PDA

Zobacz pełną wersję : Solary - przejście przez dach



gucio01
15-09-2009, 20:07
Witam,
Mam na dachu dachówkę CREATON Marsylka. Muszę przejść przez dachówkę instalacją z 2 solarów (4 rurki). Przez dachówkę wentylacyjną niestety nie przejdą - szczelina 2 cm.
Dachówka dedykowana do instalacji solarnej CREATONA kosztuje po 500 zł, czyli razem 2000.
W ten sposób instalacja się szybko nie zwróci
Jak inaczej można przeprowadzić rurki (ekipa chciała wiercić w dachówce i uszczelniać silikonem - nie zgodziłem się myślę, że po kilku latach by ciekło

Dariorb
15-09-2009, 21:29
Witam,
Mam na dachu dachówkę CREATON Marsylka. Muszę przejść przez dachówkę instalacją z 2 solarów (4 rurki). Przez dachówkę wentylacyjną niestety nie przejdą - szczelina 2 cm.
Dachówka dedykowana do instalacji solarnej CREATONA kosztuje po 500 zł, czyli razem 2000.
W ten sposób instalacja się szybko nie zwróci
Jak inaczej można przeprowadzić rurki (ekipa chciała wiercić w dachówce i uszczelniać silikonem - nie zgodziłem się myślę, że po kilku latach by ciekło
mowisz o dedykowanej do solarow a moze wentylacyjna mam na mysli dachowka wentylacyjna ocieplenia dachu w niektorych systemach ona jest jest tansza po wycieciu kratki z powodzeniem przechodza przewody od solarow a w przypadku wiercenia mozna zastosowac jako uszczelnienie gumowe tuleje dopasowana scisle do grubosci otworu i srednicy otuliny i przewodu solarnego