PDA

Zobacz pełną wersję : Boisko do siatkówki



wojtek.zielinski
19-09-2009, 09:31
Witam,

Chciałem na swojej działce wybudować boisko do siatkówki plażowej, ale zależy mi na jak najniższych kosztach. Największym z nich jest zapewne piasek. Ze wstępnych obliczeń wynika, że będę potrzebował jakieś 62 tony. Czy macie jakieś doświadczenia w tego typu budowach? Skąd najlepiej wziąć piasek w okolicach Poznania? Ile powinien kosztować?

Wojtek

beton44
19-09-2009, 11:17
z piaskowni....

wojtek.zielinski
19-09-2009, 12:57
liczyłem na konkrety

MirekSza
19-09-2009, 13:47
liczyłem na konkrety
Jeśli nie ma w okolicy piaskowni,czy jak to się tam nazywa szukałbym w składach budowlanych.Może wujek Google coś wyszuka.
A tak nawiasem mówiąc dosyć ekstrawagancki pomysł.Jeśli bym miał robić boisko do siatkówki to zdecydowałbym się na trawnik a nie na wielką kuwetę dla okolicznych kotów.
Jakoś gra w kupach i kocich sikach to dziwny pomysł ;)

Afrodyta
19-09-2009, 16:07
Eeeee noooo! Chłopaki do plażówki MUSI być BARDZO DELIKATNY piaseczek! Bez kamyszków , bo grozi to 30- ma razami wygrabiania. A jak bedzie twardy, gruby to kolana do krwi zdarte przy pierwszym lądowaniu! Przetestowałam taki na własnych - nic przyjemnego.
Spytam Dużego, jaki to piasek, może będzie wiedział z bardziej fachowej nazwy.

A gdzie go znaleźć? Najlepiej popytać, pojeździć po wsiach. Czasem można trafić na "prywatną" piaskownicę :wink: I nie wierzyć na słowo, tylko obejrzeć na własne oczy.

Jak duże będziesz miał boisko? Bo na tony piasku, to nie bardzo umiem sobie wyobrazić :oops: :wink:

MirekSza żadne tam kupy kocie! Mamy 2 profesjonalne boiska i nigdy takiej nawet w pobliżu nie widziałam! A mieszkamy na wsi.

MirekSza
19-09-2009, 16:59
Eeeee noooo! Chłopaki do plażówki MUSI być BARDZO DELIKATNY piaseczek! Bez kamyszków , bo grozi to 30- ma razami wygrabiania. A jak bedzie twardy, gruby to kolana do krwi zdarte przy pierwszym lądowaniu! Przetestowałam taki na własnych - nic przyjemnego.
Spytam Dużego, jaki to piasek, może będzie wiedział z bardziej fachowej nazwy.

A gdzie go znaleźć? Najlepiej popytać, pojeździć po wsiach. Czasem można trafić na "prywatną" piaskownicę :wink: I nie wierzyć na słowo, tylko obejrzeć na własne oczy.

Jak duże będziesz miał boisko? Bo na tony piasku, to nie bardzo umiem sobie wyobrazić :oops: :wink:

MirekSza żadne tam kupy kocie! Mamy 2 profesjonalne boiska i nigdy takiej nawet w pobliżu nie widziałam! A mieszkamy na wsi.

Chyle czoła przed fachowością :D
Nigdy bym nie wpadł na to że potrzebny jest specjalny piach na takie boisko.
Jeśli chodzi o koty to jestem przewrażliwiony bo do mojej na zaloty przychodziły kiedyś tuziny zalotników.Musiałem przygarnąć kocura żeby zrobił z nimi porządek.Ale to już trochę nie na temat.

Jerzysio
19-09-2009, 17:03
1 m3 piasku to ok 1600 kg.
...chyba że ładują mokry :-? :evil:
Pzdr
J

Afrodyta
19-09-2009, 17:09
Eeeee noooo! Chłopaki do plażówki MUSI być BARDZO DELIKATNY piaseczek! Bez kamyszków , bo grozi to 30- ma razami wygrabiania. A jak bedzie twardy, gruby to kolana do krwi zdarte przy pierwszym lądowaniu! Przetestowałam taki na własnych - nic przyjemnego.
Spytam Dużego, jaki to piasek, może będzie wiedział z bardziej fachowej nazwy.

A gdzie go znaleźć? Najlepiej popytać, pojeździć po wsiach. Czasem można trafić na "prywatną" piaskownicę :wink: I nie wierzyć na słowo, tylko obejrzeć na własne oczy.

Jak duże będziesz miał boisko? Bo na tony piasku, to nie bardzo umiem sobie wyobrazić :oops: :wink:

MirekSza żadne tam kupy kocie! Mamy 2 profesjonalne boiska i nigdy takiej nawet w pobliżu nie widziałam! A mieszkamy na wsi.

Chyle czoła przed fachowością :D
Nigdy bym nie wpadł na to że potrzebny jest specjalny piach na takie boisko.
Jeśli chodzi o koty to jestem przewrażliwiony bo do mojej na zaloty przychodziły kiedyś tuziny zalotników.Musiałem przygarnąć kocura żeby zrobił z nimi porządek.Ale to już trochę nie na temat.
żadna tam fachowość :wink: 4 lata temu chłopaki się zebrali i w czynie społecznym machnęli boisko do plażówki. Po 2 latach postarali się o dofinansowanie z Unii i zrobili konkretne profesjonalne boisko. teraz są już 2 takie :lol: :lol: :lol:
Warunek - co roku turniej. I co roku jest organizowany. W tym roku atrakcją był pokaz autek na pilota, takich zabawek dla dorosłych, w zeszłym modele samolotów :wink:
Mogę podesłać linka, jak znajdę :wink:

A tak nie na temat....następne ma być boisko do tenisa ziemnego :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Afrodyta
19-09-2009, 17:15
To jest nasza plażówka (http://www.leka-opatowska.pl/?a=2030)

perm
19-09-2009, 17:36
To jest nasza plażówka (http://www.leka-opatowska.pl/?a=2030)
Najważniejsze że trybuny pełne :).

Afrodyta
19-09-2009, 17:49
To jest nasza plażówka (http://www.leka-opatowska.pl/?a=2030)
Najważniejsze że trybuny pełne :).Teren wielki, to i ludzi nie widać. No i pogoda też swoje zrobiła... ale na wieczornej potańcówce, skupienie ludzkie było ogromne, :wink:

wojtek.zielinski
19-09-2009, 18:03
Jak duże będziesz miał boisko? Bo na tony piasku, to nie bardzo umiem sobie wyobrazić

Myślałem o 16x8, ale miałoby być wyłącznie rekreacyjne, bez ambicji na prowadzenie zawodów ;)

To jak już mam fachowca pod ręką - jakie powinno być głębokie, żeby nie zaryć kolanem w ziemię? i czy ten rodzaj piasku ma jakąś szczególną nazwę?

Dzieki za odpowiedzi,
Wojtek

Afrodyta
19-09-2009, 18:16
Wyciąg z regulaminu

Boisko
* wymiary boiska to 16 X 8 m , czyli dwie połowy po 8 X 8 m .
* nie ma linii środkowej.
* linie wyznaczające boisko, to taśmy o szerokości 5 - 8 cm
* słupki są umieszczone w odległości 0,7 - 1,0 m od linii bocznych
* teren do gry musi być przygotowany na zniwelowanym piasku, o możliwie płaskiej i jednorodnej powierzchni, wolnej od kamieni, muszelek i innych przedmiotów mogących spowodować kontuzje zawodników
* dla oficjalnych spotkań międzynarodowych warstwa piasku musi mieć co najmniej 30 cm głębokościmy mamy więcej
* piasek musi być drobnoziarnisty
* boisko nie może stwarzać dla zawodników niebezpieczeństwa kontuzji
* linie muszą być koloru kontrastującego z piaskiem (zalecany ciemnoniebieski)
* linie powinny być wykonane ze sznurków lub taśm o dużej trwałości
* siatka posiada długość 8,5 m , a umieszczone na niej taśmy po 5 - 8 cm . Na taśmach dolnej i górnej mogą być reklamy sponsorów.


Piłka jest z innego materiału niż piłka do gry na hali. Ma mniejsze ciśnienie wewnątrz piłki, które wynosi 0,175 - 0,225 kg/cm2. Pozostałe parametry piłki są podobne. Zalecany jest kolor żółty lub inny jasny. Piłka do oficjalnych rozgrywek siatkówki plażowej: MIKASA VLS 200