą czy mają u siebie swoje egzemplarze protokołu.


Jedz do niego niech podpisze protokoły i postawi pieczatki.

Rozwiązanie genialne w swojej prostocie. Mam zatem plan B jeśli poszukiwanie nie dadzą rezultatu. Wykonawca już wyraził zgodę na zaoczne podpisanie, mam nadzieję, że w wodociągach nie będą robili problemu.

Dziękuję bardzo za cenną podpowiedź.

perm
15-09-2009, 18:53
Jak jest licznik i umowa to w wodociągach muszą mieć protokół odbioru
Tak też twierdzi mój kierownik budowy i wykonawca przyłącza dlatego już włączyłam w poszukiwania byłego właściciela działki i wykonawcę, obiecali, że jutro sprawdzą czy mają u siebie swoje egzemplarze protokołu.


Jedz do niego niech podpisze protokoły i postawi pieczatki.

Rozwiązanie genialne w swojej prostocie. Mam zatem plan B jeśli poszukiwanie nie dadzą rezultatu. Wykonawca już wyraził zgodę na zaoczne podpisanie, mam nadzieję, że w wodociągach nie będą robili problemu.

Dziękuję bardzo za cenną podpowiedź.

Duuuuże piwko dla Mariana :)