PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie pomieszczenia pod balkonem



RafalGo
25-09-2009, 20:20
Witam, mam pytanie jak najlepiej ocieplic od gory pomieszczenie nad ktorym mam balkon. W obecnym momencie mam ocieplony dom jednak pomiesczenie nad ktorym jest balkon jest od gory nie ocieplone i zastanawiam sie jak to najlepiej rozwiac, na balkonie moge posadzke miec maks 6 cm (tak mam osadzone drzwi balkonowe. Czy mozna by na nim polozyc np styrodur 3cm i na to cienka wylewka albo jakies mocne plytki ? Czy moze lepiej ocieplic sufit w pomieszczeniu pod balkonem (chcialbym jednak tego uniknac bo pomniejszy sie jego wysokosc ktora i tak nie jest duza).
Prosze o porade.

edde
25-09-2009, 20:46
nic ci te 3cm styroduru nie ocieplą, nie łudź się, jeśli chcesz to zrobić dobrze to niestety wymiana drzwi balkonowych, przynajmniej 10-12cm twardego styropianu, wylewka (oczywiscie z folią i porządna hydroizolacją), inne opcje to mało skuteczne półśrodki, jak ktoś tu :wink: na forum czasem stwierdza : fizyki nie oszukasz...

RafalGo
25-09-2009, 21:30
Wymiana drzwi balkonowych nie wchodzi w gre bo od wewnatrz juz sa podlogi gotowe. Balkon nad pomieszczeniem jest na stropie akermana, wiec cos tam lepiej niz lany beton.
Wedle obliczen na stropie akermana jak dam 3cm styroduru (0.028) na sufit i 3 na balkonie to bedzie 0.3832 [W/m2K], nie jest to rewelacja ale lepiej niz goly sufut, tylko czy 3cm wylewki nie popeka na tym styrodurze ?

Browar
25-09-2009, 23:52
Miałem podobny problem bo "misczowie" wylali mi strop nad wykuszem na równi ze stropem w budynku choć w projekcie było inaczej... (nad wykuszem miało byc niżej żeby zmieciła się izolacja) Stryrodur jak najbardziej 3cm + wylewka ale to za mało... proponuje jakiś fajny suficik podwieszany pod balkonem i wypełnić go wełną mineralną... ja tak mam - ładny, pólkolisty sufit podwieszany w wykuszu. Kolega był z kamerką termowizyjną i mostka nie ma (zdjecia sufitu na miala). Balkon z wierzch zaciągnąć np.basenówką mapei żeby przypadkiem nic nie przeciekało i na to płytki. Można spac spokojnie.

Pozdrawiam

Browar

RafalGo
26-09-2009, 00:55
Dzieki, chyba wlasnie tak zrobie ;)