PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ukryć te rury?



misha81
15-09-2009, 20:16
Bardzo proszę o podpowiedź co najlepiej zrobić z rurami grzewczymi, (ponoć tzw. świecówki) przechodzącymi przez łazienkę w bloku.

Rury są w rogu, tuż przy drzwiach. Są brzydkie i nie wyobrażam sobie, żeby tak sobie były na honorowym miejscu w nowowyremontowanej łazience.

Zamieszczam link pod którym są zdjęcia jak to teraz wygląda.

http://picasaweb.google.pl/NieUmiemRobicZdjec/20090915RemontAzienki?authkey=Gv1sRgCMi2rr7F8_fr0g E&feat=directlink

Myślałem o tym, żeby je przesunąć bliżej ściany (kolanko na górze i na dole) i obudować ekranem, ale czy da się potem zamontować nowe ościeżnice? A może sa lepsze metody?

leNowak
15-09-2009, 21:12
Ztego co widzę, są to rury pełniące funkcję grzejnika, więc:
1. Zkrywanie ich spowoduje, że w łazience będzie chłodno
2. Z przesuwaniem wymianą takich rur jest zawsze duży problem techniczny.

Proponuje pomaluj je estetycznie .. i przezwyczasj się do nich ... nie wyglądają tak źle :)

Pozdrawiam, Leszek

Szef23
15-09-2009, 21:32
Jesli jest to jedyne zrodlo ciepla w lazience to albo przeobisz je na zwykly grzejnik rurkowy lub zeberkowy co moze spowodowac ze sasiadom w lazienkach ich grzejniki przestana grzac :) lub jesli masz juz jakis grzejnik w lazience mozesz je zabudowac regipsem :)

misha81
15-09-2009, 22:56
Miałem nadzieję, że się ich jakoś pozbędę ale może rzeczywiście pozostaje się przyzwyczaić...

Temperatura raczej nie jest problemem, bo łazienka jest w środku bloku, rury (a w zasadzie używana jest tylko jedna) nawet w zimę są ledwo ciepłe a w pomieszczeniu jest ciepło.

Technicznie to da się zrobić ale trzeba spuścić wodę z całej instalacji a potem ciąć i spawać. Ale to rzeczywiście sporo roboty.

Pomyślę nad zabudową k-g chociaż średnio mi to pasuje bo na tej ścianie akurat mi się mieszczą 3 kafle po 60 cm a tak będę je musiał ciąć na kawałki.

Panowie - dzięki za odpowiedź :wink:

a.jerzyk
16-09-2009, 07:54
zawsze możesz kupić blachę srebrna perforowana i je owinąć, będzie wtedy grzać i lepiej wyglądać.

morfeusz1
16-09-2009, 08:48
Mielismy dokładnie takie same rury w poprzednim mieszkaniu (wielka płyta) i tez przy drzwiach.

Ponieważ w łazience zawsze było bardzo ciepło (nawet za ciepło), a rury grzały bardzo mocno, to przy okazji remontu zakryliśmy ją srebrną/szarą otuliną na rury - taką gąbką. Nie rzucały juz sie tak w oczy, bo płaszczyzna była równa, jednolita, a i nie było takiego ukropu w łazience.

misha81
16-09-2009, 13:00
Blacha perforowana to jest pomysł :) Dzięki a.jerzyk

Czy ją się montuje na jakieś profile?

a.jerzyk
16-09-2009, 13:35
Nigdy nie miałem styczności z taką blachą, jedynie znajomy ma pomiędzy dolnymi szafkami a górnymi w kuchni rury które porostu owinął dosyć mocno takim arkuszem nie mocując go do niczego. Tutaj u was będzie gorzej, nie wiem gdzie taki duży arkusz się kupi, on miał z allegro 1m2. Co do przymocowania, to nie ma problemy w końcu blacha jest perforowana, do ściany profil jaki się stosuje do płyt karton gipsowych i na jakieś srebrne pod kolor blachy śruby.

vilemo
16-09-2009, 20:49
ja bym zabudowała je i dołożyła symetryczna zabdowę z IIgiej strony.
No chyba, że początek rury na dole wystaje poza ramę drzwi....

misha81
16-09-2009, 23:34
(...) No chyba, że początek rury na dole wystaje poza ramę drzwi....

No właśnie wystaje i to największy obciach z tym szajsem... Każda zabudowa, nawet tą perforowaną blachą będzie stała na drodze :(

Co prawda ościeżnicę i drzwi będę wymieniał, ale otwór zostaje taki sam i nie mam możliwości go przesunąć.

jlewenko
18-09-2009, 10:25
Witam,

Można spróbować owinąć rury jakimś grubszym sznurem w pasującym kolorze, w ten sposób aby jeden zwój przylegał ściśle do poprzedniego. Gdzieś na forum widziałem taki sposób. Tam użyty był do owinięcia podparć schodów. Całkiem ciekawy efekt.

Pozdrawiam

kaszak
19-09-2009, 17:53
Jest takie powiedzonko: Czego sie nie da ukryć - wyeksponuj. Widziałam kiedyś łazienkę w której włascicielka tak zrobiła: pomalowała na złoto dość grubą rurę i dwie dochodzące do niej cieńsze rurki a ścianę za nimi machnęła na czarno. Całą resztę zrobiła na biało i dodała mosiężne baterie. Wyszło bardzo fajnie.

misha81
21-09-2009, 20:54
No dzieki za te wszystkie pomysły :D

Na razie najbardziej mi się podoba pomysł ze sznurem a na drugim miejscu ten z blachą perforowaną. Ale zdecydowałem, że z wyborem poczekam, aż wszystkie inne rzeczy w łazience zrobię i zobaczę wtedy co najlepiej będzie pasować...