PDA

Zobacz pełną wersję : jaką folię pod i na wełne



simko1
15-09-2009, 18:19
Witam
Mam pytanie. Jaką folię zastosować pod i na wełnę. Wełnę będę kład na bezpośrednio na "dece" na nieogrzewanym i strychu. Pytanie:jaką folię położyć pod wełnę i na nią?Paroprzepuszczalną, paroizolacyjną? Wełna to KNAUF 150

FlashBack
15-09-2009, 19:05
ta welne sprzedaja pakowana w folie to w czym problem ;)

Pinok
15-09-2009, 21:02
Pod dachówkę kładziesz membranę (folię wysoko-paroprzepuszczalną) między krokwie wełna, pod krokwie druga warstwa wełny w poprzek a pod to folia paroizolacyjna.

FlashBack ty próbujesz być dowcipny czy twoja arogancja i chamstwo jest celowe ?

Bo jeśli myślisz że twoje wypowiedzi są zabawne to się grubo mylisz.

simko1
15-09-2009, 21:04
ta welne sprzedaja pakowana w folie to w czym problem ;)Dobre :P ale nie takiej odpowiedzi oczekuję.
Tak w ogóle to pod styropian który kładzie się pod wylewkę, też mam sobie położyć folię w którą jest zapakowany ten styropian?
W sumie to widziałem jak pewien koleś zamiast membramy pod dachówkę położył sobie izolację z folii którą zrobił z.... reklamówek jednorazowych z ładnym napisem CASTORAMA. Dach przed położeniem dachówki miał ładne barwy żółto-niebieskie.
Wracając do tematu JAKĄ FOLIĘ POD I NA WEŁNE

FlashBack
15-09-2009, 21:33
reklamowki :D dobre.
Dla przegrody od strony "cieplej" wewnetrznej (pomieszczenie ogrzewane) damy paroizolacje, (pomieszczenie nie ogrzewane nie dajemy paroizolacji) a od strony zimnej/zewnetrznej (o ile to konieczne np. szczelina wentylacyjna) wiatroizolacje "membrane".

FlashBack
15-09-2009, 21:36
Pod dachówkę kładziesz membranę (folię wysoko-paroprzepuszczalną) między krokwie wełna, pod krokwie druga warstwa wełny w poprzek a pod to folia paroizolacyjna.

FlashBack ty próbujesz być dowcipny czy twoja arogancja i chamstwo jest celowe ?

Bo jeśli myślisz że twoje wypowiedzi są zabawne to się grubo mylisz.
pod dachowke klasc? czy moze przed? a konrlaty i laty dawac? to jest jak nazwales .... :D
o dlaczego paroizolacja ma byc zaraz za membrana?

Pinok
15-09-2009, 21:50
Widzę że nadal próbujesz być dowcipny a jesteś tylko śmieszny.

simko1
16-09-2009, 14:53
Panowie widzę że tu jakieś docinki idą. Nadal jednak nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie jaką folię pod i na wełnę? Przypomnę wełnę kładę BEZPOŚREDNIO NA DECE.
Pod dachówkę kładziesz membranę (folię wysoko-paroprzepuszczalną) między krokwie wełna, pod krokwie druga warstwa wełny w poprzek a pod to folia paroizolacyjna.To jakbym kład dachówkę a ja tylko wełnę kładę na dece!

simko1
16-09-2009, 20:22
nikt nie wie?

0degree
16-09-2009, 21:09
Od góry paroprzepuszczalna, od dołu paroizolacyina.

Andrzej Wilhelmi
16-09-2009, 23:44
Dostałeś już odpowiedzi tylko nie czytasz uważnie. Pod wełną folia paroizolacyjna a nad wełną w Twoim przypadku żadnej folii! Pozdrawiam.

Andrzej Wilhelmi
16-09-2009, 23:50
"Pinok" oceniasz wypowiedzi innych a sam nie bardzo wiesz co piszesz. W brew pozom "FlashBack" dał profesjonalną radę gdyż najlepszym rozwiązaniem chroniącym izolacje cieplną przed dostępem pary wodnej byłoby hermetyczne jej zamknięcie w folii paroizolacyjnej. Pozdrawiam.