PDA

Zobacz pełną wersję : Gniazdko elektryczne w podłodze



aLien01
17-09-2009, 08:27
Witam

Tak się zastanawiam czy jest sens i jak to będzie wyglądać. Widzieliście takie rozwiązania dla domków jednorodzinnych. Pomyślałem, że mogę takie gniazdko zastosować w jadalni pod stołem aby pracować sobie komfortowo na notebooku. Nie wiem jak to miało by wyglądać czy otwierane pod płytką czy na płasko z płytkami ale widoczne?

Barbossa
17-09-2009, 08:32
sam o tym myślałem, kiedyś to zrobię, łącznie z gniazdkiem/przedłużaczem VGA
coby walnąć na lcd obraz
zapewne w jakiś sposbób zabudowane/zamknięte
zawsze jakaś dżuma może dostać się do gniazdka
najlepsze by było takie otwierane jak popiołka w drzwiach samochodu, tylko poziomo ( głupie porównanie, ale to tak na szybko :D )

aLien01
17-09-2009, 08:42
sam o tym myślałem, kiedyś to zrobię, łącznie z gniazdkiem/przedłużaczem VGA
coby walnąć na lcd obraz
zapewne w jakiś sposbób zabudowane/zamknięte
zawsze jakaś dżuma może dostać się do gniazdka
najlepsze by było takie otwierane jak popiołka w drzwiach samochodu, tylko poziomo ( głupie porównanie, ale to tak na szybko :D )


A masz może fotki takich rozwiązań?

Barbossa
17-09-2009, 08:45
aż tak poważnie do tego jeszcze nie podchodziłem :D
jakieś tam rozwiązania do podłóg systemowych są, ale czy do zastosowań domowych to się nadaje? nie wiem
wsio rozbija się o estetykę

albo coś takiego jak w starych magnetowidach, ładowanie kasety od góry
wtedy można to nakryć kawałkiem parkietu i będzie ledwo widoczne

turcin
17-09-2009, 08:53
Do tego nadaje się floorbox. Jest w różnych rozmiarach a klapka ma takie wykończenia że można wkleić wykończenie podłogi zostają tylko małe otworki na przewody.

Black&Zaba
17-09-2009, 09:14
z racji "braku" ścian w salonie ;-) mam w podłodze gniazda i elektryczne, i głośnikowe, zwykła ramka i zwykłe gniazda w niej, akurat jak w całym domku Berkera ze starej serii
zwykłe bo te specjalne "floorboxy" są nieprzyzwoicie drogie i kompletnie nie pasują (kolorystycznie i wzorniczo) do reszty gniazd w domu
fakt jest ryzyko zalania takiego gniazda np. przy podlewaniu kwiatów (albo jak się komu z kielicha uleje), ale od tego są w końcu bezpieczniki, różnicówki i ogólnie sensownie wykonana instalacja elektryczna, by się nikomu nic w takim przypadku nie stało, a realnie patrząc takie nieszczęścia raz na x lat się zdarzają

nam takie proste rozwiązanie odpowiada, jak kto chce sobie komplikować życie lub ze strachu, że się nie sprawdzi rezygnować jego wola :-)

franzkru
17-09-2009, 10:18
sam o tym myślałem, kiedyś to zrobię, łącznie z gniazdkiem/przedłużaczem VGA
coby walnąć na lcd obraz
zapewne w jakiś sposbób zabudowane/zamknięte
zawsze jakaś dżuma może dostać się do gniazdka
najlepsze by było takie otwierane jak popiołka w drzwiach samochodu, tylko poziomo ( głupie porównanie, ale to tak na szybko :D )

Ja widziałem coś takiego do biurka. Cos ala popielniczka z chowanym zasilaniem, i wejsciem na LAN. Wejscia było z boku na tym ruchomym czymś.

franzkru
17-09-2009, 10:20
Cos takiego tez może być. Przy czym jest dosyc głębokie więc trzeba by o tym pomysleć duzo wczesniej.

http://www.super-av.pl/i/img/evoline2.jpg

player_pl
17-09-2009, 10:57
Legrand ma tego pełno - mniejsze, większe, okrągłe, prostokątne...

Katalog puszek podłogowych w pdf (5 MB) - http://www.legrand.home.pl/pdf/puszki_podlogowe.pdf

darsalam
17-09-2009, 11:34
poszukaj pod hasłem przyłącza stołowe i podłogowe

mattdl
17-09-2009, 20:57
też się zastanawiam, tylko co jak żona zdycyduje się na przemeblowanie pokoju a wtedy zonk :o

tryllu
17-09-2009, 21:53
to trzeba jej powiedzieć, że "tutaj nie przemeblowujemy" :)

a tak serio. właśnie będę montował w posadzce dwa gniazda podłogowe z klapką.
we wtorek zostaną obudowane deską barlinecką więc zapodam zdjęcia co i jak.

puszki małe, na jedno gniazdo M45, obudowa z aluminium, z klapką, wyfrezowaniem na kabel.
gniazda będą w okolicach sofy/sof, tak żeby lampy podłogowe podpinać nie na skuśkę w ścianie tylko gdzieś w okolicy sofy.

coulignon
18-09-2009, 07:27
http://www.rp.pl/artykul/101282,348459_Elektryczne_gniazdko_w_kuchni_na_fot okomorke.html

Popatrzcie na gniazdka blatowe do kuchni. Też się nada.

interona
21-12-2013, 18:45
Odświeżam temat, czy ktoś ma jakieś rozwiązanie rozsądne cenowo? Plus estetyka? Niedługo będę kładła podłogi i muszę zdecydować się na zakup. Najbardziej odpowiada mi puszka w kolorze inox, grafit lub antracyt.

wykrot
25-12-2013, 18:25
Odświeżam temat, czy ktoś ma jakieś rozwiązanie rozsądne cenowo? Plus estetyka? Niedługo będę kładła podłogi i muszę zdecydować się na zakup. Najbardziej odpowiada mi puszka w kolorze inox, grafit lub antracyt.

Jasne. Najważniejszy kolor. A sens i bezpieczeństwo uzytkowania to dla idiotów.

alex.elco
27-12-2013, 09:06
Schulte elektrotechnik będzie pasowało

interona
27-12-2013, 15:48
Jasne. Najważniejszy kolor. A sens i bezpieczeństwo uzytkowania to dla idiotów.

Wykrot, może spróbuj wnieść coś nowego Twoim postem? Jeśli piszę, że estetyka jest istotna, to nie kwestionuję tym samym bepieczeństwa użytkowania. Sensu użytkowania jestem świadoma, dlatego o nie nie pytam. Podziel się wiedzą, zamiast obrażać...

interona
27-12-2013, 16:02
Schulte elektrotechnik będzie pasowało

Dziękuję :) za pomoc. Otrzymałam dwie propozycje:

http://elektrodesign.pl/floorboxy-metalowe/12292-puszka-podlogowa-floorbox-8802-bpl-2-gniazda-zasilajace-bodensteckdosen-systemtechnik.html
lub
http://elektrodesign.pl/floorboxy-do-pod%C5%82%C3%B3g-betonowych/12214-puszka-podlogowa-floorbox-4-gniazda-m45-electraplan.html

Różnica w cenie jest znacząca... ale gniazdo będzie pod kanapą, więc widoczność uchwytu na dzień dzisiejszy wydaje się do zaakceptowania. Czy poza oczekiwaniami estetycznymi, za które zostałam "zrugana" przez Wykrota post wyżej, widzicie jakieś różnice w bezpieczeństwie? funkcjonalności?

pozdrawiam

kkas12
27-12-2013, 19:05
Podziel się wiedzą, zamiast obrażać...
Jak Wy się szybko obrażacie.
Każda odpowiedź o treści niezgodnej z zamysłem pytającego to prawie obelga.

To już choroba czy jeszcze przywilej laików?