PDA

Zobacz pełną wersję : JAKA ŚCIANA NA STARYM STRYCHU???



pemek102
16-09-2009, 20:38
Z czego zrobić sciane na starym strychu zeby nie byla ciezka i bardzo dobrze wygluszona??? Nie dawno kupilismy mieszkanie w domu z 1893 roku. Domek jest piekny, tylko, ze mieszkanie (strych), ktore my mamy wymaga kapitalnego remontu..! Jestesmy na etapie odgradzania sie z sasiadem i stawiania sciany stanowiacej granice o 60 cm dalej niz stala wczesniej. Nie mozna jej postawic na scianie nosnej ani dzialowej. W zwiazku z tym mam ogromny problem z czego ja postawic, zeby nie byla zbyt ciezka, bo boje sie, ze strop moze zostac oslabiony albo pewnej nocy znajdziemy sie u siasiadki na dole..! Sciana ta musi byc bardzo cicha, wrecz 100% cicha. Chce miec tam swoje biuro i sprawy tam poruszane nie moga sie wydostac...

Barbossa
16-09-2009, 20:54
słuchaj ( a raczej czytaj) doskonale się składa - pewien nowy Forowicz ma podobny problem
to tu (http://forum.muratordom.pl/sciana-na-starym-strychu,t169431.htm)
może już uzyskał odpowiedź na nurtujący go problem, pogadaj z nim, może Ci doradzi, zawsze co dwie głowy, to niejedna

mam nadzieję, że pomogłem :roll:

Barbossa
16-09-2009, 21:11
chyba jednak nie :-?
ten Drugi napisał:

Rzeczywiście jesteś najlepszym doradcą na forum. Nie ma to jak siedziec przed kompem, śmierdzieć, pierdzieć i robic sobie jaja.
:D
jaja mam od urodzenia, więc robić nie muszę, siedzę sobie i owszem, często, z pudła też sobie strzelę, w końcu "u siebie"
co do capa to się nie wypowiadam, ale również "wolnoć Tomku...."

płyta gk x2 (do x4) wełna min, w dwóch warstwach, najlepiej od siebie odsuniętych, tak aby powstała pustka
aha i na podkładkach - taśmach pod profile ścienne i podłogowe
wtedy i Ty z pudła strzelać możesz ile wlezie

pzdr

pemek102
16-09-2009, 21:17
No tak, ale sasiad nie zrobi ze swojej strony nic z ta przegroda, bo nie jest mu tamto pomieszczzenie potrzebne.

Barbossa
16-09-2009, 21:20
a co ma z nią robić?
może przekimaj się i dokończymy jutro :roll:

pemek102
16-09-2009, 21:28
Jasne i z przyjemnością dokonczymy jutro i nawet musialem chlusnąc zeby sie odstresowac, bo co chwile wypada cosik innego w remoncie tej ruderki. Nie okresliles dokladnie swojej porady. Za sciana jest czesc siasiada, bo jesli dobrze zrozumialem to x2 plyta do x4 po dwoch stronach.

FlashBack
16-09-2009, 21:36
Z czego zrobić sciane na starym strychu zeby nie byla ciezka i bardzo dobrze wygluszona??? Nie dawno kupilismy mieszkanie w domu z 1893 roku. Domek jest piekny, tylko, ze mieszkanie (strych), ktore my mamy wymaga kapitalnego remontu..! Jestesmy na etapie odgradzania sie z sasiadem i stawiania sciany stanowiacej granice o 60 cm dalej niz stala wczesniej. Nie mozna jej postawic na scianie nosnej ani dzialowej. W zwiazku z tym mam ogromny problem z czego ja postawic, zeby nie byla zbyt ciezka, bo boje sie, ze strop moze zostac oslabiony albo pewnej nocy znajdziemy sie u siasiadki na dole..! Sciana ta musi byc bardzo cicha, wrecz 100% cicha. Chce miec tam swoje biuro i sprawy tam poruszane nie moga sie wydostac...
lekko to albo porta albo g/k tyle, ze tu stelaz jak dla sciany instalacyjnej 200 plus z oplytowane ognioochronna * 2 i oczywiscie welna. jak sasiad ma nieuzytkowe to od swojej strony paroizolacja.
stare stropy beda ciezkie do akustyki pomieszczen nad ze wzgledu na slepy pulap pod podloga strychu.

pemek102
16-09-2009, 21:45
Co to jest "porta"? *2 to znaczy, ze podwojnie dac plyty na warastwie? Myslalem, zeby zrobic kratownice z belek i w kwadraty upchac steropian i na to welna i g/k do tych belek. Czy ten slepy pulap mozna wypieprzyc i i wlozyc welne? Tam pewnie jest szlaka, glina czy jeszcze jakiis shit.