PDA

Zobacz pełną wersję : odkurzacz centralny w posadzce



dbandmax
29-09-2009, 06:44
bede mial rury odkurzacza centralny w posadzce

czy trzeba je dobrze przymocowac do podloza, czy moga one luzno lezec w posadzce miedzy styropianami?

na biezaca chwile chce je zamocowac obejmami hydruicznymi na rury fi 50, czy to OK, czy zbyteczny zabieg?

Zastawnaiwalem sie czy rury nie bede mi za bardzo dgaly jak nie beda przymocowane co moze nawet doprowadzic do rozszczelnienia insalacji?

Co Panstwo na ten temat myslicie?

Pozdrawiam,
dbandmax

29-09-2009, 08:45
wg mnie moga leżec luźno między styropianem /troche większy luz aby to później zasypac jastrychem /który je zastabilizuje/
obejmy niekoniecznie
natomiast rury powinny być antystatyczne /aby kurz sie nie lepił do ścianek/

niktspecjalny
29-09-2009, 09:56
Obok moich rur(przymocowany opaskami) biegnie kabelek(zasilający same gniazda + szufelki) i na tym najbardziej się skupiałem jak przyjechali wylewać posadzki.Niczym rur między styro nie przymocowywałem.

pierwek
29-09-2009, 10:34
są specjalne uchwyty takie plastikowe (koszt groszowy) do mocowania rur OC do chudziaka. Ja swoje rury mocowałem bo nie wiem czy podczas drgań coś tam nie może pęknąć albo się rozszczelnić. Szczególnie jak rura leci po podłodze np 5-6m bez przechodzenia przez działówki.

tryllu
29-09-2009, 17:49
są specjalne uchwyty takie plastikowe (koszt groszowy) do mocowania rur OC do chudziaka. Ja swoje rury mocowałem bo nie wiem czy podczas drgań coś tam nie może pęknąć albo się rozszczelnić. Szczególnie jak rura leci po podłodze np 5-6m bez przechodzenia przez działówki.

a może właśnie przez te przymocowania pęknie albo się rozszczelni jak chudziak zacznie inaczej pracować i rura nie będzie miało możliwości ruchu? 8)
takie tendencyjne pytanie :)

niktspecjalny
29-09-2009, 18:43
są specjalne uchwyty takie plastikowe (koszt groszowy) do mocowania rur OC do chudziaka. Ja swoje rury mocowałem bo nie wiem czy podczas drgań coś tam nie może pęknąć albo się rozszczelnić. Szczególnie jak rura leci po podłodze np 5-6m bez przechodzenia przez działówki.

a może właśnie przez te przymocowania pęknie albo się rozszczelni jak chudziak zacznie inaczej pracować i rura nie będzie miało możliwości ruchu? 8)
takie tendencyjne pytanie :)

Tradycyjnie nie tendencyjne dobre pytanie. :wink:

Vafel
29-09-2009, 19:17
A mi w miejscu, gdzie kupowałem elementy instalacji odkurzacza powiedzieli, że to powinno być przymocowane do chudziaka i dali mi takie plastikowe obejmy...

niktspecjalny
29-09-2009, 20:52
A mi w miejscu, gdzie kupowałem elementy instalacji odkurzacza powiedzieli, że to powinno być przymocowane do chudziaka i dali mi takie plastikowe obejmy...

No i bardzo brawo...jak dali trzeba mocować 8) .Mi nie dali to nie mocowałem. :lol:

tryllu
29-09-2009, 22:01
mnie nie dali 8)

michalsiak
29-09-2009, 23:48
ja ułożyłem w warstwie styropianu także rurę okala z każdej strony styro.
jeszcze nie uruchomiłem więc nie wiem jak jest ale powinno być OK

michalsiak

arti.sa
30-09-2009, 08:05
Również poszło mi w styro, moim zdaniem nie trzeba mocować do góry nie poleci a jak ma się rozszczelnić jak to poklejone i ciąć trzeba by rozłączyć.

enickman
30-09-2009, 19:29
a żeby było bardziej ciekawie, to napiszę, że mi montował światowej sławy fachowiec i część rur przymocował, a części nie :-)

Wirecki
01-10-2009, 23:02
Zastawnaiwalem sie czy rury nie bede mi za bardzo dgaly jak nie beda przymocowane co moze nawet doprowadzic do rozszczelnienia insalacji? To zrób tak, żeby nie miały miejsca na drgania. Rury są dość sztywne, można zawsze coś pokombinować ze styro żeby sie zaklinowały. Jak ma Ci to spędzać sen z powiek to przymocuj najdłuże odcinki prostych.

marcin_cinas
12-10-2010, 20:09
To ja do tego starego tematu dodam pytanie. Jezeli mocowac do chudziaka to co sie robi z ciagloscia izolacji poziomej posadzki. Bo jakos beda mnie bolaly te wkrety wbite w pape lub folie. Jak tego uniknac.

Pawlo111
12-10-2010, 20:17
Przymocować do ściany kołkiem a nie do chudziaka

marcin_cinas
12-10-2010, 20:32
Jest to rozwiazanie ale nie da rady przec cala dlugosc tak mocowac. To pozostale elementy zostawic bez mocowania?

Jarek.P
12-10-2010, 21:25
Panowie, a na cholerę to mocować? Po co? Czemu to mocowanie ma służyć?
Normalnie, luzem się układa rury na wylewce, pomiędzy nie i na nie kładzie styropian i wszystkie inne potrzebne warstwy, zalewa wylewką i tyle, żadne mocowanie nie jest tutaj nigdzie potrzebne.

J.

marcin_cinas
12-10-2010, 21:39
Tez jestem tego zdania ale musze przekonac do tego ekipe ktora to bedzie wykonywac i zmusic ich do przyjechania 2 razy, przed i po tynkach zeby mi zbede rury nie lecialy przed izolacja.

marcin_cinas
14-10-2010, 10:27
Po rozmowie z wykonawca, okazalo sie ze oni mocuja do chudziaka tylko po to by w czasie prac budowlanych nikt tych rur nie uszkodzil a w moim przypadku jak bede kladl te rury na 2 razy czy li teraz piony a przed wylewka reszta to ze mocowania nie musi byc wogole.

seaman
04-12-2010, 09:15
Witam

Na stropie montowalem obejmy a na chudziaku nie, wiec mam pol na pol. Wczesniej tryllu dobrze napisal, ze lepiej do chudziaka nie montowac.
Patrzac na rury kanalizacyjne...czy montujecie i przykrecacie je obejmami do podloza?? Nie