PDA

Zobacz pełną wersję : OCHRONA PRZED HALASEM - rady i opinie



SAAB-Aero
17-09-2009, 00:02
WITAM,
MAM PROSBE O RADY W SPRAWIE OCHRONY PRZED HALASEM

Zapewne temat ten byl poruszony na tym forum w wielu aspektach, ale nie jestem w stanie przejrzec kilku tysiecy stron :(

Dlatego mam prosbe, aby zostawic ten watek lub utworzyc osobny dzial na forum, tak aby mozna bylo sie tam czegos dowiedziec na ten temat (niestety sam nie moge - tylko administrator)

dla mnie problemem nr 1 jest w tej chwili halas dobiegajacy z ulicy - od ponad poltora roku mam mieszkanie w stanie deweloperskim i nie wiem co robic ... urzadzac, czy sprzedawac :evil:



Witam 8)

Potrzebuje rady w kwestii kupna okien zapewniajacych mozliwie najwyzsza ochrone przed halasem:

1/
Odleglosc od ulicy okolo 20-30 m
Niestety miala to byc "mala uliczka osiedlowa" a jest ... koszmar - okolo 1000 samochodow na godzine, noca okolo 20-100 samochodow na godzine :evil: :evil: :evil:

2/
Nie chce sprzedawac mieszkania :(

3/
Nie chce instalowac klimatyzacji

4/
Mysle o Stolarce Wolomin - LAZUR AQUSTIC ULTRA :-?

5/
Czy nawiewniki sa mi potrzebne do szczescia ?
Jezeli juz to moze Renson :-? - maja chyba najwieksza ochrone akustyczna

6/
Cena nie gra roli

Bede wdzieczny za wszelkie rady i opnie :oops:

PS.
Z tego co sie orientuje, czy tez inaczej ... poki co nie natrafilem na producenta, ktory podawalby wielkosc kluczowego parametru RA2 :evil:

SAAB-Aero
17-09-2009, 00:07
Bylbym tez niewymownie wdzieczny za rekomendacje firm, ktore faktycznie maja cos sesnownego do zaproponowania w tym temacie