PDA

Zobacz pełną wersję : STUDNIA WIERCONA - POTRZEBUJĘ PILNEJ POMOCY



Beasza
16-09-2009, 11:28
Witam,

Muszę bardzo szybko podjąć decyzję odnośnie studni wierconej. Studniarze są w pobliżu mojej działki i dosłownie za 3 godziny chcą wjechać na nią ze swoim sprzętem. Pomijam cenę za 1 m 350 zł (ale w naszym rejonie taniej nie ma). Radsiesteta tej firmy wskazał gdzie jest woda i dają mi gwarancję. Jeśli wody nie ma lub pobór jest za mały to za studnię nie płacę (tak się umówiliśmy, chociaż próbowano się z tego wycofać). Mam jednak wątpliwość czy rura fi 110 jest wystarczająca? Pytałam o rury osłonowe o mówią , że nie ma takiej potrzeby. Czy to oby prawda czy próbują na mnie zaoszczędzić. Jaki powinien być minimalny pobór wody na dobę? na godzine? dla zaspokojenia potrzeb 5 osobowej rodziny. Woda ze studni to jedyne źródło wody jakie będziemy mieć, na wodociągi marne szanse. Bardzo Was proszę o pomoc !!!

majki
16-09-2009, 11:48
Też mam głębinówkę z rurą fi110. Wydajność u mnie na poziomie 5m3 i więcej.
Wieć tylko co do tej kwesti, to chyba jest ok.
A z innej beczki "u mnie" cena była 130 zł/mb ... :o :roll:
Lepiej tylko mieć spisane taki ustalenia, bo może wyjść jakiś kwas, jak ktoś siw wyprze ustaleń, jak nie będzie wody, tym bardziej, że "radiesteta" jest z tej firmy jak piszesz ...

pozdrawiam, majki

Beasza
16-09-2009, 12:00
Też mam głębinówkę z rurą fi110. Wydajność u mnie na poziomie 5m3 i więcej.
Wieć tylko co do tej kwesti, to chyba jest ok.
A z innej beczki "u mnie" cena była 130 zł/mb ... :o :roll:
Lepiej tylko mieć spisane taki ustalenia, bo może wyjść jakiś kwas, jak ktoś siw wyprze ustaleń, jak nie będzie wody, tym bardziej, że "radiesteta" jest z tej firmy jak piszesz ...

pozdrawiam, majki

Jeśli się zdecyduję, to napewno spiszę umowę, chociażby na kolanie na działce.
Czy miałeś rurę osłonową?
Cena mnie też dołuje, tym bardziej, że powiedzieli iż odwiert będzie około 30 metrów. Masakra, ale chyba nie mam innego wyjścia :(

sSiwy12
16-09-2009, 12:09
Bez zgłoszenia i zezwolenia wolno wykonywać tylko takie urządzenia do poboru wody, których wydajność nie jest większa niż 5m3 na dobę.
To dla przypomnienia.

majki
16-09-2009, 12:17
Też mam głębinówkę z rurą fi110. Wydajność u mnie na poziomie 5m3 i więcej.
Wieć tylko co do tej kwesti, to chyba jest ok.
A z innej beczki "u mnie" cena była 130 zł/mb ... :o :roll:
Lepiej tylko mieć spisane taki ustalenia, bo może wyjść jakiś kwas, jak ktoś siw wyprze ustaleń, jak nie będzie wody, tym bardziej, że "radiesteta" jest z tej firmy jak piszesz ...

pozdrawiam, majki

Jeśli się zdecyduję, to napewno spiszę umowę, chociażby na kolanie na działce.
Czy miałeś rurę osłonową?
Cena mnie też dołuje, tym bardziej, że powiedzieli iż odwiert będzie około 30 metrów. Masakra, ale chyba nie mam innego wyjścia :(

Rurą "osłonową" jest tylko ta PCV 110. W to włożona pompa, tzw. "szpilka"
Z drugiej strony, kasa spora, ale woda potem powiedzmy "za darmo" - a to przy ogródku czy domu, jest dość istotne ...

pozdrawiam, majki

Beasza
16-09-2009, 12:18
Bez zgłoszenia i zezwolenia wolno wykonywać tylko takie urządzenia do poboru wody, których wydajność nie jest większa niż 5m3 na dobę.
To dla przypomnienia.

Sądzę, że osiągnięcie na moim terenie 5m3 na dobę będzie trudne, co oznacza, że spodziewam się mniej. Odwiert traktowany jest jako poyztyw, wówczas gdy pobór na dobę wynosi co najmniej 1000 litrów na dobę.

gosiekc
16-09-2009, 12:30
U mnie wiercił Pan z Mazowsza ( okolice Krk), wziął 200zł/ m, z tego co mówił to bardzo czesto bywa w rejonie Bielska i Cieszyna, nr do niego 604377562 ( może warto zadzwonić i zapytać czy nie ma go w okolicy) mam rure 110, jak narazie studnia działa od maja i jest ok. Jedyny problem jaki z nim miałam to to, że przyjeżdżał od lutego a trafił dopiero do mnie w maju.... Jak nie zależy Ci na czasie to może warto zapytać, choć z jego terminowością to ciężko było i trochę sie nadenerwowałam czy w ogóle przyjedzie. No ale z kolei zaoszczędziałm jakieś 4 tys.

Beasza
16-09-2009, 12:38
U mnie wiercił Pan z Mazowsza ( okolice Krk), wziął 200zł/ m, z tego co mówił to bardzo czesto bywa w rejonie Bielska i Cieszyna, nr do niego 604377562 ( może warto zadzwonić i zapytać czy nie ma go w okolicy) mam rure 110, jak narazie studnia działa od maja i jest ok. Jedyny problem jaki z nim miałam to to, że przyjeżdżał od lutego a trafił dopiero do mnie w maju.... Jak nie zależy Ci na czasie to może warto zapytać, choć z jego terminowością to ciężko było i trochę sie nadenerwowałam czy w ogóle przyjedzie. No ale z kolei zaoszczędziałm jakieś 4 tys.

Dziękuję :)

Beasza
16-09-2009, 12:50
Dzwoniłam jeszcze do innej firmy wiertniczej po radę. Powiedzieli mi, żeby bez rury osłonowej nie pchać się w ten interes. Ta firma dają rurę fi 160 oraz rurę osłonową - w zasadzie za tę samą cenę. Przyjadą do mnie jeśli się uprę, jeśli nie będzie wody to koszt 35% całej inwestycji się dla nich należy. Powiedzieli mi również, że w miejscu gdzie chcę wiercić Pisarzowice k/Bielska-Białej jest bardzo kiepsko z wodą i firmy niechętnie podejmują się wiercenia w tych rejonach. Jeśli woda się pokaże to jest marny pobór i marna jakość. Sama nie wiem co robić. Marzenia o własnym domku coraz bardziej się oddlają :(

Beasza
16-09-2009, 13:29
Dziękuję wszystkim za rady. Nie zdecydowałam się na tę firmę. Będę szukać nadal. Może wezmę jeszcze innego radiestetę i posłucham co ma do powiedzenia na tema wody na mojej działce. Tonący brzytwy się chwyta :)
Chyba , że sąsiedzi zgodzą się wspólnie podciągnąć wodę z wodociagów - a to jakies 500 metrów, więc nie mało. Niestety wodociągi nie zrobią tego na swój koszt :(

Bart
16-09-2009, 13:43
Jak masz 500 metrów to gadaj z sąsiadami. 500 metrów to nie tragedia. Zróbcie to "w czynie społecznym". Koparka wykopie to i zasypie w ciągu dwóch dni (koszt ok. 1500 zł.) Koszty materiału takze nie powinny być aż takie wysokie rura 50 niebieska do wody to ok. 6 zł za 1mb. kwestia tylko jak ta rura może przebiegać (przez jakie działki, drogi z kim uzgadniać itp). Ja sam ciągłem media ok 300 metrów do domu, z tym że po własnym gruncie)

Beasza
16-09-2009, 14:30
Jak masz 500 metrów to gadaj z sąsiadami. 500 metrów to nie tragedia. Zróbcie to "w czynie społecznym". Koparka wykopie to i zasypie w ciągu dwóch dni (koszt ok. 1500 zł.) Koszty materiału takze nie powinny być aż takie wysokie rura 50 niebieska do wody to ok. 6 zł za 1mb. kwestia tylko jak ta rura może przebiegać (przez jakie działki, drogi z kim uzgadniać itp). Ja sam ciągłem media ok 300 metrów do domu, z tym że po własnym gruncie)

Gdyby to była taka kwota jak mówisz, to byłoby extra. Napewno trzeba zrobić projekt przyłącza (ale nie wiem jakie to kwoty). Z tego co zdążyłam się zorientować to koszt 1 m2 wykopu bez materiału oczywiście to jakies 120 zł. Tak cenią się firmy wykonawcze.

Bart
17-09-2009, 06:11
Starajcie się tak załatwić aby wykop zrobić samemu. Koszt wykopu to 80-90 zł za godzinę pracy koparki. U mnie 300 metrów na głębokość ok 1,8m koparka kopała 8 godzin.

Beasza
17-09-2009, 07:36
Starajcie się tak załatwić aby wykop zrobić samemu. Koszt wykopu to 80-90 zł za godzinę pracy koparki. U mnie 300 metrów na głębokość ok 1,8m koparka kopała 8 godzin.

Dzięki Bart. Pozostaje tylko dogadać sie z sąsiadami. Niezależnie od tego poszło już pismo do gminy z prośbą o pomoc w tej sprawie.
Dziękuję i pozdrawiam.