PDA

Zobacz pełną wersję : Klejenie płytek na farbę akrylową



toomas
23-09-2009, 19:00
Witam.
Czy na powierzchnię pomalowaną farbą akrylową (śnieżka fasadowa) można przykleić płytki czy trzeba by tą farbę jakoś usunąć?

Kris2222
23-09-2009, 20:18
zależy jak długo te płytki mają być przyklejone , jak parę lat to musisz farbę usunąć

RURKA
04-10-2009, 16:26
:-) jak dla siebie bym usunął jak dla "ulubionego " sąsiada farbę bym zostawił :-)

P.S.
Zdzieraj ze sciany albo będziesz zdzierał z płytek :-)

misha81
04-10-2009, 18:26
Mam podobne pytanie więc podłączę się pod wątek.

Remontuję łazienkę - jestem po skuwaniu starych kafli, kleju i tynków i teraz zamierzam przyklejać płyty g-k. Na dwóch ścianach betonowych od wysokości ok. 2 m. do sufitu mam bardzo cienki tynk pokryty farbą (ze 3-4 warstwy). Tynk i farbę ciężko skuć - odchodzi po kawałeczku. Czy mogę to tak zostawić, zagruntować i kleić płyty?

RURKA
05-10-2009, 06:15
hm. tak powaznie generalnie można.
jesli jest to powierzchnie nie chłonna są odpowiedznie grunty który stosuje się na powierzchnie typu płutki farba olejna itp.
najlepiej byłoby zdrapać dla własnego bezpieczeństwa. jełśi powierzchnie chłonna oczywiście odpowiednie grunt, kóry wzmocni podłoże. na chłonne polecam ceresitu ct 17 a niechłonne tez ceresitu ale chyba CN94 jesli dobrze pamiętam - taki niebieski gęsty grunt.