PDA

Zobacz pełną wersję : Czy dom pasywny przestanie taki być na nowych żarówkach...



dasi
18-09-2009, 09:31
... energooszczędnych?
Czy cały bilans energetyczny domu nie legnie w gruzach w takim domu po założeniu świetlówek energooszczędnych?


Tak sobie trolluje... :oops: :lol: :lol:

pierwek
18-09-2009, 11:34
ja mam odłożonych parę setek i 2szt 200W - sprzedam na allegro za parę lat (jak nabiorą wartości) do jakiegoś domu pasywnego i położę sobie za to na dachu solary... ;)

TypeR
18-09-2009, 12:55
No to może jeszcze trzeba by np. Rubina trzymać, bo to i TV i ogrzewanie w jednym :), a przy okazji zmiany programu sami ile ciepła wyemitujemy.... :)
Pozdrawiam - Daniel

seba_x
18-09-2009, 13:09
myślę że więcej się zyska oświetlając taki dom jarzeniówkami niż ogrzewając go normalnymi żarówkami :D

laspalmas
18-09-2009, 13:18
niezły żart :D

ddoommiinniikk
18-09-2009, 19:14
Trzeba będzie wtedy wiecej wiatrów puszczać; tam skąd pochodzą panuje temperatura 36,6. Może wtedy nadrobi się to ciepło utacone od żarówek...

cieszynianka
18-09-2009, 22:17
myślę że więcej się zyska oświetlając taki dom jarzeniówkami niż ogrzewając go normalnymi żarówkami :D

Wstawiać halogeny w celach grzewczych :lol:

Szef23
19-09-2009, 07:12
Nie wiem co w tym pytaniu jest smiesznego


Przy obliczaniu domow pasywnych jednym z wazniejszych zyskow jest wlasnie zysk od oswietlenia i urzadzen elektrycznych i ludzi

Zapraszam do zapoznania sie z programem PHPP do wykonaywania obliczen takich wlasnie domow lub do zapoznania sie ze strona Lipinskich


Jak zamiana zwyklych zarowek na energooszczedne wplynie na ogolny bilans cieply domu nie jestem w stanie ci powiedziec

Wirecki
19-09-2009, 20:40
Przy obliczaniu domow pasywnych jednym z wazniejszych zyskow jest wlasnie zysk od oswietlenia (...) A to dlatego, że w tradycyjnej żarówce światło jest dodatkiem do ciepła i trudno nie brać tego faktu pod uwagę... A skoro światło widać a ciepła nie - mówi sie o zyskach z "oświetlenia".

gosciu01
19-09-2009, 22:52
U mnie wszystko będzie na prąd,
oceniam, że zyski z oświetlenia wśród urządzen elektrycznych to ok. 6% dla diod i świetlówek, ale oświetlenia calego domu, czyli także ogrodu, nieogrzewanego garażu, podjazdu, chodnika itp.
Sam dom ?
może 4-5%

A gdyby to były żarowki żarowe - ile to będzie procent ?
...12%?

niewiele to wplywa na bilans budynku.

Dla przykładu zyski w sezonie grzewczym:
z urządzeń elektrycznych ok. 2100 kWh ( w tym oświetlenie )
od slońca 3100 kWh

HenoK
20-09-2009, 08:29
Wszystko zależy od tego, ile tych żarówek w domu mamy. Ja mam w domu większość żarówek energtycznych. Co prawda mój dom jest "prawie pasywny", ale nie sądzę, żeby to był problem.

j-j
20-09-2009, 10:38
Oświetlenie to raczej pikuś w porównaniu do pozostałych zysków, myślę że wiekszego znaczenia nie będzie miała taka zmiana.


pzdr

gosciu01
20-09-2009, 10:45
ponadto,
jeśli nie ogrzeje/dogrzeje domu pasywnego żarówka żarowa ( oczywiście w tej małej części ), to zrobi to i tak ogrzewanie.
A latem żarówki żarowe będą tylko problemem, gdyż wówczas to czysta strata.
Rozważamy oczywiście jedynie bilans energetyczny pomijając ich ceny, zwrot itd.

j-j
20-09-2009, 10:56
ponadto,
jeśli nie ogrzeje/dogrzeje domu pasywnego żarówka żarowa ( oczywiście w tej małej części ), to zrobi to i tak ogrzewanie.


W praktyce masz rację bo wtedy nawet placisz mniej za to ogrzewanie bo np. w taniej taryfie go uzywasz ale nie tak do końca też pod względem teoretycznych obliczeń i sprawdzenia litrowości domu bo żarówki sa zyskami i dzięki temu wychodzi nam mniejże OZC niż przy żarówkach energooszczędncych ale różnice to male, nie istotne jak juz pisaliśmy.

Jarek.P
20-09-2009, 11:03
... energooszczędnych?
Czy cały bilans energetyczny domu nie legnie w gruzach w takim domu po założeniu świetlówek energooszczędnych?


Tak sobie trolluje... :oops: :lol: :lol:

Ty nie trolluj, Ty szybciutko pisz wniosek do łunii, żeby pilnie rozpatrzyli produkcję nowoczesnych, łunijnych świetlówek energooszczędnych z dobudowanym specjalnym grzejnikiem wyrównującym bilans cieplny :lol:

J.