PDA

Zobacz pełną wersję : projekt APS115 pracownia ARCHI-PROJEKT



okawa
10-01-2004, 19:15
Witam wszystkich Forumowiczow,
Jestem na etapie wyboru projektu i chcialbym zasiegnac waszej opini nt interesujacego mnie projektu. Jest to projekt APS115 firmy Archi-Projekt z Lublina. Link: http://www.archi-projekt.com.pl/ramka_projekty.htm
W galerii trzeba wyszukac projekt APS115. Szukam projektu dla rodziny 3 osobowej
Dziekuje i pozdrawiam

Ewunia
10-01-2004, 19:25
Pagin buduje APS115 (http://www.archi-projekt.com.pl/projekty/ap_115.htm), może sie odezwie :D

okawa
13-01-2004, 20:59
Witam,
Kochani czy moglibyscie opisac swojego uwagi i spostrzezenia nt tego projektu?
Dziekuje i pozdrawiam

Ewunia
14-01-2004, 01:35
http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/aps115f_s.jpg (http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/aps115f.jpg) http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/aps115t_s.jpg (http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/aps115t.jpg)http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/aps115part.gif (http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/aps115podd.jpg) http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/aps115podd.gif (http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/aps115podd.jpg)

Palma
14-01-2004, 07:23
Witam,

My tez rozwazmy wybór tego projektu, albo APS 101 albo APS 75 :-? .
Szukamy podwojnego garazu, wiec chyba zdecydujemy sie na 101.

Zaleta APS 115 jest spizarnia, dodatkowy pokoj na parterze i ladne polaczenie jadalni, kuchni i duzego pokoju.

Ja zastanawialam sie nad przesunieciem komina od kominka, tak zeby nie znalazl sie tak blisko kosza (zalomu dachu) i powiekszenia lazienki na parterze kosztem pokoju, zeby dodac prysznic w wc. Poza tym dom z tych wiekszych.

Co do innych wad, to najlepiej zobaczyc taki domek w naturze. Szczerze mowiac sama chcialabym zobaczyc ktorys z APSowcow na zywo. Jesli wiesz o takich w okolicach Lodzi albo W-wy daj znac.

pozdrawiam

Basia99
25-02-2004, 21:59
Jestem na etapie wyboru projektu .Przymierzam się do APS115 lub APS99
Czy Ktoś buduje wg tego projektu?Proszę o wsparcie.

Pagin
26-02-2004, 14:10
Witam,
Ano ja buduje APS115
Pozdrowienia

Basia99
28-02-2004, 16:01
Pagin,dzięki za odpowiedż.Na jakim etapie budowy jesteś?Mam obawy czy oddzielenie jadalni od salonu to dobry pomysł.Czy likwidowałeś siżarnię w kuchni? A pozwoliłbyś ,,popodglądać" to co zbudowałeś ?Czy to daleko od Kielc ? Ja mieszkam w ich okolicach.......

Pagin
28-02-2004, 17:20
Witam,
Ano mowie. Stan obecny to stan surowy otwarty, zadaszony. Za miesiac lub jeszcze troche bedzie pokrycie dachowka, rynny. Co do umiejscowania jadalni to jej oddzielenie od salonu nie wydaje mi sie zlym pomyslem. Z pewnoscia jadalnia jest blizej kuchni niz salon. Spizarnie w kuchni zlikwidowalem, jest zbyt mala i troche w przejsciu, tzn wejsciu do kuchni. Mozna pogladac od wczesnych godzin porannych do poznych wieczornych, miejscowosc Połchowo, koło Pucka, 5 km od Redy, Reda jest kolo Gdyni.
Pozdrowienia

Basia99
29-02-2004, 17:42
Pagin.Bardzo lubię jeździć w nadmorskie okolice ale teraz nie mogę sobie pozwolić na małe wakacje......Może znasz kogoś kto buduje trochę bliżej. Czy mógłbyś powiedzieć w jakim przedziale finansowym zakończyłeś ten etap budowy? Czy dokonywałeś przeróbek w projekcie ? Jestem ciekawa czy podpiwniczałeś choć część domu Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Pagin
29-02-2004, 19:20
Witam,
Ano wyglada ze jestem jedynym w Polsce buduijacym wg tego projektu :D . Jesienia zeszlego roku ogladalo malzenstwo spod Opola zainteresowane tym projektem. Nic nie wiem czy rozpoczeli budowe. Stan surowy zadaszony pokryty deskami i papa (tzn. wykop szerokoprzestrzenny, brak podpiwniczenia, lawy lane z gruchy, sciany fundamentowe z bloczka betonowego, izolacje pionowe i poziome, drenaz, studnia chlonna, uziom otokowy i pionowy, pospolka do zasypania fundamentow, kanaliza, chudziak na gruncie, sciany zewnetrzne z BK 24 cm, sciany wewnetrzne z BK12, kominy systemowe obudowane klinkierem ponad dachem, strop monolityczny, tarasy zewnetrzne, schody wewnetrzne i zewnetrzne, dach wielospadowy, pelne deskowanie, papa) kosztowal (materialy+robocizna, materialy kupowalem sam, robocizna calosci etapu jedna firma) 100 kzl. Nastepny etap - pokrycie dachu dachowka cementowa Braas, rynny Marley, obrobki blacharskie (material i robocizna) bedzie kosztowal 30 kzl
Zmiany sa nastepujace: likwidacja obu balkonow, na scianie frontowej i nad wykuszem. Na wykuszu zostanie wykonany daszek. Dwa okna w pokoju goscinnym na parterze zastapione jednym. Lazienka na paeterze poszerzona kosztem pokoju goscinnego o 40 cm. Strop Teriva zastapiony stropem monolitycznym. Spizarnia zlikwidowana. Garaz poszerzony o 30 cm. Sciana kolankowa na poddaszu podniesiona o 10 cm. Wysokosc krokwi zmieniona z 18cm na 20 cm. Wykonany wieniec na sciance kolankowej. Na strychu ponad pomieszceniem gospodarczym zostala wykonana garderoba/skladzik. Taras zewnetrzny i schody wejsciowe oparte na fundamencie. Dom jest dosc duzy, wykonanie podpiwniczenia zrobi z niego bardzo duzy. Dodalem okna na scianie w garazu i na stryuchu nad garazem. Usunalem jedno okno polaciowe na strychu (to ktore wypadlo w wykonanej garderobie/schowku). Zmienilem material z Ytonga 36 na beton komorkowy 24 cm + 12 cm styropianu

Basia99
01-03-2004, 22:59
Pagin.Dziękuję Ci za wszystkie informacje i wskazówki. Wychodzi na to, że będę musiala zrobić sobie wycieczkę nad morze. :lol: Zaczyna mi się to nawet podobać. Jeśli pozwolisz obejrzałabym twoje dzieło.
Podaj kontakt telefoniczny/ jeśli mozesz/ e-mailem.Pozdrawiam.

KK14
05-03-2004, 14:27
Witam,
My również zdecydowaliśmy sie na APS 115. Projekt spodobał nam sie "od pierwszego spojrzenia" , wprowadziliśmy niewielkie zmiany, aby dom był bardziej praktyczny tj. poszerzony garaż,okna w garażu, zlikwidowaliśmy jedno okno w kuchnni - wypada od strony płd - wsch i kuchnia latem byłaby gorąca, podwójne okno w pokoju na parterze zamieniliśmy na 1 większe, na poddaszu też zmiana okna w pokoju obok łazienki - było drzwi balkonowe + okno - jest podwójne drzwi balkonowe. Na strychu nad garażem zamienilismy okna w dachu na 2 okna w ścianie(taniej i więcej światła). Jesteśmy na etapie wylanych ław jesienią zeszłego roku, jak zrobi sie cieplej ruszymy dalej. Dom pobudujemy z porothermu 30 + ocieplenie. Pozdrawiam.

Pagin
05-03-2004, 14:37
Witam,
A ja myslalem ze jestem sam :D . KK14 (i wszystkich ktorzy sie zdecydowali) zapraszam do szerokiej wymiany wymiany doswiadczen i mysli
Pozdrowienia

Basia99
07-03-2004, 09:33
Cieszę sie,że miłośników APS115 jest więcej. :P Chętnie poczytam o każdych przemyśleniach.Myślałam również o projekcie APS99-(ciągle się waham).Co Wy o tym myślicie.

KK14
07-03-2004, 16:33
Witam,
APS99 również jest fajny, szczególnie podoba mi sie duże pomieszczenie gospodarcze. W domu bez piwnicy jest bardzo przydatne. Na pierwszy rzut oka jedyne co nie podobało mi się to obniżona podłoga w salonie - po co ciągle potykać się o schodki, a także na poddaszu nie ma możliwości przerobienia strychu na pokój - co to za pokój, do którego wchodzi sie przez łazienkę. W APS 115 strych nad garażem bardzo łatwo przerobić na pokój jeśli wynikna takie potrzeby.
Wszystko jest rzeczą gustu. Dom buduje się na lata więc powinien być i ładny i funkcjonalny, dla mnie taki jest 115.

Basia99
07-03-2004, 21:49
Fajnie ,że się odezwałeś K14.Dzięki.Mysie,że zostanę przy ,,miłości od pierwszego wejrzenia"czyli APS115.Mam nadzieje,że już w najbliższych dniach zobaczę APS w stanie surowym-dzięki uprzejmości Pagina :roll:

Basia99
22-03-2004, 22:46
Pagin.Decyzja zapadła / dzięki Tobie/ APS 115 będzie naszym domem.
Finalizujemy temat z architektem. Pozdrawiam

Pagin
23-03-2004, 07:04
Witam,
Oj bedzie sie dzialo. Koparki, betoniarki, budowlancy i cala ta zadyma. Basia gratulacje decyzji. Nie musze oczywiscie pisac ze podjelas dobra decyzje :D . Masz pytania i watpliwosci to pisz, dzwon, przyjezdzaj. Z architekta wydus wszelkie soki uzgadniajac i precyzujac jak najwiecej zmian i ustalen, kazdy szczegol przed rozpoczeciem budowy (nie daj sie zwiesc ze "to sie zrobi pozniej", bo pozniej nie ma za wiele czasu i pojawiaja sie bledy). Zmiany te rozrysujcie i opiszcie, slowa szybko ulatuja.
Pozdrowienia dla Ciebie i Adama

Basia99
23-03-2004, 20:42
Dziękuję za Wsparcie :D Cieszę się,że w przyszłosci będę mogła liczyć na Twoją pomoc.Zabieramy się do roboty.Ale mamy pietra :roll:
Zmiany w projekcie robiłeś bespośrednio w Lublinie czy tylko uzgadniałeś,a resztą zajął się architekt u Ciebie?
Pozdrawiwmy Basia i Adam :wink:

Pagin
23-03-2004, 21:04
Witam,
Basia i Adam - zmiany w projekcie robil przyszly kierownik budowy w ramach adaptacji projektu do warunkow lokalnych i procesu uzyskania pozwolenia na budowe. Zmiany byly dokonywane po wczesniejszym uzyskaniu z Archi Projekt pisemnej zgody na ich dokonanie. Zgode na zmiany najlepiej uzyskac (lub uzgodnic) przed zakupem projektu. U mnie nie bylo zadnych problemow z uzyskaniem zgod. Kontakt z klientem w Archi Projekt prowadzi mily gosc - Adam Krzowski. Pozniej w trakcie budowy przyslal mi dodatkowe rysunki, ktorych nie ma w projekcie opisujace wymiary, ktore z projektu nie jest latwo uzyskac (rysunki dotyczyly poddasza). A stracha poczulem gdy nastepnego dnia miala wejsc ekipa na budowe
Pozdrowienia

jjaromir
11-12-2005, 23:06
Witam wszyskich.

Zwracam się do Pagina. Wyczytałem, że jesteś pszyszłym mieszkańcem Połchowa.
Osobiście zamierzam ruszyć z budową od wiosny 2006 i jestem na etapie załatwiania pozwolenia na budowę.
Poszukuję osoby do adaptacji mojego projektu i pomocy w załatwieniu wszystkich dokumentów.
Czy mógłbyś mi kogoś polecić.

Pozdrawiam

Jagoda6
10-11-2006, 18:25
Witam wszystkich forumowiczów. Pilnie poszukuję fotek z realizacji APS 115 archi projektu. Zastanawiam sie właśnie nad tym projektem. Bardzo proszę o kontakt wszystkich, którzy wybudowali ten dom.

Jagoda6
30-11-2006, 22:02
Kto wybudował APS 115... :D

Grzegorz777
05-02-2007, 11:53
TEN DOMEK JEST BARDZIO FAJNY, czy nikt nie zdecydował sie na projekt z Archiprojektu z Lublina???

Grzegorz777
07-02-2007, 08:35
Proszę o szybki kontakt osoby które zamierzaja bądź budują lub już mieszkaja w takim domku.Może ktoś też jest jeszcze niezdecydowany w wyborze projektu, proszę spojrzeć na stronę archi-projekt.com.pl

APS 105
07-02-2007, 21:43
Braliśmy go pod uwagę. Ostatecznie kupiliśmy APS 105P z powodu:pomieszczenia przy wiatrołapie i ukłau pokoi na poddaszu

blondi150
14-06-2007, 20:34
Bardzo się cieszę wże w końcu znalazłam kogoś kto buduje ten dom Ja będę budować się w Chotomowie koło Warszawy jeżeli możecie odezwijcie się bardzo
Wszyscy znaomi starszą mnie że to będzie drogi dom w budowie czy możecie wypowiedzieć się na ten temat
Pozdrawiam
Jeżeli możecie podajcie jakiś kontakt do siebie

Jagoda6
05-08-2007, 21:25
Witam. Buduję właśnie ten dom. Jestem na etapie zalewania stropów. Służę radami...

jolka708
08-12-2008, 23:42
Proszę o kontakt osoby, które rozpoczęły budowę domu APS 115 Będę wdzięczna za informacje o kosztach budowy i zdjęcia z realizacji. Dziekuje i Pozdrawiam. :lol:

Grzegorz4
19-12-2008, 09:44
Czy ktos buduje domek APS 115 ,poszukuje zdjec z realizacji tego projektu !

tomek1268
05-02-2009, 12:12
Mam zamiar budować dom według projektu APS 115. Chętnie wymienię się spostrzeżeniami. Tomek

tomek1268
05-02-2009, 13:15
Witam. Mam zamiar na wiosnę rozpocząć budowę domu według projektu APS 115. Chętnie wymienię się spostrzeżeniami związanymi z aranżacją wnętrza i budową tego domku. Dzięki :D

PITEREK49
09-03-2009, 19:35
ja wybudowałem aps 115 fajna chatka polecam

Boguslaw37
18-03-2009, 10:02
Witam wszystkich!
My też mocno zastanaiwamy się na dprojektem APS 115
Rozkładowo parter dla nas jest idealny, natomiast na górze brakuje trochę dla nas miejsca (potrzebujemy 4 w miarę duże pokoje)
Mam pytania do Pietrka49 :
1. Czy podwyższał ściankę kolankową?
2. Czy jest szansa obejrzenia gotowego domu APS 115?
Pozdrawiam
Bogusław

skresz
19-07-2010, 18:46
Witam my również ruszamy z tym projektem chodź zmiany sa dość duże

garaż na całą długość budynku (na przelot 2 bramy)
zlikwidowana spiżarnia
przeniesione kominy
piwnica nad częścią mieszkalną
strych nad garażem
na poddaszu, okna na strychu, 1 pokoju oraz łazience dachowe
zmieniony poziom między częścią mieszkalną a garażem
przeniesione drzwi z pokoju gościnnego do jadali
ściany z max-a 3w
i chyba tyle :p

Jak ktoś buduje proszę o kontakt

Pozdrawiam