PDA

Zobacz pełną wersję : dom przy głośnym zakładzie



kkriss
16-09-2009, 14:17
Witam
Mam żliwość kupienia domu za dość okazyjną cenę, ale jest mały szkopół, obok jest jakiś zakład w którym, jak tam byłem, słyszałem jakby cięcie blachy.

No i problem jest, że jest to dość głośne.

Myślę, czy się zdecydować, jeszcze muszę sprawdzić w jakich godzinach są te chałasy, oraz myślę o zrobieniu jakiegoś ekranu dźwiękochłonnego zaraz przy płocie (jeżeli bym kupił ten dom).
Wiecie jaki jest koszt porządnego ekranu dźwiękochłonnego?
Myślicie, że da się jakoś wtedy przetrwać?

Pozdrawiam

perm
16-09-2009, 14:50
Musisz ten dom kupować? Hałas hałasem ale jak zaczną malować, zrywać rdzę i co tam jeszcze, na trzy zmiany to ekran Ci nie pomoże. Smród dotrze, halas w nocy też mimo ekranu. To chyba najgorsze z możliwych sąsiedztwo.

dragasia
16-09-2009, 14:50
Daruj sobie kupno takiego domu. Chyba ze sprawdzisz, ze to nie zaklad tylko jakis majsterkowicz cos sobie dlubie sam dla sibie

pierwek
16-09-2009, 14:56
ciekawe dlaczego ktoś chce sprzedać tamten dom? :roll:

kkriss
16-09-2009, 16:08
majsterkowicz raczej nie. Ale sprawdzę dokładnie jutro co tam się mieści.
Ogólnie wyglądało to mi jak jakiś mały prywatny zakład, jset tam dom, gdzie gość chyba mieszka i domek gospodarczy gdzie gośćprodukuje chałas :-).
Więc się jeszcze okaże.
Ale zna ktoś ogólnie cenę takiego płotu/panelu dźwiękoszczelnego?

perm
16-09-2009, 18:24
majsterkowicz raczej nie. Ale sprawdzę dokładnie jutro co tam się mieści.
Ogólnie wyglądało to mi jak jakiś mały prywatny zakład, jset tam dom, gdzie gość chyba mieszka i domek gospodarczy gdzie gośćprodukuje chałas :-).
Więc się jeszcze okaże.
Ale zna ktoś ogólnie cenę takiego płotu/panelu dźwiękoszczelnego?
Zamiast ceny płotu policz lepiej sobie cenę twojego spokoju.

dragasia
16-09-2009, 18:37
Niedlaeko mojego osiedla jest tor kartingowy. I od paru lat mieszkancy wlacz o postawienie ekranow a miasto odpowiada, ze nie ma na to kasy w budzecie. To chyba Ciebie tez nie bedzie stac :( Daj sobie spokoj, bo spokoju miec tam nie bedziesz

panda
17-09-2009, 00:11
.... myślę o zrobieniu jakiegoś ekranu dźwiękochłonnego zaraz przy płocie (jeżeli bym kupił ten dom).
Wiecie jaki jest koszt porządnego ekranu dźwiękochłonnego?
Z płyt z tworzywa sztucznego nieprzezroczystego wynosi ok. 500zł/m2, natomiast przezroczyste ze szkła akrylowego ok. 1000zł/m2. Sensowna wysokość to 4-6 metrów.
Wymagane pozwolenie na budowę, a przedtem badania geotechniczne, projekt budowlano-wykonawczy, projekt posadowienia.

Szef23
17-09-2009, 07:33
Wszystko zalezy od tego ile chca za ten dom :)
Moze oplaci sie go kupic postawic ekrany za te 500zl/m2 i posadzic jeszcze do okola jakies odchowane tuje

Poza tym jesli to zaklad blacharski to chyba nie ma az takiej tragedii smrodu, dymu, dzumy i cholery to raczej nie bedzie

wiaterwiater
17-09-2009, 09:16
ciekawe dlaczego ktoś chce sprzedać tamten dom?
:lol: :lol: :lol:

panda
17-09-2009, 18:01
Moze oplaci sie go kupic postawic ekrany za te 500zl/m2 i posadzic jeszcze do okola jakies odchowane tuje
I we własnym ogródku czuć się jak na spacerniaku w więzieniu? A fuj :(

mattdl
17-09-2009, 20:50
Kiedys szukalem dzialki pod budowe domu i trafiłem na gościa który oferował mi po atrakcyjnej cenie nieruchomość w pobliżu jakiegoś zakładu pracy.
Na moje pytanie o hałas odparł: przecież jak oni pracują to i tak będzie pan w pracy więc jaki problem...
więcej się nie spotkaliśmy :wink: