PDA

Zobacz pełną wersję : Ytong - czy warto?



kolo
10-01-2004, 18:24
Drodzy Forumowicze,

wykonawca proponuje mi Ytong 36cm bez ocieplenia. Nie wiem czy to wystarczy i czy ta sciana będzie miala wystarczający współczynnik tj <0,3?
Wykonawca twierdzi także, że wysoki koszt materiału jest potem rekompensowany przez niskiekodzty exploatacji. czy to prawda?

Wookie

andrzejj_
11-01-2004, 09:59
mam chałupe z ytonga 36,5 .Mieszkam juz 4rok.Gdybym jeszcze raz zaczynał rowniez wybrałbym ytong.Zwróc uwage na szczegóły<nadproza,ocieplenie boczne stropów,ocieplenie poddasza a bedziesz potem zadowolony...sprawdzome :)..po szczególy mozesz zadzwonic 0601 447 444

DLPOAKS
11-01-2004, 19:40
Potwierdzam opinię. Warto. Umożliwia w większości przypadków wzniesienie budynku z jednego materiału (ja buduję na terenach szkód górniczych i niektóre elementy nie były systemowe) Przy ścianie o grubości 36,5 cm współczynnik przenikania ciepła wynosi 0,29 W/m2K a więc nie wymaga dodatkowego docieplenia (pod warunkiem starannego wykonania ścian). Osobiście gdybym miał wybierać ponownie zdecydowanie stawiałbym na system Ytong.

12-01-2004, 06:33
Witajcie,
Chcialbym jednak ostudzic troche wasze opinie. Wszystko bedzie OK, jezeli uniknie sie mostkow cieplnych - inaczej klapa kompletna. Trzeba miec albo dobrego wykonawce, albo byc czujnym (najlepiej oba).
Porownujac jednak do ocieplenia styropianem: nawet jesli ekipa nie popelni bledow i tak wyjdzie gorzej (zimniej).
A wentylacje i tak trzeba miec dobra (nie mowcie wiec o oddychaniu scian).
Ja stawiam na sciane 24 cm beton komorkowy 600 + 12 cm styropianu i wiem, ze jak ocieple caly dom dookola dokladnie, to zadne mostki cieplne mi nie straszne.
Sprawdzone i bardzo skutecze rozwiazanie - ceny roznia sie nieznacznie (albo wcale), mozna rozlozyc robote w czasie i cieplejszy dom.
Wracajac do ceny - niewazne z jakich materialow sa sciany - koszty zaczynaja sie pozniej.
Pozdrawiam
Mirek

12-01-2004, 09:38
Potwierdzam: warto. Właśnie zimuję drugi raz i faktycznie koszty ogrzewania są przyjemnie niskie.

RobertOC
12-01-2004, 09:59
Zdecydowanie warto. Na mostki termiczne trzeba uważać w kazdej technologii i ocieplenie trzeba układać też starannie. Jeśli komuś nie wystarcza bloczek 36,5cm Ytong produkuje też grubsze bloczki o k=0.23. Dużo łatwiej jest wykończyć sćiany. U mnie jest 6-8 mm tynku gipsowego a na zewnątrz tynk cienkowarstwowy. Jeszcze nie mieszkam ale zanim zainstalowałem kocioł do utrzymania dodatniej temperarury (wew ok 10 stC) podczas listopadowych przymrozków wystarczał piecyk katalityczny 2,8kW pracujacy z minimalną mocą.

RobertOC
12-01-2004, 10:02
Zwróć uwagę, że o Ytongu źle wypowiadają się tylko ci którzy nie mieli z nim do czynienia. Użytkownicy domów z Ytonga przeważnie są zadowoleni. (Jeszcze nie spotkałem niezadowolonego)

rogi
12-01-2004, 10:50
a ja proponuje nasz polski beton komórkowy nie odbiegający dziś od ytonga. Odbiega jedynie ceną - jest tańszy.
Proponuje zastanowic sie także nad tym czy lepiej nie kupic 24 cm i ocieplić.
36 cm może starczyc ale potrzeba perfekcyjnego murowania na cienką spoinę a nie każdy muraż to potrafi.

RobertOC
12-01-2004, 11:34
Po pierwsze Ytong jest produkowany w polsce i to w 2 zakładach
Po drugie budowałem z BK 3 różnych producentów i zapewniam, że jest różnica nie tylko w cenie. A ta najważniejsza to że Ytong tak nie ciągnie wody jak inne.

12-01-2004, 12:18
o co ci chodzi z tym ciagnieciem wody?

jesli ten material wejdzie w kontakt z plynna woda to koniec
zzielenieje i nie wyschnie przez pare lat
nie wspominajac o tym ze dom sie moze zawalic

rogi
12-01-2004, 12:29
właśnie. ważna jest izolacja. wszystko zawilgotnieje jak nie będzie izolowane

RobertOC
12-01-2004, 12:54
To jest czywiste że musi być izolacja pozioma na fundamentach zresztą jak w każym innym materiale. Tak samo jeśli będzie się po nim lała woda to nie ma siły zeby nie zamókł. BK w przeciwieństwie do gipsu nie traci na swojej wytrzymałości pod wpływem wilgoci.

12-01-2004, 13:01
W Ytongu jest chiba "virus" nie da sie przesunąć strony, przynajmniej u mnie Pzdrv.

12-01-2004, 13:03
E tam juz se poszedł, fałszywy alarm. Przepraszam.

majo
12-01-2004, 13:30
mam dom z Ytonga - jedyny minus to akustyczność ścian

Jaco
12-01-2004, 13:36
Hmmm, sam nie wiem czy zachęcać czy nie. Nasz dom z Ytonga stoi (na razie mieszka tam "dozorca") od 2003r. Piec grzeje do 20 'C i jest ciepło ale ... zamocowanie czegoś cięższego od np. obrazka wymaga odpowiednich (wcale nie najtańszych) kołków: np. powieszenie szafek w kuchni będzie dla mnie wyzwaniem. Dodatkowym plusem BK jest łatwość obróbki samego materiału np. wycinanie otworów na rurki, kominki czy powiększenie otworu drzwiowego jest bajecznie łatwe.

andrzejj_
12-01-2004, 13:38
o co ci chodzi z tym ciagnieciem wody?

jesli ten material wejdzie w kontakt z plynna woda to koniec
zzielenieje i nie wyschnie przez pare lat
nie wspominajac o tym ze dom sie moze zawalic
Gosciu,robiłem doswiadczenie z ytongiem.Moczyłem go ,zamrazałem itd.Materiał okazał sie OK
To co ty wypisujesz o betonie komorkowym to BZDURY !

majo
12-01-2004, 13:40
powiesilem 150 litrowy bojler i wisi bez problemów - co do wody i wilgoci - Ytong jest zalecany na terenach zagrozonych powodzia z racji szybkiego wysychania (Niemcy)

RobertOC
12-01-2004, 13:46
Do Jaco. Też byłem tego zdania że muszą być odpowiednie kołki dopóki instalator c.o. nie powiesił grzejników na standardowych kołkach. Żeby mu udowodnić, ze dał złe kołki próbowałem oberwać grzejnik... I nie udało mi się.

andrzejj_
12-01-2004, 13:49
robert ,majo, podpisuje sie pod waszymi textami i stawiam pifko:))