PDA

Zobacz pełną wersję : Remont balkonu - problem z cokołem z płytek



arthek
17-09-2009, 19:09
Witam,
Remontuję balkon i mam pewien problem.
Do tej pory wykonałem:
- wylewkę spadkową
- na wylewkę izolację Strybit 2000
- na strybit folia ( dla pewnosci) wywinięta na ścianę budynku do wysokości 30 cm.
- na folię styropian
- na styropian folia ( dla pewnosci) wywinięta na ścianę budynku do wysokości 30 cm.
- siatkę zbrojeniową
- na to wylewka dociskowa
dalej zamierzam wylewkę dociskową zaimpregnować izolacją podłytkową Sopro lub Botamentu i na to płytki.

Tylko , że chcąc zrobić cokolik z płytek na scianie , nie ma do czego przykleić płytki , bo na scianę wywinięta jest luzem folia x2 ( wczesniej przed rozpoczęciem remontu odciąłem i zerwałem styropian docieplający ze ściany na wysokośc 30 cm od płyty balkonu by móc wywinać folię na scianę i zaizolować połączenie wylewki spadkowej ze ścianą przy uzyciu styrbitu 2000.
Pytanie co teraz ?
Zastanawiam się czy nie zakołkowac przez folię do ściany styropian ( przykleić do folii się go nie da ) , pokryć go siatką i klejem i wtedy do tego płytki.

Proszę o poradę i wskazówki .

Z góry wielkie dzięki.

pozdrawiam.

edde
17-09-2009, 19:38
trzeba było warstwą styrbitu a potem warstwą hydroizolacji podpłytkowej wjechać na ścianę na te kilkanaście cm, wtapiając w narożniku taśmę narożną (taką jak się daje w łazienkach przy folii w płynie), i wtedy te dwie sterczące folie byłyby zbędne, pokombinuj w terenie, może jeszcze coś w tą stronę da się zrobić?

arthek
17-09-2009, 20:01
Styrbitem "wjechałem" na scianę na 30 cm.
Oprócz tego "wjechałem " na scianę 30 cm obiema foliami.
Obecnie zatrzymałem się na etapie wylewki dociskowej ( schnie już tydzień , jeszcze dwa tygodnie i kładę płytki) .
Tak że izlolacja podpłytkowa jeszcze przede mną.
Izolacją podpłytkową z taśmą narożną zamierzałem też "wjechać" na ścianę ale juz właśnie na ten uprzednio zakołkowany na folii styropian ( pokryty siatką z klejem)

Styropian i tak musze dać na ścianę , bo na początku remontu , po obcięciu styropianu ze sciany na wys 30 cmm , został mi teraz uskok na ścianie 6 - 7 cm.
A cokół musi przecież licować z elewacją.

Zbigniew100
17-09-2009, 20:20
Ja proponuję obciąć folię , zostawić 10 cm nad wylewką dociskową,
Sprawdzić czy styrbit nie łapie sie do foli i nim przykleić tą folię.
Przykleić styrbitem brakujący styropian.
Zrobić hydroizolację z taśmą uszczelniającą wywiniętą na styropian.
:)

arthek
17-09-2009, 20:41
OK ,
Prztynę folię 10 cm nad wylewką dociskową, (styrbit klei się do folii )
Przyklejam folię styrbitem do sciany.
Przyklejam styrbitem brakujący styropian do ściany i folii ,
I teraz :
Czy styropian pokryć najpierw siatką z klejem i na to dopiero hydroizolację z taśmą uszczelniającą wywiniętą na tą siatkę z klejem ?
Czy dać hydroizolację z taśmą uszczelniającą wywiniętą bezpośrednio na styropian do wysokości cokołu ? ( rozumiem ,że do hydroizloacji bez problemu przykleję cokół) i dopiero po położeniu płytek w tym cokołu , resztę styropianu zakleić siatką z klejem ?
Kołkowac styropian dodatkowo ?

Zbigniew100
18-09-2009, 18:30
Myślę, że dać klej zsiatką pierwszy, na to izolacje około 5 cm wyżej niż cokół.
:wink:

WanKon
22-09-2009, 12:16
Ja też dałem tyle warst folii, a teraz spod pierwszej z nich wypływa mi brunatny syf na czoło balkonu. Para wykrapla sie między hydroizolacją a pierwszą folią. Do d...py

Zbigniew100
22-09-2009, 15:16
Ja też dałem tyle warst folii, a teraz spod pierwszej z nich wypływa mi brunatny syf na czoło balkonu. Para wykrapla sie między hydroizolacją a pierwszą folią. Do d...py

Jest szkoła która mówi ,że należy dawać dwie obróbki blacharskie;

http://www.botament.net/homepage/ausschreibungstexte/pl/05.01.pdf

Byłoby bez kłopotu :wink: