PDA

Zobacz pełną wersję : skrzypienie paneli



gabriela_le
17-09-2009, 07:57
Witam
bardzo proszę o opinię osób bardziej doświadczonych niż ja, czy trzeszczenie i skrzypienie paneli laminowanych może z czasem minąć? użytkuję panale laminowane alloc z aluminiowymi zatrzaskami plus podkład 3 mm od 3 mcy i jak stąpam po nich mam wrażenie ze chodzę u babci na strychu. Połozył je Komfort a teraz oddalają reklamację w związku z zastosowaniem dodatk.podkladu, tylko nikt mi nie powiedział przed założeniem że będą skrzypieć.

strzelu
17-09-2009, 11:17
zgrzypienie????

:o :o

Gdzieś Ty chodził/chodziła do szkoły????

Jarek.P
17-09-2009, 14:15
zgrzypienie????

:o :o

Gdzieś Ty chodził/chodziła do szkoły????

Oj koleżance po prostu chodziło o dźwięki będące połączeniem skrzypienia i zgrzytania :lol:

J.

gabriela_le
17-09-2009, 18:42
Panowie, zgadza się, "skrzypienie" jest bardziej na miejscu, ale czy oprócz doradztwa ortograficznego potraficie mi pomóc w kwestii tematu?

Jarek.P
17-09-2009, 20:48
A ten dodatkowy podkład, który się Komfortowi nie podoba, to co to jest dokładniej?

J.

gabriela_le
20-09-2009, 13:29
arbiton 3 mm i zaznaczam, ze to Komfort mi go sprzedał i położył panele

Jarek.P
20-09-2009, 13:45
arbiton 3 mm i zaznaczam, ze to Komfort mi go sprzedał i położył panele

Czy dobrze rozumiem, że Komfort sprzedał Ci zestaw panele plus jakiś podkład, jego pracownicy to położyli a teraz oddalają reklamację z powodu zastosowania złego podkładu? Jeśli tak, to na piśmie zadaj im takie właśnie pytanie, dlaczego są niekonsekwentni.

Pisałaś, że ten podkład jest dodatkowy. Znaczy jest jakiś inny? Jaki?

I co konkretnie im się nie podoba w tym arbitonie? Przecież to normalny, dość dobrej klasy podkład pod panele.

J.

pierwek
21-09-2009, 06:33
Pisałaś, że ten podkład jest dodatkowy. Znaczy jest jakiś inny? Jaki?

domyślam się, że jest to podkład podwójny - znaczy się warstwa grubsza...
panele się wyraźnie uginają jak po nich sie chodzi?

dlaczego został zastosowany podwójny podkład nie można było dać jednego ale grubszego? ile mm ma obecna warstwa podkładu pod panelami?

gabriela_le
21-09-2009, 08:36
wszystko wyjaśniam:
wybrałam panele z górnej półki (koszt ok. 130 zł/m2) firmy alloc, posiadają aluminiowe kliki i warstwę izolującą SilentSystem (taki przyklejony do panela od spodu cienki podkład ok 2 mm). Nie mam ogrzewania podłogowego a małe dziecko w drodze, więc zapytałam w Komforcie o podkład pod te panele. Zaproponowano w Komforcie arbiton 3 mm, przyjechali i sami położyli. Nie uprzedzono mnie że coś takiego może spowodować tak głośne skrzypienie, teraz słyszę to nawet w nocy kiedy po nich nikt nie chodzi!!!. a tak w ciągu dnia do krok i skrzyp, krok i skrzyp. Makabra, co więcej mam wrażenie ze zamiast wszystko się układać jest coraz głośniej. Mam położone ok. 90m2 i wszędzie skrzypienie.
Znajoma zastosowała ten sam podkład i panele Pergo - cisza, cudownie.

Jarek.P
21-09-2009, 08:43
A to w takim razie reklamować do skutku. Na odpowiedź z Komfortu odrzucającą reklamację z powodu dania dodatkowego podkładu, odpisać, że dodatkowy podkład został zaproponowany przez pracownika Komfortu, montaż paneli był wykonany przez ekipę Komfortu, która również nie miała zastrzeżeń, w związku z czym argument, że nie uznają reklamacji z powodu zastosowania tego podkładu jest nie do przyjęcia.
Powyższe załatwiać nie ustnie, tylko koniecznie na piśmie wysłanym do centrali Komfortu.

J.

pierwek
21-09-2009, 08:52
Powyższe załatwiać nie ustnie, tylko koniecznie na piśmie wysłanym do centrali Komfortu.

popieram - nie gadać z lokalnymi dziadami tylko uderzyć do centrali i obszernie opisać olewactwo lokalnego sklepu. Poleconym - żadne tam e-maile.

No chyba że Cię poinformowali na piśmie że nie należy dawać tego dodatkowego podkładu a Ty sie pod tym podpisałaś.
IMHO sprawa jest czysta. Kupiłaś panele w Komforcie i oni Ci to montowali. Powinni to zrobić tak żeby było dobrze albo nie powinni się tego podejmować jeżeli chciałabyś wprowadzić jakiś"ulepszenia" typu nie dawanie folii czy coś podobnego co byłoby niezgodne z wymogami producenta.