PDA

Zobacz pełną wersję : tynkowanie otworów przyokiennych



chrobry
23-09-2009, 17:53
WItam !

Ekipa od tynów cem-wap chce otwory wokół okien nie tynkować tylko wykończyć płytą gips katron. Czy to dobre rozwiązanie czy nie godzić się na to ?

daggulka
23-09-2009, 18:26
no tak .... przy tynkowaniu za dużo roboty, co?
narożniki trza obsadzić .... okna poobklejać .... :roll:

bladyy78
23-09-2009, 18:31
Dagulka niestety przy tynkowaniu otworów okiennych jest troszkę roboty ja do tego nie miałem nerwów i też obrobiłem otwory płytami. Jednak wprawionym tynkarzom pewnie otynkowanie otworów idzie szybko mi to zajmowała bardzo długo dlatego mam tak a nie inaczej. Jednak jak bym płacił to bym żądał tynkowania.

FlashBack
23-09-2009, 19:00
prosze tynowac calosc to tyle you.

daggulka
23-09-2009, 19:12
bladyy78 ... wiem, że przy tynkowaniu otworów okiennych jest więcej roboty.... dlatego też przeważnie nie odliczane są te otwory od metrażu przy kosztach robocizny (no chyba że jakieś dupne okno :roll: )

do autora .... ja bym kazała wytynkować....

edde
23-09-2009, 19:45
ja też
zresztą nie było u mnie nawet tematu czy tynkować czy oklejać, niechby spróbowali zapytać...

Wirecki
23-09-2009, 20:15
U mnie też chcieli zostawić 3 dość nietypowe okna na jednej ścianie. Twierdzili, że krzywo wymurowane i za dużo tynku miało pójść na wyprostowanie, i że lepiej zrobić płytą potem (oni? - Nieeeeee... )Oczywiście to tylko wymówka. Ściana ostatecznie tynkowana, wnęki obrobione, wszystko gra...

tacim
23-09-2009, 21:06
nech tynkują i nie ściemniają mi tak słupy pytali czy tynk czy GK :)

tacim
23-09-2009, 21:06
nech tynkują i nie ściemniają mi tak słupy pytali czy tynk czy GK :)

piwopijca
24-09-2009, 06:04
Ja mam obrobione GK wszystkie okna pionowe, ale ze wzgledu na tasme uszczelniajaca illbruck'a od ktorej tynk c-w moglby sie odrywac lub pekac.
Tynkarze powiedzieli mi, ze woleliby otynkowac bo bylo by wszystko identycznie a tak bede musial gruntem z piaskiem zaciagac GK-no ale sa tynkarze i "tynkarze"

Pzdr.

gonzo93
24-09-2009, 07:27
Pewnie, że najprościej jest tynkować prostą ścianę bez drzwi i okien, tylko ile takich ścian jest.....
U mnie glify (czyli ten oczodół okienny) były tynkowane tynkiem gipsowym z agregatu. Niestety jest to trudny element i możliwe jest zrobienie masy błędów np:
- krzywe (niepionowe i niepoziome obsadzenie narożników;
- zarysowanie narożników packą (zniszczenie ocynku) i wyłażenie w następstwie rdzy - (może plastikowe narożniki są lepsze);
- wykonanie powierzchni glifu nie pod kątem prostym w stosunku do płaszczyzny ściany, co w następstwie daje mniejszą szerokość bliżej okna niż przy płaszczyźnie ściany;
- zbyt grube lub zbyt cienkie zatynkowanie ramy okiennej;
- wytynkowanie glifu na innych wysokościach przy każdym oknie;
-...

Wirecki
24-09-2009, 14:42
... ze wzgledu na tasme uszczelniajaca illbruck'a od ktorej tynk c-w moglby sie odrywac lub pekac. TAŚMY. Masz też na zewnątrz? Jak je ułożyć przy ocieplaniu styropianem? Wywinąć na mur?

tynkarz-kraków
24-09-2009, 19:19
Ja zawsze tynkuje glify.Zeby nie wybrudzic okna stosuje sie obecnie listwy przyokienne,ani odrobinka tynku nie znajdzie sie na oknie i ladnie wyglada do tego.Pozdrawiam

arycz
24-09-2009, 19:22
Najlepiej i najbespieczniej jest dać profile przyokienne (apulastry),wtedy jest pewność że wyjdzie dobrze.

hojnorek
25-09-2009, 09:29
no u mnie też tak robią. przy oknie taka listwa plastikowa a na rogu narożnik alu

Malobert
25-09-2009, 09:58
no u mnie też tak robią. przy oknie taka listwa plastikowa a na rogu narożnik alu

narożnik alu - to akurat chyba do tynku gipsowego

hojnorek
25-09-2009, 10:11
no to jakiś inny nieplastikowy :) -stal??

gonzo93
25-09-2009, 12:50
Najlepiej i najbespieczniej jest dać profile przyokienne (apulastry),wtedy jest pewność że wyjdzie dobrze.
Wszystko pięknie, tylko, że te listwy są tylko białe. A co jak ktoś ma okna okleinowane i planuje kolorową ścianę?? biała kreska pomiędzy.... :-?

Wirecki
25-09-2009, 13:08
biała kreska pomiędzy.... :-? Nie.... no w sumie masz rację.... lepiej żeby pękało :)

irreality
25-09-2009, 15:55
Też mam te profile przyokienne, tynki gipsowe i okna PCV w ciemnej okleinie.

Listwy zostały pociągnięte akrylem (na styku listwa/tynk) i normalnie pomalowane. Nie ma białej kreski.