PDA

Zobacz pełną wersję : Podwyższenie stopni schodów trochę inaczej



odaro
26-09-2009, 16:39
Schody mam wylane prawidłowo bo stałem i pilnowałem osobiście ale z powodu całkowicie schrzanionego montażu okien balkonowych chciałbym wszystkie stopnie schodowe podwyższyć o 2cm.

Teraz ma stopnie policzone na trepy drewniane o grubości 4cm.

Da się to jakoś sensownie zrobić.

Nadlewanie jakieś zaprawy o grubości tych 2cm jakoś mnie nie przekonuje.

Czy są inne sposoby. Sytuacja jest ułatwiona bo mamy podwyższyć wszystkie stopnie taka samo.

26-09-2009, 18:53
podkładasz pod trepy 2 cm listewki /tzn. robi to stolarz - Ty tylko płacisz/

Barbossa
26-09-2009, 19:01
czyli 2cm legary

st_x
26-09-2009, 19:18
czyli 2cm legary

:D :D :lol:

Wolałbym nie mieć takch "legarów"

Cokolwiek grubości 20 mm - np: OSB w w wersji EXTRA - sklejka szalunkowa 8) - wycięta na wymiar stopnia (betonowego) - przymocowana dowolnie (np: szybki montaż lub klej do parkietu lub jedno i drugie :lol: ).
Na to stopień "właściwy".

Pozdrawiam

odaro
26-09-2009, 20:13
Jednym słowem da się to zrobić na listewkach, legarach lub OSB.

Te listewki to sobie sam wymyśliłem ale stolarz upierał się najlepsze będzie jak zrobię wylewkę 2cm z jakieś zaprawy lub kleju do glazury.

26-09-2009, 23:26
... stolarz upierał się najlepsze będzie jak zrobię wylewkę 2cm z jakieś zaprawy lub kleju do glazury.
boi sie uginania i skrzypienia
miedzy listewke, a trepa wpsyknij pianke

Marcin_Pe
27-09-2009, 20:46
a jeśli jednak trzeba nadlać to jak to zrobić żeby było "na wieki"? Będę musiał pierwsze stopnie podnieść pewnie jakieś 5cm - to skutek zwiększenia grubości styropianu w podłodze. Na schody będzie klejony kamień.

dzięki i pozdr

odaro
27-09-2009, 21:34
a jeśli jednak trzeba nadlać to jak to zrobić żeby było "na wieki"? Będę musiał pierwsze stopnie podnieść pewnie jakieś 5cm - to skutek zwiększenia grubości styropianu w podłodze. Na schody będzie klejony kamień.

dzięki i pozdr

Tylko pierwsze? a następne stopnie to co