PDA

Zobacz pełną wersję : schody strychowe nie mieszczą się między jętki , co robić ?



pawelurb
24-09-2009, 11:24
myślałem że bedzie to pasowało , że zmieszczą się miedzy jętkami, za ciasno po jakies 3 cm na stronę , schody kupione , nie wiem co zrobić, zamontuję pod jętkami to obniży mi się poziom płyt i bede musiał robić jakiś uskok na suficie, ( reszta płyt KG już zamontowana, pozostał tylko ten fragment koło schodów ) nie wiem czy mozna zestrugać jętki żeby sie zmieściło , pomyślałem tez żeby je może troche rozepchać na siłę ( nie wiem czy się da ) . .. co radzicie ?

perm
24-09-2009, 11:40
3 cm bez problemu. z drugiej strony każdej jętki musi jednak być wzmocnienie i to dużo dłuzsze niż planowana długość wcięcia. Wysokość jętki, grubość 5 cm każdego wzmocnienia wystarczy w zupełności. Jak dasz nową jętkę obok starej to starą możesz po prostu wyciąć. Dla pewności skonsultuj to z kerbudem.

Jeszcze jedna rzecz, kiedyś widziałem zastosowane w takiej sytuacji wzmocnienie ze stalowych kątowników przymocowane do jętek. Jak masz kierbuda to będzie wiedział co i jak.

edde
24-09-2009, 19:56
a nie możesz tych schodów wymienić na węższe?

Kris2222
24-09-2009, 20:26
mi jętka przeszkodziła w murowaniu komina ,na oko miało sie minąć a jak zacząłem murować to 3 cm brakło by go minąć .
jetke odkręciłem i przełożyłem na drugą stronę krokwi i jeszcze zostało z 3cm luzu
jaja były niezłe bo dach był odeskowane i 3 swiaty by ją wyjąć , musiałem ją 5 cm skrócić i wyszła po przekątnej

FlashBack
24-09-2009, 20:35
"myslalem", "na oko" cala polska budowlanka.

mariankossy
25-09-2009, 09:05
Zmien miejsce montowania schodów, tam gdzie jest większa odl. między jętkami.

adam_mk
25-09-2009, 09:14
Jest takie pojęcie : wymian
Poczytałbym, pogadał z kierbudem...
Zrobił coś podobnego...

Jak ludzie na księżyc polecieli i wrócili, to osadzenie schodów MUSI się dać wykonać! :lol:
Adam M.

perm
25-09-2009, 09:17
Zmien miejsce montowania schodów, tam gdzie jest większa odl. między jętkami.
Dobry pomysł, wejście na piętro wyjdzie np w kibelku ale to drobiazg :). Chyba Marian ne przemyślałeś, to jednak sporo zmienia :).

ZŁoty Róg
25-09-2009, 09:36
A jak zdemontujesz obudowy boczne schodów i przełożysz mechanizmy na jętki? Nie jest to zbyt skomplikowane.

mariankossy
25-09-2009, 10:20
Zmien miejsce montowania schodów, tam gdzie jest większa odl. między jętkami.
Dobry pomysł, wejście na piętro wyjdzie np w kibelku ale to drobiazg :). Chyba Marian ne przemyślałeś, to jednak sporo zmienia :).


Montowałeś już schody na strych?

Przemyslałem , ja już jestem po tym etapie budowy.
Trzeba być elastyczny a takie rozwiazanie jest najprostrze, to są schody na strych a jętki w drugim pokoju może są szerzej rozstawione ( u pawelurba ), to podpowiadam i takie rozwiązanie.

Można inaczej ale czy prościej.

niktspecjalny
25-09-2009, 10:35
Zmien miejsce montowania schodów, tam gdzie jest większa odl. między jętkami.
Dobry pomysł, wejście na piętro wyjdzie np w kibelku ale to drobiazg :). Chyba Marian ne przemyślałeś, to jednak sporo zmienia :).


Montowałeś już schody na strych?

Przemyslałem , ja już jestem po tym etapie budowy.
Trzeba być elastyczny a takie rozwiazanie jest najprostrze, to są schody na strych a jętki w drugim pokoju może są szerzej rozstawione ( u pawelurba ), to podpowiadam i takie rozwiązanie.

Można inaczej ale czy prościej.

Schody zaplanowałem w jednym końkretnym miejscu bo tam były najbardziej widziane.i "G: mnie to obchodziło jak z tym poradzą sobie panowie od dachu.

Dobry pomysł, wejście na piętro wyjdzie np w kibelku ale to drobiazg
:D :D :D :D :D :D :D

anetabo
25-09-2009, 20:00
...i "G: mnie to obchodziło jak z tym poradzą sobie panowie od dachu...

No toś mu doradził :)

Masz multum rozwiązań. Od przełożenia jętek, poprzez zestruganie do zrobienia wymianu.
Ja bym strugała. Jeśli masz tam z 8cm to po 3cm z każdej jętki wiele nie zmieni. Najwyżej odciąż te jętki do najbliższych belek wymianikami przed zwężeniami.

slawciol
25-09-2009, 21:00
...i "G: mnie to obchodziło jak z tym poradzą sobie panowie od dachu...

No toś mu doradził :)

Masz multum rozwiązań. Od przełożenia jętek, poprzez zestruganie do zrobienia wymianu.
Ja bym strugała. Jeśli masz tam z 8cm to po 3cm z każdej jętki wiele nie zmieni. Najwyżej odciąż te jętki do najbliższych belek wymianikami przed zwężeniami.
Albo wytnij cześć jętki i wstaw porządny ceownik, na taki np 150/40, odwrotnie do jętki
http://images41.fotosik.pl/201/abedf74d4284b5b0med.jpg (http://www.fotosik.pl)