PDA

Zobacz pełną wersję : zle malowanie dachu z blachy ocynkowanej - prosba o porade



k_pacho
28-09-2009, 14:45
dach jest malownuy trzeci raz w swej historii (blacha z lat 80tych., calkiem gruba...). No i przyszli goscie, pomalowali na chlorokauczukiem a po trzech dniach jak odbieram to widze pomarszczenia io male odpryski na 1/3 dachu. No to biore szpachelke i tu i ówdzie dostaje sie do blachy. Potem wykonalem naciecia (6x6 co 2 mm) i farba tam gdzie dach ma zmarszczki to odchodzi 'ladnie' tam gdzie nie ma to siedzi (nawet gdy jest pod nia srtara warstwa). Macie jakis pomysl na naprawe tego problemu. (Firmie jeszcze nie zaplacilem (poza zaliczka) ale teraz im rece opadaja i mówia ze jak spadnie cos przez zime to oczywiscie przyjda..... Ale ja wiem juz z doswiadczen ze na poprawki po zaplaceniu na ogól nie ma co liczyc. )

CityMatic
28-09-2009, 20:08
dach jest malownuy trzeci raz w swej historii (blacha z lat 80tych., calkiem gruba...). No i przyszli goscie, pomalowali na chlorokauczukiem a po trzech dniach jak odbieram to widze pomarszczenia io male odpryski na 1/3 dachu. No to biore szpachelke i tu i ówdzie dostaje sie do blachy. Potem wykonalem naciecia (6x6 co 2 mm) i farba tam gdzie dach ma zmarszczki to odchodzi 'ladnie' tam gdzie nie ma to siedzi (nawet gdy jest pod nia srtara warstwa). Macie jakis pomysl na naprawe tego problemu. (Firmie jeszcze nie zaplacilem (poza zaliczka) ale teraz im rece opadaja i mówia ze jak spadnie cos przez zime to oczywiscie przyjda..... Ale ja wiem juz z doswiadczen ze na poprawki po zaplaceniu na ogól nie ma co liczyc. )

Doszło do tradycyjnego związania sie z warstwą poprzednią, a że chlorokauczuk miał bardzo agresywny rozcieńczalnik dla starej powłoki zadziałał jak jej rozpuszczalnik przez co odspoił poszczególne warstwy.
Wygląda również, ze doszło do chemicznego "ścięcia" obu powłok, a może nawet wszystkich starych, a nowa powłoka nie mając sie czego trzymać odchodzi ze starą - nic tylko zrywać-czyścić całość i pomalować od nowa.
Powłoka nie przetrwa wiele, a na pewno nie zabezpieczy tal jak miało być w zamyśle podczas malowania.
Zmarnowana farba i roboty, że ho ho :evil:

k_pacho
29-09-2009, 14:59
tez tak myslalem , ale farba trzyma sie na starym podlozu na wiekszosci dachu i przy tescie naciec (6x6 co 2mm ) nie schodzi. Czy wiec na pewno to konflikt z podlozem?