PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplanie skosów żelbetowych nad poddaszem użytkowym



olorider
25-09-2009, 23:19
Witam, w najbliższych dniach będę ocieplał strop nad poddaszem w nowo wybudowanym domu. Strop jest żelbetowy. Niedawno cieśle zrobili mi konstrukcję dachu, teraz, zanim to przykryją chciałem ocieplic skosy, bo po przykryciu trudno byłoby to zrobic. Planuję dac styropian 2x10cm i na to cienką wylewkę betonową, tak 3-4cm.
I tu mam pytanie - jak sądzicie, czy pod ten styropian na skosy dawac folię?

26-09-2009, 05:37
a po co ?

coulignon
26-09-2009, 08:52
bez foli, zamiast cienkiej wylewki zaciagnij styropian klejem.

cyma2704
26-09-2009, 12:32
Witam, w najbliższych dniach będę ocieplał strop nad poddaszem w nowo wybudowanym domu. Strop jest żelbetowy. Niedawno cieśle zrobili mi konstrukcję dachu, teraz, zanim to przykryją chciałem ocieplic skosy, bo po przykryciu trudno byłoby to zrobic. Planuję dac styropian 2x10cm i na to cienką wylewkę betonową, tak 3-4cm.
I tu mam pytanie - jak sądzicie, czy pod ten styropian na skosy dawac folię?

Właśnie tak mam zaizolowane żelbetowe skosy. Żadnych folii nie dawałam.

olorider
26-09-2009, 16:33
Dzięki za krótkie i zwięzłe odpowiedzi. Właściwie to to chciałem usłyszec, że foli nie trzeba. Nie byłem pewien, bo wszędzie gdzie widziałem jak się robi wylewki(tle, że pod podłogi) to dawali folię pod styropian.


bez foli, zamiast cienkiej wylewki zaciagnij styropian klejem.

Miałem tak w planach zrobic, ale taniej będzie wylewkę zrobic, bo kleju dużo by poszło. Trochę nierówne są te skosy, poza tym właśnie robię przejście styropianu z muru, nad murłatą i na skosy, i tam dużo schodków będzie ze styropianu, lepiej to betonem zalepic.