PDA

Zobacz pełną wersję : studzienka z syfonem



tadwoj
23-09-2009, 10:34
Muszę zrobić odprowadzenie deszczówki z rynny do dołu chłonnego i spotkałem się z tym, że trzeba zrobić studzienkę z syfonem , taką pośrednią między dołem a rynną spustową. Ponieważ mieszkam blisko sosen , dlatego w rynnach mam pełno igliwia które ciągle utrudnia spływ wody.Jestem za taką studzienką, ale narysujcie mi jak ten syfon ma wyglądać? Ja mam teren piaszczysty i zastanawiam się czy rura drenarska taka perforowana nie straci tej wody na długości 15m. Może ten dół z beczką perforowaną wcale nie jest potrzebny.

tadwoj
25-09-2009, 05:22
Czyżby nikt nie robił takiej studzienki? :o

ANSEXXX
25-09-2009, 07:22
częsciowo straci lecz przy obfitych opadach nie ma takiej opcji odnośnie samego zrobienia syfonu musisz jak napisałes zrobić beczkę z rewizorem abys mogł czyścić igliwie < doprowadzenie drenażowej rury do beczki w bliskim odcinku od pierwotnego spustu rury nastepnie przy wyjściu dalszego odcinka zastosuj filtr z siatki o drobnych oczkach po to aby zatrzymać igliwie _pozdrawiam

franzkru
25-09-2009, 08:53
Muszę zrobić odprowadzenie deszczówki z rynny do dołu chłonnego i spotkałem się z tym, że trzeba zrobić studzienkę z syfonem , taką pośrednią między dołem a rynną spustową. Ponieważ mieszkam blisko sosen , dlatego w rynnach mam pełno igliwia które ciągle utrudnia spływ wody.Jestem za taką studzienką, ale narysujcie mi jak ten syfon ma wyglądać? Ja mam teren piaszczysty i zastanawiam się czy rura drenarska taka perforowana nie straci tej wody na długości 15m. Może ten dół z beczką perforowaną wcale nie jest potrzebny.

Najlepiej jak bys zamontowała sitka na dole kazdej rynny. Ja mam takie cos w kształcie buta (i tak to się też nazywa).

http://aquer.eu/foto/BUT.jpg