PDA

Zobacz pełną wersję : Szumiące kaloryfery!



trebot
22-09-2009, 21:25
Witam!
Mam następujący problem z kaloryferami, a mianowicie w pierwszym sezonie grzewczym kaloryfery były zamontowane tylko na parterze. Teraz zostały zamontowane również na poddaszu i zaczął się szum przelewanej wody (słyszalny) kaloryfery odpowietrzone instalacja zamknięta z naczyniem przeponowym w kotłowni. Na parterze nie ma tego efektu natomiast na poddaszu słychać. Jak to wyeliminować?

22-09-2009, 22:50
... kaloryfery odpowietrzone ...
podejrzewam, ze niedokładnie

CityMatic
23-09-2009, 05:54
Witam!
Mam następujący problem z kaloryferami, a mianowicie w pierwszym sezonie grzewczym kaloryfery były zamontowane tylko na parterze. Teraz zostały zamontowane również na poddaszu i zaczął się szum przelewanej wody (słyszalny) kaloryfery odpowietrzone instalacja zamknięta z naczyniem przeponowym w kotłowni. Na parterze nie ma tego efektu natomiast na poddaszu słychać. Jak to wyeliminować?

Spróbuj zlokalizować miejsca w których szumi-być może zorientujesz sie jaka jest przyczyna inna niż odpowietrzenie.......
Ale wydaje sie ze nie jest dobrze odpowietrzone :cry:

lbryndal
23-09-2009, 06:17
u mnie jest szum jak dochodzi temperatura w kaloryferze do tej zadanej na głowicy termostatycznej

temperatura wzrasta i głowica stopniowo odcina dopływ i tym samym element zamykający burzy przepływ i powoduje szum

jak odkręcę na maxa to jest cisza

Szef23
23-09-2009, 09:57
Sprawdz ustawienie kryz w zaworach
Jesli za zbyt male to one tak szumia