PDA

Zobacz pełną wersję : prośba o pomoc pomalowanie bramy garażowej



Adamxyz
22-09-2009, 11:02
Szanowni,
zakupiłem bramę garażową powlekaną blacha aluminiową w kolorze białym. Cziałbym przemalować ją na kolor bezowy bardziej odpowiadający kolorystyce domu. Myślałem o zakupie lakieru w sprayu i prysnięciu w garażu samodzielnie.
Jakie polecacie lakiery i czy jest to dobry pomysł? czy lepiej kupić farbę w puszcze i pociągnięcie wałkiem? Czy stosować podkład?

Oglądałem 2 lakiery: Den Braven i DECO Color. Ceny za puszkę 400 ml nie przekraczają 10 zł, biorąc pod uwagę cenę chyba nie są to lakiery z górnej półki ale może ma ktoś z nimi doświadczenie i zachowują się dobrze

proszę o rady ponieważ brama kosztowała pow. 2000 i nie chciałbym jej zepsuć,
dziękuję,
Adam

zbigmor
22-09-2009, 11:19
Szanowni,
zakupiłem bramę garażową powlekaną blacha aluminiową w kolorze białym. Cziałbym przemalować ją na kolor bezowy bardziej odpowiadający kolorystyce domu. Myślałem o zakupie lakieru w sprayu i prysnięciu w garażu samodzielnie.
Jakie polecacie lakiery i czy jest to dobry pomysł? czy lepiej kupić farbę w puszcze i pociągnięcie wałkiem? Czy stosować podkład?

Oglądałem 2 lakiery: Den Braven i DECO Color. Ceny za puszkę 400 ml nie przekraczają 10 zł, biorąc pod uwagę cenę chyba nie są to lakiery z górnej półki ale może ma ktoś z nimi doświadczenie i zachowują się dobrze

proszę o rady ponieważ brama kosztowała pow. 2000 i nie chciałbym jej zepsuć,
dziękuję,
Adam


A ten kolor biały to jakaś farba, czy samo aluminium? Skąd aluminium w bramie za 2kPLN? To na pewno nie ocynk?
Spraye nie zapewnią zadowalającej jakości. Lepiej już wałkiem i farbą w puszce. Podkład zawsze lepiej dać. Farbę obecną zmatowiłbym delikatnie papierem ściernym.

Adamxyz
22-09-2009, 11:28
no właśnie mam watpliwości czy po pomalowaniu wałkiem nie będzie śladów,

dokładnie w katalogu jest taki zapis:
blacha aluminiowa powlekana strukturą drewnopodobną kolor biały

zbigmor
22-09-2009, 14:47
no właśnie mam watpliwości czy po pomalowaniu wałkiem nie będzie śladów,

dokładnie w katalogu jest taki zapis:
blacha aluminiowa powlekana strukturą drewnopodobną kolor biały


No to pozostaje kwestia z czego jest ta struktura drewnopodobna. pewnie jakieś tworzywo sztuczne. Dowiedz się jakie i poszukaj odpowiedniego rodzaju farby dla tego tworzywa.
Nie wiem o jakie ślady chodzi przy malowaniu wałkiem, ale pewna struktura na pewno zostanie.