PDA

Zobacz pełną wersję : Toast w 250 rocznice



mayadaski
24-09-2009, 13:49
Dzisiaj za minute 18:00 czasu irlandzkiego, a za minute 19:00 czasu polskiego mija 250 lat podpisania dzierzawy James Gate w Dublinie przez Arthur'a Guinness'a...a reszta to juz historia :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=YM6qclgh4Ro

Wszystkim milosnikom pinty Guinness'a: na zdrowie!!

Dzierzac w reku Black Stuff, wznosze toast: Za Artura!! To Arthur!!

http://www.businessandleadership.com/fs/img/special-reports/295px/guinness.jpg

Tutaj Dziennik.pl:
http://www.dziennik.pl/kultura/muzyka/article447952/Gwiazdy_graja_dla_Guinnessa.html

Gwiazdy grają dla Guinnessa

Od Lagos przez Kuala Lumpur i Nowy Jorku po, przede wszystkim, Dublin dzisiaj o godzinie 17:59 czasu irlandzkiego rozpoczną się obchody 250-lecia najsłynniejszego ciemnego piwa na świecie. Uświetnią je koncerty m.in. Black Eyed Peas, Toma Jonesa, Estelle, Kasabian, The Wombats i The Enemy.

Na całym świecie wielbiciele ciemnego trunku będą mogli delektować się najbardziej znanym ciemnym piwem oraz wziąć udział w atrakcyjnych promocjach i konkursach. W świętowaniu bierze udział też Polska. W 60 pubach zlokalizowanych min. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Sopocie i Zakopanem smakoszom Guinnessa towarzyszyć będzie irlandzka muzyka.

W trakcie tegorocznych obchodów przewidziano konkursy, w których będzie można wygrać m.in. lot statkiem kosmicznym Virgin Galactic należącym do Sir Richarda Bransona, podróż do najgłębiej położonego podmorskiego baru Guinnessa oraz kameralny koncert The Black Eyed Peas. Swoje przybycie na obchody jubileuszu Guinnessa zapowiedzieli m.in. Sir Bob Geldof, Guy Ritchie, Carson Daly, Jerry Hall i Sophie Dahl.

maysee
24-09-2009, 15:00
Witam z Galway. Oj Guinnesik to moja ulubiona forma rozrywki. A Ty mayadaski wlasnie z "The Pale" stukasz? (najlepszy Guinnes jaki pilem w Irlandii to ten z Maynooth czyli blisko Dublina). Zdrowie Artura. Sláinte !!

mayadaski
02-11-2009, 17:22
Witam z Galway. Oj Guinnesik to moja ulubiona forma rozrywki. A Ty mayadaski wlasnie z "The Pale" stukasz? (najlepszy Guinnes jaki pilem w Irlandii to ten z Maynooth czyli blisko Dublina). Zdrowie Artura. Sláinte !!

:oops: :oops: :oops: :oops:

lepiej pozno niz wcale :wink:
Maysee...tak ja wlasnie z Baile Átha Cliath sobie tak po cichu nadaje :wink:
Aaaaa Ty w pieknym Galway...my zakochani w Connemara jestesmy i Dogs Bay i Cliffden.....a Ty masz tam tak blisko!! :lol:

Sláinte agus táinte!!
:wink:

Maja

maysee
02-11-2009, 18:37
Dogs Bay rzadzi! Ilekroc zabieram tam zone staje sie dla niej Superbohaterem ;) To dziala. Pozdrawiam serdecznie.

M@riusz_Radom
02-11-2009, 18:41
Czyli jest okazja coby znowu odwiedzić Guinness Storehouse ;) Są teraz jakieś promocyjne połączenia lotnicze do Dublina ? :)

maysee
02-11-2009, 18:47
Cos by sie znalazlo ;) www.skyscanner.pl (ja troche daleko mam do Dublinca, mieszkam w Galway a to na zachodzie)

M@riusz_Radom
02-11-2009, 18:58
Faktycznie trochę daleko. Ja mieszkałem ponad rok w Naas,Kildare - stamtąd do Dublina miałem przysłowiowy rzut beretem.

A za linkę dziękuję, przyda się ;)

mayadaski
03-11-2009, 11:59
Czyli jest okazja coby znowu odwiedzić Guinness Storehouse ;) Są teraz jakieś promocyjne połączenia lotnicze do Dublina ? :)

Mariuszu - ciagle cos jest. Ja wlasnie mojemu tacie Ryanair'em bilet zorganizowalam za niecale €50 na koniec listopada (Bydgoszcz - Dublin)
No... Storehouse jest oblegane...Pan Maz jakies jubileuszowe szklanice zoragnizowal....tak przy okazji przytachania 30 butelek Guinness'a do domu :roll: :roll: :roll:
:lol: