PDA

Zobacz pełną wersję : Ekopiece na pellety



lance23
25-09-2009, 01:45
Witam
Ostatnio znalazłem stronę z ofertą kominków na pellety.Ponieważ nie mam wolnego przewodu kominowego i mieszkam na ostatnim pietrze dom wielorodzinnego - to zainteresowało mnie to - że na stronie napisali że kominek ten nie musi mieć przewodu kominowego tylko można wyprowadzić spaliny poza ścianę rurą stalowa ponieważ ma mechaniczny wyrzut spalin .I że można go stosować w domach wielorodzinnych na ostatnim pietrze.
I moje pytanie dotyczy tego czy jest to możliwe żeby nie potrzebował przewodu kominowego a jesli tak to jakie normy musi on spełniać i czy jest wogole jakas norma ktora mowi czy urzadzenie nadaje sie do takiego typu podlaczenia i jakie papiery mam rządać od sprzedawcy - ponieważ jak powiedziałem o tym kominiarzowi - to powiedział że pierwszy raz w życiu o czymś takim słyszał.
Proszę o odpowiedź
pozdrawiam

nomad7
30-09-2009, 17:22
Kominiarze z reguły nie mają wiedzy o urządzeniach nie potrzebujących komina.
Jeśli nie dowierzasz sprzedawcy, możesz zadać pytania producentowi:
www.ecoteck.it
E-mail: [email protected]

lance23
07-10-2009, 15:10
ciekawe co włoski producent piecy bedzie wiedział o polskich przepisach i normach - wiadomo że nic

Emilka26
12-10-2009, 07:13
Ja mam taki piec i jak najbardziej nie potrzebuje komina, powiedz skąd jesteś to dam ci namiary tel. do mojego "doradcy" super nam wszystko wyjaśniał i uczył obsługi :wink:
http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14122/ekopiec__KF1300.jpg (http://www.fotoszok.pl)

zbigmor
13-10-2009, 12:16
Witam
Ostatnio znalazłem stronę z ofertą kominków na pellety.Ponieważ nie mam wolnego przewodu kominowego i mieszkam na ostatnim pietrze dom wielorodzinnego - to zainteresowało mnie to - że na stronie napisali że kominek ten nie musi mieć przewodu kominowego tylko można wyprowadzić spaliny poza ścianę rurą stalowa ponieważ ma mechaniczny wyrzut spalin .I że można go stosować w domach wielorodzinnych na ostatnim pietrze.
I moje pytanie dotyczy tego czy jest to możliwe żeby nie potrzebował przewodu kominowego a jesli tak to jakie normy musi on spełniać i czy jest wogole jakas norma ktora mowi czy urzadzenie nadaje sie do takiego typu podlaczenia i jakie papiery mam rządać od sprzedawcy - ponieważ jak powiedziałem o tym kominiarzowi - to powiedział że pierwszy raz w życiu o czymś takim słyszał.
Proszę o odpowiedź
pozdrawiam


Dziwne pytanie. Skoro producent (lub sprzedawca) twierdzi, że urządzenie nie potrzebuje przewodu kominowego to czego oczekujesz? Że jakiś forumowicz potwierdzi lub zaprzeczy? Ja potwierdzam, że są urządzenia grzewcze nie potrzebujące przewodu kominowego. Kominiarza pytałeś fakt faktem mało zorientowanego.
Co do formy prawnej to na pewno nie możesz dmuchać dymem w okna sąsiadów (przy gazie jest ograniczona moc dla takich urządzeń), ale dokładnych przepisów nie podam.

lance23
30-10-2009, 03:53
jakos nie umiem znaleść kominiarza który zrobiłby mi odbior tego urządzenia:(
jak bym mieszkal w domku to nie bylo by problemu ale ze niestety mieszkam w budynku wielorodzinnym to odbor kominiarza musze mieć - a żaden kominiarz jak mu mowie o co chodzi - mowi ze nie ma mowy - że jest jakiś przepis że wszystkie kominki itd opalane paliwem stalym musza mieć wylo spalin ponad dach - i co tu zrobić??

lance23
30-10-2009, 04:19
jak chodzi o sprzedawców tego typu urządzeń i innych - to ich wiedza o przepisach jest zadna.
Jeden z dystrybutorów urządzen na pelety przyslal mi przetłumaczoną instrukcję użytkowania od producenta włoskiego - na pierwszych stronach producent już zaznaczył - że należy dostosowywać podłączenie urządzenia do obowiązujących norm i przepisów. Więc jeżeli we włoszech mają przepisy które pozwalają tak podłączyć piec to oki - ale w polsce jest to zabronione i ten piec nalezy podłączyć w inny spoób - producent podaje różne warianty podłączenia tego typu urządzeń.
wiec jak narazie podłączenie w ten sposób w polsce jest nie zgodne z przepisami - może w końcu się to zmieni
pozdrawiam

malkovic
10-09-2010, 12:27
Odnawiam temat. Też wybrałem sobie taki kominek i również mieszkam w domu wielorodzinnym na ostatnim piętrze. Ponoć nie trzeba mieć odbioru na żaden kominek, który posiada mechaniczny wyrzut spalin, a ten posiada.

Emilka26 - macie mieszkanie i wyprowadzenie "po bożemu" czy po prostu rurkę na zewnątrz i cześć? Daj znać skąd jesteś, może skorzystam z tego samego "fachowca". Może być na priv.

seweryn22
06-01-2013, 15:08
witajcie

z tego co mi wiadomo to zakup kominka w domu jednorodzinnym oddanym do użytku na pellet z mechanicznym wyrzutem spalin nie wiąże się z wizytą kominiarza także jest to ciekawe rozwiązanie.

wodek
12-01-2013, 12:27
ja korzystam z pelletów Stellmet i polecam, to naprawdę ekonomiczne rozwiązanie, jeśli nie chcecie płacić kroci za ogrzewanie.

מרכבה
13-01-2013, 19:21
E nie to jest już sadyzm ? :wtf::wtf:
Tu jestem konserwatywny piec ma mieć komin ze względu że nie stanie jak gazowy w 1s przestanie się palić .
Jest całkiem realne że w razie barku prądu zrobicie sobie w domu wędzarnie.
Nie na takie wynalazki się nie piszę.
Po za tym sadza/ komin ma być taki aby sadzy nie było w nim/ po prostu ma drzeć jak rakieta.
A nie ledwo ledwo .
Od strat kominowych jest masywna konstrukcja co się nagrzewa i gromadzi ciepło .
Stąd przy moich rozważaniach komin będzie iście wielki jak bym miał i chciał robić grzanie wody do mycia na drzewo .