PDA

Zobacz pełną wersję : Zero do chudziak 30cm



dbandmax
29-09-2009, 05:38
Witam,

powracam do teamtu.

W niektórych miejscach mojego domu mam 35 cm od ZERO do chudziak. Chce to wypełnić styropianem. Mam położona na w niektorych miejscah na chudziaku juz elektrykę w peszlach, rury od odkurzacz centralny.

mam 2 wyjścia kupić dużo styropianu w niektórych miejscach bedzie to nawet 29 cm lub częściowo spod tych pomiesczen zayspac piaskiem, wyjdzie mniej styropianu ale za to bedzie gorsza izlolacja.

Styropianu nie wychodzi malo bo na sam 64 m2 dol az 21 m3.

Mam pytanie:

- jakie rozwiazanie by Panstwo wybrali?

- czy dajac na przyklad piasek, folie, kolejno styropianu 10 cm, 5 cm (poziom hydrauliki), 3 cm (poziom podlogowki) potem wylewka 6 cm podloze takie bedzie stabilne i wystarczajco izolowane?

- czy dajac tylko folie, styropiany kolejno 8 cm (gdzie nie gdzie gdzie peszle 3 cm i 5 cm) potem 10 cm, 8 cm, 3 cm potem 6 cm wylewki -

Jak takie podloze skladajace sie z wielu warstw steyropianow wystabilizowac,

W tej chwili wymyslilem ze mogbym te steyropiany:
- kleic do siebie klejem TYTAN EOS,
- kleic do siebie pianka montazowa,
- nie kleic w ogole,
- mozna kolkowac spodnia czesc (8cm) ale trzba uwazac na peszle i dodatkowo dziurawi sie folie,

DOM Na biezacy moment wybralem rozwiazanie folia, styropiany i klejenie ich Tytanem EOS,
GARAZ - piasek, folia, 10 cm styropianu i 10 cm wylewki.

BTW Typowym kablom 3x2,5 w podwojnej izolacji w peszlach zasypanych piaskiem ale wiadomo nie w 100% oslonietych peszla,
nie powinno sie nic stac z czasem?

Pozdarwiam,
dbandmax

seba_x
29-09-2009, 07:44
Witam,

powracam do teamtu.

W niektórych miejscach mojego domu mam 35 cm od ZERO do chudziak. Chce to wypełnić styropianem. Mam położona na w niektorych miejscah na chudziaku juz elektrykę w peszlach, rury od odkurzacz centralny.

mam 2 wyjścia kupić dużo styropianu w niektórych miejscach bedzie to nawet 29 cm lub częściowo spod tych pomiesczen zayspac piaskiem, wyjdzie mniej styropianu ale za to bedzie gorsza izlolacja.

Styropianu nie wychodzi malo bo na sam 64 m2 dol az 21 m3.

Mam pytanie:

- jakie rozwiazanie by Panstwo wybrali?

- czy dajac na przyklad piasek, folie, kolejno styropianu 10 cm, 5 cm (poziom hydrauliki), 3 cm (poziom podlogowki) potem wylewka 6 cm podloze takie bedzie stabilne i wystarczajco izolowane?

- czy dajac tylko folie, styropiany kolejno 8 cm (gdzie nie gdzie gdzie peszle 3 cm i 5 cm) potem 10 cm, 8 cm, 3 cm potem 6 cm wylewki -

Jak takie podloze skladajace sie z wielu warstw steyropianow wystabilizowac,

W tej chwili wymyslilem ze mogbym te steyropiany:
- kleic do siebie klejem TYTAN EOS,
- kleic do siebie pianka montazowa,
- nie kleic w ogole,
- mozna kolkowac spodnia czesc (8cm) ale trzba uwazac na peszle i dodatkowo dziurawi sie folie,

DOM Na biezacy moment wybralem rozwiazanie folia, styropiany i klejenie ich Tytanem EOS,
GARAZ - piasek, folia, 10 cm styropianu i 10 cm wylewki.

BTW Typowym kablom 3x2,5 w podwojnej izolacji w peszlach zasypanych piaskiem ale wiadomo nie w 100% oslonietych peszla,
nie powinno sie nic stac z czasem?

Pozdarwiam,
dbandmax

nie wiem jak inni ale ja bym nie dawał pisaku pod spód , postaraj się dobrać tak styropian żebyś miał 2 warstwy no góra 3 , przy tak grubej warstwie styropianu może wartałoby zwiększyć grubość wylewki z 6 na 8cm (może więcej) . pierwszą warstwę styropianu dobierz tak żeby była równo z kablami i rurkami a drugą warstwą to poprostu przykryj .

pierwek
29-09-2009, 09:43
wylewka na 100% musi być grubsza. 6-7cm to się daje jak ocieplenie jest 10cm styro. Było już o tym setki razy.

Poza tym 25cm styropianu to jest sporo - prawdopodobnie trzeba by dać jakiś twardszy niż EPS100 - może nawet powinien być EPS200.

Poza tym polecam układać samemu bo jak papudraki rzucą te 25cm styropianu byle jak w 2-3 warstwach to potem podłoga będzie się zapadać.

arturromarr
29-09-2009, 12:26
Koniecznie twardy styropian bo podłoga będzie pływać jak okręt.
Postawisz kominek z jednej strony to ci się łóżko po drugiej podniesie. :)
Nie no nie powinno być tak tragicznie.

dbandmax
29-09-2009, 20:07
Kleic styropian klejem Tytan EOS czy pianka montazowa czy dac sobie z tym spokoj w ogole?

Garaz mysle ze zasypie piachem dla proby powinno byc mysle dobrze.

pozdrawiam,
dbandmax

seba_x
30-09-2009, 07:44
Kleic styropian klejem Tytan EOS czy pianka montazowa czy dac sobie z tym spokoj w ogole?

Garaz mysle ze zasypie piachem dla proby powinno byc mysle dobrze.

pozdrawiam,
dbandmax

chcesz mieć garaż czy piaskownicę ? piasku nie ubijesz zawsze będzie luźny , a samochód nie waży 10kg !