PDA

Zobacz pełną wersję : dach kolejność prac



szdar77
15-09-2009, 21:33
Mam niby mały dylemat ale jest
Kiedy najlepiej wyciągnąć kominy poza wysokość dachu, przed czy po postawieniu więżby, i drugie pytanie jakiej grubości dawaliście podbitke zewnętrzna na dachu, mam mozliwość kupić w dobrej cenie podbitkę grubości 15mm ale czy taka grubość wystarczy?

irreality
16-09-2009, 00:41
U mnie kominy powstawały po więźbie i pokryciu membraną.

Tyle, że trzeba patrzeć na etapie stawiania żeby nie było kolizji z murowanymi kominami.

FlashBack
16-09-2009, 05:13
przed kryciem wstepnym. widuje ladne podbitki z 12.

Pavulon
16-09-2009, 08:19
u mnie kominy robili w trakcie wiezby , na bierzaco

trzeba sie pilnowac zeby skopac czegos i np. nie trafic kominem w krokwie albo cos innego

staś100
16-09-2009, 09:11
Wymuruj najpierw kominy, albo pilnuj aby krokwie nie wypadły na kominach. U mnie najpierw postawili krokwie a potem wyciągali kominy. Kominy wypadły na krokwiach, część krokwi później przerobili ale nie wszystkie. Musieliśmy tam gdzie nie dało się zrobić tzw mijanek złączyć dwa przewody wentylacyjne w jeden. Były nerwy i nasze i murarzy i cieśli .Nie wszystko zostało zrobione tak jak miało być w planie a wystarczyłoby wymurować najpierw kominy i nie mielibyśmy tylu problemów,a fachowcy dużo mniej dodatkowej roboty. Jeśli chcesz tego uniknąć muruj najpierw kominy.

Andrzej Wilhelmi
16-09-2009, 22:59
Zdecydowanie kominy po więźbie! Nie będzie żadnych problemów gdy wszystko jest robione zgodnie z projektem! Pozdrawiam.

brachol
17-09-2009, 05:45
ja robilem kominy po wiezbie u sasiada robili przed i teraz ma 2 opaski na kominie bo byly za niskie

gunarb
17-09-2009, 06:31
U mnie kominy robili też po wieźbie.
Widziałem kominy wyciągnięte przed, murarz trochę przesadził i zwykłą cegłą poszedł za wysoko i teraz to widać na dachu bo opierzenie tego nie przykryło. A tak jak było wyżej pisane jeżeli dach robiony zgodnie z projektem to żadnej kolizji nie będzie, a cieśla przecież powinien widzieć gdzie komin będzie