PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kable z Allegro sa "pewne" ?



szczukot
23-09-2009, 11:22
Witam
Jak wiele osob zamierzam kupic troche kabla YKY 5x10 do przylacza. No i w marketach budowlanych, koszt takiego kabla to jakies 25 zl. W hurtowni mozna kupic za okolo 20 zl. Najtaniej przez internet za jakies 15 zl. A na Allegro nawet za 12 zl !
Czy te kable z Allegro sa naprawde takie jak powinny ? Czy nie sa to jakies kable drugiego gatunku czy cos w tym stylu ?
Czasami tez jest napisane, ze to kabel gatunku 0332 czy jakos tak - co to znaczy ?

Fantom

zbigmor
23-09-2009, 11:35
Witam
Jak wiele osob zamierzam kupic troche kabla YKY 5x10 do przylacza. No i w marketach budowlanych, koszt takiego kabla to jakies 25 zl. W hurtowni mozna kupic za okolo 20 zl. Najtaniej przez internet za jakies 15 zl. A na Allegro nawet za 12 zl !
Czy te kable z Allegro sa naprawde takie jak powinny ? Czy nie sa to jakies kable drugiego gatunku czy cos w tym stylu ?
Czasami tez jest napisane, ze to kabel gatunku 0332 czy jakos tak - co to znaczy ?

Fantom


Dlaczego uważasz, że allegro to jakiś odseparowany rynek? Jakość produktu nie określa miejsce jego sprzedaży. Generalnie i w hurtowniach i na aukcjach oraz w sklepach internetowych można kupić te same produkty.

szczukot
23-09-2009, 11:38
Witam
Jak wiele osob zamierzam kupic troche kabla YKY 5x10 do przylacza. No i w marketach budowlanych, koszt takiego kabla to jakies 25 zl. W hurtowni mozna kupic za okolo 20 zl. Najtaniej przez internet za jakies 15 zl. A na Allegro nawet za 12 zl !
Czy te kable z Allegro sa naprawde takie jak powinny ? Czy nie sa to jakies kable drugiego gatunku czy cos w tym stylu ?
Czasami tez jest napisane, ze to kabel gatunku 0332 czy jakos tak - co to znaczy ?

Fantom


Dlaczego uważasz, że allegro to jakiś odseparowany rynek? Jakość produktu nie określa miejsce jego sprzedaży. Generalnie i w hurtowniach i na aukcjach oraz w sklepach internetowych można kupić te same produkty.

Ja nic nie uwazam. Wlasneie sie zastanawiam nad roznicami cen. A Allegro od dawno nei nalezy do najtanszych (czesto jest jednym z najdrozszych miejsc w sieci). Zastanawia mnie wiec tak niska cena na ten produkt.

Fantom
ps. Co oznacza ten symbol gatunku 0332

Jarek.P
23-09-2009, 11:51
Witam
Jak wiele osob zamierzam kupic troche kabla YKY 5x10 do przylacza. No i w marketach budowlanych, koszt takiego kabla to jakies 25 zl. W hurtowni mozna kupic za okolo 20 zl. Najtaniej przez internet za jakies 15 zl. A na Allegro nawet za 12 zl !
Czy te kable z Allegro sa naprawde takie jak powinny ? Czy nie sa to jakies kable drugiego gatunku czy cos w tym stylu ?
Czasami tez jest napisane, ze to kabel gatunku 0332 czy jakos tak - co to znaczy ?

Fantom

Kupiłem (YKY 5x10, jeszcze po 12,99), nie żałuję, kabel jak kabel.
Jedyna różnica jaką zauważyłem: robiąc RBTkę, chciałem kupić w Castoramie przepust na kabel. Ponieważ nie pamiętałem zewnętrznej średnicy tego kabla, sprawdziłem YKY 5x10 sprzedawany w castoramie i taki przepust kupiłem. Na budowie okazało się jednak, że ten allegrowy kabel jest kilka milimetrów (2-3) grubszy...

J.

robertsz
23-09-2009, 12:12
...Jakość produktu nie określa miejsce jego sprzedaży. Generalnie i w hurtowniach i na aukcjach oraz w sklepach internetowych można kupić te same produkty.
Dokładnie TAK.

Na Allegro wystawia się hurtownia MESKON z Katowic.
Ja akurat trafiłem do nich przez Allegro, teraz biorę od nich kabelki bezpośrednio w hurtowni.
Ich towar jest nienaganny więc możesz śmiało brać.

Ten symbol kabla o który pytasz, nie znam takiego... Czy możesz wstawić link do tej aukcji?

Było już wiele postów o tajemniczych stratach energii na upływności przez izolację, stąd rada NIE OSZCZĘDZAJ NA KABLU ZASILAJĄCYM. Kupuj kabel znanego producenta.

bst
23-09-2009, 12:18
Niska cena na allegro jest spowodowana tym, ze cena, jaka widzisz np w markecie budowlanym, albo w cenniku na stronie producenta (czyli np wlasnie ok. 25zl za m dla YKY 5x10) to cena katalogowa.
Taka sama cene poda Ci tez np. (wiekszosc) elektrykow wykonujacych Ci przylacze.
Natomiast upusty w hurtowniach na kable dochodza do 70-80% cen.
Dlatego mozna znalezc w.w. kabel w cenie 13-17zl i to markowego producenta (np telefonica).
Ja wszystkie 'nietypowe' kable (czyli wlasnie 5x10, 5x2.5, 5x4, 5x2.5 itp) kupilem na allegro u jednego hutrownika, w takim obmiarze jaki potrzebowalem. Dostalem kurierem pod nos.
Mozna tez sprobowac w hurtowni powiedziec, ze 'a w internecie maja taniej' ale w wiekszosci wypadkow rozkladaja rece, bo ilosc kabla jaka sie chce kupic jest dla nich mikroskopijna. Ale ponoc czasami przechodzi, mi wtedy gdy szukalem kabli sie nie udalo. Natomiast cene na osprzet dostalem najnizsza w hurtowni GRODNO.

rusek007
23-09-2009, 12:19
...Jakość produktu nie określa miejsce jego sprzedaży. Generalnie i w hurtowniach i na aukcjach oraz w sklepach internetowych można kupić te same produkty.
Dokładnie TAK.

Na Allegro wystawia się hurtownia MESKON z Katowic.
Ja akurat trafiłem do nich przez Allegro, teraz biorę od nich kabelki bezpośrednio w hurtowni.
Ich towar jest nienaganny więc możesz śmiało brać.

Ten symbol kabla o który pytasz, nie znam takiego... Czy możesz wstawić link do tej aukcji?

Było już wiele postów o tajemniczych stratach energii na upływności przez izolację, stąd rada NIE OSZCZĘDZAJ NA KABLU ZASILAJĄCYM. Kupuj kabel znanego producenta.



No bez jaj, jak ma znak bezpieczeństwa, to nie ma prawa być żadnej upływności, ponadto w takim przypadku byłby niebezpiecznym.
Oczywiście mówimy o izolacji nieuszkodzonej.

daggulka
23-09-2009, 12:29
pytanko mam takie .... czy porównywał ktoś wagę kabli zakupionych na allegro (no name) a kabli ze sklepu? ważył ktoś jedne i drugie?

rusek007
23-09-2009, 13:06
kable to kupuje się na metry, a nie kilogramy :lol:

pablitoo
23-09-2009, 13:18
pytanko mam takie .... czy porównywał ktoś wagę kabli zakupionych na allegro (no name) a kabli ze sklepu? ważył ktoś jedne i drugie?

Wnosisz że sprzedawcy z Allegro "odchudzają" kable z miedzi ?? 8)

daggulka
23-09-2009, 13:53
pytanko mam takie .... czy porównywał ktoś wagę kabli zakupionych na allegro (no name) a kabli ze sklepu? ważył ktoś jedne i drugie?

Wnosisz że sprzedawcy z Allegro "odchudzają" kable z miedzi ?? 8)

czasem się zdarza "jazda po przekrojach" :wink:

rusek007
23-09-2009, 13:58
No i :lol: ilość miedzi w miedzi. :D

Heniek
23-09-2009, 15:10
Daggulka
Coś w tym jest. Kilka danych: od 0,16kg/m do 0,205kg/m
Takie masy podają sprzedający. Może chodzi o grubość izolacji, jej rodzaj.

daggulka
23-09-2009, 16:53
Daggulka
Coś w tym jest. Kilka danych: od 0,16kg/m do 0,205kg/m
Takie masy podają sprzedający. Może chodzi o grubość izolacji, jej rodzaj.

podejrzewam, że na izolacji to oni akurat nie oszczędzają :roll: :wink:

BOHO
23-09-2009, 17:17
Niska cena na allegro jest spowodowana tym, ze cena, jaka widzisz np w markecie budowlanym, albo w cenniku na stronie producenta (czyli np wlasnie ok. 25zl za m dla YKY 5x10) to cena katalogowa.
Taka sama cene poda Ci tez np. (wiekszosc) elektrykow wykonujacych Ci przylacze.
Natomiast upusty w hurtowniach na kable dochodza do 70-80% cen.
.

70-80% ????????????? jesteś pewien ? :o

anetabo
23-09-2009, 18:01
...
Natomiast upusty w hurtowniach na kable dochodza do 70-80% cen.
.

70-80% ????????????? jesteś pewien ? :o

Potwierdzam takie rabaty na kable.

robertsz
23-09-2009, 18:03
No bez jaj, jak ma znak bezpieczeństwa, to nie ma prawa być żadnej upływności, ponadto w takim przypadku byłby niebezpiecznym.
Oczywiście mówimy o izolacji nieuszkodzonej.
Zrób zdjęcie, wklej i pokaż wszystkim jak wygląda ZNAK BEZPIECZEŃSTWA na kablu. Bo ja nie wiem o jakim znaku piszesz.

rusek007
24-09-2009, 11:37
Prosisz i masz:

http://www.domenergooszczedny.org/files/image/CE.jpg

oraz jeszcze taki się zdarza:

http://www.zofia.pl/znaki_pliki/image023.jpg

robertsz
24-09-2009, 13:09
Znaki to ja znam, pokaż je na kablu. Ja ich tam nie spotkałem.

raffran
24-09-2009, 13:23
Sprawdzilem na kablu YDY jest napis "znak bezpieczenstwa B", a na innym kablu, tym razem ziemnym jest ten pierwswzy znak.

szdar77
24-09-2009, 13:27
głowy bym sobie nie dał uciąc ca do symboliki kabla YKY 5x10 ale wydaje mi sie że taki kabel w castoramie widziałem po niecałe 17zlociszy ale moge sie mylic

rusek007
24-09-2009, 15:49
Znaki to ja znam, pokaż je na kablu. Ja ich tam nie spotkałem.
A prosie bardzo:
Pierwszy lepszy przewodzik jaki był pod ręką.

http://szakal.olsz.pl/img/znakb.jpg

robertsz
24-09-2009, 19:30
Zwracam Ci honor w kwestii oznakowań.
Jednak jeśli jesteś elektrykiem to wiesz że ten znak ma się nijak do upływności przewodów... hasło przewodnie => (obowiązkowy) pomiar rezystancji izolacji.

Niemniej jednak, nadal polecam autorowi wątku zdrowe podejście do zakupu przewodu(ów). To ma służyć kilkadziesiąt lat.

raffran
24-09-2009, 19:41
Nie uwazam zeby kable sprzedawane na Allegro byly gorsze od tych w tradycyjnych sklepach czy hurtowniach. Takie rzeczy na Allegro sprzedaja czesto sami producenci, albo hurtownicy wiec miejsce gdzie sie go kupi nie ma raczej znaczenia. A fakt ze jest spro tanszy od tego jaki mozemy kupic w tradycyjnym miejscu to jest innna sprawa. Dotyczy to zreszta nie tylko kabli i nie tylko Allegro. Co wcale nie znaczy ze mozna przestrac byc czujnym, oczywiscie trzeba zachowac zdrowe podejscie jak to zauwazyl robertsz

Lenart
24-09-2009, 19:48
właśnie elektryk robi instalację
kable kupiłem na Allegro
elektryk mówi że są OK, znanego polskiego producenta.

ChłopZmazur
27-03-2013, 13:29
Ja też kupiłem kable 3x1,5 oraz 3 2,5 przez internet. Taniej o 50 zł na krążku.
W hurtowni właścicielka powiedziała że marża na kable dochodziła do 60% /w hurtowni a co dopiero w zwykłych sklepach/.

Obecnie sklepy w tym polecane Grodno oferują kabel 5x10 za ok 20-21 zł/mb, w necie od 15 do 17 zł/mb

Na allegro są dostępne kable ziemne 5x10 o różnej wadze od 0.75 kg/mb do 1,26 kg/mb - skąd taka różnica ?

robertsz
30-03-2013, 21:04
Z ciekawości przejrzałem sobie katalogi polskich producentów przewodów i różnie w nich podają.

Miedź ma raczej stałą gęstość, przekrój i co za tym idzie ciężar.
Może to wynikać z innego tworzywa stosowanego na izolację przewodu.

fenix2
31-03-2013, 13:03
Witam
Jak wiele osob zamierzam kupic troche kabla YKY 5x10 do przylacza. No i w marketach budowlanych, koszt takiego kabla to jakies 25 zl. W hurtowni mozna kupic za okolo 20 zl. Najtaniej przez internet za jakies 15 zl. A na Allegro nawet za 12 zl !
Czy te kable z Allegro sa naprawde takie jak powinny ? Czy nie sa to jakies kable drugiego gatunku czy cos w tym stylu ?
Czasami tez jest napisane, ze to kabel gatunku 0332 czy jakos tak - co to znaczy ?

Fantom

Zależy jakiej firmy kupisz. Jeżeli to będzie kabel polskiego producenta czy sprawdzona marka to będzie OK. Jak kupowałem i jeśli nie widzę różnicy to po co przepłacać.

fighter1983
31-03-2013, 15:24
z tym znakowaniem CE to dobry numer jest... wreszcie jakis pozyteczny artykul znalazlem w muratorze... w szoku lekko jestem, ale pomyslowe te chlopaki z dalekiej Azji..
http://www.muratorplus.pl/biznes/wiesci-z-rynku/uwaga-na-buble-kiedy-znak-ce-oznacza-china-export_68654.html

ChłopZmazur
03-04-2013, 07:07
Dostałem kabel z alledrogo. Wyjaśniła się rozbieżność ich masy. Różni sprzedawcy podają masę od 0,77 do 1,2 kg/mb
Kupiłem od tego co miał najcięższy kabel. Skoro miedź taka sama to pewnie izolacja porządniejsza - myślałem.
Zdziwienie było po zważeniu kabla.
Równe 10 kg / 12 mb czyli wychodzi 0,83 kg/mb