PDA

Zobacz pełną wersję : Natura 2000-Karta informacyjna inwestycji- Jak napisać? SOS!



krysta1951
22-09-2009, 08:02
Witam Redakcję i Forumowiczów!
Wystąpiłam o pozwolenie na budowę domu na terenach Natura 2000, Starostwo powiatowe zawiesiło postępowanie, bo ptrzebna jest decyzja Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Muszę dostarczyć "Kartę informacyjną inwestycji". Proszę o pomoc w utworzeniu takiej karty. Liczę, że odezwie się Ktoś kto już pisał taką kartę dla swojej inwestycji. Pozdrawiam Wszystkich. [

laspalmas
22-09-2009, 08:36
"karta informacyjna" jest dokładnie taka sama jak w przypadku przedsięwzięć poza naturą. Co karta powinna zawierać precyzuje art. 3 ust. 1 pkt.5 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji ... (dz. u. z 2008 r. nr 199 poz. 1227). W karcie w punkcie a oraz i należy wpisać iż przedsięwzięcie znajduje się na obszarze natura 2000. Całość karty winna być wypełniona z nastawieniem wskazania jednoznacznego, iż nasze przedsięwzięcie nie będzie oddziaływać na środowisko (jeśli jesteś w dyrektywie ptasiej to raczej nie powinno być problemu, jeśli w siedliskowej to należy iść pod kątem że są to tereny zurbanizowane na których nie znajdują się siedliska cennych przyrodniczo gatunków roślin. No chyba że budujesz się na jakichś bagnach lub w środku parku). Taką kartę pomoże ci wypełnić osoba adaptująca projekt.

krysta1951
22-09-2009, 09:02
Dziękuję za informację, moja inwestycja jest w dyrektywie ptasiej. Do czego nalęży się zobowiązać i jakie działania podjąć przy budowie domu o pow. 115m, by nie naruszać dyrektywy ptasiejPozdrawiam. Krysta

laspalmas
22-09-2009, 12:23
W karcie należy "wykazać" iż nasz dom jest domem standardowym, jakich wiele w okolicy i zbudowany z materiałów dopuszczonych do użytku w budownictwie. Ogólnie w tego typu przedsięwzięciach "problemem" są budowle wysokie (np.: maszty o wysokości np.: 20-30 m lub wiatraki). Wnioskuję że chcesz zbudować dom w okolicy gdzie już powstały lub powstają inne domy. Ważne żeby elementy z karty informacyjnej zgadzały się z założeniami w MPZP lub decyzją o WZ.
Nie wiem jaki jest podejście do tematu w twoim starostwie i mam nadzieję że nie ma jakiegoś nawiedzonego ekologa. Ogólnie domy jednorodzinne nie są to inwestycje jakoś "szczególnie" uciążliwe i zagrażające siedliskom ptaków (oczywiście budowane na terenach zurbanizowanych a nie gdzieś w głuszy), z tego względu nie wpisuje się w karte zobowiązań lub działań rekompensujących. W karcie wpiszesz przecież że część terenu działki nie zajęta pod zabudowę i nawierzchnię komunikacyjną zagospodarujesz jako tereny zielone. Nie wprowadzałbym nerwowej atmosfery (trochę ból że się przeciągnie wszystko o miesiąc lub dwa).

davwids
28-03-2017, 10:39
Witajcie.
Jestem na etapie wniosku o warunki zabudowy. Wyszło że muszę przedłożyć kartę informacyjną przedsięwzięcia. Ok - napisałem samemu ale z Regionalny Dyrektor Ochrony środowiska odpisał że brakuje w niej pkt 10-14 oraz daty jej sporządzenia. Czy taką kartę mogę sam napisać czy musi być to ktoś ogarnięty? Chcą też pktów 10-14 gdzie we wzorze karty na ich stronie tych punktów nie podają żeby wypełnić.

jendrasd
07-06-2018, 10:57
Witajcie.
Jestem na etapie wniosku o warunki zabudowy. Wyszło że muszę przedłożyć kartę informacyjną przedsięwzięcia. Ok - napisałem samemu ale z Regionalny Dyrektor Ochrony środowiska odpisał że brakuje w niej pkt 10-14 oraz daty jej sporządzenia. Czy taką kartę mogę sam napisać czy musi być to ktoś ogarnięty? Chcą też pktów 10-14 gdzie we wzorze karty na ich stronie tych punktów nie podają żeby wypełnić.

Mieliśmy z żoną bardzo podobną sytuację jak powyżej - budowa domku na obszarze Natura 2000. Przygotowaliśmy kartę informacyjną według wytycznych gminny aczkolwiek RDOŚ na etapie jej rozpatrywania zażyczył sobie rozpoznania w terenie (inwentaryzacji), informacji o JCWP i jeszcze kilku innych rzeczy, o których nie mieliśmy bladego pojęcia. W związku z powyższym cała procedura się przydłużyła bo musieliśmy skorzystać z usług firmy, który profesjonalnie sporządza dokumentację środowiskową. Po uzupełnieniu braków decyzja była pozytywna. Firma, która nam pomogła na dalszym etapie kipa to [SPAM]