PDA

Zobacz pełną wersję : PANASONIC plazma 42-50 cali.....który polecacie



siemka
21-09-2009, 20:17
Jestem wreszcie na etapie budowy, ktory lubie najbardziej :lol: ....czyli wybór tv.....nie jestem "specem" alewiem , ze chcę plazme panasonica.....i nie wiem co dalej.......budżet do powiedzmy 7 tysięcy.

xisio
21-09-2009, 20:41
za te pieniadze to kup samsunga b8000 albo sony z5500 mniej prądu a obraz żyleta.

zielona201
21-09-2009, 20:47
Tylko Sony

anetka82
21-09-2009, 20:56
panasonic TX-P50V10E mam uzywam i jest super
od zawsze plazma panasonic..pozdrawiam

pepe666
22-09-2009, 17:55
Osobiście jestem zwolennikiem LCD ale jeśli plazma to Panasonic będzie świetnym wyborem. Model podany przez anetka82 jest najlepszym w tym przedziale cenowym :) Przy wyborze wielkości zawsze wybieraj większy :) nie pożałujesz!

askaaa
22-09-2009, 18:02
ja się nie znam, ale słyszałam że jeśli plazma to tylko Panasonic :)

LukaEgon
22-09-2009, 18:36
Przy wyborze wielkości zawsze wybieraj większy :) nie pożałujesz! Przyznam że większej głupoty dawno nie czytałem. Wybierając wielkość TV kierujemy się ODLEGŁOŚCIĄ z jakiej będziemy tenże TV oglądać. Kupisz 50" tylko co z tego jak do tego TV masz załóżmy 3,5 metra. Co z tego że duży?

Każdy ma ulubioną markę i ulubioną technologię. Pewnie wiele osób zmieniło by swoje upodobania gdyby miało możliwość obejrzenia 20 TV w ciemnym pomieszczeniu, gdzie zobaczyliby różnice. Plazma przeżywa właśnie swój koniec. Nie na darmo firmy zaprzestają jej produkcji. Oczywiście części, podzespoły itp. będą jeszcze długi długi czas ale to ślepy zaułek. Więc czy warto? Jeśli miałbym polecić super TV to polecam Philips Amblight. Sklep nie odda tego co TV ma do zaoferowania. Tak samo nie słuchaj tego, co mówią sklepowi sprzedawcy, bo są całkowicie niekompetentni. Może znają się na parametrach technicznych, ale to tylko ułamek tego co powinno się wiedzieć o TV.

Miłego wybierania :D

pepe666
22-09-2009, 21:34
Kolega siemka pytał o plazmę a więc wskazałem IMHO słuszny kierunek. Sam jestem zwolennikiem LCD i plazmy bym nie kupił ale rozpoczynanie dyskusji "plasma czy lcd" z reguły rozwija się jak wenezuelski tasiemiec i nigdy nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Co do tej wierutnej głupoty - siemka pytał o wielkości 42 - 50 - jeśli jest odległość na 42 to i na 50 jest wystarczająca. 3,5m na 50 cali to jest standard - proponuję lekturę forum zajmujących się tematem HDTV.

No chyba, że LukaEgon jak co wieczór oglądasz "M jak miłość" z anteny siatkowej :P

LukaEgon
22-09-2009, 21:56
Co do tej wierutnej głupoty - siemka pytał o wielkości 42 - 50 - jeśli jest odległość na 42 to i na 50 jest wystarczająca. 3,5m na 50 cali to jest standard - proponuję lekturę forum zajmujących się tematem HDTV.

No chyba, że LukaEgon jak co wieczór oglądasz "M jak miłość" z anteny siatkowej :PMoże nieprecyzyjnie się wyraziłem. Po prostu miałem kiedyś wątpliwą przyjemność oglądania takiego dużego TV, gdzie pokój miał niewiele ponad 3,5m * ileś tam, TV stał naprzeciwko kanapy i uwierz, że widok nie był miły. No i nie była to antena siatkowa :lol: a TV był na prawdę dobry i dobrze ustawiony, gdzie po prostu w innym (większym) pokoju nie byłoby problemu. Twierdzisz że 50 cali to norma na 3-3,5 metra? 8)

Przyznam się szczerze, że ja bardzo mało oglądam TV, zwyczajnie z braku czasu. Jeśli już to jakiś sport, lub ostatnio bardzo rzadko film..może w niedzielę coś ciekawego na którymś Discovery wyhaczę tylko :P

pepe666
23-09-2009, 07:34
Zgadzam się w 100% że przy słabym sygnale nawet na 32 calach obraz może zniechęcać.

Założyłem, może trochę na wyrost :) , że sygnał przy tv cyfrowej będzie jakości HD - wtedy naprawdę odległość 3,5 m jest wystarczająca dla 46 lub 50 cali.

Mimo wszystko zakup TV jest na kilka lat a więc uważam że można założyć scenariusz optymistyczny co do jakości nadawanego sygnału.

bofff
23-09-2009, 08:24
technologie powinienes wybrac zaleznie od dostepnego sygnalu.
dla sygnalu SD to tylko plazma, przy cyfrowym SD raczej plazma, przy HD to kwestia odbioru przez Ciebie barw, ostrości obrazu.
Dlaczego? słaby sygnal zdecydowanie lepiej wyglada na plazmie, sygnal HD to kwestia gustu:
jden woli ostrosc LCD kosztem (malym) temperatur barw
Jesli plazma - to Panasonic to dobra decyzja, lepsze sa chyba tylko Pioneer, ale tam ceny w kosmosie
LCD Sony to na pewno dobry wybór
Mam nadzieje, że pomogłem

MIRAS41
23-09-2009, 15:17
Moim zdaniem telewizory plazmowe to już przeszłość... skupcie się na LCD. Zgadzam się z moim przedmówcą co do wyboru telewizora LCD. Moim zdaniem Sony Bravia jest liderem jeżeli chodzi o telewizory LCD.

Deamos
23-09-2009, 15:28
Od dawna mi sie podoba rozwiazanie jakie stosuje u siebie Philips w serii Ambilight, moze warto w taki telewizor zainwestowac ;)
http://hdtvmania.pl/2009/09/04/philips-aurea-trzeciej-generacji/

adass
23-09-2009, 18:25
oczywiscie ze plazma ,zadnych LCD
szukaj serii V10,jak masz miejsce na 50 to oczywiscie kupuj 50 :)

w wolnych chwilach poczytaj odpowiednie dzialy na http://hdtv.com.pl/forum/ ,tam jest wszystko na temat
z

LukaEgon
23-09-2009, 21:56
Od dawna mi sie podoba rozwiazanie jakie stosuje u siebie Philips w serii Ambilight, moze warto w taki telewizor zainwestowac ;)
http://hdtvmania.pl/2009/09/04/philips-aurea-trzeciej-generacji/Warto, warto :) bardzo przyjemnie się ogląda, a wzrok nawet po długim czasie się nie męczy i aż "chce się" oglądać. Kiedyś go kupię ale obecnie nie mam kasy :(
oczywiscie ze plazma ,zadnych LCD Obie technologie mają swoje zalety, a Twój post zakrawa o ignorancję ;) Bo mówienie że LCD jest be, a plazma cacy jest śmieszne :lol: Niech każdy wybiera co mu pasuje, bo jest masa czynników którymi można się kierować.. np. jeśli masz dom pasywny, to kupuj plazmę :lol: ;) Ciekawą technologią są LEDy tyle że w powijakach nie mówiąc już o OLEDach które za kilka lat już pewnie zagoszczą na dobre w domach i technologicznie zmiotą LCD jak i plazmy..

adass
23-09-2009, 22:41
oczywiscie ze plazma ,zadnych LCD Obie technologie mają swoje zalety, a Twój post zakrawa o ignorancję ;) Bo mówienie że LCD jest be, a plazma cacy jest śmieszne :lol: Niech każdy wybiera co mu pasuje, bo jest masa czynników którymi można się kierować.. np. jeśli masz dom pasywny, to kupuj plazmę :lol: ;) Ciekawą technologią są LEDy tyle że w powijakach nie mówiąc już o OLEDach które za kilka lat już pewnie zagoszczą na dobre w domach i technologicznie zmiotą LCD jak i plazmy..

nie wiem jak Ty,ale ja o cudach nadchodzacych OLED-ow slysze juz od chyba 8 lat.Ciagle slysze ze juz niebawem,niedlugo itd.
O zaprzestaniu produkcji plazm ,bo drogie,pradozerne i generalnie ble ,tez sporo mowia.Slyszales ze przestali robic plazmy ?
Ciagle slysze ze LCD jest the best.Ze ma super obraz,ze jest fajne ,energooszczedne i co tam jeszcze.
Prawda jest taka,ze LCD do plazmy to taki Trabant :wink:Tani,nieduzo pali ,jezdzi prawie tak samo jak wypasione Merce.Beemy czy Audice.Ba,nawet tyle samo osob wejdzie do srodka i w miescie dojada na miejsce w tym samym korku ,ale o polowe taniej
Taki lepszy LCD ,z obrazem podobnym do generowanego przez plazme to Trabant z silnikiem Polo,jak ktos pamieta :D Jezdzi duzo lepiej niz ta tansza wersja,skrzynia w podlodze,normalnie wypas.:lol:

Wiec poki zaleja nas te obiecane OLED-y.LED-y czy najnowszy wynalazek czyli laser 8) szkoda sie meczyc przy wypasionym LCD tylko kupic fajna 42V10 od Panasa i cieszyc ze zyciem.No i moze troche tym,ze sasiada wlasnie krew zalewa jak porownuje nasza plazme do tego swojego cuda LCD
:wink:
z energooszczednym pozdrowieniem ...

Deamos
24-09-2009, 08:03
nie wiem jak Ty,ale ja o cudach nadchodzacych OLED-ow slysze juz od chyba 8 lat.Ciagle slysze ze juz niebawem,niedlugo itd.
OLED-y bardzo powoli wchodza w nasze zycie, na razie w postaci ekranow do telefonow aparatow cyfrowych i telefonow komorkowych (AMOLED) i przy nich TFT wychodza mizernie... sam sie szykuje na wymiane komoreczki i bede chcial z wyswietlaczem AMOLED.
Wracajac do OLED w TV, to SONY juz cos takiego niewielkiego wypuscilo, ale to duza nisza. Ogolnie producenci to powstrzymuja bo strzelili by sobie samoboja, tyle wlozyli w technologie rozwoju plazmy i LCD, tyle naprodukowali a tu nagle OLED-y, ktore ponoc w produkcji sa tansze i bija na glowe jakoscia reszte... biznes is biznes ;)

georgina
24-09-2009, 08:40
[Slyszales ze przestali robic plazmy ?


Sony juz zaprzestał produkcji.

Orientowałam się, bo tez mam dylemat co kupić do nowego mieszkania :roll:

MIRAS41
24-09-2009, 15:20
Od dawna mi sie podoba rozwiazanie jakie stosuje u siebie Philips w serii Ambilight, moze warto w taki telewizor zainwestowac ;)
http://hdtvmania.pl/2009/09/04/philips-aurea-trzeciej-generacji/

Fajny ten telewizorek, miałem nawet okazję oglądać przez chwilkę, ale myślę że troszkę taki chwyt marketingowy z tym podświetleniem :D Ale jest ok.
a jeżeli chodzi o plazmy Panasa to ostatnio mój znajomy stwierdził że to nie dla niego i oddał sąsiadowi za litr wódki... W ten weekend ma sobie coś innego sprawić. Prześle mu link z tym Philips w serii Ambilight.
Pozdrawiam

bestisz
24-09-2009, 17:56
Zalogowałem się tutaj wczoraj dlatego że potrzebowałem porady budowlanej. Nie pomyślałem że będę komuś tutaj coś doradzał a tu zdziwienie gdyż w tej materii mogę co nieco doradzić.

Każdy powyżej odpowiadający zawarł w postach częściową prawdę ale jest też sporo bzdur i porad które nie mają dzisiaj już sensu.
Po pierwsze nie ma co rozgraniczać w ten sposób że plazmę do SD lub cyfrowego SD ponieważ po pierwsze słabe analogowe SD lada chwila wyjdzie z użytku codziennego a wątpię też że ktoś szuka 50" TV po to żeby oglądać kanały nadawane ze zwykłej naziemnej anteny. Nie ma słabego SD tylko niski bitrate. Bitrate jest to tłumacząc na codzienny język wielkość matematyczna która określa strumień informacji o obrazie płynący z satelity. Jeżeli tych danych jest więcej to można by powiedzieć że jest to więcej informacji opisujących daną ramkę obrazu co robi obraz bardziej szczegółowym i ostrym. Dlaczego np. TVN 24, Canal + tak znacząco różnią się jakością od kanałów typu TELE5, Puls? Odpowiedź to różnica w bitrate.
Minusy plazmy to prądożerność i podatność na wypalenia fragmentaryczne które objawiają się dość często wypalonym miejscem np. logo stacji po zgaszeniu TV jeszcze podświetla matrycę. Plusy to niewątpliwie bliska ideału czerń i biel. Sam 4 lata używałem 40" Pioneera i długi okres czasu nie było w moich oczach dla niego rywala. Tak czy owak wszyscy designerzy idą w stronę LCD i tu nie ma dwóch zdań że jest to dobry kierunek. Pobory prądu LCD są bardzo małe w stosunku do przekątnych ekranu (130W dla 50" przy 400-500W dla tej samej przekątnej w PDP), dzięki LED-owym matrycom możemy osiągać czernie praktycznie dorównujące Plazmie i co również bardzo ważne spadek jakości oglądanego obrazu względem czasu w Plazmie jest dużo wyższy jak w LCD.
Reasumując nie ma zbyt wielu za dla Plazmy a bardziej przyszłościowe i rokujące jest LCD.

Nie doradzę CI co wybrać bo każdy relatywnie inaczej odbiera obraz. Jeżeli patrzysz na sport to w tych przekątnym do dzisiaj rywala nie ma LCD 46" od Sharpa,...model 46XL2E. Jeżeli chodzi o kino to na pewno polecę Sony i modele z serii Z. Bardzo dobrą matrycę mają również wspomniane powyżej Philipsy z serii Ambilight. Zdają egzamin przy codziennym oglądaniu TV, jak i przy połączeniu z kinem domowym. Ja sam mam starszą wersję tego odbiornika w sypialni (ten z podświetlaniem od tyłu), i sprawuje się rewelacyjnie.
Z drugiej strony jeżeli masz 7.000PLN do wydania to może zastanów się na początkiem jakiegoś prawdziwego kina w domu, jeśli masz do tego oczywiście warunki lokalowe. Wtedy polecał bym jakiś 40" LCD zastosowań czysto telewizyjnych a za resztę pomyśleć o projektorze chociaż HD Ready. Za 3000 PLN LCD a 4000 na projektorek i masz już czym się chwalić. Do kina i sportu projektor jest bajką. Polecam bo sam używam.
Jeżeli będziesz się upierał i chciał wsadzić 7000 w sam TV to nie biegnij to MediaMarkt z kasą i nie bierz tego co Ci podpowiedzą chłopaki z forum czy dobry kolega "spec rtv" czy nawet testy gazet. W tej cenie masz LCD w półce premium więc idż do salonu i umów się na projekcję. Zapłacisz 50zł ale chłopaki zorganizują ci pokaz i wybierzesz to co twoje oczy wybiorą za najlepsze. W każdym dobrym salonie masz możliwość podłączenia własnego DVD, tunera satelitarnego jeśli go ze sobą weźmiesz. Nie będzie wtedy zdziwiony że Tv na wystawie grał inaczej a w domu czegoś mu brakuje.

Na koniec przyczepię się jeszcze do propagowania plazm pod SD. Ludzie zobaczcie ile czasu temu wszedł pierwszy kanał HD do polskiej platformy? 1,5-2 lata temu tak mniej więcej? Zobaczcie ile tego już jest na obecną chwilę. Sportowe, kilka filmowych, MTV ,...każda szanowana paczka ma w ofercie jakieś HD a i nawet takie kanały jak Polsat, TVN czy nawet ostatnio nasza TVP wypuszcza coś w HD.
Idźmy zatem na przód a nie uwsteczniajmy się.

pepe666
24-09-2009, 18:16
dziękuję koledze bestisz za powyższą wypowiedź. nic dodać nic ująć
i mała propozycja uznajmy dylemat LCD/plazma za zakończony :D

emild
25-09-2009, 08:45
ja mam pytania laika:
- jeśli odbieram c.polsat -czy tv powinien mieć tuner mpeg4-?patrzac przyszłościowo;
- czy do odbioru programu w jakości HD potrzebuję też specjalnego dekodera? ja mam najtańszy abonament z najtańszym dekoderem (ale zakładając, że wykupię droższy pakiet z kanałami HD)
- czy wszystkie połączenia: antena - dekoder, dekoder - tv- muszą być podłączone hdmi by odbierać jakosc HD
- DVD - jesli bym mial DVD z nagrywarka - to nagrywając program HD nadal, po nagraniu, jest HD - czy tylko w przypadku gdy bym mial Blueray z nagrywarką?