PDA

Zobacz pełną wersję : Stelaż do sufitu podwieszanego



seba_x
22-09-2009, 17:14
Witam

Muszę sam wykonać sufit podwieszany , jak zdążyłem się już zorientować będę potrzebował profile CD i UD , nie bardzo wiem jak zacząć czy dać profile CD wzdłuż czy w poprzek wiązarów ? Od góry będę ocieplał ekofibrem czy lepiej zrobić kratownicę z profili CD ? (tzn. jeden nad drugim pod kątem 90') czy może pojedyńczo ? Profile UD muszą być na ścianie a w nie wsadzone CD ? Czy regipsa dać jedną warstwę czy może lepiej będzie dwie ?

http://img245.imageshack.us/img245/2764/zdjcie523.th.jpg (http://img245.imageshack.us/i/zdjcie523.jpg/)

Atomic
22-09-2009, 17:31
Witam
nie bardzo wiem jak zacząć czy dać profile CD wzdłuż czy w poprzek wiązarów ?
W poprzek


Od góry będę ocieplał ekofibrem czy lepiej zrobić kratownicę z profili CD ? (tzn. jeden nad drugim pod kątem 90') czy może pojedyńczo ?
Zdecydowanie kratownica. Ruszt podwóny krzyżowy.


Profile UD muszą być na ścianie a w nie wsadzone CD?
Tak dokładnie.
Profile montażowe wchodzą w środek profili przyściennych, a nośne opierają się na nich.


Czy regipsa dać jedną warstwę czy może lepiej będzie dwie?
Ja dałbym jedną warstwę, widać że pomieszczenie nie jest duże.

FlashBack
22-09-2009, 18:35
by cokolwiek doradzic potrzeba wiecej informacji inaczej podchodzimy do sprawy rutynowo, a to sie konczy jak sufity piczmana.
masa sufitu? ile obnizamy?" powierzchnia nie ma znaczenia no chyba ze to sufit 12mx12m.

seba_x
23-09-2009, 06:35
największe pomieszczenie o pow. 18m2 , sufit będzie obniżony o jakieś 15cm poniżej pasa dolnego wiązarów , myślałem o wieszakach ES ewentualnie wieszak kotwowy z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci grubego drutu (tu na forum widziałem zdjęcia jak sufit spadł na dół podczas docieplania)
A jak z taśmą ? czy ona ma być pod profilem UD ? czy częściowo na ścianie i pod kątem 90' na profilu UD ?
Masa sufitu to około 15kg/1m2 ocieplenia + masa samego stelaża z g-k.

plutek
23-09-2009, 07:09
Atomic

Zdecydowanie kratownica. Ruszt podwóny krzyżowy.

Dlaczego kratownica zdecydowanie?

Atomic
23-09-2009, 13:48
Dlaczego kratownica zdecydowanie?
Jest stabilniejszy i sztywniejszy dla większych pomieszczeń.
Takie jest moje zdanie, a nie jestem fachowcem w tej dziedzinie.

Rezi
23-09-2009, 18:00
Jest stabilniejszy i sztywniejszy dla większych pomieszczeń.
wręcz przeciwnie i to jest akurat jego zaleta,
lepiej przenosi naprężenia i jest mniej podatny na spękanie łączeń

FlashBack
23-09-2009, 18:22
uklad krzyzowy laczy wysoka obciazalnosc z elastycznosci konstrukcji. "spekania" nie maja tu nic do rzeczy.

seba_x
24-09-2009, 06:51
jak można zabezpieczyć łącznik krzyżowy 60/60 przed wypięciem ? czytałem że lubią się wypinać .

Atomic
24-09-2009, 13:53
Można skręcić łącznik krzyżowy z profilem, ale nie jest to zalecane.
Najbezpieczniej kupować elementy znanych producentów.
U siebie montowałem łączniki i profile Lafarge - trzymają jak cholera.
Należy uważać szczególnie na profile CD - te tanie robione są z cieńszej blachy.

FlashBack
24-09-2009, 18:27
jak można zabezpieczyć łącznik krzyżowy 60/60 przed wypięciem ? czytałem że lubią się wypinać .
ale ciekawostka i na czym to wypiecie polega?.

FlashBack
24-09-2009, 18:29
Można skręcić łącznik krzyżowy z profilem, ale nie jest to zalecane.

nie kapuje. mozna jasniej.

Rezi
24-09-2009, 19:54
jak można zabezpieczyć łącznik krzyżowy 60/60 przed wypięciem ? czytałem że lubią się wypinać .
ale ciekawostka i na czym to wypiecie polega?.
FlashBack myślisz o jednopoziomowym seba pyta zapewne o krzyżowy 2 poziomowy

wypięcie jest możliwe przy krzyżowym dwupoziomowym - należy wpiąć profil bez rozginania boków CD i stosować profile z blachy 55 zamiast 50 lu 45.
przy krzyżowym jednostronnym lub dwustronnym nie ma możliwości wypięcia się łącznika
ale za cholerę nie wiem jak to skręcić ?

FlashBack
24-09-2009, 20:25
jak można zabezpieczyć łącznik krzyżowy 60/60 przed wypięciem ? czytałem że lubią się wypinać .
ale ciekawostka i na czym to wypiecie polega?.
FlashBack myślisz o jednopoziomowym seba pyta zapewne o krzyżowy 2 poziomowy

wypięcie jest możliwe przy krzyżowym dwupoziomowym - należy wpiąć profil bez rozginania boków CD i stosować profile z blachy 55 zamiast 50 lu 45.
przy krzyżowym jednostronnym lub dwustronnym nie ma możliwości wypięcia się łącznika
ale za cholerę nie wiem jak to skręcić ?
o niczym nie mysle. ten lacznik ma podwojne zadanie i dlatego nie skreca sie go z profilem.

siggi&alka
24-09-2009, 21:05
Nie skręca sie i się nie ma prawa wypiąć. Normy mówią o 0,6mm grubosci profili.

Atomic
25-09-2009, 04:37
Można skręcić łącznik krzyżowy z profilem, ale nie jest to zalecane.

nie kapuje. mozna jasniej.
Mówię o łączniku krzyżowym dla rusztu dwupoziomowego.
Powtarzam to samo co:

Nie skręca sie i się nie ma prawa wypiąć.
Zdarzyło mi się kilka razy, ale dla tego, że troszkę pogiąłem profil w miejscu łączenia.

seba_x
25-09-2009, 06:47
Nie skręca sie i się nie ma prawa wypiąć. Normy mówią o 0,6mm grubosci profili.

:cry: profile kupiłem w liroju , blacha grubości około 0.5mm (może ciut mniej) , sprawdziłem na sucho łącznik krzyżowy , w sumie trzyma się na miejscu ale ma dość spory luz (lewo prawo) , lekkie ściśnięcie profila CD powinno uniemożliwić mu te ruchy.