PDA

Zobacz pełną wersję : POŚ kontra MPZP



Darkol
18-09-2009, 07:15
Witam i proszę o podpowiedź. W wypisie z MPZP w części dot. ochrony i kształtowania środowiska mam wpis "do czasu realizacji systemu kanalizacji sanitarnej dopuszcza się odprowadzanie ścieków do szczelnych zbiorników bezodpływowych, okresowo opróżnianych transportem asenizacyjnym dowożącym ścieki do punktu zlewnego oczyszczalni". Nic o możliwości budowy POŚ zamiast szamba (w MPZP brak wpisu o takiej możliwości). W gminie gościu od ochrony środowiska powiedział że można budować (ale to "na gębę"), bo w rejonie mojej działki nawet nie jest planowana budowa kanalizacji, a poza tym przecież POŚ " to taki zbiornik okresowo opróżniany". Gmina jednak odesłała mnie do Starostwa, do Wydziału Architektury, który zatwierdza PnB. Kierownik tego wydziału określił, że zgodnie z zapisem w MPZP nie mogę budować POŚ, ale z drugiej strony nie jest to zabronione i zamierzają zwrócić się do autora MPZP o interpretację zapisu. Proszę podpowiedzcie jak można "ugryźć" ten problem. Co "podpowiedzieć" autorce lub jakie podjąć działania, żebym jednak mógł legalnie wybudować POŚ. Dodam, że moja działka jest położona ok 150 m od drogi w której, w baaardzo dalekiej przyszłości mogła by być kanalizacja (gdyby była planowana jej budowa), czyli tzw czynnik techniczny i ekonomiczny jest po mojej stronie. Pozdrawiam

Barbossa
18-09-2009, 08:03
skoro PnB wydaje Starosta, to chyba dobrze Cię odesłali

przygotować kwity do PnB z wersją posia i takie złożyć
jeżeli przejdzie to ok, inaczej wezwą do uzupełnienia/zmiany wniosku

jezeli możesz, załatw kwit z Gminy, że Gmina nie wnosi zastrzeżeń co do zastosowania posia (odstępstwo od MPZP nawet na jakiś tam warunkach)
może przejdzie, jeżeli nie ma tam samych strachliwych