PDA

Zobacz pełną wersję : umowa - zlecenie: pytania laika



JANINKI-AMORKI82
23-09-2009, 14:19
już nie ważne :-D

Nefer
23-09-2009, 14:22
...

JANINKI-AMORKI82
23-09-2009, 14:35
Nefer - jesteś wspaniała!


rozumiem, że mnie nie interesują już te dodatkowe zusy i podatki bo to opłaca "pracodawca", a ja dostaję po prostu kwotę po tych wszystkich potrąceniach?

Nefer
23-09-2009, 14:36
Tak, Ty dostajesz kwotę "do wypłaty".

JANINKI-AMORKI82
23-09-2009, 14:48
ok - wielkie dzięki.

Nefer
23-09-2009, 14:49
Nie ma sprawy :)

Renia
26-09-2009, 22:44
rozumiem, że mnie nie interesują już te dodatkowe zusy i podatki bo to opłaca "pracodawca", a ja dostaję po prostu kwotę po tych wszystkich potrąceniach?
a to ma byc ozusowana ta umowa ?
bo jak tak, to inne liczenie ....
a stawka podatku 19 % czy 18 % :roll:

JANINKI-AMORKI82
27-09-2009, 07:35
Renia no to mi ćwieka zabiłaś. A może być jakaś "nieozusowana" umowa?
rozwiń proszę myśl bo ja totalnie tego nie kumam ;-).

Renia
03-10-2009, 17:59
może byc czasem nieozusowana

- jak ktos nawiązuje umowę-zlecenie w innej firmie (nie w swojej, w której jest zatrudniony na umowe o pracę, gdzie ma przynajmniej minimalną krajową płacę) to nie trzeba od niej płacic skladek ZUS

- jak ktoś nawiązuje umowe-zlecenie w innej firmie (a w swojej pracy ma niższa płace niz minimalna krajowa) to trzeba płacic od niej ZUS

- jak ktos nawiązuje umowę-zlecenie w swojej firmie, w której tez ma umowę o prace, to trzeba od niej odprowadzic ZUS

- jak ktos ma tylko i wyłacznie umowe-zlecenie i nigdzie indziej nie ma innej umowy, to trzeba płacis ZUS

- jak ktos ma status emeryta/rencisty i nawiązuje umowe-zlecenie to trzeba od niej placic ZUS

- jak ktos ma status emeryta/rencisty i jest zatrudniony gdzieś na umowie o pracę, to w innej firmie nawiązując umowe-zlecenie nie trzeba jej ZUS-owac

- jak ktos ma status studenta/ucznia i ma umowe -zlecenie - nie trzeba jej ZUS-owac


jest mnóstwo różnych przypadków ..... (w niektórych przypadkach ZUS-y są dobrowolne, w niektórych obligatoryjne), ale nie mam czasu teraz by szczegóły pisac ...

Ja dużo osób na umowę-zlecenie zatrudniam, bo to dla nich z reguly jest dodatkowa praca np. po poludniu, ale ci, którzy nie pracuja nigdzie maja płacone ZUS-y, tylko studentom nic nie płacę.
Ale teraz mam dobra główna ksiegową, ona zna kazdy przypadek, więc przestałam sie tym wreszcie interesowac.