PDA

Zobacz pełną wersję : Szary styropian Izoterm; u 0,36, nowość



Cezarr
25-09-2009, 09:57
Witam
Czy ktoś z Was ten towar stosował, widział w realu, lub wie coś więcej na jego temat niż to co pisze o nim sprzedawca. Cena i deklarowane parametry są bardzo OK, tylko co z jakością?

irreality
25-09-2009, 12:43
Współczynnik u = 0,36 to chyba w W/m2K?

Ten współczynnik jest z tego co wiem zależny od grubości materiału izolacyjnego. Dla tego samego styropianu wyjdzie Ci inny dla 10 cm a inny dla 20 cm.

Powinieneś porównywać współczynnik materiału (lambda). Szary styropian z Termoorganiki (z Neoporem BASF) ma lambda = 0,031 W/mK.

edde
25-09-2009, 13:00
swisspor też ma lambda 0,031
napisz wiec jaka cena m3 tego izotermu wtedy będzie mozna coś o nim powiedzieć, no i skoryguj to u=0,36...

Cezarr
25-09-2009, 13:23
Oczywiście chodziło mi o lambda =0,036 Wmk, sorry, ale ta oferta jest dziwna, w tytule 0,036 Wmk, dalej już 0,40, chyba należy go sobie odpuścić.
http://www.allegro.pl/item729356007_nowosc_szary_styropian_elewacja_scia na_fasada.html

w.m.
11-10-2009, 11:12
W temacie mowa o poniższym grafitowym styropianie
Potrzebuję kupić 25 m3 styropianu 12 cm do ocieplenia elewacji. Myślę o poniższym styropianie. Czy ktoś go już kupował ?. Cena wydaje się być atrakcyjna. Wsp - 0,035 - 110 zł brutto m3

http://www.allegro.pl/item755205047_styropian_eps_70_035_fasadagrafit_lu x.html

Myślę też o Swispoor Lambda 0,031 lecz cena sporo wyższa - 160 zł brutto m3

Z góry dziękuję za info

pozdrawiam

edde
11-10-2009, 11:49
hmm. styropian niby "grafit" a na zdjęciu to on jest raczej biały... uważaj żeby tak samo nie było z tym "ciepły" - może niby ciepły a w rzeczywistości zwykłą "fasada" :wink: na stronie www producenta (która nie łatwo znaleźć) nie na słowa o tym produkcie...
może to barwnik i marketing ale grafitowy styropian swisspor lambda jest naprawdę cały grafitowy

irreality
11-10-2009, 22:37
(..)Wsp - 0,035 - 110 zł brutto m3
(...)
Myślę też o Swispoor Lambda 0,031 lecz cena sporo wyższa - 160 zł brutto m3


No tak niestety jest - lepszy produkt - wyższa cena. Liczy się współczynnik lamba a nie kolor styropianu.

Ocieplasz styropianem raczej nie dla ozdoby tylko po to, żeby ograniczyć straty ciepła... czy to się opłaci musisz policzyć sam - zależy ile masz m2 elewacji, czym grzejesz itp.

Daga&Adam
19-10-2009, 20:25
hmm. styropian niby "grafit" a na zdjęciu to on jest raczej biały... uważaj żeby tak samo nie było z tym "ciepły" - może niby ciepły a w rzeczywistości zwykłą "fasada" :wink: na stronie www producenta (która nie łatwo znaleźć) nie na słowa o tym produkcie...
może to barwnik i marketing ale grafitowy styropian swisspor lambda jest naprawdę cały grafitowy

Hej ludziska :) Wlasnie dzisiaj zamowilem 30m3 Izotermu FASADA 036 po 93,7 pln brutto z dowozem na plac budowy. To JEST styropian grafitowy! Ten producent generalnie produkuje cale linie produkcyjne do produkcji styropianu. Maja tez dwie fabryki w Polsce gdzie robia sami styropian. Ten styro grafitowy to ich nowy produkt i dlatego jeszcze o nim nic nie ma na stronach - za to mozna sobie sprawdzic zarejestrowany patent (jest podany numer zgloszenia patentowego na paczce na fotkach na allegro - 386122):

http://www.uprp.pl/patentwebaccess/PatentDetails.aspx


WYN Sposób wytwarzania styropianu o podwyższonej izolacyjności termicznej A1 386122 22-09-2008 C08F112/08 C08J9/224 C08J9/30 20-07-2009


Skrót opisu:

(57) Sposób wytwarzania styropianu o podwyższonej izolacyjności termicznej charakteryzuje się tym, że do ekspandacji dozowane są perełki polistyrenu otoczone powierzchniowo proszkiem grafitowym o uziarnieniu 14 nanometrów i o powierzchni 300 m2/gram. Dodatek proszku grafitowego uzależniony jest od zamierzonego stopnia obniżenia współczynnika lambda i waha się od 0,5 do 5 kg na tonę produktu.

Sprzedawca z hurtowni ktory jest posrednikiem mowi dodatkowo, ze ten styro jest dodatkowo o tyle lepszy ze produkowany jest wylacznie z czystego granulatu i nie ma w nim odpadow styropianowych ktore podobno rozne firmy skupuja i dodaja do wyrobu, podobno pogarszajac w ten sposob izolacyjnosc :)

Tak czy siak - za 93pln / m3 nie da sie kupic IMHO nic "cieplejszego" :)
pozdr.

bladyy78
20-10-2009, 09:03
Możesz zrobić zdjęcia paczki tego styropianu i napisać czy on ma lambde =0,36 czy może u=0,36?
Bo jeżeli ma tak dobre parametry za tak niska cenę to sam go sobie zamówię na resztę domu. Ciekawi mnie również jakość jego płyt czy nie są krzywe.

pierwek
20-10-2009, 09:52
możecie podać linka jak policzyć sobie przenikalność cieplną (czy coś innego) żeby porównać co jest cieplejsze np. 12cm styro o lambda 0,40 czy 15cm styropianu o lambda 0,36 ?

Daga&Adam
20-10-2009, 10:40
Możesz zrobić zdjęcia paczki tego styropianu i napisać czy on ma lambde =0,36 czy może u=0,36?
Bo jeżeli ma tak dobre parametry za tak niska cenę to sam go sobie zamówię na resztę domu. Ciekawi mnie również jakość jego płyt czy nie są krzywe.

Ja go niestety bede mial dopiero za poltorej tygodnia wiec ani zdjecia nie moge zrobic ani nie powiem, czy jest prosty czy krzywy :) Oczywiscie ze chodzi o lambde = 0,036. U to jest wartosc wspolczynnika przenikania ciepla dla danej przegrody. Za 110 pln / m3 jest jeszcze wersja z lambda 0,035 ale wydaje mi sie ze nie warto doplacac tych 15 pln / m3 (u mnie to by bylo + 450 pln) dla marnej jednej tysiecznej - co innego gdyby on mial 0,031 np. :)
pozdr.

Daga&Adam
20-10-2009, 10:44
możecie podać linka jak policzyć sobie przenikalność cieplną (czy coś innego) żeby porównać co jest cieplejsze np. 12cm styro o lambda 0,40 czy 15cm styropianu o lambda 0,36 ?

To proste.. Ale zapomniales jednego zera. Np. - przy lambdzie 0,036 i grubosci 10cm mamy przegrode o wartosci wspolczynnika przenikania ciepla = 0,036 / 0,1 = 0,36 W / m2k. Przy mojej grubosci 18cm bede mial 0,036 / 0,18 = 0,2 W / m2k, czyli opor cieplny (odwrotnosc) wynosi R = 5. Pustak porotherm 25 ma U = bodajze 1,2 czyli opor 0,83. Suma oporu wyniesie mnie 5,83 czyli przegroda bedzie miala U = 0,171 :)
pozdr.

pierwek
20-10-2009, 11:43
chodziło mi oczywiście o to czy lepsza jest przegroda 12cm lambda=0,036 czy 15cm lambda=0,04. No i wychodzi że jednak ta druga opcja jest cieplejsza o prawie 50% :o 1 wersja ma opór termiczny 3,33 a druga 4,5

coś chyba pokręciłem... :-?

ja kupiłem jakiś dziadowski styropian (wychodziłem z założenia że lepiej dać grubiej słabszego niż cieniej lepszego - ale nie liczyłem tego). Myślałem wcześniej warstwie 12cm.

czyli aktualnie mam PTH24+ 15cm styro o lambda 0,04 wyglądałoby że teoretycznie moja ściana ma U=0,188. I co z tego wynika? :roll:

zbigmor
20-10-2009, 12:00
[quote="pierwek"]chodziło mi oczywiście o to czy lepsza jest przegroda 12cm lambda=0,036 czy 15cm lambda=0,04. No i wychodzi że jednak ta druga opcja jest cieplejsza o prawie 50% :o 1 wersja ma opór termiczny 3,33 a druga 4,5

coś chyba pokręciłem... :-?

Chyba rzeczywiście coś nie tak z tym liczeniem. Przecież tego styropianu nawet o 50% nie ma więcej to nawet pomijając, że ma on gorsze parametry izolacyjna to jak opór cieplny może być większy o 50%?

pierwek
20-10-2009, 12:05
ano tak liczyłem to ze 3 razy i zawsze wychodziło mi w wersji 2 R=4,5 a tam jest 3,75 czyli ca 15% różnicy na plus dla wersji z grubszym (ale gorszym) ociepleniem

Czyli U mojej ściany = 0,218. Mam zacząć płakać? :roll:

BTW nie stawiałem sobie za punkt honoru zrobienie najlepszego ocieplenia bo zakładałem że będę grzał kotłem na ekogroszek. taki kocioł musi po prostu non stop pracować...

tomclav
20-10-2009, 14:27
płakać chyba nie, nadal się mieścisz w przepisach :wink:

irreality
20-10-2009, 17:37
przykład: 0,036/0,04=10%
jeśli więc tan szary jest o 10% droższy to już żadnego zysku nie ma

No jak nie ma zysku a niższe koszty ogrzewania w przypadku zastosowania tego z lambda 0,036?

tacim
20-10-2009, 19:06
deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła: λ ≤0,036 [W/m2K] na allegro grafit po 85 złm3

Wirecki
20-10-2009, 19:42
Sprawdzał ktos o co chodzi z tym styro?

Daga&Adam
20-10-2009, 20:25
deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła: λ ≤0,036 [W/m2K] na allegro grafit po 85 złm3

W morde jeza faktycznie - dzisiaj wystawiona aukcja :) Ale dostawa tylko 200km od Wroclawia - nie zalapalbym sie. Choc hurtownia gdzie ja kupilem byla z Kamiennej Gory czyli tez woj. dolnoslaskie, a przywioza z fabryki gdzies za Lodzia do mnie, gdzie jest ponad 300km :)
pozdr.

Daga&Adam
20-10-2009, 20:31
Sprawdzał ktos o co chodzi z tym styro?

A o co moze chodzic - widziales gdzies reklame IZOTERMU ? :) Ja nie bardzo - szczerze mowiac uslyszalem o nich dopiero wczoraj. A widziales gdzies reklame Termoorganiki i ich cieplego styropianu w kropki ? Wszedzie jest.. I kto za to placi ? ;)

Gdyby ten IZOTERM to byla jakas garazowa fabryczka dzialajaca od tego roku to bym zrezygnowal. Ale to jest duza firma ktora produkuje cala maszynerie / linie produkcyjne do produkcji styropianu! Wiec musza wiedziec co jest na rzeczy :) A dodanie 2kg grafitu na 1t styropianu (czyli na ~66m3) moze podniesc jego cene o pewnie ledwo pare pln na kubik albo i mniej :) Reszta to juz marketing za ktory w izotermie nie placisz bo go nie ma.. Obym sie nie mylil bo do tej pory nie znalazlem za bardzo opinii o ich styro :) Wypowiem sie za 2-3 tyg jak ocieple swoj domek.
pozdr.

Wirecki
20-10-2009, 22:01
W tym wypadku jestem pewnie jak ten Tomasz niewierny....
No to po kolei:
To że się nie reklamują to dla mnie słaby argument. Można powiedzieć, że ten z dużym budżetem też nie wydaje dużo, ma spory rabat w agencji reklamowej.

Na opakowaniu tego styro na aukcji: "Ciepły grafit. Jedyny na rynku." Jeśli jedyny to nie jest to samo co w styro z dodatkiem neoporu, nie użyliby takiego sformułowania. Poza tym Neopor został opatentowany przez BASF-a. Czy to to samo - nie mam pojęcia.

Tak na szybko przez google:
Na tej stronie http://www.jobwerx.com/news/basf_insulation_biz-id=948474_864.html napisano, że Neopor to granulki zawierające pentan.
Definicja tego ostatniego tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Pentane
Grafit to czysty węgiel, co wskazuje na jakąś różnicę. Być może patenty dotyczą też technologii - odmienna prawdopodobnie umożliwiła rejestrację.

Czy ktoś z zacięciem chemicznym może to skorygować / usystematyzowwać?

irreality
20-10-2009, 22:08
IZOTERM nie tylko nie ma reklam ale nawet tego produktu na stronie :-)

Nie oczekuję super-hiper marketingu ale dla mnie firma która w XXI wieku nie potrafi zrobić porządnej strony internetowej z opisem produktu PRZED wprowadzeniem go na rynek to firma garażowa ;-)

Czy produkcja styropianu grafitowego to tylko wsypanie 2 kg grafitu do maszynerii?

Wątpię.

Termoorganika, Swisspor i Austrotherm wykorzystują Neopor produkowany przez BASF. Możliwe, że w laboratoriach BASF pracują totalni kretyni, dla których dodanie paru wiader grafitu na tonę styropianu stanowiło nie lada wyzwanie umysłowe - http://www.basf.com/group/corporate/en/innovations/innovation-award/2001/neopor

Możliwe też że w tych trzech firmach też pracują kretyni i zamiast zabrać się za dosypywanie grafitu (co od 8 lat mogli by z powodzeniem obczaić) nadal naiwnie kupują Neopor od BASF...

http://www.plastech.pl/wiadomosci/artykul_2591_1/BASF-zwieksza-produkcje-Neoporu

W każdym bądź razie z całym szacunkiem dla IZOTERM pozwolę sobie pozostać sceptyczny.

Daga&Adam
20-10-2009, 23:47
IZOTERM nie tylko nie ma reklam ale nawet tego produktu na stronie :-)


Owszem - strone maja wyjatkowo lichawa :)


Nie oczekuję super-hiper marketingu ale dla mnie firma która w XXI wieku nie potrafi zrobić porządnej strony internetowej z opisem produktu PRZED wprowadzeniem go na rynek to firma garażowa ;-)


Troche masz racji ale takich firm jest wiele.. Fajnie miec styropian reklamowany przez sportowca, w pieknym kolorowym opakowaniu - tylko ze opakowanie wyrzucimy, styropian przykryjemy klejem i okazuje sie, ze wtopilismy 2 x wiecej kasy za to, co moglismy miec 2 x taniej :)


Czy produkcja styropianu grafitowego to tylko wsypanie 2 kg grafitu do maszynerii?


Oczywiscie ze nie - to bylo przeciez tylko uproszczenie.


Termoorganika, Swisspor i Austrotherm wykorzystują Neopor produkowany przez BASF.
[...]


Zauwaz, ze wtedy lambda takiego styro wynosi 0,031 a nie 0,036. Technologia izotermu jest poprostu gorsza. Ale jezeli mam zaplacic za Swisspora z lambda 0,040 - 100 pln / m3, a IZOTERM lambda 0,036 za 94 pln / m3 (a juz mozna kupic za 85 na allegro;) to co bys wybral ? :-) Nawet jakby ten caly grafit okazal sie szara farbka akrylowa to nic ! :)
pozdr.

irreality
21-10-2009, 01:56
Troche masz racji ale takich firm jest wiele.. Fajnie miec styropian reklamowany przez sportowca, w pieknym kolorowym opakowaniu - tylko ze opakowanie wyrzucimy, styropian przykryjemy klejem i okazuje sie, ze wtopilismy 2 x wiecej kasy za to, co moglismy miec 2 x taniej :)
Widzisz, kwestia podejścia... oszczędność 3 tys zł na styropianie (tyle wyszło na mojej elewacji między "zwykłym" a "niezwykłym") jakoś mnie nie kręci... mam ogrzewanie elektryczne i termoizolacja jest jedną z najbardziej pilnowanych przeze mnie rzeczy.

Zobacz na ten wątek: http://forum.muratordom.pl/ile-kosztowaly-wasze-kuchnie,t130368.htm

Niektórzy wolą kuchnie z renomowanego studia za 20 tys... i ktoś może powiedzieć, że przecież można kupić mebelki za 5 tys i też będzie git.



Zauwaz, ze wtedy lambda takiego styro wynosi 0,031 a nie 0,036. Technologia izotermu jest poprostu gorsza. Ale jezeli mam zaplacic za Swisspora z lambda 0,040 - 100 pln / m3, a IZOTERM lambda 0,036 za 94 pln / m3 (a juz mozna kupic za 85 na allegro;) to co bys wybral ? :-) Nawet jakby ten caly grafit okazal sie szara farbka akrylowa to nic ! :)


Ja wybrałem lambdę 0,031... A gdybym rozpatrywał poziom cenowy ~100 pln/m3 to wybrałbym Termoorganikę, Swisspora lub Austrotherm... dlaczego? Bo te firmy mają w moim odczuciu wyrobioną markę. Inwestycja w nią oznacza, że nie opłaca się kombinować z jakością produktów.

Nie bez znaczenia jest to, że mam większe zaufanie do ich deklaracji dotyczących lambdy niż z firmy Izoterm - chociażby po obejrzeniu galerii z ich hali produkcyjnej... http://izoterm.nawww.eu/index.php?id=4&id_sub=0

Dlaczego tak się dzieje - marketing właśnie. Umiejętność zaprezentowania i sprzedania się.

Daga&Adam
21-10-2009, 09:17
Widzisz, kwestia podejścia... oszczędność 3 tys zł na styropianie (tyle wyszło na mojej elewacji między "zwykłym" a "niezwykłym") jakoś mnie nie kręci... mam ogrzewanie elektryczne i termoizolacja jest jedną z najbardziej pilnowanych przeze mnie rzeczy.


A u mnie to kwestia obliczen. Ocieplenia mam 18cm - roznica miedzy 0,031, a 0,036 to 16264kWh VS 16557kWh, czyli 293kWh - w moim przypadku przy ogrzewaniu pompa ciepla w wiekszosci w II taryfie - roznica rzedu 30 pln / sezon. Mi sie nie oplaci - zwrot dopiero po 100 latach liczac ze roznica w inwestycji to 3 tys pln :) Tobie zwracaloby sie po 30 latach, tez sporo..


Zobacz na ten wątek: http://forum.muratordom.pl/ile-kosztowaly-wasze-kuchnie,t130368.htm

Niektórzy wolą kuchnie z renomowanego studia za 20 tys... i ktoś może powiedzieć, że przecież można kupić mebelki za 5 tys i też będzie git.


Zupelnie nietrafione porownanie - na kuchnie bedziesz codziennie patrzyl i z niej korzystal. Styropian zakryje raz dwa klej, tynk i nie bedzie zadnej roznicy estetycznej, a technicznej to juz liczylem wyzej :)


Ja wybrałem lambdę 0,031... A gdybym rozpatrywał poziom cenowy ~100 pln/m3 to wybrałbym Termoorganikę, Swisspora lub Austrotherm... dlaczego? Bo te firmy mają w moim odczuciu wyrobioną markę. Inwestycja w nią oznacza, że nie opłaca się kombinować z jakością produktów.


Ja tez czesciej wybieram rozwiazania markowe i firmowe. Ale na boga to jest tylko glupi styropian - polaczone ze soba kulki polistyrenu i powietrze :-)


Nie bez znaczenia jest to, że mam większe zaufanie do ich deklaracji dotyczących lambdy niż z firmy Izoterm - chociażby po obejrzeniu galerii z ich hali produkcyjnej... http://izoterm.nawww.eu/index.php?id=4&id_sub=0

Tu tez zupelnie nietrafiony argument. Izoterm produkuje i sprzedaje od '93 cale *linie produkcyjne* do styropianu. I glownie to do mnie przemowilo. Kto lepiej zna sie na mleku - mleczarnia czy hurtownia je sprzedajaca ? ;-) Kto wie styropian jakich znanych marek nie jest produkowany na ich sprzecie ? :)


Dlaczego tak się dzieje - marketing właśnie. Umiejętność zaprezentowania i sprzedania się.

W przypadku styropianu to raczej umiejetnosc wcisniecia czegos za chore pieniadze - dla mnie wogole styropian powinien kosztowac 10 pln / m3 bo to niesamowicie prymitywny i prosty produkt. I tak jak u Ciebie widze wlacza sie lampka niedowierzania w glowie jak slyszysz 90 pln / m3 styro grafitowego, tak u mnie wlacza sie lampka "o jezu nareszcie dobry produkt w normalnej cenie bo bez koniecznosci oplacania bandy marketoidow i reklam". Jeansy, telewizor, laptopa, wspomniane mleko, batonik, czy marke samochodu wole jedak firmowe :)
pozdr.

tacim
21-10-2009, 10:07
pojechaliście ostro ale stoimy troszkę w miejscu efekt jest tego jest taki że jeżeli ma lambdę 0,036 to jest git jak nie ma to wkręcili wałka i lipa :) choc te oddychające ściany to pojechali .

Daga&Adam
21-10-2009, 10:08
pojechaliście ostro ale stoimy troszkę w miejscu efekt jest tego jest taki że jeżeli ma lambdę 0,036 to jest git jak nie ma to wkręcili wałka i lipa :)

Ja i tak chcialem kupic swisspora za 100 pln / m3. Nawet jak izoterm ma lambde 0,040 to i tak wychodze na swoje :) A skad wiadomo ze taki swisspor nie bedzie mial 0,042 albo wiecej ? ;-)
pozdr.

Wirecki
21-10-2009, 12:56
A mój ulubiony hurtownik, do którego mam zaufanie i zawsze daje mi alternatywę, nigdy nie upiera się przy jednym producencie tym razem powiedział: Jeśli ma być dobra jakość - Austrotherm lub Termoorganika. Nic innego.
Na składzie mają 4 producentów.

Daga&Adam
21-10-2009, 14:30
lub Termoorganika. Nic innego.

Poczytaj za to opinie chocby tu na forum o termoorganice - bardzo czesto zdarzal sie podobno krzywy. A w styropianie za bardzo laik nie jest w stanie nic innego sprawdzic ;) No, moze jeszcze sobie go ew. zwazyc.
pozdr.

j-j
21-10-2009, 14:48
lub Termoorganika. Nic innego.

Poczytaj za to opinie chocby tu na forum o termoorganice - bardzo czesto zdarzal sie podobno krzywy. A w styropianie za bardzo laik nie jest w stanie nic innego sprawdzic ;) No, moze jeszcze sobie go ew. zwazyc.
pozdr.

Miałem wszystko Termoorganiki, od 10 cm po 12, 15 i 30 cm. Wszystko proste i OK
TO jako jedynie zgodzili się na zamówienie zrobić 30 cm z frezem, nikt inny nie chciał lub nie miał mozliwosci, i nie wzięli za to extra kasy (i tak nie był wtedy taki tani styro).

pzdr

Wirecki
21-10-2009, 14:49
lub Termoorganika. Nic innego.

Poczytaj za to opinie chocby tu na forum o termoorganice - bardzo czesto zdarzal sie podobno krzywy. A w styropianie za bardzo laik nie jest w stanie nic innego sprawdzic ;) No, moze jeszcze sobie go ew. zwazyc.
pozdr.
Zadzwoniłem do przedstawiciela T. Miły głos: "Większość firm dostarcza do badań 2 płyty i na ich podstawie szacowane są parametry. Nasze do badań kupowane są w składach budowlanych bezposrednio przez (jakiśtam) instytut"

Jakbym ja zanosił własne płyty do testów, na pewno trzymałyby parametr....Były by idealne lub lepsze...

Whitemag
21-10-2009, 15:28
lub Termoorganika. Nic innego.

Poczytaj za to opinie chocby tu na forum o termoorganice - bardzo czesto zdarzal sie podobno krzywy. A w styropianie za bardzo laik nie jest w stanie nic innego sprawdzic ;) No, moze jeszcze sobie go ew. zwazyc.
pozdr.
Zadzwoniłem do przedstawiciela T. Miły głos: "Większość firm dostarcza do badań 2 płyty i na ich podstawie szacowane są parametry. Nasze do badań kupowane są w składach budowlanych bezposrednio przez (jakiśtam) instytut"

Jakbym ja zanosił własne płyty do testów, na pewno trzymałyby parametr....Były by idealne lub lepsze...

I Ty w to wierzysz? ... :-?

tacim
21-10-2009, 15:36
Kurcze dabata wre a ja stoje w martwym punkcie :) oszczędności są małe 85 zł za ten z tematu a 95 za np Isover.

Daga&Adam
21-10-2009, 19:24
Kurcze dabata wre a ja stoje w martwym punkcie :) oszczędności są małe 85 zł za ten z tematu a 95 za np Isover.

Jaki isover ? Isover produkuje welne, o ile wiem to nie produkuje styropianu :)
pozdr.

Wirecki
21-10-2009, 19:34
I Ty w to wierzysz? ... :-? Wiara nie ma tu nic do rzeczy. Byłem ciekawy co mi powie, czy jest w stanie przekonać klienta do zakupu platinum. Chyba jej się nie udało, ja sobie odpuszczę "szary". Tego "wątkowego" też nie kupię. Na podłogę brałem Austrotherm i układający styro ani słowem nie pisnęli że cos nie tak.

Daga&Adam
21-10-2009, 19:51
I Ty w to wierzysz? ... :-? Wiara nie ma tu nic do rzeczy. Byłem ciekawy co mi powie, czy jest w stanie przekonać klienta do zakupu platinum. Chyba jej się nie udało, ja sobie odpuszczę "szary". Tego "wątkowego" też nie kupię. Na podłogę brałem Austrotherm i układający styro ani słowem nie pisnęli że cos nie tak.

Ja na podlogach mam swisspora - wszystko OK. Na scianach piwnicy mam neotherm oraz jakis blizej nieokreslony - chyba jakis ze Slowacji - rowniez nie zauwazylem zadnych nieprawidlowosci - wszystko jak nalezy :)
pozdr.

kibito
22-10-2009, 09:15
tak czy siak wszystko sprowadza się do liczb ... jak nie w odniesieniu do współczynników, lambdy i zużycia energii to do okresy zwrotu kosztów i oszczędności :) a czy dołączy do tego taka zależność - "jeśli masz zaoszczędzi 3k na tańszym styro, później dokładać do ogrzewania, a mogłeś kupić lepszy i przy racie kredytu na dom podnieść ją o 3 pln na miesiąc -- to co zrobisz ? ( opcja kredytu silny argument :) jak z własnej kasy - nie mający prawa bytu )
i jeszcze jedno - cena tego dobrego Termo.. Austro.. i innych firm może się znacznie różnić w różnych hurtowniach ... na samym szperaniu można sporo zaoszczędzić ...

ps albo kupić wynalazek stać się prekursorem wybierających i po jakimś czasie dołączyć do grona tych co się cieszą i polecają z racji oszczędności albo do grona tych co psioczą że dla pary PLN zakupili "badziewie" - od taka trudna sztuka wyboru ...

to tak w formie moich trzech groszy ..
Pozdrawiam

seba_x
22-10-2009, 09:38
ja mam ten styropian , nie jest on całkowicie szary ale kulki styropianowe z których się składa są powleczone od zewnątrz czymś szarym , z tego co zauważyłem jest dość miętki i lekko nie równy

http://img29.imageshack.us/img29/5663/styropian.th.gif (http://img29.imageshack.us/i/styropian.gif/)

Daga&Adam
22-10-2009, 10:34
ja mam ten styropian , nie jest on całkowicie szary ale kulki styropianowe z których się składa są powleczone od zewnątrz czymś szarym , z tego co zauważyłem jest dość miętki i lekko nie równy

Nierowny tzn. krzywy (krawedzie) czy "chropowaty" ? :)
pozdr.

seba_x
22-10-2009, 11:51
więc tak "20cm" była trochę jak banan , tzn. tylko skrajne płyty w paczce środkowa prosta , raczej nie jest to wina opakowania bo folia dość luźna , "8cm" wygląda dobrze (daję w podłogę) ale przypadkowo rozpakowałem jedno pudełko i któraś tam z kolei płyta miała 7,5cm :o , dwudziestki trzymały wymiary , ósemek mam ponad 30m3 , daję podwójnie więc mi to nie przeszkadza .

edde
22-10-2009, 13:27
więc tak "20cm" była trochę jak banan , tzn. tylko skrajne płyty w paczce środkowa prosta , raczej nie jest to wina opakowania bo folia dość luźna , "8cm" wygląda dobrze (daję w podłogę) ale przypadkowo rozpakowałem jedno pudełko i któraś tam z kolei płyta miała 7,5cm :o , dwudziestki trzymały wymiary , ósemek mam ponad 30m3 , daję podwójnie więc mi to nie przeszkadza .

to w pudełkach styropian dostałeś? :o

a swoją droga to z tego co piszesz wynika ze grafitowy fasadowy styropian chcesz dawać w podłogę?

kibito
22-10-2009, 13:44
coś tu się "meksyk" z tym styro robi albo niedomówienia :/

seba_x
22-10-2009, 14:51
więc tak "20cm" była trochę jak banan , tzn. tylko skrajne płyty w paczce środkowa prosta , raczej nie jest to wina opakowania bo folia dość luźna , "8cm" wygląda dobrze (daję w podłogę) ale przypadkowo rozpakowałem jedno pudełko i któraś tam z kolei płyta miała 7,5cm :o , dwudziestki trzymały wymiary , ósemek mam ponad 30m3 , daję podwójnie więc mi to nie przeszkadza .

to w pudełkach styropian dostałeś? :o

a swoją droga to z tego co piszesz wynika ze grafitowy fasadowy styropian chcesz dawać w podłogę?

pudełka paczki co za różnica :D , pod posadzkę daję grafitowy z lambdą 0.034 producent napisał "podłoga" więc nie powinno być problemów .

edde
22-10-2009, 17:00
a podaje jakieś dane techniczne typu twardość, dopuszczalny nacisk itp?

bladyy78
22-10-2009, 18:14
No i cenę jaka wynegocjowałeś za ten satyro na ściany i na podłogę.

maroco11
23-10-2009, 12:29
Ja też kupiłem ten styropian, wczesneij zanim Pan z hurtowni mi go zaproponował to zadzwoniłem do fabryki, aby i przysłąli jakąs ulotkę dotycząca tego wyrobu , gdyż rzeczywiscie tweirdzili,z e na stronach www nie ma jeszcze info, gdyż produkt jest nowy, oczywiscie materiał informacyjny otrzymałem po kilku dniach. Mój styropian od miesiaca jest juz na domku ...

maroco11
23-10-2009, 12:31
ale znowu na podłogi, sprzedawca mi nie polecał tego styropianu, gdyz twierdził, ze ten podłogowy to oni maja z amiękki i kupiłem arbet

seba_x
23-10-2009, 12:57
EPS 100 "podłoga" , naprężenie ściskające przy 10 % odkształceniu: ≥ 100 kPa , ktoś to bada (mam nadzieję) :-? i dopuszcza do sprzedaży

26-04-2012, 07:12
właśnie otrzymałem styropian grafitowy 15cm z kępna firmy Izoterm, pierwszy transport przyjechał z frezami wyciętymi na różną głębokość po zgłoszeniu reklamacji został on błyskawicznie wymieniony.
Teraz mam równe frezy ale "łódki na płytach są MASAKRYCZNE!!! żałuje wyboru i nie polecam tego produktu.
pozdrawiam

lesz
26-04-2012, 23:05
nie przepadam za 1 postowcami rzucajacymi miesem i odkopujacymi watki sprzed 3 lat :/ bez urazy, ale chyba musisz uraealnic problem wrzucajac foto z krzywego steropianu, inaczej to kolejne....

minki
25-06-2012, 14:12
ja też nie znoszę takich jednopostowców, tym bardziej, że rozważam zakup szarego izotermu 033 15cm. Cena 166 zł brutto

Może ktoś jeszcze dorzuci swoją opinię na jego temat? No i czy brać frezowany czy nie? Doradzi ktoś?

Xerses
03-07-2012, 09:52
ja też nie znoszę takich jednopostowców, tym bardziej, że rozważam zakup szarego izotermu 033 15cm. Cena 166 zł brutto

Może ktoś jeszcze dorzuci swoją opinię na jego temat? No i czy brać frezowany czy nie? Doradzi ktoś?

Zastanawia mnie fakt dlaczego tak uparłeś sie na ten izoterm czy neotherm? Czy jak Ci ktos napisze że jest zajebisty to od razu pójdziesz kupić? Nie ekperymentuj na czymś takim jak swój własny dom......... Jeśli jeseś nastawiony na cene - kupuj bo jest tani - jesli bardziej celujesz w jakość ........ to trzeba sobie odpowiedziec dlaczego inni producenci są drożsi - nie mówi eaby kupowac górną półkę- ale znowu z dolnej tez bym nie brał............., Co do krzywizy - wątek może odkopany - ale jak ja kupiłem niedawno w podłege - to niestety był cholernie krzywy - na płytach 5 cm bywało po 7 mm garby, o tym że jest faktycznie miekki nie wspominam.

maciek_jedlicze
11-02-2013, 23:39
Witam sam zastanawiam się nad kupnem z izotermy. grafitowy 033 lambda 15 felcowany a na podłogę 4 i 5 cm grubośc lambda 038 teraz zastanawiam się bo nie ma konkretów jeśli chodzi o prosty styropian. Jeden kolega z forum wypowiadał się że zamówił na fasadę ale do wątku już nie zaglada. Hmm pewnie miał krzywy.
Frezowany kolego sobie kup nie będziesz miał takich mostków jak przy płaskim styro.