PDA

Zobacz pełną wersję : projekt Z CHARAKTEREM 3 pracownia DOMY Z WIZJĄ



marcikm
18-09-2009, 09:20
Witam serdecznie,

zakupiłam z mezem projekt domu z charakterem 3 wer. i jestem w chwili obecnej na etapie kompletowania dokumentów do uzyskania pozwolenia na budowę. Chcialabym otworzyc to forum dla ludzi ktorzy buduja lub beda budowac ten dom zeby sie podzielic doswiadczeniami.Moglby sie ktos zglosci kto juz buduje taki dom lub wyslac fotki na adres e-mail: [email protected].

Dzieki za odpowiedz
Marcik

wwieliczko
21-09-2009, 12:00
Witaj!

Chętnie przyłączam się do tego forum, ponieważ również zakupiłem projekt Z Charakterem 3.. :)
Projekt będę miał w środę i ruszam z formalnościami, aby na wiosnę można było wbić pierwszą przysłowiową łopatę..
Nie mogę więc podzielić się narazie żadnymi zdjęciami, ale chętnie powymieniam uwagi i spostrzeżenia.. (jeśli prywatnie to [email protected])

Czy będziesz adaptowała projekt do swoich potrzeb? Ja zdecydowałem się na "wydłużenie" domu w kierunku ogrodu o 1,5m ponieważ nie wyobrażam sobie domu bez garderoby i spiżarni.. Spiżarnia zamknie minimalnie kuchnię a garderoba zmieści się w sypialni małżeńskiej..
Z doświadczenia wiem że warto zainwestować również w okna połaciowe w dwóch pokojach na piętrze celem doświetlania..

Bardzo intensywnie zastanawiam się również nad sposobem ogrzewania domu, bo nie ma niestety u mnie "w drodze" sieci miejskiej..

Swoją drogą - gdzie budujecie? Ja w Długołęce czyli 5km od Wrocławia..

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

Wojtek.

mackow9462
24-09-2009, 10:37
Witam,

ja również chętnie dołączę się do tego forum.
Projekt planuję kupić w październiku, a termin rozpoczęcia budowy uzależniam od daty otrzymania pozwolenia (wszystkie formalności jeszcze przede mną :).
Dom planuję wybudować w gminie Zielonki (okolice Krakowa).
Chętnie podzielę się uwagami.
[email protected]

Pozdrawiam,
Maciek

wichry
18-10-2009, 08:06
Witam,

my z żoną już nabyliśmy ten projekt i zaczeliśmy kompletować resztę dokumentacji. Co do zmian to najprawdopodobniej zlikwidujemy jedną łazienkę na górze. Z jakich materiałów planujecie budowę z projektowych lub innych..?

pozdrawiamy :)

Jajeczko
01-12-2009, 13:27
Ja też mam projekt "z charakterem 3" lustrzane odbicie. Wprowadziłam kilka zmian. Początek budowy: wiosna 2010. :D

mackow9462
17-12-2009, 13:39
Witam po dłuższej przerwie

Projekt zakupiony, zaadaptowany. Złożyłem w Starostwie wszystkie dokumenty i czekam na pozwolenie...

Nawiązując do wcześniejszych wątków:
Ja planuję budowę z porothermu 25 + 15 styropian (tak jak w projekcie).
Zastanawiam się tylko nad kwestią ocieplenia podłogi na gruncie. O ile dobrze pamiętam to w projekcie jest 8 cm styropianu. Wszyscy moi znajomi którzy już wyudowali twierdzą że to mało... a w charakterystyce energetycznej budynku wygląda to ok. Co o tym myślicie?

Pozdrawiam!

gogof
07-04-2010, 22:25
Witam
Właśnie czekam na pozwolenie na budowę. W projekcie dokonałem kilka zmian, bardziej kosmetycznych niż zaawansowanych. Między innymi zlikwidowałem pustkę nad salonem, zlikwidowałem balkon na piętrze powiększając tym samym powierzchnię sypialń u góry, teraz u góry mam apartament składający się z osobnej łazienki, sypialni i garderoby, do tego dwie sypialnie i ogólnodostępna do tych sypialni łazienka, zostało jeszcze miejsce na osobne pomieszczenie na pralnię itp.....itd.
Ja buduję w Krakowie więc jak ktoś jest gdzieś w okolicy, proszę o kontakt, może też coś ciekawego zmieniliście w tym projekcie.
P.S. zastanawiam się nad kupnem projektu wentylacji mechanicznejz rekuperatorem, jeżeli ktoś coś wie na ten temat to może jakaś porada.
Zrobiłem wycenę na instalację "inteigentny dom" system nexo ale chyb odpuszczę ten zbytek............

Pozdrawiam i czekam na kontakt

GWAPO
15-09-2010, 22:31
Witam wraz z żoną zakupiliśmy projekt z charakterem 3 , co do zmian to robimy podpiwniczenie pod całym budynkiem , wydłużamy budynek o 1,5 metra kotłownia idzie do piwnicy i dzięki temu powstaje dodatkowy pokój .Pokoje na gorze są stanowczo za małe i dla tego wydłużamy budynek .Zmieniamy również kąt nachylenia dachu z 35 na 40 stopni.Z tego co mogę doradzić wszystkim budującym ten projekt ,mankamentem jest te rura która biegnie w salonie i w sypialni , widziałem to na żywo i wygląda to tragicznie straszna gruba jest w wizualizacji tego prawie nie widać ale na żywo to od razu w oczy się rzuca :(

Jacek80
15-09-2010, 22:52
Kupiłem, zrobiłem adaptację również z piwnicą ;) O jakiej rurze piszesz? W którym miejscu?
Ja zrobiłem trochę większą kombinację, w projekcie podstawowym zmieniłem wejście z prawej strony na lewą.
O ile powiększyłeś pokoje po wydłużeniu budynku?

Glock82
30-09-2010, 11:12
,mankamentem jest te rura która biegnie w salonie i w sypialni , widziałem to na żywo i wygląda to tragicznie straszna gruba jest w wizualizacji tego prawie nie widać ale na żywo to od razu w oczy się rzuca :(

Witam,
proszę o pomoc w zlokalizowaniu ten "szkaradnej rury".
Zastanawiam się nad zakupem projektu.
Poza tym chętnie zobaczylibyśmy zdjęcia wybudowanych "charakterków 3" - będziemy wdzięczni za przesłanie fotek.

[email protected]

Pozdrawiam
Ania

Jacek80
30-09-2010, 11:25
No niestety, napisał i zniknął ;)

GWAPO
04-10-2010, 09:20
Witam rura biegnie przy wyjściu z salonu jest w wizualizacji prawie nie widoczna ale na żywo to strasznie wygląda widziałem to u znajomego który wybudował już taki dom .
Mój projektant zlikwidował te rury w salonie i w sypialni . Jak się wchodzi do salonu to od razu się to w oczy rzuca ta rura .W projekcie ona zlewa się z drzwiami wyjściowymi na taras

mrauuu
05-12-2010, 21:23
Witam,

Z mężem również zastanawiamy sie nad projektem z Charakterem 3.
Planujemy kilka zmian:
- garaż na pokój
- powiększenie łazienki na parterze
- wciśnięcie spiżarni (ale jeszcze nie wiem jak :D)

Mamy jednak kilka obaw...

Ile w rzeczywistości wyniesie dom według projektu?
Może ktoś pozamieniał materiały, aby wyszło taniej. Jeśli tak, będę wdzięczna za wszystkie sugestie :)

Co zrobiliście z szklaną ścianą w sypialni?
Czy możecie powiedzieć z doświadczenia, czy okna są standardowe, czy trzeba zmieniać ich rozmiar, aby znaleźć lepszą ofertę?

Pozdrawiam z zaśnieżonego Wrocławia
Aneta

goszia
07-12-2010, 08:32
Witajcie kochani
Chciałam poinformować że nie budujemy z charakterem3, zmieniliśmy projekt u nas stanęło na parterówce, ale mam sentyment do tego domku i z ciekawością będę tu do was zaglądać :)

tiber
12-02-2011, 11:25
Ja bede w najblizszym czasie zamawiał z charakterem 3 - lustzrane odbicie, takze liczę, że temat nabierze trochę rozpędu. W planach mam wydłużenie budynku, chodzi mi głównie o zwiększenie garażu/kotłowni. Oprócz aut muszą mi się jeszcze zmieści mopliki;) Chciałbym też wygospodarowac spiżarnię ale nie mam na to narazie pomysłu. Na podaszu napewno dołożę gardorobę w sypialni - może kosztem jednej łazienki, chba że wpadnę na lepszy pomysł. Ostro zastanawiam się też nad przeszkloną ściną sypialni - wygląda efektownie ale nie wiem jak to rozwiązanie sprawdzi się od strony praktyczno-kosztowej.

tiber
20-03-2011, 14:25
Wczoraj zamowilem z charakterem 3 w wersji lustzrane odbicie wiec podbijam temat. Ktos poczynil jakies postepy?

Złoty
07-04-2011, 09:47
Witam,
Również planuję budowę tego domu po paru przeróbkach - poszerzenie i wydłużenie o ok. 1m
Na górze jedna łazienka a zamiast drugiej garderoba.
Na dole mała spiżarka za toaletą z wejściem od kuchni i małe biuro zamiast pomieszczenia gospodarczego które powędruje do części garażu (lekko poszerzonego w stosunku do bryły domu - tak żeby było wyjście na działkę od tyłu)
Zamiast szyby przy sypialni na pietrze myślałem dać normalna barierką a jakieś drzwi (może przesuwne) dopiero w części sypialnej.
Muszę mieć niestety dach 45 stopni i obawiam się jak to będzie wyglądało na żywo i jak się to będzie miało do wielkości pokoi na piętrze.
Jak dysponuje ktoś zdjęciami wnętrz (salonu, pokoi, garażu, itp.) to bardzo bym prosiłbym o podesłanie na [email protected].
Pojęcia nie mam gdzie można dać TV bo stojący na ziemi tam gdzie na wizualizacjach trochę mi się nie podoba.
@gwapo co dałeś zamiast stalowych rur bo tez mam obawy że na żywo efekt będzie mizerny z tymi rurami

tiber
04-06-2011, 14:57
Ja bede tylko wyciagal garaz o jakies 2m i moze podciagne dwie mniejsze sypialnie nad garazem, zeby nie miec duzego tarasu od frontu, na ktorym i tak nie bede siedzial. Reszte o gory zostawiam prawie bez zmian. Tylko lazienke przy glownej sypialni troche powiekszam i dziele na mala lazienke tylko z prysznicem, a w drugiej czesci bedzie garderoba.
Z tv niestety jest problem. Mozna by go dac na dluga sciane i kanapy ustawic tylem do czesci kuchenno-jadalnej ale wtedy skolei bedzie sie mialo kominek za plecami. Mysle, ze zostawie tak jak jest.

while
13-07-2011, 13:08
Witam,
Ja zakupiłam projekt "Z charakterem 3" i jestem właśnie na etapie wylewania stropu :)
Zmiany w projekcie:
- wydłużenie garażu o 1,3 m , bo w projekcie jest ciut za mały na jakieś dodatkowe rzeczy.
-zamurowanie jednego okna na dole w salonie - tego małego, które jest w rogu obok zewnętrznego słupa podtrzymującego balkon - dzięki temu zrobiło się miejsce na wiszący telewizor ;)
- powiększenie łazienki na dole o prysznic kosztem kotłowni ( zamurowanie przejścia z kotłowni do holu)
- zlikwidowanie łazienki na górze przy głównej sypialni na rzecz garderoby i pralni
- powiększenie drugiej łazienki kosztem pokoju


Odnośnie rur - według mnie dają świetny efekt - ja się nie chciałam ich pozbywać.


Po tych zmianach dom wreszcie jest do końca funkcjonalny :)

tiber
21-07-2011, 15:21
Musze pogadac z projektantem o tym oknie. Nie jestem pewien czy wlezie tam tv i czy bedzie go mozna jakos ogladac. Ja pralke chce wsadzic w kotlowni i zrobic otwor zrzutowy z gornej lazienki do kotlowni:D

while
21-07-2011, 15:56
Musze pogadac z projektantem o tym oknie. Nie jestem pewien czy wlezie tam tv i czy bedzie go mozna jakos ogladac. Ja pralke chce wsadzic w kotlowni i zrobic otwor zrzutowy z gornej lazienki do kotlowni:D

Telewizor wejdzie - ja to okno zamurowałam i pomniejszyłam o około 30cm okno obok od strony tarasu - nie zepsuło to efektu a miejsca wychodzi około 1,6m - tu juz możesz powiesić 50 calowy telewizor ;)

z tym zsypem świetny pomysł :):)

Jajeczko
04-08-2011, 17:57
Witam. Moja budowa ruszyła z rocznym (!) opóźnieniem. Jak już pisałam wcześniej - budujemy wersję lustrzaną.
Wprowadziłam następujące zmiany:
-wydłużenie budynku o ok. 1,5 m., co daje: wydłużenie garażu i pokoi na piętrze- nad garażem,
-powiększenie kotłowni, kosztem garażu,
-rezygnacja z 1 łazienki na piętrze - zamiast niej duża garderoba :-)
-powiększenie łazienki na piętrze o szerokość wanny,
-rezygnacja z kominka.
Domek mamy już wymurowany i czekam na cieślę (zaczyna na początku września).

mattei
01-09-2011, 15:24
Witam wszystkich , którzy zdecydowali się budować z Charakterem. My właśnie od soboty ruszamy z budowa Z Charakterem 3. Pytanko : czy ktoś już buduje ten dom w okolicy Poznania?

tiber
03-09-2011, 15:23
Ja na Slasku i chyba nie uda mi sie juz ruszyc w tym roku, chociaz jest jeszcze cien szansy, ze chociaz wyleje fundament.

tiber
21-10-2011, 10:50
Na nowej stronie biura projektow jest super galeria z realizacji gdzies kolo bydgoszczy. http://www.projektyzwizja.pl/realizacje/z-charakterem3/z-charakterem3-realizacja-1.html

gosiekkk
17-11-2011, 13:48
Witam,

My jestesmy rowniez zainteresowani kupnem projektu Z charakterem 3, jednak chcielibysmy zobaczyc go w rzeczywistosci albo jakies zdjecia. Interesuja nas tez rzeczywiste koszty budowy tego pieknego domku.
Prosze o kontakt na [email protected]

Wilczek15
22-11-2011, 22:34
Witam wszystkich budujących ten dom.
Aktualnie jestesmy w urzedzie i czekamy na pozwolenie. Startujemy na wiosnę.
Czy ktoś w okolicach wrocławia buduje taki dom?
Dajcie znać

arinsk
23-11-2011, 09:15
Muszę mieć niestety dach 45 stopni i obawiam się jak to będzie wyglądało na żywo i jak się to będzie miało do wielkości pokoi na piętrze.

Złoty, ja też mam podobny zapis o dachu. Czy udało Ci się zmienić kąt dachu? Czy jest to problem dla architekta? Budujecie już? Dzięki, pozdrawiam.

1van
25-01-2012, 13:28
Witam wszystkich!!
Bardzo nam się podoba projekt domu "Z Charakterem", jednak chcielibyśmy zobaczyć go najpierw na żywo. Czy ktoś z Was buduję ten dom w okolicach Sandomierza??

mattei
30-01-2012, 07:41
Witam!
My budujemy w okolicy Poznania

gress55
16-03-2012, 13:12
Witam serdecznie wszystkich,którzy nabyli ,mieszkaja albo są w trakcie budowy domu"z charakterem 3 lub wersja 4";):welcome:Mam ogromną prośbe i pytanie do osob które juz mieszkaja albo są na koncu budowy ,aby móc zobaczyć i porozmawiać w realu na temat tego dom.Najbardziej Nas interesują okolice woj.podkarpackiego,lubelskiego,małopolskiego,swi� �tokrzyskiego lub mazowieckiego.Czy jest to możliwe choćby jutro w sobotę 17.03.2012 lub inny dzień który bardziej odpowiada?Proszę o kontakt [email protected]:bye:

Wilczek15
19-06-2012, 12:15
My budujemy we Wrocławiu, a zdjecia i blog są tutaj
http://www.dom-u-wilczka.mojabudowa.pl/?menu=konto&p=wpisy
Pozdrawiam milośników Domów z Charakterem

gogof
30-01-2013, 22:11
Witam
My praktycznie skończyliśmy z grubsza. Pozostało dopracować szczegóły, tynk zewnętrzny, ogrodzenie i ogród.
Naszą kuchnię można zobaczyć na
http://tommarkuchnie.pl/meble_kuchenne.php
pierwsze 4 zdjęcia od góry.
Pozdrawiam
[email protected]

Wilczek15
30-05-2013, 13:20
A nasz po roku od wbicia łopaty wygląda tak
192655
Jeszcze tynki, podjazdy i ogród oraz ogrodzenie.
Wytrwałości dla budowniczych Domu z Charakterem

pioonier
02-09-2013, 11:34
Witam,

zastanawiam sie nad projektem Z Charakterem 3 ale chciałbym zlikwidować pustkę nad salonem i uzyskać dodatkowy pokoj (kosztem zmniejszenia korytarza do sypialni). Czy ktos wprowadzal juz taka zmiane i moglby sie wypowiedziec/ pomoc (zdjecia)? Moze jakies inne ciekawe pomysly aby u gory byly 4 pokoje?

pozdrawiam

Wilczek15
02-09-2013, 12:02
Ja mam tak zrobione z dodatkowym oknem dachowym. Robi się nisko pod dachem i dlatego należy wstawić "sztuczną scianę kolankową"
Ale mam 4 sypialnie.209849209850
Pozdrawiam