PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za taras i schody do budynku



pio_n
26-09-2009, 15:19
Hej,

Ile moze zawolac fachowiec za wylanie schodow wejsciowych 3 stopnie z trzech stron( szerokosc na dole 3m i 1,5m glebokie) i taras 6m szekorki na 3 gleboki- beda tam dwa schodki narozne( na krawedzi 3 metrowej i na polowie krawedzi 6 metrowej). Ja chcialbym zaplacic za beton z gruchy, stal i transport. Chodzi mi tylko o robocizne - okolice Koszalina.

Dzieki za odpowiedzi

romano78
26-09-2009, 15:43
Ja będe płacił około 2tys. podobne wymiary tarasów

pio_n
28-09-2009, 23:21
tak myslalem, nawet troszke nizej...moj pan "czesio" krzyknal 4tys, potem troche poswirowal ze nie wiedzial ze to z gruchy bedzie lane i dal 3tys, utargowalismy na 2,5tys. ciagle mi sie zdaje ze to troche drogo. oczywiscie nie wspomnial o fakturze czy innych formalnosciach. wiec zakladam ze kaska idzie prosto w kieszen. chcialbym tyle zarabiac, za ile? tydzien pracy, dwa? niech mnie ktos poprawi jesli sie myle. Moze ktos jeszcze sie wypowie. zapraszam do rozmowy fachowcow i inwestorow.

pozdrawiam.

Piotr

seba_x
29-09-2009, 08:09
:lol: , postawienie murka z bloczków fundamentowych kosztowało mnie tylko trochę wysiłku + materiał (bloczki zostały po budowie , piasek miałem dokupiłem tylko cement) , wylanie betonu z gruchy 560zł , i tarasik 25m2 gotowy .
te 2500zł to jest chyba za drogo , sam widzisz jak fachowcy się cenią , żeby z 4tyś zejść na 2,5tyś , poduś go trochę to zejdzie na 1,5tyś .

lcaise
04-10-2009, 09:50
chcialbym tyle zarabiac, za ile? tydzien pracy, dwa? niech mnie ktos poprawi jesli sie myle. Moze ktos jeszcze sie wypowie. zapraszam do rozmowy fachowcow i inwestorow.

pozdrawiam.

Piotr

Nie ma problemu, zakładaj firmę dawaj ogłoszenie i zapie**alaj. Zobaczymy co powiesz po pierwszym miesiącu pracy...

Najgorsze jak ktoś przelicza "ile on zarabia na tydzień". Typowo polskie podejście....

Proponuję zrobić sobie samemu. Kupić książkę Adama Słodowego "Zrób to sam" i jazda :)
Pozdrawiam serdecznie!

margin
04-10-2009, 13:27
Witam,

Dużymi literami podpisuje się pod postem lcaise.

jeśli chodzi o koszty, wszystko zależy od nakładu pracy , czyli często od tego co już zostało zrobione. przy tarasach wygląda tak:

20 zł/m2 za wylanie samej płyty betonowej z gotowego betonu (koszt inwestora) z za zbrojeniem matami , na tarasie na którym jest już hydroizolacja.
20 zł/m2 za położenie papy termozgrzewalnej jako hydroizolacja.
5 zł/m2 za skucie starych płytek
100 zł 1m fundamentu na głębokość do 1m
schody
130 zł za 1m stopnia

unikam zleceń typu klient mówi :zalej pan beton bez izolacji na gruncie potem płytki...fundament pod tak małe schodki i jeszcze z izolacja, po co??? ...itp

zrobić trzeba tak, żeby klient po kilku latach nie wyzywał że mu kolejne płytki od tarasu czy schodów odchodzą, albo , że schody wejściowe nie wiedzieć dlaczego 10 cm od budynku odeszły..., a żeby tak zrobić trzeba wiedzieć co się robi i jak się robi , a to kosztuje.
Jeżeli wydaje Ci się że Twój Pan Czesio chce za wiele poproś o pisemną gwarancje, będziesz miał przynajmniej pewność , że za te "duże" pieniądze masz robotę zrobioną porządnie .

pozdrawiam

nikism
25-10-2009, 14:03
Nie ma problemu, zakładaj firmę dawaj ogłoszenie i zapie**alaj. Zobaczymy co powiesz po pierwszym miesiącu pracy...

Najgorsze jak ktoś przelicza "ile on zarabia na tydzień". Typowo polskie podejście....

Proponuję zrobić sobie samemu. Kupić książkę Adama Słodowego "Zrób to sam" i jazda :)
Pozdrawiam serdecznie![/quote]

Także się zgadzam, najlepiej narzekać że drogo bo to tydzień pracy, albo dwa. Jeżeli to taki miód to czemu pracujecie ludzie u kogoś. Zakładajcie swoje firmy.
P.S. Ile czasu siedzi sie nad projektem domu, za który naj mniej trzeba dać 1500 zł?

małgosia2005
29-10-2009, 07:07
z tego co widze tematem wątku jest koszt wykonania tarasu i schodków, wiec piszcie na temat.
Kolego nikism ad rem.

a nawiązując do tematu ja płaciłam za wylanie ganku ok. 4,5 m2 + taras ok. 37m2 - 3 tys.
Beton lany z gruchy.

janrenovate
01-11-2009, 06:19
Taras owalny,4 stopnie,długość pierwszego stopnia po obwodzie 26 m,szerokość stopni 35cm,szerokoc podestu 5m,dł12m.
Ile za taki?
ja wyceniłem na 6tys