PDA

Zobacz pełną wersję : Geodeta - poczatek budowy



mik99
10-01-2004, 10:50
Witam wszystkich. Od wczesnej wiosny planuję ruszyć ze swoją budową. Mam już wszystkie potrzebne rachunki i uzgodnienia. Moje pytanie dotyczy usług geodezyjnych: Czy potrzebne są rachunki od geodety za wytyczenie budynków na działce?

jarpol
10-01-2004, 10:54
nie ma obowiazku posiadania rachunku za wykonane uslugi.

mik99
10-01-2004, 10:59
nie dokońca byłem o tym przekonany, znajomy mówił że mogą być problemy potem z oddaniem budynku,

_ZBYCH_
10-01-2004, 11:38
Rachunki nie są potrzebne. Geodeta musi sie wpisać w dziennik budowy i to jest ważne przy odbiorze budynku.

Przezornie lepiej sprawdzić, czy geodeta dobrze wytyczył dom. Długa miara kosztuje kilkanaście złotych. Ja u siebie nie sprawdziłem (w końcu to sąsiad, geodeta wytyczał!). Okazało sie, że się rąbnął w przesunięciu domu względem garażu o 1m! Niestety wyszło to dopiero po wylaniu ław i wymurowaniu ścian fundamentowych :evil: .
Nikt po geodecie nie był łaskaw sprawdzić, czy budynek jest dobrze wytyczony!!! Ani kierownik budowy, ani inspektor nadzoru (którego zatrudniliśmy tylko na wyraźne życzenie mojego sąsiada - bliźniaka).

mik99
10-01-2004, 12:13
ok. dziękuję bardzo mam znajomego, który pracuje w dużej firmie i chciałem go poprosić o wytyczenie, mam nadzieję, że nie pomyli się.

Mój dom to D53 z muratora.

jarpol
11-01-2004, 14:56
jak juz wspomnialem od geodety , kierownika budowy , inspektora nadzoru nie musimy pobierac rachunkow nie sa one wymagane do odbioru koncowego .

mik99
16-01-2004, 22:52
jarpol wielkie dzieki,
bardzo mi pomogłeś

dobranoc :wink:

grzegorzleg
17-01-2004, 11:28
geodeta uprawniony robi ci wpis do dziennika budowy i to wystarczy

mik99
17-01-2004, 11:30
jakieś pieczątki?

grzegorzleg
17-01-2004, 11:38
Oczywiście ma to być geodeta uprawniony
Jch wykaz wisi w starostwie w architekturze

mik99
17-01-2004, 11:41
Dobra to mamy to głowy, nie ma orzeszkód aby była to osoba z poza terenu?

grzegorzleg
17-01-2004, 11:45
Nie niema przeszkód - tylko xero dokumentu potwierdzającego uprawnienia

mik99
17-01-2004, 11:47
Nie niema przeszkód - tylko xero dokumentu potwierdzającego uprawnienia

Dzięki serdeczne może kiedyś sie spotakamy, tak jak planowaliśmy w grupie?

grzegorzleg
17-01-2004, 11:54
Pwewnie,że tak tylko jest jedna przeszkoda - czas -ale może?

mik99
17-01-2004, 12:00
Czas pokaże, miłego weekendu? :wink:

jarpol
17-01-2004, 12:20
w dzienniku budowy pominno to wygladac nastepujaco. pierwszy wpis dokonany przez kierownika budowy ktory wpisuje w dniu tym a tym przyjmuje budowe itd................. drugi wpis moze to byc inny dzien jest to wpis geodety ktory wpisuje w dniu takim a takim dokonalem geodezyjnego wytyczenia i wyznaczenia obrysu budynku na parceli nr........itd odpowiednia pieczatka imienna.Potwierdza przyjecie kierownik budowy lub inwestor ale lepiej jesli jest to kierownik budowy / czesto wychodza sprawy przy odbiorach koncowych ze budynek jest nie na tym miejscu co powinien i jesli odbierze pomiary inwestor to sam skazuje sie na poniesienie dodatkowych kosztow zwiazanych z samowola budowlana/ pozniej inne wpisy ale juz moze to wpisywac kierownik budowy inspektor oraz inne osoby upowaznione.

mik99
17-01-2004, 12:24
Profesjonalizm i doświadczenie jarpol , bardzo dziękuję takzrobię

pozdrawiam

ryby
17-01-2004, 14:46
Jaki jest orientacyjny koszt wytyczenia budynku przez geodetę? I od czego zależy tj. ilość narożników?
Pozdrawiam.

mik99
17-01-2004, 15:19
ryby
Ja buduję pod Warszawą, ceny na rynku lokalnym są bardzo różne, kiedy zamawiałem mapę do celów projektowych spotałem się jednego dnia z kilkoma geodetami i romawiałem o kompleksowej obsłudze mojej inwestycji (mamapa do cełow opiniodawczych, mapa do celów projektowych, ZUd, Gazownia, wytycznie dwóch budynków: dom+garaż, zaktualizowanie po wybudowaniu).

Wtedy okazało się, że ceny na poszczególne etapy w dwóch dobrych pracowniach zjechały o 50%.
Podaję końcowe efekty moich rozmów i skutki na dziś:
1. mapa do celów opiniodawczych - 100;
2. mapa do celów projektowych (3szt) - 300;
3. ZUD- sam, ale sobie poradziłem;
4. Wytyczenie dwa budynki - 400, ale może znajomy zrobi taniej???

pozdrawiam

chyciu
05-02-2004, 10:40
witam
tez za kilka tygodni jak pogoda pozwoli zamierzam ruszyc z budową (Kosakowo k/Gdyni). oczywiście najpierw wytyczenie budynku.
I mam pytanie, czy są jakieś wymogi co do wymiarów palików. z tego co się orientuję to muszą być wysokości około 1,2 metra a deski około 2 metrów.

robie też teraz skrzynkę na prad budowalny (którą się podłącza do licznika).
ile z waszego doświadczenia wystarczy gniazdek, ja planuje jedno 3 fazowe i dwa na 220. do tego trzy bezpieczniki. zamierzalem zamontowac bezpiecznik róznocowy ale chyba zrezygnuje.

mik99
23-02-2004, 21:46
Mam nadzieję, że jak tylko zima da nam spokój, to zbudową ruszę. :-?

Bo, jakby niepatrzeć już czas, tym bardziej ,że synka już w domu mam. :lol:

mik99
10-03-2004, 19:40
Zima trzyma, a budowa z tego właśnie powodu jeszcze nie ruszyła z miejsca.

Podczas ostatnich świąt Bożego Narodzenia zastanawiałem się co szybciej mi przyjdzie: żona urodzi dziecko (termin na 10 marca), czy ja z budową ruszę. I pomimo ambitnych planów, pierwszy na świat przyszedł mój synek (wspaniałe uczucie ojcem zostać, od razu zapragnąłem kolejnego dziecka)
http://foto.onet.pl/upload/9/40/_225118_n.jpg
Teraz kiedy jest już z nami od 40 dni (wcześniak) oboje z Kasią (na fotce) mamy wrażenie jakby cały dotychczasowy system wartości się zmienił. Nigdy wcześniej nie przypuszczałem, że tak się wszystko wokół nas zmieni.

Korzystając z okazji przesyłam fotki swojej działi w jesiennej szacie:
http://foto.onet.pl/upload/7/91/_224914_n.jpg,http://foto.onet.pl/upload/14/59/_224913_n.jpg

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d53-front-300.jpga planowany domekhttp://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d53-tyl-300.jpg

Ivonesca
11-03-2004, 09:06
Gratulacje z okazji narodzin synka !!!!

_bogus_
11-03-2004, 15:05
witam
tez za kilka tygodni jak pogoda pozwoli zamierzam ruszyc z budową (Kosakowo k/Gdyni). oczywiście najpierw wytyczenie budynku.
I mam pytanie, czy są jakieś wymogi co do wymiarów palików. z tego co się orientuję to muszą być wysokości około 1,2 metra a deski około 2 metrów.
.
U mnie paliki to nie wiem czy 30 cm miały. I tak pierwsza koparka je wykopała :D.


robie też teraz skrzynkę na prad budowalny (którą się podłącza do licznika).
ile z waszego doświadczenia wystarczy gniazdek, ja planuje jedno 3 fazowe i dwa na 220. do tego trzy bezpieczniki. zamierzalem zamontowac bezpiecznik róznocowy ale chyba zrezygnuje.
Ja miałem dwa 3 fazowe (małe i duże gniazdko) i dwa na 220. Bezpieczników od groma. Do czasu aż mi wszystkie bezpieczniki ukradli. Wtedy przyjechał elektryk i zainstalował 1 trójfazowy bezpiecznik na 16 A (bo taki akurat miał w samochodzie). Okazał się niewystarczający dopiero przy agregacie tynkarskim (tam jest potrzeba 20 A).

Pozdrawiam

mik99
12-03-2004, 15:18
Dziś dzień dziwnych wiadomości:

I Po wizycie u pediatry synek przez dwa tygodnie przybrał rekordowa jak na swój wiek: 0,7kg. Bardzo się cieszymy

II Mój pracodawca rozwiązał dziś ze mną umowę w momencie, kiedy:
- mam małego synka i potrzeba sporo dodatkowych miedziaków;
- jestem chory, zapalenie oskrzeli;
- rozpoczynam budowę domu;

Jak w takiej rzeczywistości optymistycznie na otaczający swiat patrzeć?

szukający pracy:-?

Reno
13-03-2004, 07:51
mik99 głowa do góry :D , ważne że synek zdrowo rośnie, reszta ... rozwiąże się z pomocą Opatrzności. Widocznie Twój pracodawca to zły człowiek, więc może lepiej się stało, że się rozstaliście - na pewno dzięki temu znajdziesz duuuuużo ciekawszą pracę, z której będziesz miał duuuuuuuuuuuuużo brzęczących miedziaczków. No i zdrowiej, bo wiosna, budować czas :P

Kasiorek
13-03-2004, 08:27
mik99 czasem trzeba opaść na dno żeby jeszcze wyżej się odbić :wink: Z moim mężem rozwiązali umowę o pracę kiedy byłam w ciąży i nie mogłam pracować ale po 3 miesiącach dostał nowy kontrakt i tak naprawdę cieszyliśmy się że z tamtą pracą koniec bo dzięki temy jest 100 razy lepiej choć wymagało to wielu bardzo poważnych decyzji np przeprowadzenie się do Wawy.
Mam nadzieję że w Twoim wypadku będzie tak samo.życzę powodzenia
Gratuluję udanego synka :D :D :D

mik99
14-03-2004, 10:25
W sobotę razem z kilkoma forumowiczami z Chotomowskiej grupy na chwilę wpadłem na działkę sprawdzić, czy wiosna już przyszła?
http://foto.onet.pl/upload/35/67/_228441_n.jpg http://foto.onet.pl/upload/27/24/_228443_n.jpg
Park maszynowy czeka na budowę garażu.Bąble szuakją wiosny

http://foto.onet.pl/upload/20/74/_228438_n.jpg http://foto.onet.pl/upload/28/64/_228440_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/36/99/_228445_n.jpg
Grupa inwestorów działkę ogląda: Peterka, Alice, Mik99

mik99
20-03-2004, 20:58
Od dziś mam swojego kierownika budowy.
Nie przypuszczałem, że poznam kogoś kto tak mi przypasuje do tej roli. Po wielu rozmowach z potencjalnymi kandydatami byłem daleki od optymizmu. a jednak są wyjątki :wink: .

czupurek
22-03-2004, 12:51
gratulacje z okazji narodzin synka i rozpoczęcia budowy. :P
trzymam kciuki, żeby teraz było już tylko lepiej i cały czas świeciło słonko

23-03-2004, 11:23
Mik99
GRATULACJE :D masz wspaniałego synka! :D Uściski dla żony.
Pracę na pewno znajdziesz w to nie wątpię.
Głowa do góry, myśl pozytywnie :D
Pozdrawiam

magi
23-03-2004, 18:40
I fajny domek budujesz :lol:
Akurat jest w muratorze opisany i od razu skojarzył mi się z tobą.
Wcześniej się sama nad nim zastanawiałam ale było jakieś ale.
W sumie bardzo podobny.

mik99
23-03-2004, 20:58
I fajny domek budujesz :lol:
Akurat jest w muratorze opisany i od razu skojarzył mi się z tobą.
Wcześniej się sama nad nim zastanawiałam ale było jakieś ale.
W sumie bardzo podobny.
Dziękuję to bardzo miłe, mam inna wizję elewacji + drobne zmiany wewnątrz.
Pozdrowienia moja droga koleżanko :P

magi
24-03-2004, 09:05
widziałam widziałam elewację
bardzo mi się podoba

mik99
24-03-2004, 17:47
Dziś miałem jeden z tych trudnych dni.
Rano pojechałem z Kasią i Frankiem do Centrum Zdrowia Dziecka na kolejną wizytę u okulisty dla wcześniaków.

I się zaczeło.... Podczas skręcania na parking samochodem nagle szarpnęło i stanął dęba. Obszedłem go dookoła. Nic. Wrzuciłem na luz samochód na bok, a żona z synkiem do szpitala. Po chwili zobaczyłem plamę oleju na ulicy i metalowe części z mojego focusa .

Mały po kolejnej już wizycie i szczególnie nieprzyjemnym badaniu ma zdrowe oczka i wykształconą siatkówkę - SUPER. Wiadomość tygdnia.
Do domu zholował, mnie znajomy. Teraz wiem, że mam skrzynię biegów do wymiany. Koszty naprawwy straszne. kilka tysięcy, będę szukał używanej.

Na razie dogadałem mechanika z ASO, który znając na wylot Forda mi zrobi to u siebie. Ale części jescze nie mam...
Kochani, jeśli macie znajomości w tej dziedzinie to proszę o pomoc.

pawel i renia
19-05-2004, 23:48
:wink: chłopak na 5+
domek super
ślemy dużo zapału i wiary w pszyszłość{ teraz może być tylko lepiej :lol: >
przyszli sąsiedzi jak los da :roll: