PDA

Zobacz pełną wersję : Gruntowanie tynków c-w



darsalam
28-09-2009, 07:54
Czym gruntować tynki c-w.Czym gruntowaliście?.Tynki na razie mają 1,5 miesiąca i właściwa farba będzie dopiero za rok.Jedni polecają unigrunt inni farbę podkładową a jeszcze inni kazali mi z zaprawy tynkarskiej zrobić mleczko i tym.Na forum czytałem ,że farba nanoszona na unigrunt powinna być tego samego producenta co farba właściwa.Mam prawie 700 m do zagruntowania w pojedynkę więc nie chce popełnić błędu.

Martinezio
28-09-2009, 09:09
Wg producenta zawsze będzie preferowana farba podkładowa/grunt jego produkcji. Co nie znaczy, że nie można farby łączyć z innymi, jednak w przypadku ew. "pogryzienia się" nie możesz liczyć na szybką i prostą drogę reklamacji.

Ja u siebie gruntuję farbą podkładową białą. Używam obecnie produktu zakupionego w hipciu budowlanym (taniego jakiegoś, marki Dragon, cu cuś), a jak się skończy to mam w odwodzie Śnieżkę Grunt.

Niektórzy forumowicze związani z branżą malarską odradzają stosowanie unigruntów na nowe tynki c-w. Ponoć mogą się tworzyć jakieś zacieki, przebarwienie (czy może raczej niedobarwienia)... Farba podkładowa zawsze będzie lepszym rozwiązaniem, bo zawiera barwnik biały.
Można też taką farbę samemu stworzyć mieszając białą farbę z unigruntem i/lub wodą do uzyskania odpowiedniej konsystencji.

Ramot
28-09-2009, 09:35
ja gruntowałem zarówno unigruntem jak i śnieżką - obie opcje wydają się być ok. Żadnych przebarwień czy zacieków, malowało się bardzo dobrze.

Martinezio
28-09-2009, 10:36
Grunt to dobry grunt :lol: