PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie okna na poddasze.



Szymon_trodax7
27-09-2009, 10:50
Witam,

proszę o pomoc jakie okna wybrać, mam w planie zakup 4 par okien 68x118.
Co wybrać jeśli chodzi o stosunek jakości do kosztu.


Pozdrawiam Szymon

reniaferka
27-09-2009, 14:17
przerabialam to niedawno:) i ten kto ma veluxa chwali veluxa, kto ma roto chwali roto itd.

my kupilismy 5 veluxow 140x78

polecam firme extradach ze szczecina i BEMAR z Krakowa, maja duzo nizsze ceny niz moga zaoferowac u nas

w Bemarze zamowilam okna w poniedzialek, w tym okno GGU ktore nie jest w PL podobno produkowane, we wtorek mialam okna na budowie i ponad 3 tys w kieszeni

Wirecki
27-09-2009, 22:22
Szukaj na forum. Np. TU (http://forum.muratordom.pl/okna-dachowe-optilight,t124010.htm) i w kilku innych miejscach.

madzioras
28-09-2009, 10:20
A my wybralismy FAKRO

staś100
28-09-2009, 10:38
Ja mam okna fakro 78x118. W pokoju drewniane,a w łazience plastikowe oba z nawiewnikami.

Wirecki
28-09-2009, 10:54
No i tak to właśnie wygląda na tym forum. Każdy chwali swoje... ale generalnie nic z tego nie wynika.
Decyzję musisz podjąć sam. Proponuję udać się do składu budowlanego (pewnie do dwóch) i zobaczyć okna - jak się otwierają (uchylne / uchylno-obrotowe), gdzie klamka (góra/dół), które wizualnie Ci bardziej odpowiadają, jak wykończone drewno, ile razy lakierowane itp itd.

Ad. otwierania - weź pod uwagę kąt połaci dachowej i wysokość ścianki kolankowej w twoim domu. Fajnie byłoby gdyby okna się otwierały bez pomocy taboreta :)

A na koniec jak już wybierzesz to szukaj rabatu. Realne do osiągnięcia są poziomy 30%. Akcesoria (rolety / markizy) kupuj razem z oknami, później może być trochę trudniej o dobry rabat.

Wujor
28-09-2009, 11:10
Polecam Ci już wyminiony wyżej sklep Bemar z Krakowa, sklep nie sprzdaje 1001 artkułów budowlanych a specjalizuje się właśnie w oknach połaciowych, ceny najniższe. Ja wziołem Roto wyskokosiowe.

jarte
28-09-2009, 12:44
ja wybrałam roto z dodatkowym ociepleniem wokół ( dostałam do nich gratis rolety, ale to było ponad rok temu)
Przede wszystkim zwracaj uwagę na to jak się okna otwierają - byleby nie w połowie, bo może się okazać ze nie wyjrzysz przez okno, bo będziesz uderzać głową o szybę. Do łazienki koniecznie PCV, drewno się nie nadaje.

Monti2008
28-09-2009, 12:54
przerabialam to niedawno:) i ten kto ma veluxa chwali veluxa, kto ma roto chwali roto itd.

my kupilismy 5 veluxow 140x78

polecam firme extradach ze szczecina i BEMAR z Krakowa, maja duzo nizsze ceny niz moga zaoferowac u nas

w Bemarze zamowilam okna w poniedzialek, w tym okno GGU ktore nie jest w PL podobno produkowane, we wtorek mialam okna na budowie i ponad 3 tys w kieszeni

Potwierdzam, kupiłem w Szczecinie 9 okien Fakro 78x140. Cena niższa niż u mnie w Lublinie. Jutro ma przywieść kurier :)

pozdrawiam

zbigmor
28-09-2009, 12:57
Nie pamiętam wątku, aby ktoś się skarżył, że okna, które zamontował są kiepskie i się nie nadają. Oczywiście nie licząc przypadków, że ktoś je zamontował za wysoko/nisko, czy wadliwie i cieknie lub wyraźnie ciepło ucieka.

himlaje
28-09-2009, 19:45
No i tak to właśnie wygląda na tym forum. Każdy chwali swoje... ale generalnie nic z tego nie wynika.
No to fakt, bo niedawno sam stałem przed tym wyborem i właśnie tak to wygląda. Kupiłem Roto "7-ki" bo są lepsze od "podstawowych" Veluxów ale udało mi sie je kupić w takiej samej cenie, choć w pierwotnej wersji róznica na 6-ciu sztukach była 1000zł.
By cos pomóc to róznice miedzy Veluxami "podstawowymi" (bodajże GZL) a roto 7-ki:
-Velux ma oś obrotu na 1/2 wysokości a roto na 3/4, czyli wyżej=lepiej
-Velux w wersji łazienkowej (plastikowej) ma klamke na górze a Roto na dole - u mnie to ważne bo mam dość wysoką ścianke kolankową
-Do Roto dostałem teraz roletke wewnętrzną za 1 zł (promocja)
Za to Velux mniej odstaje od połaci dachu oraz ma grafitową oprawe (w Roto brązowa).
Ponadto poznałem ich dodatkową zalete: 6 sztuk idealnie się mieści na mojej przyczepce :wink:

pierwek
29-09-2009, 11:42
każda sroczka swój ogonek chwali.... nie bierz podróbek tylko bierz oryginały czyli...velux :D -
oś obrotu okna w połowie? wystarczy zamontować okno trochę wyżej żeby nie walić w nie głową... proste

bizon_3
29-09-2009, 12:02
Ja mam 8 sztuk FAKR 78X140, na razie chwalę :).
Cena przy zakupie wraz z kołnierzami takiej ilości była na poziomie 30% od ceny katalogowej

pozdrawiam

himlaje
29-09-2009, 13:42
każda sroczkapliszka :wink:
swój ogonek chwali.... nie bierz podróbek tylko bierz oryginały czyli...velux :D -
Widze, że kolega lubi markowe :lol: :lol: :lol: Velux pewnie i jest bardziej markowe, no ale cóż... jedni kupuja dla funkcji, a inni dla znaczka :lol:


oś obrotu okna w połowie? wystarczy zamontować okno trochę wyżej żeby nie walić w nie głową... proste
Można, i owszem, ale wtedy to jak będe miał nie okna ale doświetlacze. Jak się ma ścianke kolankową wysokości od 110cm i więcej, to wysokośc montażu jest bardzo istotna. U mnie udało sie okna zamontować - jak dla mnie- optymalnie. Gdyby było wyżej nie mógłbym wychylić się z tego okna, chyba że stojąc na jakim stołku.
Okna już mi dzisiaj zamontowali. Oś obrotu w 1/2 może i nie była by u mnie dramatem, aczkolwiek szorowałbym czupryną po szybie - oś na 3/4 daje w tym względzie dużą tolerancje.
Zaletą Veluxów, jak już wcześniej pisałem, jest to, że bardziej licują z połacia dachu (mniej odstają) i wg mnie to estetyczniej wygląda niż w Roto, choć to oczywiście rzecz gustu

A to foto dachu z oknem:
http://images39.fotosik.pl/203/19aa98f9f2f15784med.jpg (http://www.fotosik.pl)

voti
15-10-2009, 13:46
fakro FTP z nawietrznikiem i kilka razy malowane tzn. 2x jak napisano poniżej :)

Wirecki
15-10-2009, 17:12
fakro FTP z nawietrznikiem i kilka razy malowane A dokładnie ile?

edde
15-10-2009, 17:53
a dokładnie dwa :wink:
http://www.fakro.pl/htmli/555.php