PDA

Zobacz pełną wersję : DEKODER PHILIPS PVR - 2 gniazdka antenowe???



bombel79
25-09-2009, 12:59
wlasnie ucze sie tematu instalacji TV i zaczalem sobie czytac rozne fora i angle wyskoczyla mi 1 zagwozdka... mianowicie taki fajny odtwarzacz w ofercie cyfry + wymaga 2 gniazdek z anteny sat (przynajmniej tak rozumiem: http://www.cyfraplus.pl/_pro_dekoder-pvr-specyfikacja-pro.html)

czyli co, mam miec 2 gniazda w salonie? niby mam, ale nie sa one obok siebie :)

czy mozna to jakos obejsc? mial ktos podobny problem?

jesli tylko zawracam glowe to przepraszam, ale wlasnie mam elektrykow na obiekcie i mogliby mi to szybko zrobic, o ile jest to drugie gniazdo konieczne

pierwek
25-09-2009, 13:47
skoro podłączasz dekoder do konwertera twin to potrzebujesz 2 kabli antenowych - generalnie chodzi o oglądanie i nagrywanie jednocześnie różnych programów.

Ja w jednym miejscu w salonie dałem 3 kable antenowe (docelowo: 2 do dekodera, 1 do tv naziemnej) - ale na razie wykorzystuje 2 z nich

hojnorek
25-09-2009, 13:49
jest konieczne

chrobry
25-09-2009, 13:51
skoro podłączasz dekoder do konwertera twin to potrzebujesz 2 kabli antenowych - generalnie chodzi o oglądanie i nagrywanie jednocześnie różnych programów.

Ja w jednym miejscu w salonie dałem 3 kable antenowe (docelowo: 2 do dekodera, 1 do tv naziemnej) - ale na razie wykorzystuje 2 z nich

Z tego co sie orientuje 1 przwodem koncentrycznym mozna dac sygnal sat oraz naziemny a rozdział następuje w gniazdku. Jeżeli jest inaczej prosze sprostowac.

pierwek
25-09-2009, 13:56
wszystko można ale trzeba pewnie dać jakiś sumator co zsumuje te sygnały - miałem kabel i gniazdka a sumator musiałbym dokupić

bombel79
25-09-2009, 13:57
czyli, poprawcie mnie jesli sie myle, jesli chcialbym ten sprzecik u siebie zainstalowac w salonie, to powinienem kazac elektrykowi wypuscic jeszcze 1 kabel, czyli zrobic drugie gniazdko biegnace od anteny (czy splittera) do salonu?
wot technika....

PS
wracajac do tego co powiedzial chrobry, prawdaz to? czy potrzebuje 3-cie gniazdko!!! :evil:

hojnorek
25-09-2009, 14:03
czy sygnał TV/R może iść na jednym kablu z SAT - nie wiem
jeśli chcesz korzystać z dostępnych obecnie na rynku tunerów satelitarnych Z MOŻLIWOŚCIĄ nagrywania innego kanału niż oglądasz to musisz mieć:
- specjalny konwerter przy antenie
- dwa kable od talerza do tunera (nie wiem czy może być pomiędzynimi spliter czy nie)

bombel79
25-09-2009, 14:08
spliter jest dla mnie duzo wazniejszy niz mozliwosc nagrywania... po prostu spodobal mi sie bajer i sie zastanawiam :)

hojnorek
25-09-2009, 14:12
ale jaki bajer Ci się spodobał??
bo ja np wcale nie instaluje tradycyjnej anteny TV. radio i telewizję biorę z satelity. natomiast cenię sobie możliwość oglądnięcia tego co lubię wtedy kiedy chcę oraz możliwość przewinięcia reklam :)

bombel79
25-09-2009, 14:14
no wlasnie mozliwosci nagrywanie przewijani itp... z drugiej strony bedzie u mnie sporo odbiornikow tv (na poczatek 3, z czasem do 6) wiec chcialbym moc ogladac na roznych telewizorach rozne programy... wiec o ile mozliwosc nagrywania moge sobie odpuscic to juz nie odpuszcze kwestii rozdzielenia sygnalu bo to priorytet....

hojnorek
25-09-2009, 14:20
u mnie pewnie też dlatego zakładam że 1 jednym pomieszczeniu (zwanym i wykpiwanym przez murarzy "Kinem") będę miał tuner z nagrywarką a w pozostałych kanały FTA (czyli ogólnodostępne)

bombel79
25-09-2009, 14:25
hojnorek, to jeszcze cie podpytam, bo jak widzisz ja noga jestem w tej tematyce :)

obecnie elektrycy wszystkie przewody telewizyjne i interentowe wrzucaja na strych. tam ma byc centralka, spliter itp. O ile rozumiem ze z anteny sat i ewentualnie tradycyjnej sobie spokojnie przejdzie do tej centralki to srednio widze jak mialaby biec linia telefoniczna TP. Tez na strych? czy jakos w kablu np do garazu i potem do gory???

Zupelnie nie lape tego etapu prac :(

hojnorek
25-09-2009, 14:40
co do SAT to nie wiem co masz na myśli spokojnie. od mojego talerza będzie szło 8 kabli a to już robi konkretną wiązkę :) pomyśl jak przepchniesz je z dachu do środka. dość powszechne jest "przez komin wentylacyjny", ale...

co do "internetu", to o ile nie będziesz miał internetu radiowego to kablem musisz go doprowadzić na strych. tam router i spokojnie rozdzielisz sygnał.

nie wiem czy masz strych ocieplony (a właściwie powinienem napisać "zaizolowany"), bo może się okazać że w najlepszym przypadku potrzebujesz zasilić router (czyli potrzebujesz tam 230V) a w najgorszym że na strychu musi stanąć serwer (czyli komputer) i o ile mróz pewnie by mu nie zaszkodził to +50'C w lecie z pewnością. ja z tych właśnie względów zrezygnowałem z tych centralek na strychu a dałem je w pomieszczeniu gospodarczym przy garażu

bombel79
25-09-2009, 15:02
dzieki za porady, jakbys chcial kogos zwolnic to chetnie pomoge bo akurat na tym sie znam :lol:

strych mam "nieozimniony" ale łudze sie ze dachowka ceramiczna nieco mniej sie nagrzewa...

serwera raczej stawiac nie bede, choc cholewa wie co bedzie za 10 lat...

nieco zmartwiles mnie tymi kablami przepychanymi przez dach do satelity... no nic, jakies kanaly wentylacyjne mam do zagospodarowania ale czuje ze to nie jest optymalne rozwiazanie...

hojnorek
25-09-2009, 15:11
w zwalnianiu też mam doświadczenie ;-)

mój szfagier też nie planował serwera. okazało sie jadnak że jedyną możliwością na internet jest u nich net radiowy, a że byli pierwsi w okolicy, to dostawca im zaproponował że w zamian za to, że udostęnią mu kawałek strychu będa mieć to za free. no i mają PC z linuxem na strychu :)

btw - albo masz duuuuuży moniotor albo nie lubisz zmniejszać zdjęć :) no i czemu w dzienniku nie ma zdjęć dachu?? :D

bombel79
25-09-2009, 15:14
nie lubie? raczej nie umiem :)

kurcze, wlasnie sie zastanawiam... grrrr

hojnorek
25-09-2009, 15:21
Paint, Otwórz..., ctrl+W, dowolna wartość (proponują 50%), ctrl+S, alt+F4

androzek
26-09-2009, 12:30
Odpwiedzią na problem jest Multi Band Converter 9640 S - 2 sygn. na 1 kablu - zobacz na allegro.

bombel79
26-09-2009, 13:40
to chyba taniej zrobic 2-gie gniazdo antenowe? bo to 50 zeta mnei kosztuje...

androzek
26-09-2009, 14:42
Oczywiście,że taniej ale część ludzi ma tylko jeden kabel i to udogodnienie jest dla nich.

nom
26-09-2009, 22:31
Oczywiście,że taniej ale część ludzi ma tylko jeden kabel i to udogodnienie jest dla nich.

Ciekawe czy jakość sygnału nie jest gorsza po zastosowaniu tego urządzonka. A i cena 399zł nie jest mała. :-)

Można używać 1 kabla (1 konwertera) do tego odbiornika, tyle, że jesteśmy ograniczeni do nagrywania programów z transpondera z tą samą polaryzacją, z którą aktualnie oglądamy program.

Marcin_Pe
27-09-2009, 20:35
ja do salonu ściągnąłem 4 kable: podstawowy, do nagrywania, zwrotny i zapasowy;) koszt niewielki a nie wiadomo co będzie za 5 lat... pewnie bedzie internetem wiec też jest x4. Problemem, (na chwilę) okazał się brak na rynku podwójnych gniazdek tv-sat i wyglądało że będą 4 pojedyncze ale znalazłem - produkcji kontakt-simon

pozdr

hojnorek
28-09-2009, 08:38
Odpwiedzią na problem jest Multi Band Converter 9640 S - 2 sygn. na 1 kablu - zobacz na allegro.

nie wiem jak teraz ale swojego czasu N-ka nie chciała współpracować z tego typu urządzeniami

hojnorek
28-09-2009, 08:39
Problemem, (na chwilę) okazał się brak na rynku podwójnych gniazdek tv-sat i wyglądało że będą 4 pojedyncze ale znalazłem - produkcji kontakt-simon

pozdr

Marcin, to problem jest czy był? (bo ja też szukam gniazdka 2xSAT)...

bombel79
28-09-2009, 08:46
a wracajac do kwestii splitera na strychu, to jest duzy problem? strych nie bedzie ocieplony, dach pokryty dachowka ceramiczna...

kombinowalem o umieszczeniu skrzynki ze spliterem na poddaszu (kondygnacje nizej) ale wtedy musialbym poprowadzic kable z anteny przez sufik poddasza co mi sie troche nie usmiecha...

rusek007
28-09-2009, 08:52
Potwierdzam, że gniazdko "Simon" Sat-Sat-RTV będzie pasowało, choć na zdjęciu jest przedstawione nieprawidłowe, ale w specyfikacji jest OK.

franzkru
28-09-2009, 08:59
Problemem, (na chwilę) okazał się brak na rynku podwójnych gniazdek tv-sat i wyglądało że będą 4 pojedyncze ale znalazłem - produkcji kontakt-simon

pozdr

Marcin, to problem jest czy był? (bo ja też szukam gniazdka 2xSAT)...

Szukasz ?
http://allegro.pl/item738200787_ospel_impresja_gpa_y2s_gniazdo_sat_s at_rtv.html
Proszę bardzo.
Ja mam podciagniete 4 kable od anteny do skrzynki i stamtąd do każdego pokoju po kabelku (2szt do salonu).

Schemacik:
http://www.dipol.com.pl/schemat_instalacji_tv_naziemnej_i_satelitarnej_na_ multiswitchu_w_domu_jednorodzinnym_schemat04.htm