PDA

Zobacz pełną wersję : co się stanie, gdy podkład pod parkiet jest zbyt słaby?



bisia
22-09-2009, 20:41
No właśnie - jak w temacie - okazało się, że warstwę wyrównującą pod parkiet moi "fachmani" zrobili zbyt słabą zaprawą (przeznaczoną pod płytki ceramiczne). I co teraz?
Co się stanie, jeśli jednak na to położymy parkiet (a ściślej deskę trójwarstwową), przyklejając to do tego podłoża?
Czy można to podłoże jakoś teraz wzmocnić? Dodam, że poziomy już mam ustalone na równo z płytkami w innych pomieszczeniach, więc podnoszenie o kolejne milimetry nie jest mile widziane.

janzar
22-09-2009, 21:08
okazało się, że warstwę wyrównującą pod parkiet moi "fachmani" zrobili zbyt słabą zaprawą (przeznaczoną pod płytki ceramiczne). I co teraz?
Co się stanie, jeśli jednak na to położymy parkiet (a ściślej deskę trójwarstwową), przyklejając to do tego podłoża?
Czy można to podłoże jakoś teraz wzmocnić? Dodam, że poziomy już mam ustalone na równo z płytkami w innych pomieszczeniach, więc podnoszenie o kolejne milimetry nie jest mile widziane.[/quote]

witam niech zgadnę
wykonano jastrych na drobnym piasku ,dodano tylko 1,5
worka cementu bez włókien polipropylenowych
tłumacząc że pod płytki to wystarczy czyli miało być tanio

pytanie co się stanie - poprostu podłoże jest nie nośne i za słabe i parkieciarz nie może nawet zacząć na tym kleić parkietu
wcześnie należy zmierzyć wilgotność podłoża nie może być wyższa niż 2%


A OTO FRAGMENT KORESPONDENCJI Z PEWNĄ CZŁONKINIĄ NASZEGO FORUM ,KTÓRA MIAŁA PODOBNY PROBLEM

MOJA ODPOWIEDŻ JEST NA KOŃCU


Rozmawiałam jakieś 2 tygodnie temu z Panem telefonicznie o wykonaniu złej wylewki, która obecnie się kruszy i pyli.
Tak jak mi Pan radził powierzchnię 0,5x0,5 m dwa razy posmarowałam UNI-GRUNTEM i zrobiłam próbę pull-off. Płytkę podważyłam i tylko trochę podłoża złapało. Zareklamowałam tą posadzkę, wykonawca za radą kierownika budowy zobowiązał się do wzmocnienia tej wylewki.
Tylko że zastrzegliśmy sobie że to my wybierzemy środek do wzmocnienia tej wylewki (bałam się że wykonawca pójdzie po najmniejszej linii oporów i wybierze najtańszy, zwykły środek).
I tu mam ogromną prośbę do Pana - napewno zna Pan dobry środek. Ja czytałam w internecie że dobry jest produkt z Mapei - Prosfas. Ale czy sprawdzony?? Może mi Pan polecić sprawdzony środek, który głęboko penetruje i wzmacnia wylewki??
Pozdarwiam ..







Mapei - Prosfas
http://www.mapei.pl/

ten produkt wydaje się wlaściwy lub

http://ardex.pl/produkty/produkty-a-z/przygotowanie-podloza/ardex-ep-2000.html

pozdrawiam Jan Zaremba

odaro
22-09-2009, 21:54
witam niech zgadnę
wykonano jastrych na drobnym piasku ,dodano tylko 1,5
worka cementu bez włókien polipropylenowych
tłumacząc że pod płytki to wystarczy czyli miało być tanio


[/size]

A kiedy piasek jest zbyt drobny?

Ile cementu powinno iść na wylewki pod parkiet

22-09-2009, 22:44
... Co się stanie, jeśli jednak na to położymy parkiet (a ściślej deskę trójwarstwową), przyklejając to do tego podłoża? ...
może odparzyc parkiet wraz z klejem
/może, choc nie musi /