PDA

Zobacz pełną wersję : wykwity na ścianie



mała83
28-09-2009, 16:50
Dzień dobry drodzy forumowiczowie.Mam taki problem,od pewnego czasu(tj od około pół roku na ścianie zrobiły mi się takie wykwity.Sciana była docieplana(około 5 lattemu) w środku taką pianką na bazie wody stąd moje pytanie co to jest (wilgoć czy coś innego) i jak się tego pozbyć?http://w188.wrzuta.pl/obraz/5T17FwdJxyN/104_6478 http://w188.wrzuta.pl/obraz/0d9UrHBAeyl/104_6477 http://w724.wrzuta.pl/obraz/0woFPIyJLN5/104_6473
Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.Mała

pawel_l
28-09-2009, 17:13
.Sciana była docieplana(około 5 lattemu) w środku taką pianką na bazie wody stąd moje pytanie co to jest (wilgoć czy coś innego) i jak się tego pozbyć?

W środku? Tzn. od strony pomieszczenia? Jeśli tak to nic dziwnego :-?

mała83
28-09-2009, 17:16
Nie,w środku tzn w lukę między cegłą a suporkiem.Mur mar 2 warstwowy cegła i suporeks :D

pawel_l
28-09-2009, 17:36
A jak wygląda temat wentylacji w tym pomieszczeniu? Nawiewniki, kratka itp?

mała83
28-09-2009, 17:48
A jak wygląda temat wentylacji w tym pomieszczeniu? Nawiewniki, kratka itp?
Niestety,w tym pokoju nie ma żadnej wentylacji

daggulka
28-09-2009, 17:52
A jak wygląda temat wentylacji w tym pomieszczeniu? Nawiewniki, kratka itp?
Niestety,w tym pokoju nie ma żadnej wentylacji

noooo... to wiele wyjaśnia ....
grzyb , pleśń nie robi się od docieplenia ... to się robi z nadmiaru wilgoci i braku wentylacji ...

HenoK
28-09-2009, 17:53
Dzień dobry drodzy forumowiczowie.Mam taki problem,od pewnego czasu(tj od około pół roku na ścianie zrobiły mi się takie wykwity.Sciana była docieplana(około 5 lattemu) w środku taką pianką na bazie wody stąd moje pytanie co to jest (wilgoć czy coś innego) i jak się tego pozbyć?Wiesz coś więcej na temat tej pianki ?

mała83
28-09-2009, 18:00
Wiesz coś więcej na temat tej pianki ?[/quote]
To chyba była pianka poliuretanowa tzn mieszali jakiś składnik z wodą wpuszczali to za pomocą węża w otwory nawiercone w ścianie.W sumie to wyglądało pózniej tak jak normalny styropian.Ale ogólnie jako docieplenie to się niestety nie sprawdziło

jajmar
28-09-2009, 18:06
To chyba była pianka poliuretanowa tzn mieszali jakiś składnik z wodą wpuszczali to za pomocą węża w otwory nawiercone w ścianie.W sumie to wyglądało pózniej tak jak normalny styropian.Ale ogólnie jako docieplenie to się niestety nie sprawdziło

Dlaczego nie ? Opisz może dokldnie budowe ściany grubości itd. Napisz co jest nad tym pomieszczeniem co pod itd.

Co przyczyny kropek to juz napisano wynia że za mało wietrzysz pomieszcznie.

mała83
28-09-2009, 18:15
Dlaczego nie ? Opisz może dokldnie budowe ściany grubości itd. Napisz co jest nad tym pomieszczeniem co pod itd.

Co przyczyny kropek to juz napisano wynia że za mało wietrzysz pomieszcznie.[/quote]
Pokój ma około 25m,pod nim jest drugi taki sam (nie występują w nim te nieszczęsne kropki :D )natomiat nad tym pokojem z kropkami jest strych (słabo ocieplony)dach jest z blachy ocynkowanej,co do ścian to jest ona 2warstwowa cegła kratówka luka około 5-8 cm w której jest teraz to niby docieplenie z pianki i od wewnątrz suporeks niestety wymiarów nie znam.Natomiast co mi poradzicie w kwestii likwidacji tych kropek :D

pawel_l
28-09-2009, 18:40
Wentylować pomieszczenie. Jak- to już musi określić fachowiec.
Będę strzelał: przy okazji tego remontu wymieniono też okna na plastikowe? :D

mała83
28-09-2009, 18:42
Wentylować pomieszczenie. Jak- to już musi określić fachowiec.
Będę strzelał: przy okazji tego remontu wymieniono też okna na plastikowe? :D
Tak,strzał w 10 :D

pawel_l
28-09-2009, 18:56
W takim razie 1 krok (na dzisiejszy wieczór):
- wytnij uszczelkę na górnym (poziomym) odcinku skrzydła - (min 30-40cm) zostawiając min. 10 cm od krawędzi.
http://www.jar-eko.home.pl/Artykul_WEKA_wysoka_szczelnosc_okien.pdf

ziemi85
18-09-2011, 10:06
Witam
Mam taką samą sytuację. Z tym że planuję remont kapitalny budynku.
Czy wie moż ktoś w jaki sposób usunąć można tą pinakę z pomiędzy ścian? Czy są jakieś technologie/urządzenia do usuwania tego g..na? Chciałbym ją usunąć bez burzenia ścian a później w to miejsce zalać beton i ocieplić ściany.

Dzięki za pomoc