PDA

Zobacz pełną wersję : Tani sposób na ślimaki ?



mariankossy
18-09-2009, 19:40
Czy macie jakiś tani sposób na ślimaki bez skorupek?
W tym roku była plaga ślimaków i stosowałem Substral ale on jest bardzo drogi, macie i stosowaliście coś tańszego i skutecznego?

tutli_putli
18-09-2009, 19:45
Tak, ja swoje wiadrowałam :D
http://lh4.ggpht.com/_rI_-_j0BlTk/SrPUpqTWvDI/AAAAAAAABKY/_Dr0S5H07bs/s640/Obraz%20461.jpg

Pdobno barierą nie do pokonania są ustawione przeszkody aby nie mogły dopełznąć do roślin, które chcemy chronić, np. papier ścierny, płytki miedziane, sól itp.

pablitoo
18-09-2009, 19:47
Czy macie jakiś tani sposób na ślimaki bez skorupek?
W tym roku była plaga ślimaków i stosowałem Substral ale on jest bardzo drogi, macie i stosowaliście coś tańszego i skutecznego?

Tak - ja mam i stosowałem z pełnym powodzeniem - ślimaki łaziły mi po elewacji i kostce brukowej opaski - mnóstwo ślimaków - przez kilka dni z rzędu wieczorami po zachodzie słońca robiłem obchód i zbierałem ślimaki - po tygodniu wyzbierałem wszystkie - mam spokój do dzisiaj .

pablitoo
18-09-2009, 19:48
Tak, ja swoje wiadrowałam :D
http://lh4.ggpht.com/_rI_-_j0BlTk/SrPUpqTWvDI/AAAAAAAABKY/_Dr0S5H07bs/s640/Obraz%20461.jpg

Pdobno barierą nie do pokonania są ustawione przeszkody aby nie mogły dopełznąć do roślin, które chcemy chronić, np. papier ścierny, płytki miedziane, sól itp.

To skorupiaki - tematem wątku są ślimaki bez skorup .

Mały Mariusz
18-09-2009, 19:54
Ktoś mi mówił że ślimaki lubią piwo .
Można nalać do talerzy , one tam wpełzna a póżniej je wybrać :wink:

tutli_putli
18-09-2009, 19:57
Ktoś mi mówił że ślimaki lubią piwo .
Można nalać do talerzy , one tam wpełzna a póżniej je wybrać :wink:

Lubią, lubią i warto sprawdzić, tylko nie wszystkie się dają skusić- ja miałam wybitnych abstynentów :-?

Mały Mariusz
18-09-2009, 20:05
a może nie to piwko :D

mariankossy
18-09-2009, 20:10
Wiem że bezskorupowe lubia artykuły mączne takie jak pierogi , kopytka , makaron, ale porócz zbierania ich macie coś jeszcze ?

tutli_putli
18-09-2009, 20:10
...no przecież Karmi im lała nie będę :evil:


:D

tutli_putli
18-09-2009, 20:12
Napisałam Ci o pułapkach pod zdjęciem ślimaków.

18-09-2009, 20:36
Napisałam Ci o pułapkach pod zdjęciem ślimaków.

wiinniczki /te na zdjęciu/ zjadają jajka tym bezskorupowym
tak więc - niszcząc winniczki, pomagasz "nagim" ...

w moich stronach bezskorupowe sa od kilku lat
aby je zwalczyc /oprócz "slimaxu"/ soli sie je, wapnuje glebe, czesto kosi trawe
a są tacy którzy niszczą całą roślinność na działce stosując roundup ...

mattdl
18-09-2009, 22:27
jak się ma znajomych z Francji to się nie ma problemu ślimaków :wink:

mattdl
18-09-2009, 22:29
ewentualnie z Belgii teżmogą być :P

misiakulka
19-09-2009, 05:07
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=3560445#3560445
tu sporo było o ślimakach :lol:

zulus1
19-09-2009, 06:44
My u siebie na dzialce zbieralismy je do wiadra z woda ale niestety wylazily z niego wiec dolalismy do wody troche domestosa i problem z glowy :)

tacim
19-09-2009, 06:56
Bez urazy ale sam sobie na głowę domestosa nalej.

Szef23
19-09-2009, 07:05
My u siebie na dzialce zbieralismy je do wiadra z woda ale niestety wylazily z niego wiec dolalismy do wody troche domestosa i problem z glowy :)

Nie latwiej bylo je poprostu zdeptac zamiast truc w żrącym domestosie ?? :/

19-09-2009, 08:59
Nie latwiej bylo je poprostu zdeptac zamiast truc w żrącym domestosie ?? :/

musiałbyś zadeptać również uprawy w których żerują /uwielbiają dopiero co wschodzące rosliny lub młode pędy/

robi sie inaczej, kij ze szpikulcem - i nakłuwasz, tak jak robi sie szaszłyki ...

tacim
19-09-2009, 09:13
o siec jedziecie z koksem rence opadajo.

Wujor
19-09-2009, 10:33
Te ze skorupami to pięknisie przy tych bezskorupowych...nie wiem skąd to skur....przywędrowało ale od paru lat jest tego zatrzęsienie. Włazi wszędzie, nawet ze studni wyławiam to cholerstwo. Wystrzelał bym je....

19-09-2009, 10:55
...nie wiem skąd to skur....przywędrowało ale od paru lat jest tego zatrzęsienie. Włazi wszędzie, nawet ze studni wyławiam to cholerstwo. Wystrzelał bym je....



Ślinik luzytański - po raz pierwszy w Polsce zaobserwowano go w okolicach Rzeszowa /Pochodzi z Półwyspu Pirenejskiego, ale stał się plagą całej Europy./
http://www.sionekr.republika.pl/prasa_pliki/s_medi5.jpg
http://www.sionekr.republika.pl/s_prasa.htm

a konkretnie w Albigowej gdzie mieści sie Zakład Doświadczalny Instytutu Sadownictwa i olbrzymie sady
jedni mówią, ze sprowadził je polski uczony aby robiły porządek z opadłymi zgiłymi jabłkami w sadzie ...
inni, ze to przypadek ... trafił do Polski z korzeniami drzewek

tutli_putli
19-09-2009, 11:16
Napisałam Ci o pułapkach pod zdjęciem ślimaków.

wiinniczki /te na zdjęciu/ zjadają jajka tym bezskorupowym
tak więc - niszcząc winniczki, pomagasz "nagim" ...

w moich stronach bezskorupowe sa od kilku lat
aby je zwalczyc /oprócz "slimaxu"/ soli sie je, wapnuje glebe, czesto kosi trawe
a są tacy którzy niszczą całą roślinność na działce stosując roundup ...

O nie wiedziałam, że one pożyteczne tak bardzo są :o :-? Na szczęście u mnie golasów nie ma, a zawartość wiaderka wyniosłam na łąkę, 100 metrów dalej :roll: Jakoś nie miałam sumienia ich mordować a na obiad nie było chetnych :)

Wujor
19-09-2009, 11:41
...nie wiem skąd to skur....przywędrowało ale od paru lat jest tego zatrzęsienie. Włazi wszędzie, nawet ze studni wyławiam to cholerstwo. Wystrzelał bym je....



Ślinik luzytański ....


Tak , to zdecydowanie ten gad...czyż nie ochydne?